» »

Izgubljena denarnica

Izgubljena denarnica

Temo vidijo: vsi
«
1
2

cegu ::

Par dni nazaj sem izgubil denarnico.

Zjutraj sem se peljal domov s hoby betonom v prtljažniku in na nasprotnem pasu videl žensko, ki poriva avto, za volanom pa dedec. Ustavil sem na avtobusnem postajališču zraven in pomagal da sta ga spravila do mehanika (50 metrov proč). Šele naslednji dan dopoldne pa ugotovim da denarnice nikjer, ko sem rabil zopet po robo za delavce. Medtem sem dejansko bil v vsakem kotičku hiše ker napeljujem UTP kabel, po podstrešni sem umikal dile in napeljeval rore pod izolacijo, itd.

Najbrž je letela na cesto med tem ko sem porival avto.

Iščem že cel teden, celo pod izolacijo sem šel gledat in v zračnik (skozi katerega napeljujem kable). Nič. Potoval po celi vzhodni aziji in drugod zadnjih 5 let, na koncu pa izgine 1km od doma.
150€ notri, vsi dokumenti in vse kartice.

Zadeva me psihološko muči, čeprav vem vse kaj moram storiti.
Zanima me, kaj vi storite z denarnico, če jo najdete?

Saul Goodman ::

večina poskuša kontaktirat lastnika, nekaj je takih, ki se jim da ubadat s policijo in nesejo tja, drugi vzamejo ven gotovino in fuknejo stran, če si nabasal na podleža, pa lahko poskuša ukrasti identiteto in si s tem pridobiti kakšno premoženjsko korist. v glavnem, svašta.

jaz sem jo enkrat dobil po pošti.

zmaugy ::

Uf, zelo zoprno. Sam še nikoli nisem naletel na izgubljeno denarnico, bi jo pa nesel na policijo. Sem pa enkrat pred leti izgubil bančno kartico in jo je nekdo našel in nesel na banko, ki jo je poslala po pošti v mojo enoto banke.
Sem tudi za nekaj ur enkrat izgubil komplet denarnico in jo uspel preko varnostne službe najti, najditelj (natakar v lokalu, kjer sem jedel kosilo) se je predhodno delal, da nič ne ve, nakar se je ob obisku varnostnika in soočenja z dejstvom, da je bilo vse posneto na videonadzoru "nenadoma" spomnil, da mu jo je nekdo prinesel. In jo je sproduciral z vsemi dokumenti in gotovino (cca 1000 EUR). Nisem kompliciral in sem jo vzel nazaj in odšel.
Pred to čudežno povrnitvijo spomina sem preklical vse kartice, nakar sem lahko z novimi karticami dvigoval denar na svoji lokalni banki zgolj ob prisotnosti dveh uslužbencev banke, ki sta me poznala - dokler nisem pisno odobril, da ta ukrep ni več potreben.

Trupl0 ::

nisem še naletel na izgubljeno sem jo pa izgubil sam pred nekaj tedni.
Moral preklicati vse kartice in narediti nove ter nove dokumente. Ko sem vse skupaj dal delati sem naslednji dan dobil denarnico po pošti. Z vsemi dokumenti in dinarčki.
Dobri ljudje vsepovsod :D
If you are going through Hell, keep going !

AndrejS ::

Nikoli več ne nesem najdene stvari na policijo. Prvo moreš čakat , potem sledi zaslišanje .... počutil sem se kot največji kriminalec !

MIHAc27 ::

Si ziher, da sta imela res okvaro? Je kar nekaj lopovov, ki se pretvarjajo, da rabijo pomoč, potem pa naskrivaj okradejo tistega, ki pride pomagat.

Bančno kartico si preklical? V glavnem če v tednu dni nisi našel denarnice, dvomim da jo boš. Je pa res, da kadar mi kak dokument založimo, smo ga še vedno našli, ampak včasih tudi po mesecu dni (pade za omaro, ga pozabiš v bundi, ki jo pospraviš ker je že toplo....)

starfotr ::

Sem našel že telefone, denarnice, tudi izgubil sem že telefon in ga dobil nazaj.

Najdeno denarnico sem dal v kuverto in poslal po pošti. Noter sem pustil vse, kar je bilo v denarnici. Edino naslov sem prepisal na kuverto iz osebne.

Potem sem dobil po pošti nazaj 20 eur v zahvalo.

janezvalva ::

še nikoli izgubil/našel denarnice.
sem pa enkrat našel bankovec za 50€ na avtobusni v jarku.
škoda k ni bil za 500€...
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Steinkauz ::

Sam sem imel enkrat not ene par 100 eur pa vse dokumente.
Na dom sem dobil po pošti dokumente. Verjetno je en najdu denarnico vzel denar in vrgu stran, drugi najditelj pa je poslal dokumente.
Ali pa je prvi vzel za stroške poštnine.

No takoj preklical sem samo bančno kartico, osebno sm šel pa sam na policijo javit, da je izgubljena.

Ko sem dobil nazaj, sem šel na policijo javit, da so odstranili zaznamek.

zobnik ::

Našel telefon na cesti, se je potem izkazalo, da je od soseda, 2km stran.
Če bi našel denarnico bi pogledal če je kak osebni dokument in potem na FB pogledal, tam pol delijo.
Na policijo pa nebi nikoli nesel, ker te potem lahko "obtožijo" kraje.
Enkrat sem našel en kos opreme v hribih pa sem potem na internet napisal objavo in čez 2 dni se dobil, da sem ji dal izgubljen del opreme..

Ne razumem pa kaj bodo enim dokumenti, če niso njihov,... razen evri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Gama ::

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.

bajsibajsi ::

Ne, posteno je vracilo brez odtujitve denarja. Ce res ne gre drugace, potem vzames tistih par evrov, kolikor znese postnina.

St235 ::

Gama je izjavil:

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.


kaj točno je po tvoje poštenega, pri temu, da nekomu ukradeš denar?

predi ::

Meni je tudi enkrat zletela ven iz kolesarskega nahrbtnika. Sem šel prevozit nazaj del poti pa je ni bilo nikjer. Prekličem kartice, ipd., potem pa ugotovim, da sem imel odprt nahrbtnik, ko sem prišel domov. Ker po navadi z rame nahrbtnik dokaj sunkovito odstranim, sem podrobneje pregledal preddverje - in glej ga zlomka, bila je v visokem škornju, ki jih ima tam moja. Dejansko sem se zaribal z enim samim gibom. Tega ne pozabiš..

Nazadnje, ko sem našel denarnico na sprehodu, sem jo odnesel na bližnjo policijsko postajo. Denar je pred tem že po vsej verjetnosti odstranil zlonamernež, so pa bili notri še vedno dokumenti. Ni bilo nobenega zaslišanja, samo osnovne informacije sem moral dat (kje je bila najdena in podobno).

Gama ::

St235 je izjavil:

Gama je izjavil:

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.


kaj točno je po tvoje poštenega, pri temu, da nekomu ukradeš denar?

Sej ponavadi taki ki pisejo da bi use vrnili so prvi ki bi zaracunaval storitev vracanja denarnice.

mikhaair ::

Enkrat izgubil, preiskal vse možne žepe, torbe, hišo... Upal da se najde. In ko sem si revno rekel, sedaj pa v preklic dokumentov, kliče kolega, ki jo je našel. Nabiral šparglje na mojem področju in našel denarnico...super naključje.

Phantomeye ::

Gama je izjavil:

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.


Nagrade si ne vzameš sam, nagrado dobiš od lastnika (ali pač ne - njegova odločitev).

johanblond ::

Saul Goodman je izjavil:

...nekaj je takih, ki se jim da ubadat s policijo in nesejo tja, ....


Sem našel denarnico s nekaj dokumenti (mislim, da brez denarja, nisem niti kaj podrobno brskal po denarnici, ker mi je bilo neprijetno), odnesel na policijo, če se prav spomnim me niti popisali niso, nekako tako je izpadlo :-)

Jaz: Dober dan. Našel sem denarnico na tleh.
P: V redu, bomo dali naprej.
Jaz: Nasvidenje
P: Nasvidenje

St235 ::

Gama je izjavil:

St235 je izjavil:

Gama je izjavil:

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.


kaj točno je po tvoje poštenega, pri temu, da nekomu ukradeš denar?

Sej ponavadi taki ki pisejo da bi use vrnili so prvi ki bi zaracunaval storitev vracanja denarnice.


nope, nekateri nismo zavožene barabe, ki bi se prodale za 100€.

zobnik je izjavil:

Našel telefon na cesti, se je potem izkazalo, da je od soseda, 2km stran.
Če bi našel denarnico bi pogledal če je kak osebni dokument in potem na FB pogledal, tam pol delijo.
Na policijo pa nebi nikoli nesel, ker te potem lahko "obtožijo" kraje.
Enkrat sem našel en kos opreme v hribih pa sem potem na internet napisal objavo in čez 2 dni se dobil, da sem ji dal izgubljen del opreme..

Ne razumem pa kaj bodo enim dokumenti, če niso njihov,... razen evri.


ne nakladaj o stvareh, kjer nimaš pojma. Nihče te ne bo obtožil kraje, če najdeno denarnico prineseš na policijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alien123 ::

Vsi bi vrnili denar takoj.. če bi pa v denarnici blo ene 10k€+, pa ne bi nihce nic vrnil..
Kot je rekel Toš.. "pedri so pedri, sam dnara ni"

bajsibajsi ::

Ni potrebno vseh soditi po sebi.

kixs ::

Nasel enkrat mobitel... in ga nesel ob prvi priliki na Mobitel.

St235 ::

Alien123 je izjavil:

Vsi bi vrnili denar takoj.. če bi pa v denarnici blo ene 10k€+, pa ne bi nihce nic vrnil..
Kot je rekel Toš.. "pedri so pedri, sam dnara ni"


vi bistvu je popolnoma vseeno, kaj bi posameznik naredil. To je pač stvar morale vsakega posebej. Moraš bit pa posebne sorte bedak, da razlagaš, da je pravzaprav pošteno, da ukradeš kar je v denarnici.

hipertija ::

Ali pa ta je še hujša:
- nekdo vzame iz denarnice denar in jo vrže vstran
- ti jo najdeš in neseš na policijo

- obtožijo te, da si vkradel denar :)

Glugy ::

Gama je izjavil:

Posteno je da vzames gotovino (ce ne presega 100eur) ostalo pa posljes na naslov.

Jst nebi imel nic proti ce mi nekdo vrne denarnico brez gotovine.

To ni nič kaj pošteno. Sej ne delaš dobrih del zato da dobiš neki v zameno; delaš jih zato da ponoč mirno spiš k veš da si dobr človk.

predi ::

Če neseš na policijo se hkrati odrešiš odgovornosti za vrnitev napačni osebi. Kdo sem jaz, da bi sodil o tem ali je nekdo pravi lastnik ali pa se zanj samo izdaja?

freesty ::

Razmisljam o situaciji, kjer si ti drugi najditelj denarnice. Prvi najditelj je vzel gotovino in jo zavrgel. Ti jo neses na policijo in potem se lastnik pritozi, da je bil notri denar. Kako se ta situacija odvije?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Alien123 ::

bajsibajsi je izjavil:

Ni potrebno vseh soditi po sebi.


Denar še kako "moralnega", človeka spremeni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Glugy ::

Alien123 je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

Ni potrebno vseh soditi po sebi.


Denar še kako "moralnega", človeka spremeni

Ni priložnost tista ki dela tatu. Če bi bilo to res bi bili vsi nepošteni v takih situacijah pa temu še zdaleč ni tako. Je samo izgovor in čisto nič drugega. Taka situacija je tista ki dejansko pove če si moraln al ne. Šele v taki situaciji vidš al si dobr človk al ne.

gusto ::

zobnik je izjavil:

Če bi našel denarnico bi pogledal če je kak osebni dokument in potem na FB pogledal, tam pol delijo.

Zdej ne vem točno, kaj si mislil, ampak upam da ne nekaj v stilu objave na FB, kjer folk slika osebno in sprašuje, če kdo pozna to osebo. Seveda so na sliki jasni vsi osebni podatki o tej osebi. Ja pa saj imaš naslov na osebni, daš v kuverto, pošlješ in se fajn počutiš, kaj imaš to za objavljat. Če nimaš 2€ za poštnino in kuverto, si pa iz izgubljene denarnice vzameš.

Phantomeye ::

gusto je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če bi našel denarnico bi pogledal če je kak osebni dokument in potem na FB pogledal, tam pol delijo.

Zdej ne vem točno, kaj si mislil, ampak upam da ne nekaj v stilu objave na FB, kjer folk slika osebno in sprašuje, če kdo pozna to osebo. Seveda so na sliki jasni vsi osebni podatki o tej osebi. Ja pa saj imaš naslov na osebni, daš v kuverto, pošlješ in se fajn počutiš, kaj imaš to za objavljat. Če nimaš 2€ za poštnino in kuverto, si pa iz izgubljene denarnice vzameš.


FB se uporabi samo, da kontaktiraš osebo, čigar denarnica je. Nič drugega.

Sem se pa jaz skoraj zasral. Ko sem zgubil denarnico me je nekaj dni za tem nek osnovnošolček skušal dodati na FB, pa sem ga kenslal.

Čez par dni kasneje je poklical na domač telefon.

Mislim, lahko bi poslal po pošti ... tako da plus točke za vztrajnost. Zaradi lastne neumnosti bi lahko ostal brez.

jype ::

cegu je izjavil:

Zanima me, kaj vi storite z denarnico, če jo najdete?
Če je naslov blizu, nesem v kaslc, če daleč, nesem na policijsko postajo (in porabim pol ure, da spravijo skupaj zapisnik).

shubell ::

vržeš v poštni nabiralnik pa pošta poskrbi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shubell ()

mikhaair ::

Policija pobere podatke, da ti čez leto prinesejo denarnico, ker je ni nihče prišel iskat. :) Saj je tako, a ne? Da je najditelj lastnik najdenega po pretečenem nekem roku?

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Policija pobere podatke, da ti čez leto prinesejo denarnico, ker je ni nihče prišel iskat. :) Saj je tako, a ne? Da je najditelj lastnik najdenega po pretečenem nekem roku?

ja, čeprav za denarnico je to precej malo verjetno, ker na podlagi kartic in dokumentov hitro najdejo lastnika.

mikhaair ::

Jih pa prej vržeš stran...:)

St235 ::

mikhaair je izjavil:

Jih pa prej vržeš stran...:)


ROFL, pa smo spet tam, da pač denar vtakneš v žep in ponosno razlagaš, da je to v bistvu edino pošteno.

IL_DIAVOLO ::

Tudi ce si se ne vem kaksen gnoj, denar obdrzis, ampak dokumenti se pa vrnejo.

Jaz bi sicer oboje vrnil. S tako malo vsoto ne bi obogatel, z veliko vsoto pa bi me verjetno mafija iskala.

Alien123 ::

Vecina bi jih vrnila ne zaradi moralnosti ampak, ker bi mislili da jih kdo opazuje. Še posebej, če bi blo več denarja v denarnici.

Gagatronix ::

@OP: Uf, jako neprijetna situacija. Srcno zelim, da se denarnica najde, saj sem sam kar nekajkrat sel cez tako situacijo. (Osel gre le enkrat na led, jaz sem sel ocitno kar nekajkrat)

Sem pa veckrat v zivljenju ze naletel na denarnice in razlicne dokumente. Vse je po hitrem postopku romalo nazaj k lastniku, v nekaj primerih sem se odpravil celo osebno, ko sem nasel potni list, enkrat pa voznisko dovoljenje v katero je bila zataknjena osebna izkaznica. (Ce se kdo od vas se spomni tistih prejsnjih kartonskih)

Zelim ti vso sreco.

stajerckozu ::

Leta nazaj smo s kolegi sli v gostilno in sem na parkiriscu stopil na denarnico.
Odnesel sem jo na policijsko postajo.
Ker sem bil takrat bi lahko rekel stari znanec policije so me eno uro martretirali kao da sem jo ukradu. Od takrat naprej kadar bom nasel denarco bom denar pobral ven denaenco pa vrgel stran.

Ceprav od takrat nism najdu nobene denarnce

Evolve ::

če bi našel denarnico...

bi pobral denar ven, ostalo pa poslal po pošti lastniku.

na policijo zarad teh srtvari nebi hodil, ker imaš same štale potem s tem

St235 ::

Normalno, da imas slabe izkušnje s policijo, ce pa zagovarjas kazniva dejanja za par 10e.

Pac majhne barabe z majhnimi mozgani se preganjajo za drobiz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gagatronix ::

Ena od denarnic, ki sem jo nasel, je vsebovala zajeten znesek, pa mi na kraj pameti ni prislo, da bi karkoli vzel.

Nekateri ste pac nemoralnezi.

Meridian ::

johanblond je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

...nekaj je takih, ki se jim da ubadat s policijo in nesejo tja, ....


Sem našel denarnico s nekaj dokumenti (mislim, da brez denarja, nisem niti kaj podrobno brskal po denarnici, ker mi je bilo neprijetno), odnesel na policijo, če se prav spomnim me niti popisali niso, nekako tako je izpadlo :-)

Jaz: Dober dan. Našel sem denarnico na tleh.
P: V redu, bomo dali naprej.
Jaz: Nasvidenje
P: Nasvidenje


Sam sem enkrat naletel na žensko denarnico v košari BicikeLJ-a v Ljubljani. Nesem na policijo, ker drugega nisem vedel - tam policistka izprazni denarnico da popiše vsebino, prileti ven 50€ in presenečeno izusti "oo, tega pa nisem pričakovala". :D

Na koncu me vpraša če želim lastnici pustiti svoj kontakt. Dam telefonsko in čez par ur dobim eno srčno zahvalo prek sms-a.

Matevz96 ::

Sem bil že na obeh straneh.

Ko sem našel denarnico sem jo vrnil lastnici, za zahvalo nisem dobil ničesar (denarnico je "našel" že nekdo pred mano, ki jo je malo izpraznil in poleg tega pa še poskušal dvigniti denar na bankomatu) saj lastnica ni imela pri sebi nič gotovine, lastnica je bila presrečna, da je dobila dokumente nazaj (minus bančna kartica). V primeru da bi jo nesel na Policijo bi vmes verjetno že preklicala vse dokumente.

Ko sem izgubil denarnico sem najditeljema plačal pivo in dodal še 20€.

Če je le možno sem mnenja, da je boljše poiskati direktno lastnika (mene so našli preko vizitke očetovega podjetja) kot hoditi na policijo kar ti vzame minimalno pol ure, plus v primeru da je nekdo že iz
#hooldthedoor

martincek1 ::

Večino se glede na dokumente da takoj kontaktirat, se mi zdi najboljša poteza.

Če mu denarnico pošlješ po pošti, bo do takrat že vse preklical in mu kaj pretirano ne bo koristla, razen če je notri gotovina.

The Player ::

nekateri pa imate srečo, da ste dobili denarnico nazaj.

Sam sem sicer izgubil ključe, pa se najditelju niti ni ljubilo jih nesti na bližnjo pošto, banko ali policijo (vse tri ustanove so v isti stavbi), ki je bila oddaljena cele 6 metrov, ko sem pa nazaj prišel jih iskat pa jih tam ni bilo več.

Nekako bi razumel, da bi se nekdo želel okoristiti od gotovine iz denarnice, ampak kaj boš pa s ključi? Boš šel po celi soseski probavat, če ključ paše not z namenom odtujiti tujo lastnino?

Zanima me tudi, kaj nekateri ljudje počnejo, da imajo v denarnici enormne količine denarja (100€+). 20€ se mi zdi čisto dovolj, za večje količine pa imaš kartico.

Evolve ::

Gagatronix je izjavil:

Ena od denarnic, ki sem jo nasel, je vsebovala zajeten znesek, pa mi na kraj pameti ni prislo, da bi karkoli vzel.

Nekateri ste pac nemoralnezi.


po izkušnji ki sem jo imel, ko sem hotel biti pošten, ne jebem žive sile več kar se tega tiče (pa naj bo lastnik bogataš, revež, indijanc al pa kitajc...)

najdem denarnico, jo dostavim lastniku (slučajno sem jo našel 500 metrov od njegovega doma), nakar me ta imbecil, obtoži da sem mu jo ukradel, denar pobral ven in ne vem kaj še...

PS: denarnico sem pobrskal samo toliko, da sem dobil ven njegov naslov

neverlucky ::

Žalostno, da taki obstajajo ...

Sam osebno bi sicer za denarnico poskrbel, da bi jo lastnik dobil v takem stanju, kot sem jo našel. Bi mi pa kakšen tak dogodek kot si ga imel ti @evolve res beden no :/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali nagraditi najditelja bančne kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587754 (5617) Tilen
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496380 (4772) jusv
»

Koliko denarja ste najdli? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798844 (5534) PacificBlue
»

Presenečen nad poštenostjo ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668486 (4235) Mipe
»

Kraja Denarnice

Oddelek: Loža
363855 (3034) Keyser Soze

Več podobnih tem