» »

Assassin's Creed Origins vs. Odyssey

Assassin's Creed Origins vs. Odyssey

techuser ::

Tisti, ki ste igrali obe, sporočite katera je boljša, jaz sem špilal samo Origins in mi je fenomenalna. Ampak sem bral različne komentarje glede Odysseya, nekateri ga hvalijo nekateri ne.

reeves ::

Meni je Origins hud, Odyssey pa še malo boljši. Mapa je ogromna. Veliko je otočkov, kamor moraš (vsaj enkrat) potovati z ladjo. Dodana je ladja, ki je tvoj "home base" in jo nadgrajuješ, menjaš posadko, potuješ z njo,... Ostalo se mi pa zdi podobno. Mislim, da če ti je všeč Origins, ti bo tudi Odyssey.

techuser ::

Pravijo, da ima Odyssey boljšo grafiko in detajle. Vsekakor bom sprobal, ko bo kaj časa.

kokpa ::

Js mam obe. Origins mi je fajna sam k nimam casa da bi jo odigral po dolgem in počez. Odyssey pa caka na vrsto. Igram na Ps4.

Izi ::

Glavna razlika je v samem žanru igre. Origins je avantura, Odyssey pa RPG.

Grafično pa niti ni velike razlike. Odyssey ima malenkost izboljšano grafiko, ker je pač novejši. Je pa precejšnja razlika v okolju, saj je Origins pretežno puščavski, kar pomeni, da je vse bolj kot ne v peščenih oranžnih odtenkih, medtem ko je Odyssey mediteranski, kar pomeni močno barvit. Velja omeniti, da ima Odyssey daleč najlepšo in dodelano vodo in valove, od vseh iger, ker smo jih videli do danes.

techuser ::

Hvala vsem. Ravno morje mi je tisto, kar imam najraje v igrah, če so to dodelali potem bo odyssey najboljša igra. Sploh če je grafika odlična kot pravite.

Stokarino ::

Moj glas gre za Odyssey, sploh mapa mi je veliko lepša zaradi narave vs. puščava

IvoJan ::

Izi je izjavil:

Glavna razlika je v samem žanru igre. Origins je avantura, Odyssey pa RPG.

Grafično pa niti ni velike razlike. Odyssey ima malenkost izboljšano grafiko, ker je pač novejši. Je pa precejšnja razlika v okolju, saj je Origins pretežno puščavski, kar pomeni, da je vse bolj kot ne v peščenih oranžnih odtenkih, medtem ko je Odyssey mediteranski, kar pomeni močno barvit. Velja omeniti, da ima Odyssey daleč najlepšo in dodelano vodo in valove, od vseh iger, ker smo jih videli do danes.

imho bi rekel da sta oba bolj RPG kot kaj drugega.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

VaeVictis ::

Malce si bom sposodil tole temo.

Ali se še komu drugemu zdi, da so te velike open world mape samemu sebi namen?

Sej izgledajo lepo pa je kar nekaj detajlov, samo večine mape itak prejahaš, prevoziš itd. in se ne posvetiš sami mapi (100 otokov/puščav/mest je enakih ostalim 100tim), dobesedno premikaš se v smer kjer ti puščica kaže in to je to.

Včasih si imel eno majhno mapo in si potem (igra te je prestavila) šel na drugo in je bil sam občutek pri igranju in mapah res drugačen, plus sama manjša mapa je imela ful detajlov itd., poleg tega je imela vsaka mapa neko samo za to mapo posebnost.

Izi ::

VaeVictis je izjavil:

Ali se še komu drugemu zdi, da so te velike open world mape samemu sebi namen?

Sej izgledajo lepo pa je kar nekaj detajlov, samo večine mape itak prejahaš, prevoziš itd. in se ne posvetiš sami mapi (100 otokov/puščav/mest je enakih ostalim 100tim), dobesedno premikaš se v smer kjer ti puščica kaže in to je to.

Odyssey je igra mišljena kot servis, kjer dnevno tedensko in mesečno prihajajo novi questi in zgodbe.
Jaz ga igram že od začetka in sem skozi dosedanje queste in DLCje prav vse lokacije izmed okoli 400 moral obiskati že po večkrat. Kljub velikosti ni nič ostalo neizkoriščeno. Za naslednji DLC se celo pričakuje novo ozemlje.
Kar se tiče pa puščic, ki ti kažejo smeri pa je to samo "noob" opcija. Po defaulti ti ponudi raziskovalni način, kjer ti ne kaže nobenih smeri in moraš poslušati pogovore. Opcija pa je da si izbereš vodeni način, kjer se pojavijo puščice.

VaeVictis ::

Izi je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

Ali se še komu drugemu zdi, da so te velike open world mape samemu sebi namen?

Sej izgledajo lepo pa je kar nekaj detajlov, samo večine mape itak prejahaš, prevoziš itd. in se ne posvetiš sami mapi (100 otokov/puščav/mest je enakih ostalim 100tim), dobesedno premikaš se v smer kjer ti puščica kaže in to je to.

Odyssey je igra mišljena kot servis, kjer dnevno tedensko in mesečno prihajajo novi questi in zgodbe.
Jaz ga igram že od začetka in sem skozi dosedanje queste in DLCje prav vse lokacije izmed okoli 400 moral obiskati že po večkrat. Kljub velikosti ni nič ostalo neizkoriščeno. Za naslednji DLC se celo pričakuje novo ozemlje.
Kar se tiče pa puščic, ki ti kažejo smeri pa je to samo "noob" opcija. Po defaulti ti ponudi raziskovalni način, kjer ti ne kaže nobenih smeri in moraš poslušati pogovore. Opcija pa je da si izbereš vodeni način, kjer se pojavijo puščice.


Sicer je bilo mišljeno vprašanje bolj kot splošno na ves tredn open-world gameplaya in ne kot direkt na Odyssey, čeprav sem vesel, da vsaj razvijalci Odyssey izkoriščajo in nadgrajujejo svoj svet

Vseeno pa hvala za odgovore...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Valhalla (2020) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26741401 (6634) Kvinta
»

Assassin's Creed Odyssey [2018] (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37152424 (23137) oo7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211756 (9802) jype
»

Kako shraniti napredek igre?

Oddelek: Igre
9761 (514) Lojzze
»

Knjiga Odiseja - Kaj je kaki film na to temo?

Oddelek: Šola
194374 (4237) Aspirinix

Več podobnih tem