» »

Garancija in servis

Garancija in servis

violamb ::

Zanima me če ima kdo kake podobne izkušnje.
Na telefonu HUAWEI P9 mi nekaj ne dela dobro mikrofon. Preko zvočnika me slišijo, preko slušalke pa ne.
Ker je telefon v garanciji sem ga nesel v Ljubljani na servis, kjer mi je rekel, da popravilo ne more iti pod garancijo, ker ima malenkost počen ekran in ga ni hotel sprejeti v servis.
Zdaj me zanima če ima kdo podobne izkušnje da bi se obrnil po pomoč k tržnemu inšpektorju, ker mi je to čist mimo, da ti zaradi počenega ekrana nočejo popraviti mikrofona.
  • spremenil: violamb ()

louser ::

Stvarna napaka in upaj, da zamudijo rok v prodajalni.

Ah, pa če zavrnejo tudi to, se pojdi kregat v trgovino, naj serviser naredi vsaj diagnostiko.
Nekateri požrešni pooblaščeni serviserji zahtevajo preplačilo, da sploh gredo delati diagnostike.
Recimo EPL. Oni niso sposobni priklopii telefona na računalo, če jim ne plačaš 200 eur, da bi zamenjali ekran zaradi ene praske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

violamb ::

Telefon je že star eno leto in 4 mesece
Pod stvarno napako ne bo šlo.
Je pa isto kot da bi na avto imel počen odbijač, pa ti ne bi hoteli turbine popraviti ki je crknila

starfotr ::

Kaj ima ekran veze s konjskimi dirkami? Potem, če se z avtom opraskaš ob škarpo in imaš strgan sedež zaradi slabega materiala, ti zavrnejo zamenjavo sedeža?

Pa na kakšne limanince vas mečejo te serviserji? Samo, da ni treba delat in popravljat...

Wtf, so to zaene firme... Zakaj še živijo, zakaj to ne zaprejo?

fikus_ ::

Ne raskirajo odpiranje telefona, ker lahko zaslon še bolj poči in imajo potem težavo!

louser ::

Pogojevanje vtikanja kabla z zamenjavo zaslona je neumno.

Vsesplošni izgovor za pokanje ekrana pri Iphonih zaradi praske na zaslonu, kjer sila na njo ne bi vplivala pravtako.

Serviserji imajo razne finte.

Je treba pri nekaterih včasih malo pritisniti.

Ni pa zdaj nujno, da ti bodo zaradi tega ugodili.
Drugič se izogneš takemu servisu/trgovini in naročiš od drugje.

Groot ::

violamb je izjavil:

Telefon je že star eno leto in 4 mesece
Pod stvarno napako ne bo šlo.
Je pa isto kot da bi na avto imel počen odbijač, pa ti ne bi hoteli turbine popraviti ki je crknila


Zakaj pa nebi šlo pod stvarno napako? Stvarno napako lahko uveljavljaš v dveh letih od dneva nakupa. Glede na tvoj opis (težave s prenosom zvoka) bi vsaj po mojem mnenju moralo iti. Seveda pa ne bo šel pod to počen zaslon.

fikus_ ::

Do 6 m stvarno napako dokazuje/ugovarja prodajalec, po tem do 2 let pa je na kupcu, da dokazuje stvarno napako. Veliko sreče pri tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10918940 (8325) slon
»

Stvarna napaka po preteku 6 mesecev

Oddelek: Loža
466531 (5227) next3steps
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
347061 (5996) St235
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726158189 (131812) markezii
»

Mobitel, uveljavljanje garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5523219 (19037) Tilen

Več podobnih tem