» »

Koliko zapravite za hrano na osebo?

Koliko zapravite za hrano na osebo?

1
...
3 4
5
»

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda ne. Pa tudi ce pojes kilo piscanca v enem obroku, to ni optimalno. Telo se boljse odzove, da vsakemu obroku dodas recimo 20g beljakovin. Seveda lahko manj

In ne, ne rabis toliko beljakovin. Ze ce pri vsakem obroku zauzijes 10g zdravih beljakovin in lepo poleg dodajas zelenjavo in sadje, je to neprimerljivo boljse od velike vecine tistih, ki se sopajo s karcogenim, mastnim in predelanim mesom. Ce je 50g zdravih beljakovin, pa jih pac naj bo. Verjel ali ne, ampak vecina jih se toliko ne.


Ja ampak tip je govoril o hranjenju 1x na dan da je to ok... kako boš pol vzdrževal mišično maso, če boš jedel 1x na dan? To mene zanima...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ni mogoce.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Qrctegleda ()

Magic1 ::

Pač ne boš. To je una fora, ki so jo testirali na miših. Minimalna količina hrane, vendar vse kar potrebuje. Podaljša se življenska doba, seveda pa telo ne deluje na moči.
Magic

c3p0 ::

Ali pa jo boš, razen če se vsi BB, ki jejo 1x na dan, lažejo.

Magic1 ::

Ne vem no, na minimumu z minimalnimi mišicami rabiš na dan 1500-2000 kcal(brez pretiranega kurjenja). Če hočeš dolgoročno ohranjat večjo količino mišic, bo poraba mnogo večja. Me prav zanima kako taka požrtija enkrat na dan izgleda...
Magic

IL_DIAVOLO ::

V tem je tolko resnice, kot je resnice v tem, da niso na steroidih.

thramos ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Dokler pojes 1500+ kalorij in cca 100g beljakovin, ne bi smel izgubljati misic. Misice izgubljas ob prehitrem hujsanju(prevelik deficit), ne pa zaradi pomanjkanja treninga.


Če mišic ne uporabljaš, mišic nimaš. Če nisi v deficitu grejo res počasi, a dolgoročno vseeno grejo.

thramos ::

Mato989 je izjavil:

Večina ljudi ima probleme da pojejo premalo beljakovin... glede na težo... če samo pogledaš, da ohranjaš misično maso rabiš vsaj toliko beljakovin v gramih kot si težki pa bolje malo več kar pomeni da malo bolj močan moški ki je grajen komot rabi najmanj 100-110g beljakovin... to pa jih brez planiranja ne poješ kr tak, še manj pa v 1 obroku kot sanjajo eni tukaj gor...

Ne pozabimo 100g skute ma cca 10g beljakovim... a boš pojedel kaj? 1kg skute v 1 obroku? Ne se šalit.


Kot sem že napisal, glede na statistične podatke povprečen Slovenec poje toliko mesa in mleka, da se že s tem približa 1,5 g na kg. Z rastlinskimi viri pa sploh.

IL_DIAVOLO ::

Ce misic nimas, jih ne mores izgubiti :D

louser ::

Primeri, kjer človek nima mišice so sila redki.

IL_DIAVOLO ::

Govorim o razvitih misicah. Imo misice kot misice ne mores izgubiti, ce dovolj jes.

louser ::

Atrofija mišic je normalen pojav.

IL_DIAVOLO ::

Daj, povej se da lahko dobis ulezanine, ce prevec dolgo lezis.

louser ::

Razjede zaradi pritiska misliš. Ja, pogost pojav pri negibnih osebah.

Magic1 ::

Sem šel pogledat na youtube, kako bb jejo en obrok na dan. Nažirajo se s praški, zraven pa dodajo še nekaj zelenjave. Bravo
V glavnem ne deluje po videnem. Deluje bolj za čas, ko hočejo shujšat.
Magic

Mato989 ::

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Večina ljudi ima probleme da pojejo premalo beljakovin... glede na težo... če samo pogledaš, da ohranjaš misično maso rabiš vsaj toliko beljakovin v gramih kot si težki pa bolje malo več kar pomeni da malo bolj močan moški ki je grajen komot rabi najmanj 100-110g beljakovin... to pa jih brez planiranja ne poješ kr tak, še manj pa v 1 obroku kot sanjajo eni tukaj gor...

Ne pozabimo 100g skute ma cca 10g beljakovim... a boš pojedel kaj? 1kg skute v 1 obroku? Ne se šalit.


Kot sem že napisal, glede na statistične podatke povprečen Slovenec poje toliko mesa in mleka, da se že s tem približa 1,5 g na kg. Z rastlinskimi viri pa sploh.


No in kako to dosežeš z 1 obrokom na dan? Kaj tak obrok vsebuje da slišimo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

In kaj ima to veze z normalno osebo, brez gibalnih omejitev?

thramos ::

Pol kile mesa? :))

A boš reku, da še nikol nisi v meku požru dva big meka in tri dabl čize? Pusi.

louser ::

Mato989 je izjavil:

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Večina ljudi ima probleme da pojejo premalo beljakovin... glede na težo... če samo pogledaš, da ohranjaš misično maso rabiš vsaj toliko beljakovin v gramih kot si težki pa bolje malo več kar pomeni da malo bolj močan moški ki je grajen komot rabi najmanj 100-110g beljakovin... to pa jih brez planiranja ne poješ kr tak, še manj pa v 1 obroku kot sanjajo eni tukaj gor...

Ne pozabimo 100g skute ma cca 10g beljakovim... a boš pojedel kaj? 1kg skute v 1 obroku? Ne se šalit.


Kot sem že napisal, glede na statistične podatke povprečen Slovenec poje toliko mesa in mleka, da se že s tem približa 1,5 g na kg. Z rastlinskimi viri pa sploh.


No in kako to dosežeš z 1 obrokom na dan? Kaj tak obrok vsebuje da slišimo!

Soylent.

Mato989 ::

louser je izjavil:

Mato989 je izjavil:

thramos je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Večina ljudi ima probleme da pojejo premalo beljakovin... glede na težo... če samo pogledaš, da ohranjaš misično maso rabiš vsaj toliko beljakovin v gramih kot si težki pa bolje malo več kar pomeni da malo bolj močan moški ki je grajen komot rabi najmanj 100-110g beljakovin... to pa jih brez planiranja ne poješ kr tak, še manj pa v 1 obroku kot sanjajo eni tukaj gor...

Ne pozabimo 100g skute ma cca 10g beljakovim... a boš pojedel kaj? 1kg skute v 1 obroku? Ne se šalit.


Kot sem že napisal, glede na statistične podatke povprečen Slovenec poje toliko mesa in mleka, da se že s tem približa 1,5 g na kg. Z rastlinskimi viri pa sploh.


No in kako to dosežeš z 1 obrokom na dan? Kaj tak obrok vsebuje da slišimo!

Soylent.


Vsak dan? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Ješ praške vsak, zato da ješ bolj "zdravo" enkrat dnevno. :))
Magic

louser ::

Ljudje v bolnišnicah na tak način živijo že žnj let. Tako da ja, vsak dan.

Mato989 ::

louser je izjavil:

Ljudje v bolnišnicah na tak način živijo že žnj let. Tako da ja, vsak dan.


Ja, maš prav, od od moje matere teta je tudi že na aparatu in infuziji v komi kot rastlina 10 let, dajmo it še mi ane?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Spxy ::

thramos je izjavil:

Pol kile mesa? :))

A boš reku, da še nikol nisi v meku požru dva big meka in tri dabl čize? Pusi.


Tist ni meso :))

Magic1 ::

Stephen Hawking je 3/4 od 76 let življenja preživel nepremično. Potem verjetno gibanje sploh ni potrebno.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Stephen Hawking je 3/4 od 76 let življenja preživel nepremično. Potem verjetno gibanje sploh ni potrebno.


Zato pa jeu mrl že pri 76tih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

martincek1 ::

Jaz sem danes na kolesu porabil ene 2000kcal, potem pa še nekaj v fitnesu in na sprehodu s psom. Trenuten cilj je pridobiti 4kg (vsaj večji del v mišicah).

V glavnem vsa hrana, ki jo čez dan pojem, mi že skozi usta ven gleda. Če bi hotel shujšat, bi šel nazaj na 3 obroke in bi se začel topit ko snežak na +30.

Konlov ::

Vazelin je izjavil:

Obstaja aplikacija, kjer bi jaz slikal račun (npr. grem v Špar, dobim račun, slikam s telefonom) in mi potem aplikacija samodejno prepozna postavke in z umetno pametjo poišče za netu za katere artikle gre in mi jih grupira? Tako da bi potem jaz imel celoten pregled na tem koliko plačam recimo za hrano v Šparu, koliko za toaletne pripomočke in podobno? To bi bilo dejansko zakon imet.

Po mojem bi bilo najlažje predvidene mesečne količine nametat v košarico kake spletne trgovine in vidiš, koliko te pride.

Vazelin ::

Večina folka preveč je.
Zato ima trebuh. Če ješ ravno dovolj nimaš trebuha sploh če vključiš še malo hoje v pogon!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Večina folka preveč je.
Zato ima trebuh. Če ješ ravno dovolj nimaš trebuha sploh če vključiš še malo hoje v pogon!


Ni nujno, poznam folk ki ne je ogromno pa ma trebuh... no ajde trebuh mamo vsi, ampak mislimo izbočenega oz, večjega... poznam folk ki ma zelo suhe noge in večji trebuh... ddejansko je trebuh najtežje zgubit pri tipih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Če si blizu idealne teže greš potem na liposukcijo. No biggie:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

louser ::

Mato989 je izjavil:

louser je izjavil:

Ljudje v bolnišnicah na tak način živijo že žnj let. Tako da ja, vsak dan.


Ja, maš prav, od od moje matere teta je tudi že na aparatu in infuziji v komi kot rastlina 10 let, dajmo it še mi ane?

Pojdi, če želiš. Taka prehrana se ne priporoča iz čisto drugega vidika kot misliš ti.
Taki pripravek vsebuje vse, kar telo rabi.
Bolj je problem v tem, ker po parih letih obrazne mišice atrofirajo.

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Večina folka preveč je.
Zato ima trebuh. Če ješ ravno dovolj nimaš trebuha sploh če vključiš še malo hoje v pogon!


Ni nujno, poznam folk ki ne je ogromno pa ma trebuh... no ajde trebuh mamo vsi, ampak mislimo izbočenega oz, večjega... poznam folk ki ma zelo suhe noge in večji trebuh... ddejansko je trebuh najtežje zgubit pri tipih...

Pa ne zaradi spola, ampak slabih prehranjevalnih navad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Večina folka preveč je.
Zato ima trebuh. Če ješ ravno dovolj nimaš trebuha sploh če vključiš še malo hoje v pogon!


Ni nujno, poznam folk ki ne je ogromno pa ma trebuh... no ajde trebuh mamo vsi, ampak mislimo izbočenega oz, večjega... poznam folk ki ma zelo suhe noge in večji trebuh... ddejansko je trebuh najtežje zgubit pri tipih...


Maščoba se izgublja neodvisno od fizične aktivnosti. Dokler ješ manj, boš izgubljal maščobo. Slej ali prej se ti bo obseg teebuha zmanjšal, če boš jedel bolj zdravo in predvsem manj. Seveda pa ne moreš imeti ploskega trebuha in špeha na ostalih delih telesa.

martincek1 je izjavil:

Jaz sem danes na kolesu porabil ene 2000kcal, potem pa še nekaj v fitnesu in na sprehodu s psom. Trenuten cilj je pridobiti 4kg (vsaj večji del v mišicah).

V glavnem vsa hrana, ki jo čez dan pojem, mi že skozi usta ven gleda. Če bi hotel shujšat, bi šel nazaj na 3 obroke in bi se začel topit ko snežak na +30.


Tako pa raje ješ ko svinja in takšen bo tudi rezultat-3.5kg špeha in pol kile mišic.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tako pa raje ješ ko svinja in takšen bo tudi rezultat-3.5kg špeha in pol kile mišic.


Maščobo izgubljam, mišično maso pridobivam. Sicer počasi, ampak vztrajno, ker mi je kondicija bolj pomembna.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Večina folka preveč je.
Zato ima trebuh. Če ješ ravno dovolj nimaš trebuha sploh če vključiš še malo hoje v pogon!


Ni nujno, poznam folk ki ne je ogromno pa ma trebuh... no ajde trebuh mamo vsi, ampak mislimo izbočenega oz, večjega... poznam folk ki ma zelo suhe noge in večji trebuh... ddejansko je trebuh najtežje zgubit pri tipih...


Maščoba se izgublja neodvisno od fizične aktivnosti. Dokler ješ manj, boš izgubljal maščobo. Slej ali prej se ti bo obseg teebuha zmanjšal, če boš jedel bolj zdravo in predvsem manj. Seveda pa ne moreš imeti ploskega trebuha in špeha na ostalih delih telesa.

martincek1 je izjavil:

Jaz sem danes na kolesu porabil ene 2000kcal, potem pa še nekaj v fitnesu in na sprehodu s psom. Trenuten cilj je pridobiti 4kg (vsaj večji del v mišicah).

V glavnem vsa hrana, ki jo čez dan pojem, mi že skozi usta ven gleda. Če bi hotel shujšat, bi šel nazaj na 3 obroke in bi se začel topit ko snežak na +30.


Tako pa raje ješ ko svinja in takšen bo tudi rezultat-3.5kg špeha in pol kile mišic.


Poglej, načeloma je tako, da če ti poješ manj kalorij kot jih telo porabi, se aktivirajo zaloge, ampak prve zaloge so MIŠIČNA MASA, in ne ŠPEH na trebuhu... dejansko je tako da je špeh na trebuhu ena izmed zadnjih rezerv telesa... zato je tudi načeloma tako težko porihtat telo, sploh ko nisi več 18 ali 21 oz tu nekje...

In če boš ti 1 leto vnašal manjko kalorij, boš zgubil trebuh, ampak pred tem boš tudi brez mišic oz. te bodo skoz bolele in bo hud napor ko boš fizično aktiven... to pa ni kul.

Če pa si fizično zlo aktiven, pa pravilno ješ, pa boš sčasoma skozi mišice pokuril še zaloge... se pa strinjam da na oba načina prideš do pokurjenih maščob... samo v enem primeru še mišice zraven...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ob zadostni kolicini beljakovin ne bos izgubljal misic, ampak mascobe. V 3 mesecih sem v pasu izgubil 6 cm in to zagotovo niso bile misice.

Misice izgubljas zaradi 2 stvari:

-premalo beljakovin
-premalo kalorij

Ne vem, kje si slisal teorijo, da najprej izgubljas misice, ker to zagotovo ni res.

111111111111 ::

Ob zmanjšani telesni aktivnosti in normalni prehrani, gre najprej po mišicah.

bambam20 ::

thramos je izjavil:

Pol kile mesa? :))

A boš reku, da še nikol nisi v meku požru dva big meka in tri dabl čize? Pusi.



V 2 big macih in 3 mičkenih lizburgerčkih ni za pol kg mesa.

Vazelin ::

3 zrezki = pol kile mesa

To pojem kadarkoli;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

c3p0 ::

Če si še naprej fizično aktiven, telo ve, da mišice rabi. Posledično jih ne bo pojedlo/kataboliziralo, dokler to ne bo nujno potrebno. Če ne drugo, vsaj manj.

>> ddejansko je trebuh najtežje zgubit pri tipih...

Odvisno od genetike, ženske imajo večinoma večje probleme z ritjo, boki.

IL_DIAVOLO ::

Moski z 10-15% bf in zenske s 15-20% bf teh tezav nimajo.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615380 (12083) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221789 (17318) m0LN4r
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338578 (31371) nobodyelse
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328395 (21912) Alamar

Več podobnih tem