» »

Koliko zapravite za hrano na osebo?

Koliko zapravite za hrano na osebo?

1 2
3
4 5

thetech ::

Magic1 je izjavil:

Marsikaj se kuha tudi 12-48h. Kaj ima to veze z časom, saj ne stojiš zraven in skrbiš za ogenj...
Probajte naredit črni česen. Imaš par tednov "kuhanja".


Zakaj se vedno najdete neki butalci, ki greste v vsaki temi v ekstreme? Danes imaš večinoma vse skuhano v dobri uri. Konec debate.

In potem se najde nek pacient, ki pravi, da če se kuha za povabljene, da se pripravi tudi sladica in ne vem še kaj vse. Je to vsakdanjik?

Res bi vas rad videl kako 3 ure kuhate potem ko ob 4-tih pridete iz službe. Torej jeste ob 7 zvečer?

Tako kot vedno ste temo zopet zasvinjali z nekim nabijanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

thetech ::

HappyPills je izjavil:

Tilen ne pribijaj. Ljudje kuhamo tudi kšne bolj kompleksne zadeve ne samo jajc na oko. 3 ure je v kuhinji hitro sploh, ko gre za kšno kosilo/večerjo, ko pride več ljudi in delaš še predjed, sladico itd.


In ti za te ljudi delaš vsak dan predjed in sladico? Imaš obiske vsak dan ali 1x na teden? Torej tedensko porabiš 21 ur za kuhanje? Zakaj lažeš?

Tilen ::

SumTingWong je izjavil:

Tilen je izjavil:

Katera banka v letu 2019 še ne omogoča samodejnega profiliranja porabe? V kolikor uporabljam samo kartico, se vse samodejno profilira.


Glede tega poznam samo N26. Je še kakšna slovenska banka, ki to počne?

NKBM.

 MD

MD

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

gruntfürmich je izjavil:

Zdravo in poceni ne gre skupaj.


Seveda gre. Ne govori neumnosti.

GrX ::

FormerUser je izjavil:

Tilen je izjavil:

Tri ure kuhaš? Si kot kuhar zaposlen v restavraciji? Te puhlice o triurnem kuhanju doma so včasih prodajale ženske. Naivnim moškim.

Kakšna bebava, seksistična izjava. Včasih niso imeli mikrovalovk in poceni predpripravljene hrane. Včasih se je vse delalo doma iz nule, trije orenk obroki in to ne za eno osebo ampak večglavo familijo, kjer dedci niso niti s prstom mignili, ampak se vsedli za mizo kot v restavraciji. Tista, ki je uspela, vse skupaj nabaviti, skuhati in pospraviti v roko treh ur, je bila superuspešna.


Če je katera izjava bebava je to vsekakor tvoja! Kot, da moški včasih niso delali ničesar. Verjetno so vsa dela v gozdu, na polju in v štali prevzele ženske. Pa lepo te prosim no..

In ne sodi drugih po sebi... Ne konzumiramo vsi pripravljene hrane.

galu ::

Koliko zapravite za hrano na osebo?


Na dan:
- malica/kosilo 10-15EUR
- zajtrk 2EUR (prepečenec, maslo, marmelada, med, ipd.)
- večerja 3EUR (solata/sendvič/kornfleks)

Nanese 450-600 EUR pm komot. Ne, kuhat ne znam, vsaj ekonomično ne. :)

Za Irsko se mi zdi tak znesek še kar kul.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

GrX ::

thetech je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Tilen ne pribijaj. Ljudje kuhamo tudi kšne bolj kompleksne zadeve ne samo jajc na oko. 3 ure je v kuhinji hitro sploh, ko gre za kšno kosilo/večerjo, ko pride več ljudi in delaš še predjed, sladico itd.

In ti za te ljudi delaš vsak dan predjed in sladico? Imaš obiske vsak dan ali 1x na teden? Torej tedensko porabiš 21 ur za kuhanje? Zakaj lažeš?


Ni še slišal za povprečje ur, ki ga tedensko porabi za kuhanje. Bolj pomembno je to, da se je pohvalil s tem, da kuha bolj kompleksne zadeve in ne samo jajc na oko. Sicer tema sploh ni temu namenjena, ampak OK, očitno ne razume o čem, naj bi tekla nit razprave.

galu je izjavil:

Koliko zapravite za hrano na osebo?


Na dan:
- malica/kosilo 10-15EUR
- zajtrk 2EUR (prepečenec, maslo, marmelada, med, ipd.)
- večerja 3EUR (solata/sendvič/kornfleks)

Nanese 450-600 EUR pm komot. Ne, kuhat ne znam, vsaj ekonomično ne. :)

Za Irsko se mi zdi tak znesek še kar kul.

Ne, da ne znaš samo kuhati, tudi računati ne..

Nprimer:
Sem prepričan, da te zajtrk ne pride vsak dan 2eur. Če ješ kar si naštel, te pride zajtrk maksimalno 1eur, vejteno celo manj. Podobno so napihnjene tudi druge postavke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

galu ::

GrX je izjavil:


Ne, da ne znaš samo kuhati, tudi računati ne..

Nprimer:
Sem prepričan, da te zajtrk ne pride vsak dan 2eur. Če ješ kar si naštel, te pride zajtrk maksimalno 1eur, vejteno celo manj. Podobno so napihnjene tudi druge postavke.


Če ti tako praviš... :)
Tako to gre.

thramos ::

Tilen je izjavil:

SumTingWong je izjavil:

Tilen je izjavil:

Katera banka v letu 2019 še ne omogoča samodejnega profiliranja porabe? V kolikor uporabljam samo kartico, se vse samodejno profilira.


Glede tega poznam samo N26. Je še kakšna slovenska banka, ki to počne?

NKBM.

 MD

MD



Sem že vprašal: kako pa iz 100 € računa za Hofer ve, kaj je šlo za plenice, kaj za zelenjavo?

Tilen ::

Si tudi na to dobil odgovor od nekoga drugega. Profilira tako kot N26. Ne profilira tega.

Lahko si pa to ročno razčleniš in imaš pri NKBM tudi to. Samo potem ni več samodejno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

aha 100k€ na banki.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

thramos ::

Tilen je izjavil:

Si tudi na to dobil odgovor od nekoga drugega. Profilira tako kot N26. Ne profilira tega.

Lahko si pa to ročno razčleniš in imaš pri NKBM tudi to. Samo potem ni več samodejno.


In kako je to "profiliranje" uporabno? Itak imaš plenice v Hoferju, hrano v DMu, v Mercator centru pa vse. S tem "profiliranjem" na koncu meseca zveš, v keri štacuni oziroma restavracijah si pustil keš, to je pa to. Povsem brezveze za zadeve o katerih teče debata.

IL_DIAVOLO ::

galu je izjavil:

Koliko zapravite za hrano na osebo?


Na dan:
- malica/kosilo 10-15EUR
- zajtrk 2EUR (prepečenec, maslo, marmelada, med, ipd.)
- večerja 3EUR (solata/sendvič/kornfleks)

Nanese 450-600 EUR pm komot. Ne, kuhat ne znam, vsaj ekonomično ne. :)

Za Irsko se mi zdi tak znesek še kar kul.


Kot pravim, zdrava prehrana je cenejsa.

Malo pomoci. Pol kile ovsenih kosmicov 50 centov, liter mleka 65 centov, kila banan 1 evro. To je 5 centov na porcijo kosmicov in 10 centov za 2 deci mleka in cca 20 centov za banano. Zajtrk za 35 centov.

Eating healthy doesnt need to be expensive.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

thramos je izjavil:

Tilen je izjavil:

Si tudi na to dobil odgovor od nekoga drugega. Profilira tako kot N26. Ne profilira tega.

Lahko si pa to ročno razčleniš in imaš pri NKBM tudi to. Samo potem ni več samodejno.


In kako je to "profiliranje" uporabno? Itak imaš plenice v Hoferju, hrano v DMu, v Mercator centru pa vse. S tem "profiliranjem" na koncu meseca zveš, v keri štacuni oziroma restavracijah si pustil keš, to je pa to. Povsem brezveze za zadeve o katerih teče debata.


To je to, ja. Ni direktno namenjeno za rešitev naslova te teme. Vmes je bilo omenjeno profiliranje na N26 in sem samo rekel, da niso edini, ki to ponujajo. Ne boš pa s tem mogel primerjati cene krompirja med mercatorjem in sparom. Lahko bi pa primerjal ceno bencina med OMV in Petrolom ali splošno porabo na leto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Tilen je izjavil:

Tri ure kuhaš? Si kot kuhar zaposlen v restavraciji? Te puhlice o triurnem kuhanju doma so včasih prodajale ženske. Naivnim moškim.

Kakšna bebava, seksistična izjava. Včasih niso imeli mikrovalovk in poceni predpripravljene hrane. Včasih se je vse delalo doma iz nule, trije orenk obroki in to ne za eno osebo ampak večglavo familijo, kjer dedci niso niti s prstom mignili, ampak se vsedli za mizo kot v restavraciji. Tista, ki je uspela, vse skupaj nabaviti, skuhati in pospraviti v roko treh ur, je bila superuspešna.


Enkrat za spremembo se moram strnijati s Hipatijo. Tudi meni se je zdela izjava nekoga, ki nima pojma kaj pomeni kuhati za celo druzino in misli, da je pogrevanje (pol)predpripravljene hrane kuhanje.

HappyPills ::

GrX je izjavil:

thetech je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Tilen ne pribijaj. Ljudje kuhamo tudi kšne bolj kompleksne zadeve ne samo jajc na oko. 3 ure je v kuhinji hitro sploh, ko gre za kšno kosilo/večerjo, ko pride več ljudi in delaš še predjed, sladico itd.

In ti za te ljudi delaš vsak dan predjed in sladico? Imaš obiske vsak dan ali 1x na teden? Torej tedensko porabiš 21 ur za kuhanje? Zakaj lažeš?


Ni še slišal za povprečje ur, ki ga tedensko porabi za kuhanje. Bolj pomembno je to, da se je pohvalil s tem, da kuha bolj kompleksne zadeve in ne samo jajc na oko. Sicer tema sploh ni temu namenjena, ampak OK, očitno ne razume o čem, naj bi tekla nit razprave.

galu je izjavil:

Koliko zapravite za hrano na osebo?


Na dan:
- malica/kosilo 10-15EUR
- zajtrk 2EUR (prepečenec, maslo, marmelada, med, ipd.)
- večerja 3EUR (solata/sendvič/kornfleks)

Nanese 450-600 EUR pm komot. Ne, kuhat ne znam, vsaj ekonomično ne. :)

Za Irsko se mi zdi tak znesek še kar kul.

Ne, da ne znaš samo kuhati, tudi računati ne..

Nprimer:
Sem prepričan, da te zajtrk ne pride vsak dan 2eur. Če ješ kar si naštel, te pride zajtrk maksimalno 1eur, vejteno celo manj. Podobno so napihnjene tudi druge postavke.


O kuhanju so vedno najbolj brihtni tisti, katerim kuhanje pomeni kornfleks, prepečenec pa lokalna menza :). Več kot doma kuhaš več prihraniš, boljšo hrano ješ ampak ja porabiš več časa v kuhinji.
Meni pač 2-3 ure v povp. na dan nič nič posebnega, ker si vse obroke pripravljam doma in tudi večino stvari delam iz nule. Ja delam večinoma od doma, ko pa sem v pisarni si nesem sabo pripravljeno hrano.

Tilen ::

Mislim, da vas večina tukaj izhaja iz napačne predpostavke, da je hrana zunaj slaba in draga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HappyPills ::

Evo poraba EUR/mesec za hrano za moje gospodinjstvo. V EUR ni všteto kar dobim od domačih.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

To je za enega?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

HappyPills ::

Za 2

Tilen ::

Ne moraš ravno reči, da je to drago. Vprašanje je le, če si zadovoljen s tem, kar dobiš za to ceno. Če si, je to super.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Tilen je izjavil:

Mislim, da vas večina tukaj izhaja iz napačne predpostavke, da je hrana zunaj slaba in draga.

Ne, je pa slaba ALI draga. S tem, da če je draga še ne pomeni, da je dobra (zdrava).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

louser ::

Tilen je izjavil:

Mislim, da vas večina tukaj izhaja iz napačne predpostavke, da je hrana zunaj slaba in draga.

Vsekakor je dražja.
Jaz imam topshit pico v uri pečeno. Strošek je 2eur.
Ura je toliko, kot če greš ven jest - par minut.

bambam20 ::

louser je izjavil:


Jaz imam topshit pico v uri pečeno. Strošek je 2eur.



A to ješ zgolj testo namazano s pelati?

GrX ::

HappyPills je izjavil:

O kuhanju so vedno najbolj brihtni tisti, katerim kuhanje pomeni kornfleks, prepečenec pa lokalna menza :). Več kot doma kuhaš več prihraniš, boljšo hrano ješ ampak ja porabiš več časa v kuhinji.
Meni pač 2-3 ure v povp. na dan nič nič posebnega, ker si vse obroke pripravljam doma in tudi večino stvari delam iz nule. Ja delam večinoma od doma, ko pa sem v pisarni si nesem sabo pripravljeno hrano.


Lažeš in zavajaš. Sam kuham in to dobro. Mi pa na misle ne pride, da bi vsak dan visel 3 ure v kuhiniji. Ti pa kar. Je pa hecno, da vsi tisti, ki ne kuhamo vsaj 3 ure na dan, sploh ne kuhamo, ali pa so to kornfleks, prepečenec, jajc na oko... Bravo, čisto v stilu ST-echa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

kingsix ::

Tam 400e na mesec za dva odrasla in 2 leten otrok.
Ne kupujemo pa sladkarij ali kakršnegakoli junk fooda, sladkih pijač...
Kuhama sama, 1x na teden pa se gre jest ven. Na kave hodima tako.. 2-3x na teden. Na malico na šihtu ne hodima ven.. Jaz mam itak prvi obrok v dnevu, ko končam s šihtom.

louser ::

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:


Jaz imam topshit pico v uri pečeno. Strošek je 2eur.



A to ješ zgolj testo namazano s pelati?

Ne obsojaj drugih, če si sam nesposoben pripraviti hrano poceni, hitro in zdravo.

GrX ::

louser je izjavil:

bambam20 je izjavil:

louser je izjavil:


Jaz imam topshit pico v uri pečeno. Strošek je 2eur.



A to ješ zgolj testo namazano s pelati?

Ne obsojaj drugih, če si sam nesposoben pripraviti hrano poceni, hitro in zdravo.

Tu na S-T moraš hrano pripravljati vsaj 3 ure, da lahko rečeš, da kuhaš. Vse drugo ni vredno ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

thetech ::

HappyPills je izjavil:


O kuhanju so vedno najbolj brihtni tisti, katerim kuhanje pomeni kornfleks, prepečenec pa lokalna menza :). Več kot doma kuhaš več prihraniš, boljšo hrano ješ ampak ja porabiš več časa v kuhinji.
Meni pač 2-3 ure v povp. na dan nič nič posebnega, ker si vse obroke pripravljam doma in tudi večino stvari delam iz nule. Ja delam večinoma od doma, ko pa sem v pisarni si nesem sabo pripravljeno hrano.


In kaj ti kuhaš vsak dan 3 ure?

sm4rt4ss ::

S partnerko dava nekje med 60 in 70€ na teden za hrano, brez moje malice na šihtu, kar itak dobim povrnjeno. Kuhava si sama. Za zajtrk kakšna jajca, kosmiči, za kosilo kos mesa + priloga, kakšna zelenjavna juha ali špinača in pire (še najbolj ugodna opcija). Za večerjo skutin ali tunin namaz, zeliščni namaz + pečena puranja prsa, topli sendviči, šmorn.

V življenju imam princip, da pri hrani ne bom varčeval. Prav tako pri jogijih in obutvi. Raje imam slabši avto, telefon itd.

showsover ::

če gremo ven jest, 10-20EUR (kuhajo drugi, pojemo v eni uri, izberemo, kar se nam zdi, spijemo) na osebo na obrok,
če pripravimo doma, pa, ehm, ne vem, precej manj (skuhamo sami v uri ali dveh, mogoe treh, pojemo v pol ure, ker praktično in hitro), mogoče 5EUR na osebo. čas praviloma ne odtehta stroška...
natančno ne vem, nismo zbirčni...
8-O

pripravjene pizze (in ostalo) v pečici - no go... smo imeli fazo, no go for sure. nismo zbirčni ampak definitivno no go.
preferiramo meso in morsko in zelenjavo, malo (vendar preveč) oh...

Zgodovina sprememb…

sm4rt4ss ::

Pa ok no, kaj vi delate po 3h v kuhinji? xD Jaz se v uri in pol stuširam, skuham kosilo, pojem in pičim na šiht. :D

showsover ::

ma ne vem, stari, sem rekel uro, dve, tri. to pomeni ura-tri maks. bruto čas, če se 2x prismodi...
v resnici smo lenobe, se damo povabit ali gremo ven...
jebiga. tako sem "zdresiran", raje plačam kot poslušam stokanje, ker joj, kaj ni vse by the book :-)

jype ::

Tilen je izjavil:

Mislim, da vas večina tukaj izhaja iz napačne predpostavke, da je hrana zunaj slaba in draga.
Velika večina "hrane zunaj" je slabe in drage. Dobi se tudi samo slabo ali samo drago, ne dobi se pa zdrave in poceni, razen za par dni v mesecu.

showsover ::

ne,ko ješ zunaj, ne veš, če si dobil radioaktivno pomije ali prvovrstno košto...
no, čisti prvovrstno za 10-20EUR zagotovo ne.
to pač tako je... kaj naj?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

thetech je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Marsikaj se kuha tudi 12-48h. Kaj ima to veze z časom, saj ne stojiš zraven in skrbiš za ogenj...
Probajte naredit črni česen. Imaš par tednov "kuhanja".


Zakaj se vedno najdete neki butalci, ki greste v vsaki temi v ekstreme? Danes imaš večinoma vse skuhano v dobri uri. Konec debate.

In potem se najde nek pacient, ki pravi, da če se kuha za povabljene, da se pripravi tudi sladica in ne vem še kaj vse. Je to vsakdanjik?

Res bi vas rad videl kako 3 ure kuhate potem ko ob 4-tih pridete iz službe. Torej jeste ob 7 zvečer?

Tako kot vedno ste temo zopet zasvinjali z nekim nabijanjem.

Če bi se potrudil razumeti komplet odstavek, bi hitro ugotovil moj point, ki ni nič drugačen od tvojega komentiranja. Večino hrane pripraviš relativno hitro(manj od ure), če traja dlje, je to vrejetno na račun trajanja kuhanja, kar pa ne moreš upoštevati, kot neko delo.
Večina stvari se pa itak da naredit v pol ure, če ni potrebe po nekem dolgotrajnemu kuhanju. Samo vedno se da zakomplicirat, kar pa tudi ni nič narobe, če te le veseli.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FormerUser ::

Mene pa zanima, če lahko kdo priporoča kakšen kvaliteten lunch-box. Po eni razlagi je najbolje, da se skuhana jed čimprej ohladi in drži na nizki temperaturi, pred zaužitjem pa dobro pogreje. Vidim, da obstajajo tudi takšne posode, ki omogočajo gretje, ali ima kdo izkušnje s tem in kako se to obnese v praksi?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

A110 ::

Zajtrk 3 jajca in kruh prb 40c, kosilo 200g piscanca 1e, riz 15c, kuhana domaca zelenjava iz skrinje/domaca rdeca pesa/zelena solata zastonj, vecerja kruhin namaz 50c, vmes kaksen jogurt 50c. Skupaj zelo zdrav jedilnik za manj kot 3e na dan.

HappyPills ::

sm4rt4ss je izjavil:

Pa ok no, kaj vi delate po 3h v kuhinji? xD Jaz se v uri in pol stuširam, skuham kosilo, pojem in pičim na šiht. :D


Ne znate prebrat. 2-3 ure je za celoten dan ne samo za kosilo. jaz jem v povprečju 4 obroke, vse si pripravljam sam doma in večino stvari delam iz nule (kruh, testenine itd.)
Kar se tiče časa. Ja čas je denar, ampak čas preživet za nekaj kar ti je všeč je vredno. Če ti pa kuhanje ne godi pa je vsaka minuta preživeta v kuhinji mučna. Ne razumem pa obsojanja samo zato, ker sem več časa v kuhinji kot vi. Pa še to jaz ne pridem domov iz šihta, jaz večino delam od doma (oz. pisarno mam 5 minut peš stran) in mi samo to prišpara tolk časa, ki ga drugi zabijete v avtu, da ga kamot preživim v kuhinji :).

Če se držim teme. Za 200-300€/mesec na osebo lahko ješ vsak dan top futr za šalo. Trik je v tem, da meso kupš na količino pri kmetu, da načtruješ kaj boš jedel in da imeš velik in predvsem kvaliteten hladilnik ter zmrzovalnik.

HappyPills ::

A110 je izjavil:

Zajtrk 3 jajca in kruh prb 40c, kosilo 200g piscanca 1e, riz 15c, kuhana domaca zelenjava iz skrinje/domaca rdeca pesa/zelena solata zastonj, vecerja kruhin namaz 50c, vmes kaksen jogurt 50c. Skupaj zelo zdrav jedilnik za manj kot 3e na dan.


Res je, da se pridt še full ceneje skoz. Porabo dvigujejo predvsem morska hrana, sveža zelenjava (tukaj ti največ prihraniš, če imaš domače drugače je to hitro 3€ na dan) ter kšno eksotično sadje. Če se odrečeš pivu vsak dan se da tudi prcej prišparat :).

kuglvinkl ::

HappyPills je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

Pa ok no, kaj vi delate po 3h v kuhinji? xD Jaz se v uri in pol stuširam, skuham kosilo, pojem in pičim na šiht. :D


Ne znate prebrat. 2-3 ure je za celoten dan ne samo za kosilo. jaz jem v povprečju 4 obroke, vse si pripravljam sam doma in večino stvari delam iz nule (kruh, testenine itd.)
Kar se tiče časa. Ja čas je denar, ampak čas preživet za nekaj kar ti je všeč je vredno. Če ti pa kuhanje ne godi pa je vsaka minuta preživeta v kuhinji mučna. Ne razumem pa obsojanja samo zato, ker sem več časa v kuhinji kot vi. Pa še to jaz ne pridem domov iz šihta, jaz večino delam od doma (oz. pisarno mam 5 minut peš stran) in mi samo to prišpara tolk časa, ki ga drugi zabijete v avtu, da ga kamot preživim v kuhinji :).

Če se držim teme. Za 200-300EUR/mesec na osebo lahko ješ vsak dan top futr za šalo. Trik je v tem, da meso kupš na količino pri kmetu, da načtruješ kaj boš jedel in da imeš velik in predvsem kvaliteten hladilnik ter zmrzovalnik.


Tako je. In other words, o hrani moraš aktivno razmišljat. če hodiš na malico v menzo med službo, ješ na avtomatu, ti tega ni treba. Cena za to je slaba kvaliteta, ajde vprašljiva, če to koga tolaži.

Glede vprašanja, 3,5 članska družina, trgovina 250-300 na mesec (skupaj), jaz za malico še okol 30 v trgovini, če si ne prinesem od doma. Zelenjava je pa vsa od lokalnega kmeta in s tem nekolk držaja kot v štacuni, poleti pa iz domačih vrtov. Predelane hrane se ne kupuje.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

mojih pet centov: namesto sladkarij nabavite eno nutello in vsak teden banane. om nom nom.

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa ce sploh ne bi nadomestil sladkarij z novimi slakdarijami.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Vazelin je izjavil:

"Če ženska plača večerjo, je to tako, kot če bi sam naokrog poplesaval z baletnimi copati."

Kdo mislite je to rekel. Jan Plestenjak ali admin Tilen?:P Mal heca


Fantje, tisti ki ste na 100EUR mesečno na porabi. Vi to pijete izključno vodo iz pipe, ste na krompirju in par KG mesa. In to iz dneva v dan? To je cca 3 eur dnevno. Verjetno skuhate kakšno mineštro in potem tisto štepate 3 dni?

Pijem vodo ja ker sladkana voda je eno sranje in se ne odžejam, piva in alkohola ne pijem (nikoli nisem), jem po 3 obroke na dan + vmes kaj malega, Zajtrk je večinoma grški jogurt + ovseni + banana + med, malica je odvisno, ali kos piščančjih prsi, sendvič,..., kosilo je ali testenine, mineštra, meso + riž + zelenjava, tudi kdaj jajce in avokado + zelenjava ...Si pa seveda skuham za več dni če je mineštra, vsak dan se mi ne da kuhat ker tudi nimam veliko časa in nisem ljubitelj kuhanja. Za večerjo pa večino kar jajce + kakšna paprika po treningu + šejk, ali klasika salama + sir + jogurt. Športam veliko vsak dan, 178cm, 73kg, imam definirano atletsko postavo "brez" maščob in v roku 1-2 meseca sem pridobil mišično maso za cca 1-2 kili (pišem te stvari ker se bo sigurno kdo našel s takim vprašanjem). Čokolad in sladkarij ne jem veliko ker če to začnem se ne konča...občasno. Med vikendi ko grem domou pa se ne šparam če so peciva na voljo. Vse skupaj me še ni prišlo čez 130EUR...tam okoli 100 se vrti. Če grem pa ven jest kdaj pa nanese do 130. V trgovino grem 1x na teden v večini Lidl, naberem za cca 23EUR robe. Easy peasy, nisem požrešen tip človeka in se pozna. Aja še to, vmes pojem kakšno sadje in oreške

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Mato989 ::

Jaz in moja porabiva za hrano mesečno cca. 200-250€. S tem da 90% malic pripravim doma... in tudi skuhava vse sama... večinoma ona ker je na 4 urnem delovniku.

Ko sem bil sam sem v povprečju porabil za hrano 7,5€/dan to pa zato ker sem vsak petek jedel zunaj in ker meni se ni ljubilo planirat kje kaj kupit, kot se moji da... jaz sem pač vse kupil v Sparu, ona pa se sprehodi do Hofra, Lidla, Spara, odvisno kje je cenje, ker mava 20min pešaka do tja... In se to nabere za cca. 30% razlike.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HappyPills ::

Ja pri izbiri trgovcev se lahko full prišpara. Daleč najdražji je po mojih izkušnjah Merkator. Tam kupujem le morsko hrano, ki pa je top (center šiška).

IL_DIAVOLO ::

Najboljsi je lidl overall. Spar pa najboljsi, kar se tice mesa.

Vazelin ::

Jaz glavnino kupujem v Sparu. Večje nakupe opravim takrat ko so kuponi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kixs ::

Sem si rekel, ko bo konec pusta, grem samo na en obrok dnevno. Verjetno bo to vecerja ob cca 19h. Vmes pa samo voda. Bom videl, ce bo slo to kar na enkrat... ali bo potrebno postopoma. Vendar v najvec enem tednu.

louser ::

Saul Goodman je izjavil:

mojih pet centov: namesto sladkarij nabavite eno nutello in vsak teden banane. om nom nom.

Ejga, tvoja mnenja so se podražila. Nekdaj so bila samo po dva centa.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615625 (12328) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222159 (17688) m0LN4r
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338866 (31659) nobodyelse
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436584 (31029) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328600 (22117) Alamar

Več podobnih tem