» »

Koliko zapravite za hrano na osebo?

Koliko zapravite za hrano na osebo?

1
2
3 4 5

trenerkar ::

Vazelin je izjavil:

Malo si delam okvir stroškov, ki jih imam s tem, kaj mesečno zlijem in dam "v sebe" (hrana, pijača).

Naredil sem si naslednji izračun (za posamezen dan):
1. dnevno kava v random baru, cca 1,5eur povprečje
2. avtomati v službi 2,5eur povprečje
3. malica v službi 3eur povprečje
4. večina obrokov zunaj (ali kupim kakšno mesco za peko), recmo 6eur dnevno
5. majhni priboljški za večer (jogurt, kompot, šunka), cca 3eur dnevno

Naračunal sem 16eur dnevno, ob vikendih pade kakšno pivo čez dan, tako da ni prihranka pri postavki 1), 2) in 3).

480eur imam teh fiksnih stroškov, kar se mi zdi ogromno. Tudi če oklestim nekaj zgoraj sem še vedno blizu 400.

Jaz imam manj rednih mesečnih stroškov skupaj z ogrevanjem/štromom/odvoz smeti... Živiva dva, v hiši.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Tilen je izjavil:

100 EUR na mesec za hrano najverjetneje pomeni, da so prisotne druge težave. Previsoki krediti, brezposelnost, ipd.

Znesek bi moral biti zapisan v razmerju z drugimi stroški in seveda prihodki, saj drugače takšna absolutna cifra nič ne pomeni, razen seveda tega, da se nekdo neustrezno prehranjuje.


Tvoj komentar je trapast, da ne rečem kaj drugega. Lahko se zdravo prehranjuješ, če obvladaš kuho in tako mesečno zapraviš malo denarja. Lahko pa poješ kopico procesirane svinjarije in hladnih jedi in zapraviš mnogo več. Krediti in brezposelnost tukaj ne igrajo prav nobene vloge.

gruntfürmich ::

Zdravo in poceni ne gre skupaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Ne, drago in zdravo ne gre skupaj.

Osnovne sestavine so vse poceni in najbolj zdrave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

Vazelin je izjavil:

Thetech: v teh 3 eur so všteti jogurt, par slice-ov šunke/pršuta, kakšna cedevita, včasih čokoladica.
Mislim da bi šlo brez teh 3 eur dnevno.

Pri meni je tako: ko imam mi ni žal trošiti. Ko nimam se temu prilagodim. A kljub vsemu se mi zdi 500 samo za jedačo in pijačo veliko. Ampk vidim da so tudi nekateri drugi na tej cifri

Preveč mečeš v ta koš stroškov. Moraš ločiti stroške ko ješ zunaj, ko kupuješ hrano, ko greš na pijačo ven...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

gruntfürmich je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Thetech: v teh 3 eur so všteti jogurt, par slice-ov šunke/pršuta, kakšna cedevita, včasih čokoladica.
Mislim da bi šlo brez teh 3 eur dnevno.

Pri meni je tako: ko imam mi ni žal trošiti. Ko nimam se temu prilagodim. A kljub vsemu se mi zdi 500 samo za jedačo in pijačo veliko. Ampk vidim da so tudi nekateri drugi na tej cifri

Preveč mečeš v ta koš stroškov. Moraš ločiti stroške ko ješ zunaj, ko kupuješ hrano, ko greš na pijačo ven...

V tistem znesku prava "having a good time" pijača zunaj niti ni všteta.:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tilen ::

jype je izjavil:

Tilen je izjavil:

100 EUR na mesec za hrano najverjetneje pomeni, da so prisotne druge težave. Previsoki krediti, brezposelnost, ipd.
Nah. Komot pomeni tudi to, da imaš kmetijo.

Jaz v pravično ceno pripravljenih obrokov štejem tudi čas, ki ga nekdo vloži ali prihrani. Da bi kmetovanje ovrednotil z 0 eur, se mi ne zdi korektno. Tudi kuhanje ima svojo ceno, ne samo sestavine.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zobnik ::

Haha, kuhanje ima svojo ceno a tiste be*arje gledat po TV-ju je pa OK, raje kuham 2-3 ure vmes še spečem kruh, pospravim, pomijem hišo, prekontroliram še druge zadeve..

Tilen ::

Tri ure kuhaš? Si kot kuhar zaposlen v restavraciji? Te puhlice o triurnem kuhanju doma so včasih prodajale ženske. Naivnim moškim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

HappyPills ::

Tilen ne pribijaj. Ljudje kuhamo tudi kšne bolj kompleksne zadeve ne samo jajc na oko. 3 ure je v kuhinji hitro sploh, ko gre za kšno kosilo/večerjo, ko pride več ljudi in delaš še predjed, sladico itd.

Tilen ::

Vi ne pribijajte o triurnem kuhanju, če gre v takšnih primerih za hude izjeme. :)

Že v teoriji, kdor je 8 ur v službi, težko doma v povprečju še tri ure kuha.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

"Če ženska plača večerjo, je to tako, kot če bi sam naokrog poplesaval z baletnimi copati."

Kdo mislite je to rekel. Jan Plestenjak ali admin Tilen?:P Mal heca


Fantje, tisti ki ste na 100EUR mesečno na porabi. Vi to pijete izključno vodo iz pipe, ste na krompirju in par KG mesa. In to iz dneva v dan? To je cca 3 eur dnevno. Verjetno skuhate kakšno mineštro in potem tisto štepate 3 dni?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Tilen ::

Lahko, da so doma kot fikus. V tem primeru bi še šlo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Magic1 ::

Marsikaj se kuha tudi 12-48h. Kaj ima to veze z časom, saj ne stojiš zraven in skrbiš za ogenj...
Probajte naredit črni česen. Imaš par tednov "kuhanja".
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vazelin ::

Kilogram govejega mesa stane v akciji ene 8eur. Ajde recmo da to razdeliš na 4 obroke po 250g (minus maščoba). Kilogram krompirja v trgovini je ene 80 centov. Recmo kilo imaš za 3 obroke. To je cca 2,3eur na obrok. Kje so še kakšne začimbe, kakšna solata, morda sadje. Samo s tem si že na cca 3eur obrok. Lahko še toliko stiskaš, pod to mejo greš težko. In govorimo o 1 obroku. Tako da 3 obroki x 30 dni smo že na stotaku.:'(
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FormerUser ::

Tilen je izjavil:

Tri ure kuhaš? Si kot kuhar zaposlen v restavraciji? Te puhlice o triurnem kuhanju doma so včasih prodajale ženske. Naivnim moškim.

Kakšna bebava, seksistična izjava. Včasih niso imeli mikrovalovk in poceni predpripravljene hrane. Včasih se je vse delalo doma iz nule, trije orenk obroki in to ne za eno osebo ampak večglavo familijo, kjer dedci niso niti s prstom mignili, ampak se vsedli za mizo kot v restavraciji. Tista, ki je uspela, vse skupaj nabaviti, skuhati in pospraviti v roko treh ur, je bila superuspešna.

Magic1 ::

Na koncu pa si ne narediš zrezek za 8EUR na kilo, temveč si privoščiš kakšen boljši kos, ki pa je hitro vsaj 20EUR/kg. Tak cheap meso uporabiš za kakšne pečenke/golaže.

Hipatija, kaj so delali deci 50 let nazaj me ne zanima. Jaz kuham večkrat kot moja (me veseli kaj dobrega naredit) in skuham za 3 lahko zelo dobro v 15 minutah. Lahko pa "kuham" tudi cel dan za specifične stvari.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FormerUser ::

Vazelin je izjavil:

"Če ženska plača večerjo, je to tako, kot če bi sam naokrog poplesaval z baletnimi copati."

Kdo mislite je to rekel. Jan Plestenjak ali admin Tilen?:P Mal heca


Itak, da Plestenjak, ima pa očitno tudi Tilen potencial za kandidaturo ali celo osvojitev Bodeče neže.

louser ::

Vazelin je izjavil:

Kilogram govejega mesa stane v akciji ene 8eur. Ajde recmo da to razdeliš na 4 obroke po 250g (minus maščoba). Kilogram krompirja v trgovini je ene 80 centov. Recmo kilo imaš za 3 obroke. To je cca 2,3eur na obrok. Kje so še kakšne začimbe, kakšna solata, morda sadje. Samo s tem si že na cca 3eur obrok. Lahko še toliko stiskaš, pod to mejo greš težko. In govorimo o 1 obroku. Tako da 3 obroki x 30 dni smo že na stotaku.:'(

2 eur dnevno gre skozi.
Sem prišel v dražji državi skozi z 2.5eur.

Vazelin ::

Čim vključiš meso težko prideš čez:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Magic1 ::

Sej ni point koliko poceni lahko prideš skozi. Bolj je point kaj si privoščiš za določeno ceno. Kilo cheap hrenovk dobiš za par evrov, 10kil krompirja prav tako, dodaš še liter olja za evro in kakšno poceni sezonsko zelenjavo ter imaš hrano za teden. Sam to ni glih lajf.
Magic

FormerUser ::

Magic1 je izjavil:

Na koncu pa si ne narediš zrezek za 8EUR na kilo, temveč si privoščiš kakšen boljši kos, ki pa je hitro vsaj 20EUR/kg. Tak cheap meso uporabiš za kakšne pečenke/golaže.

Hipatija, kaj so delali deci 50 let nazaj me ne zanima. Jaz kuham večkrat kot moja (me veseli kaj dobrega naredit) in skuham za 3 lahko zelo dobro v 15 minutah. Lahko pa "kuham" tudi cel dan za specifične stvari.

Narod, ki ne pozna svoje zgodovine nima prihodnosti. Upam, da tudi pospravljaš enako zavzeto, ker večkrat slišim, da ko moški zapustijo kuhinjo je v njej popolno razdejanje.

Magic1 ::

Jaz pomivam sproti ko kuham, krožnike pa tudi na koncu. Sveže gre v parih sekundah dol. Pomivalc bolj kot ne počiva.
Drugače pa zgodovino poznam, verjetno veliko bolje od tebe. Sam nisem debil, da bom po istih principih živel v današnjem času...
Magic

FormerUser ::

Magic1 je izjavil:

Jaz pomivam sproti ko kuham, krožnike pa tudi na koncu. Sveže gre v parih sekundah dol. Pomivalc bolj kot ne počiva.
Drugače pa zgodovino poznam, verjetno veliko bolje od tebe. Sam nisem debil, da bom po istih principih živel v današnjem času...

Kdo pravi, da je treba živeti, samo ne potem nakladati o tem, kako je bilo ženskam včasih lepo in da niso nič delale.

Vazelin je izjavil:

Kilogram govejega mesa stane v akciji ene 8eur. Ajde recmo da to razdeliš na 4 obroke po 250g (minus maščoba). Kilogram krompirja v trgovini je ene 80 centov. Recmo kilo imaš za 3 obroke. To je cca 2,3eur na obrok. Kje so še kakšne začimbe, kakšna solata, morda sadje. Samo s tem si že na cca 3eur obrok. Lahko še toliko stiskaš, pod to mejo greš težko. In govorimo o 1 obroku. Tako da 3 obroki x 30 dni smo že na stotaku.:'(


A moraš pri vsakem obroku jesti meso? Pa tudi če bi te dejansko vsak obrok stal 3 evre je to 3x3x30 = 270, kar je precej manj od 400.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Kdo pa je govoril, da ženske včasih niso nič delale? Od kje ti to vlečeš? Od svojega dedka? Imate hude težave v familiji?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

FormerUser ::

Magic1 je izjavil:

Kdo pa je govoril, da ženske včasih niso nič delale? Od kje ti to vlečeš? Od svojega dedka? Imate hude težave v familiji?

Tilen je povedal, da so včasih ženske "naivnim" moškim govorile, da je kuhanje dejavnost, ki vzame precej časa, kar po njegovem seveda ne drži, ker on v mikrovalovki pogreje hrano v 15 minutah.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

FormerUser je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kdo pa je govoril, da ženske včasih niso nič delale? Od kje ti to vlečeš? Od svojega dedka? Imate hude težave v familiji?

Tilen je povedal, da so včasih ženske "naivnim" moškim govorile, da je kuhanje dejavnost, ki vzame precej časa, kar po njegovem seveda ne drži, ker on v mikrovalovki pogreje hrano v 15 minutah.


Nikakor. Danes sem jedel precej dobro malico.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tilen ()

jb_j ::

Dons sm naroču tripple cheesburger in big mac.

Živim na veliki nogi, vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Pobes ::

Jaz vidim v naši firmi, poleti ko je bolj vroče vržejo naši delavci cca 150€ mesečno v aparat za pijače in prigrizke. To je skoraj 1/10 njihove plače. Kupili smo hladilnik da bi si nosili pijačo od doma ali pač polnili vodo na pipi v svoje steklenice, pa je hladilnik več ali manj prazen.
Aparata pa ne dajo. Tako da tudi z kavo in malimi sokovi si narediš velike stroške čez mesec.

Reycis ::

Pripravljanje hrane doma vzame ogromno časa in dela prihrani pa tudi precej denarja. Še sploh če si še malo kmetovalca.

xardas ::

Na podeželju se še zmeraj uporablja blagovna menjava, tako da ni nujno, da si vse pridelaš sam.

c3p0 ::

Obdelava vrta vzame čas, je pa to lahko koristen čas, hobi. Namesto gledanja bedarij po TV ali kafetkanja.

Pri kuhanju je tudi pri bolj kompleksnih jedeh redko potrebno več kot 30 minut aktivnega dela, tako da ne vidim ovir. Sam malico pripravim skoraj vedno doma. Dosti jedi se da sveže zamrznit in isto kuharijo lahko ješ še npr. 5x. Izguba hranljivosti je zanemarljiva.

Lonsarg ::

V sloveniji imamo dejansko kar srečo glede hrane "zunaj". Na bežigradu imam izbiro vsak dan cirka 50 različnih menijev po 5-7EUR. Skratka jesti vsak dan zunaj med delovniki me pride v povprečju okoli 125EUR in mi pokrije vso glavno potrebo (doma so potem kvečjemu še kaki prigrizki) razen vikendov. Za zajtrk je na šihtu zastonj kava in sadje, tako da doma ne jem/pijem nič in sem v avtu 20 minut po bujenju (vključuje tuširanje).

Med vikendi in občasno dodatno med tednom si kaj pripraviva, ampak celotni mesečni strošek za oba s sladkarijami in praški vred ne gre čez 200EUR nikoli, sva 2-3krat mesečno v trgovini (če hodiš redno v trgovino ti to samo jemlje čas pa še več zapraviš, napaka).

- Torej 125EUR menze med delovnikom,
- polovica mesečnega stroška nabave v trgovina recimo da pade name, torej če se fokusiramo samo na hrano/sladkarije je to pomoje okoli 80EUR
- ekstra jedača zunaj recimo da 2-4krat mesečno, torej cirka 30EUR.
- pir in stuff variira ampak recimo povprečno 5krat na mesec torej 25EUR, ampak to jaz smatram pod "zabavo" in ne "hrano" in tega ne upoštevam v stroških za hrano.

To nanese to v grobem tko iz glave za hrano brez pirov 240EUR in jaz smatram način kako se prehranjujem pod veliki luksuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

IL_DIAVOLO ::

Tedensko cca 20 evrov. Brez vstetega kosila in malice na sihtu.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

@Lonsarg:

Malice ne stet zraven, ker ti jo ze sluzba krije - vsaj vecino.

Magic1 ::

Bivši sodelovec je bil smešen. Je bil v minusu pa ni šel z nami na kosilo za 3.5€, seveda je postal lačen in vsakič nato zapravil 2-3€ na avtomatu. Seveda je še lačen domov prišel. Jaz sem se samo čudil... Nikoli pa si ni nič prinesel s sabo!
Magic

Lonsarg ::

kixs je izjavil:

@Lonsarg:
Malice ne stet zraven, ker ti jo ze sluzba krije - vsaj vecino.

Ta "malica" je v mojem primeru v 90% edini večji obrok tisti dan (ostalo so dobesedno zgolj prigrizki) in tudi po velikosti obroka je enaka kosilu. Eni za malice gredo na sendič, drugi gremo na konkretno čevape, če daš to ven iz računice potem ne štima primerjava, ker tisti, ki je šel zgolj na sendvič rabi še en konkretno obrok kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Reycis ::

Pridelava in predelava hrane (e.g. vlaganje breskev, kislih kumaric, rdeče pese, ajvarja, kisanje zelja, bezgov sok, etc) se za osebno porabo iz čisto ekonomskega vidika ne pokrije. Vendar pa je naš socialni sistem narejen tako, se to delo ne všteva med dohodke in tako se takšno delo pogosto tudi ekonomsko pokrije.

Alien123 ::

jb_j je izjavil:

Dons sm naroču tripple cheesburger in big mac.

Živim na veliki nogi, vem.


Ko se gre v maca pod 15e ne pridem za sebe..

johnnyyy ::

Vazelin je izjavil:

"Če ženska plača večerjo, je to tako, kot če bi sam naokrog poplesaval z baletnimi copati."

Kdo mislite je to rekel. Jan Plestenjak ali admin Tilen?:P Mal heca


Fantje, tisti ki ste na 100EUR mesečno na porabi. Vi to pijete izključno vodo iz pipe, ste na krompirju in par KG mesa. In to iz dneva v dan? To je cca 3 eur dnevno. Verjetno skuhate kakšno mineštro in potem tisto štepate 3 dni?


Večina tistih, ki so na tako majhni porabi imajo vrtove ali celo živali. Potem pač "knjižijo" da je paradajz, solata, jajca, krompir itd brezplačno. Motika, freza, semena, kokoši, flance, gnoj in ostale stvari, se pač rabijo ... delo je pa fitnes na prostem :).

Baja ::

tako je, fitnes na prostem. semena pa motike pa krijemo iz ostanka od fitnes karte :)

kixs ::

Lonsarg je izjavil:

kixs je izjavil:

@Lonsarg:
Malice ne stet zraven, ker ti jo ze sluzba krije - vsaj vecino.

Ta "malica" je v mojem primeru v 90% edini večji obrok tisti dan (ostalo so dobesedno zgolj prigrizki) in tudi po velikosti obroka je enaka kosilu. Eni za malice gredo na sendič, drugi gremo na konkretno čevape, če daš to ven iz računice potem ne štima primerjava, ker tisti, ki je šel zgolj na sendvič rabi še en konkretno obrok kasneje.


Potem je pravilen izracun. Na mesec dam npr. 300€. Sluzba krije 120€. Skupaj iz svojega zepa dam 180€.

Sicer pa itak vecina racuna svojo placo kar dobi na racun. Ceprav je notri cca 120€ malice in se potni stroski do sluzbe. Enim to dvoje znese lahko tudi 20-30% place.

Za sebe nimam pojma koliko gre za hrano. Za malico dam nekje med 1 do 1.50€ na dan v trgovini. Vcasih sem to imel vse izracunano - morda se kje najdem stare Excele :lol:

reeves ::

Nekoč sem si naredil tabelo v Excelu, kjer imam vse:
-odlive od 14.09.2016 do 11.03.2017 (to so čisto vse stvari/storitve razen položnic)
-stroške od 03/2012 do 06/2017 (položnice)
-prilive od 04/2004 do 05/2017 (vsi dohodki)

Za vsak list imam potem še vrtilni graf z razčlenjevalniki za pregled in na koncu še šifrant, ker sem vse artikle vnašal s šiframi.

10/2016 sem za živila dal 250,25€ od tega 67,30€ za dostavo (takrat sem ugotovil, da ni tako poceni, kot se mogoče zdi)
11/2016 159,12€ (za dostavo samo še 26,50€)
12/2016 189,16€ (20,40€)
01/2017 136,21€ (15,00€)
02/2017 159,07€ (15,00€)

Imam vnešene vse artikle, tako, da tudi točno vem kaj sem kupoval. Po cca. pol leta sem nehal, ker sem dobil željene podatke, pa še dalo se mi ni več ;((

HappyPills ::

med 300 - 500EUR za dva na mesec. Odvisno je od sezone. V trgovini ne gledam na cene ampak na kvaliteto (sem pripravljen več plačati za hrano, ki je lokalne narave) je pa res da ne kupujem v Merkatorju, razen rib, ničesar.
Aja večino se kuha doma. Zunaj jeva zelo zelo redko.

Zgodovina sprememb…

louser ::

johnnyyy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

"Če ženska plača večerjo, je to tako, kot če bi sam naokrog poplesaval z baletnimi copati."

Kdo mislite je to rekel. Jan Plestenjak ali admin Tilen?:P Mal heca


Fantje, tisti ki ste na 100EUR mesečno na porabi. Vi to pijete izključno vodo iz pipe, ste na krompirju in par KG mesa. In to iz dneva v dan? To je cca 3 eur dnevno. Verjetno skuhate kakšno mineštro in potem tisto štepate 3 dni?


Večina tistih, ki so na tako majhni porabi imajo vrtove ali celo živali. Potem pač "knjižijo" da je paradajz, solata, jajca, krompir itd brezplačno. Motika, freza, semena, kokoši, flance, gnoj in ostale stvari, se pač rabijo ... delo je pa fitnes na prostem :).

DIY mojstrovalca svojega časa, napora, učenja, sfaljenih produktov ne računajo.

youPlonker ::

thramos je izjavil:

Tilen je izjavil:

Katera banka v letu 2019 še ne omogoča samodejnega profiliranja porabe? V kolikor uporabljam samo kartico, se vse samodejno profilira.


Kako pa banka ve, kaj je šlo za plenice in kaj za krompir?


Ob nakupu v Hoferju ti npr. DH poleg datuma transakcije napiše tekst "Hofer. Hvala" in to je vse. N26 pa poleg tega še zazna, da "Hofer. Hvala" paše v "Food & Groceries" kategorijo. V mobilnem appu od N26 lahko potem pogledaš mesečni tortni diagram, koliko si zapravil za posamezno kategorijo. Omogoča pa N26 tudi, da na posamezne transakcije poleg spreminjanja kategorije dodajaš razne hashtage oz. nekaj jih naredi kar avtomatsko, za npr. vikend nakupe doda #weekend.

Katere artikle točno si kupil, N26 ne ve.

qwertyy ::

Vazelin je izjavil:

Thetech: v teh 3 eur so všteti jogurt, par slice-ov šunke/pršuta, kakšna cedevita, včasih čokoladica.
Mislim da bi šlo brez teh 3 eur dnevno.

Pri meni je tako: ko imam mi ni žal trošiti. Ko nimam se temu prilagodim. A kljub vsemu se mi zdi 500 samo za jedačo in pijačo veliko. Ampk vidim da so tudi nekateri drugi na tej cifri


Jogurt stane v Hoferju, kjer večinoma kupujem 30 centov. Šunka na delikatesi, ki ti jo narežejo in ne tista, ki je že zapakirana je tudi poceni. Za 3e dobiš lahko skoraj pol kile, če seveda ni ravno vsak dan pršut. Cedevita je 2,5e in jo imaš lahko za 14 dni ziher. Ta velika Milka je stane 3e in če jo poješ v enem dnevu, ni ravno najbolje za tvoje zdravje..

Začni si kuhat sam in boš prišparal polovico tega, kar zapraviš.

150g makaronov stane dejansko kakšnih 20c če preračunaš. Zraven en ragu za 2e in imaš kosilo. Solata je pa itak poceni.

Za večerjo kakšna banana, jogurt, kakšen sendvič pa te tudi ne pride veliko. Za zajtrk ponavadi jem bolj malo in spet samo kakšno sadje, kruh in namaz, sendvič itd.

Največ denarja zmečem za malico v službi in pa za čike in travo.. Tudi dnevne kavice te letno pridejo kar kakšnih 500e če preračunaš, kar pa ni malo. Zato si zdaj pred šihtom sam skuham en Barcaffee pa imam mir.

Če pa imaš dovolj denarja, da si privoščiš jesti vsak dan zunaj in podobno pa itak ni problema. Edino gostilniška hrana ni ravno zdrava in ponavadi precej mastna, ker ne gledajo na zdravje ampak samo, da je dober okus.

_Tom_ ::

Utk je izjavil:

Ne, drago in zdravo ne gre skupaj.

Osnovne sestavine so vse poceni in najbolj zdrave.




Ajde, malce razčleni, pa da vidimo:

ekološka (v smislu prosta reja, čimmanj antibiotikov, itd..) govedina, perutnina, svinjina...
ribe - ulovljene in ne gojene
ekološko sadje in zelenjava
priboljški v smislu kvalitetnih sirov in mesnih izdelkov (brez konzervansov,...)
itd....

Utk ::

Kaksna je pa ta bio govedina? Od crknjene krave, ki je niso zdravili? Lovljene ribe, kje, v indijskem oceanu, savi? Razlika v ceni bio in navadnega korenja je nepomembna. Bio jabolka so najcenejsa, samo nabrat si jih moraš.

Drag in nezdrav je nek sadni jogurt proti nadrobljeni banani v navadnega, tudi če je ta najcenejši iz hoferja. Ali pa pašteta proti salami. Ali pa razno napol pečeno zmrznjeno meso. Ali pa ribje palčke proti ribi. Ali je veliko dražje ali je pa veliko sranje, ponavadi oboje.
Bio ali ne, je že veliko manj pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

Malo si delam okvir stroškov, ki jih imam s tem, kaj mesečno zlijem in dam "v sebe" (hrana, pijača).

Naredil sem si naslednji izračun (za posamezen dan):
1. dnevno kava v random baru, cca 1,5eur povprečje
2. avtomati v službi 2,5eur povprečje
3. malica v službi 3eur povprečje
4. večina obrokov zunaj (ali kupim kakšno mesco za peko), recmo 6eur dnevno
5. majhni priboljški za večer (jogurt, kompot, šunka), cca 3eur dnevno

Naračunal sem 16eur dnevno, ob vikendih pade kakšno pivo čez dan, tako da ni prihranka pri postavki 1), 2) in 3).

480eur imam teh fiksnih stroškov, kar se mi zdi ogromno. Tudi če oklestim nekaj zgoraj sem še vedno blizu 400.


ko sem varčeval je bilo 4€/dan. Sedaj cca 7-8€/dan, razen če grem ven jesti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615380 (12083) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221788 (17317) m0LN4r
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338578 (31371) nobodyelse
»

Kaj lahko pojem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14436299 (30744) johan05
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328393 (21910) Alamar

Več podobnih tem