» »

Assassin's Creed Valhalla (2020)

Assassin's Creed Valhalla (2020)

ahac ::

Pravijo tudi, da je "top-selling Ubisoft PC launch ever".
Izgleda, da ni nobenih večjih težav, če igre ni na Steamu. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Kvinta ::

Jaz bom ta špil kupo ko ga bojo za nami metali da bi ga kupli ni ravno neki tehnološki višek pravzaprav so vsi zadnji trije AC od Odyssey naprej več al manj podobni 8-O
A.C.A.B

Pinturicchio ::

Ka zdaj, je kdo igral to igro? Je kaj drugačna od prejšnjih delov? Ker jo nameravam kupit, samo če je stil igranja isti kor pri prejšnjih dveh odpade.

Izi ::

Pinturicchio je izjavil:

Ka zdaj, je kdo igral to igro? Je kaj drugačna od prejšnjih delov? Ker jo nameravam kupit, samo če je stil igranja isti kor pri prejšnjih dveh odpade.

Seveda igramo. Imam že preko 100 ur :D
Stil igranje je isti kot pri prejšnjih delih. Sploh ne vem zakaj ljudje sprašujejo to. To je Assassin's Creed in se že dolgo ve kakšen je still igranja. Če prejšnji deli niso bili zate potem tudi ta ne bo.

Po mojem mnenju je tokrat zgodba bistveno boljša kot v Odiseju. NPC-ji imajo bolj globoke osebnosti, sploh neslavni Ivar tudi tukaj ne razočara ;)
Zgodba je vedno bila in bo bistvo Assassin's Creeda in Valhalla je glede tega verjetno najboljši del iz serije. Ostalo je pa bolj ali manj enako kot do sedaj. Bugov je trenutno še ogromno. Stealth igranje je kar opazno napredovalo, "Melee" je podobno arkaden kot prej ampak naprednejši saj tokrat ločeno uporabljaš levo in desno roko.

Kot je v AC že stalnica je tudi Valhalla hudo dolga igra in 200+ ur nabereš mimogrede. Raziskujemo Norveško, Anglijo in tudi Ameriko, vmes pa se zadrogirani odpravimo še v Asgard (nekaj podobnega kot nebesa v krščanstvu) in nato še v Jotunheim (nekaj podobnega kot pekel v krščanstvu, čeprav je pekel tukaj ves mrzel in zaledenel, kar je ravno obratno od našega ognjenega pekla).

oo7 ::

Menda je danes prišel ven kar velik patch - 1.0.4

Izi ::

oo7 je izjavil:

Menda je danes prišel ven kar velik patch - 1.0.4

Ni še, napovedan je za danes popoldne.
Velikost bo 4,3 GB, spisek popravkov je pa kar dolg.

Bantani ::

oo7 ::

Assassin's Creed Valhalla 8K | RTX 3090 | i9 10900K 5.2GHz | ULTRA GRAPHICS

B34ST ::

Zdaj imam pa že 30 ur za sabo in lahko že nekaj napišem. Igram pa še vedno, čeprav me matra Cyberpunk, ampak sem že Origins odložil pri 26 urah. Itak morajo še eno in drugo poflikat.
Najbolj me moti, ker zamelje ko tečeš s pritisnjeno levo gobico (kasneje sem sicer ugotovil da jo ni treba vedno držat) in pomotoma pritisneš noter še desno. Potem se ti čez par sekund prikaže za delat screenshote. Enako zamelje če narediš screenshot s tipkovnico in potem pritisneš gumbe na gamepadu.
Potem do sedaj mi je 3x vrgla ven, samo včeraj 2x. Ampak dobro, enkrat na 10 ur je še sprejemljivo.
Ko sem bil pred Yule festival, mi je na zemljevidu napačno kazalo kje naj zgradim farmo in gostilno, nekje sredi ničesar, čeprav valda sta v edinem taboru, ki ga imaš. Potem pa ko sem šel misijo pri cattle farm, sem moral enega odpeljat nazaj v tabor, kazalo mi je pa da ga moram spet nekam 1500m daleč, in seveda ni hotel iti v napačno smer od tabora, tako da sem se s tem malo zamudil.
Pa clipping screenshote tudi vem da sem naredil na enem mestu bolj na začetku igre, v glavni stavbi tabora, tako da možno da so vmes že popravili.

Drugače je pa glavni problem kot pri skoraj vseh open world igrah, neprestano ponavljanje. Tukaj so Rockstar igre precej boljše, čeprav imaš enako zasnovo kjer greš po mapi od misije do misije, ampak tam so bolj zanimive in raznolike, tukaj pa vedno eno in isto, s sekiro počopaj cel grad in tako nadaljuj po vseh regijah Anglije.
Pa zakaj čakam GTA6 in ne RDR3, ker tole s konjem prepotovati 1000m je kar huda. Zdaj ko imam že na 3/4 mape quick travel točke, je še vedno treba kakih 1000m do tja kjer želiš. Pa še samo enkrat sem obiskal stable, tam recimo med drugim dobiš zmožnost, da konj lahko plava. Zdaj pa dol iz konja, preplavati reko in spet leva puščica za konja.
Take igre jaz igram minimalno 2 uri na dan, drugače ne prilezeš nikamor, 2 dni sem potegnil na 3 ure, dlje pa jaz nisem še nikol igral. Pri linearnih igrah mi je pa dovolj uro in pol na dan.

Potem sem imel velike probleme s premajhnim levelom. V Oxenefordscire - Leah Villa Garrison, sem imel level nekje 70, rabiš pa 90. Po ene petkratnem poizkusu rešit talce, sem se odločil da dam težavnost iz Normal na Easy. Grindati niti ne vem kako bi se lotil, ker level sem do sedaj nabiral največ v glavnih misijah. Včeraj sem dobil +2 ko sem rešil cursed ground puzlo, ampak da bi delal take postranske stvari mi ravno ne leži. Zdaj po končanem Cent sem LV100, priporočljiv je bil pa LV130.
Ampak na Easy je res lahko, sploh zdaj ko sem dobil tisti velik kovinski ščit z lobanjo. Sploh ne vem kje in kdaj sem ga dobil, je moralo bit par ur preden sem porajtal da ga imam. Kopja in kladiva sicer še vedno ne ustavi.
V glavnem, manjka se ena težavnost med Easy in Normal. Zdaj ko sem LV100, bom sicer spet probal Normal, saj dobro da lahko recimo pri šefih spet zmanjšaš.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

care20 ::

Ima kdo problem z jezikom v igri?kupil sem igro v rusiji za cca 2e ampak zdaj ne morem spremeniti podnapisov ter samega jezika v anglescino...edino ko govorijo je anglescina... Je imel kdo podoben problem?

oo7 ::

care20 je izjavil:

Ima kdo problem z jezikom v igri?kupil sem igro v rusiji za cca 2e ampak zdaj ne morem spremeniti podnapisov ter samega jezika v anglescino...edino ko govorijo je anglescina... Je imel kdo podoben problem?



Pa so v meniju sploh drugi jeziki ?

ahac ::

To je verjetno namenoma.
Nekatere igre, ki se prodajajo na revnejših trgih, imajo samo lokalne jezike ravno zato, da jih ne bi kupovali kupci iz celega sveta.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Engineer_SLO ::

A je kdo koncal - koliko ur igre je jaz sem na oddyseju 340 ur komplet z vsemi dodatki , Origin pa samo 86ur sem :( z vsemi questi pa se vedno tiste dnevne
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

kitl76 ::

Verjetno nihče, ker vsi čakajo crackano verzijo. Jaz sem na 16 urah pa sem na 16% pa ne delam stranskih questov.

lojz123 ::

Sem na 80% ter 130 ur naredi tudi večino stranskih questov :)

Engineer_SLO ::

Se pravi je dolžina približno kot Odyssey, moram počakat da padejo cene za Gold :)
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

ahac ::

kitl76 je izjavil:

Verjetno nihče, ker vsi čakajo crackano verzijo. Jaz sem na 16 urah pa sem na 16% pa ne delam stranskih questov.

Jaz imam igro kupljeno, ampak čaka, da dobim nov PC. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kitl76 ::

To pal, da boš lahko užival v popolni lepoti se izplača res lepa igra.

Stokarino ::

Preveč se ponavlja, obupal, ne pridem niti do konca main storya..

Izi ::

Jaz sem na 89% Total progress in sem že presegel 200 ur. Igra je brez dvoma občutno daljša kot Odyssey.
Stranski questi se ne ponavljajo toliko kot v Odisseyu in meni osebno so kar zanimivi, ampak jih je pa toliko, da se igre praktično ne da preigrati v enem šusu, ker se boš po kakšnem mesecu naveličal.

Priporočam intervale 3 tedne igranja, 2 tedna pavze. Tako boš v kakšne pol leta pri koncu in ves čas užival.
Po moje je igra precej boljša od Odisseya. Kdor je čakal popravke, naj omenim, da je z verzijo 1.1 glavnina bugov že odpravljena in lahko sedaj brez problema začne.

Engineer_SLO ::

Ma cena je navita zaenkrat , ker bom vzel gold zaradi dcljev , zamudil sem za novo leto je bilo nekaj popusta , zdaj pa pocakam do kitajskega :) pa se prvi dlc bo ze pocasi prišel
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Izi ::

Title Update 1.1.2
Datum: 16. februar 2021
Dolžina: 18,04 GB

kitl76 ::

18 Gb velik. Meni je tale AC prvi, ki je odličen po Black Flag.

oo7 ::

Assassin's Creed Valhalla: Ostara Season Free Update

yoco ::

Sem začel igrat, pa me neki zanima. V Odiseji si z orlom lahko označil vse sovražnike. Tukaj tega ne moreš?

HappyPills ::

Ne tuki maš Odins sight

oo7 ::

Assassin's Creed Valhalla - Wrath of the Druids Expansion Trailer

sentiš ::

Evo, preigrala tudi Valhallo. Sicer zelo površno in skoraj brez stranskih questov, ampak me je zelo vleklo kaj se bo dogajalo, kam gre zgodba, vendar sem na koncu bila kar razočarana. Mi ni bilo všeč kako se vse razplete.

Sama igra mi je bila dosti težja od Odiseje, glede pokrajine in okolja pa brez pravih vtisov. Mogoče sem bila preveč razvajena glede lepote Egipta in Grčije. Tegale novega DLCja nimam in nisem preigrala, sem pa si pogledala na Youtubu neke vrsto "filmsko" verzijo, kjer izreže ven večji del igre in pusti notri interakcije in zgodbo. Se mi zdi, da bi mi bilo bolje pogledati celotno igro na takšen način. Ne, ker bi bila igra slaba ali mi ne bi bila dobra, nekako me ni vleklo, da bi se veliko zamujala z njo in raziskovala. Mogoče je bilo preveč Assassin Creedov naenkrat.

Bom pa sigurno preigrala naslednjo igro, če ali ko spet pride.

Zdaj pa iščem nekaj drugega za preigrati.

Lep pozdrav vsem!

ahac ::

Assassin's Creed Valhalla is now Ubisoft's '2nd largest profit generating game'
https://www.videogameschronicle.com/new...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

According to well-known industry journalist Tom Henderson, Assassin's Creed: Valhalla will receive an expansion next year that is expected to take around forty hours to complete.

40 ur dolg DLC.

Izi ::

Ves čas prihaja nova vsebina, tako plačljiva kot zastonjska, tako da jaz še vedno igram in imam v Valhali nabranih že blizu 500 ur igranja in se še vedno z užitkom vračam.
Igra se je razlezla že na 134 GB.
Sezonski Pass je pokrival samo prvo leto, ki se sedaj počasi zaključuje. Za plačljive vsebine drugega leta bo kot kaže treba kupiti novi Sezonski Pass 2 ;(( Kdor zna pač zna in Ubisoft kot kaže obvlada zadeve. Jaz sezonskih Passov ponavadi ne kupujem, ker večinoma ne upravičijo svoje cene, razen v Assassin's Creedih. V Valhalli moram reči, da se Season Pass kar splača in verjetno bom kupil tudi drugega.

Pravijo, da bosta v 2. letu spet dva DLC-ja. Prvi DLC se bo menda imenoval "Dawn of Ragnarok", za drugega pa še ni imena. Poleg plačljivih DLC-jev pa bo zraven ves času tudi kar dosti zastonjske vsebine.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Ves čas prihaja nova vsebina, tako plačljiva kot zastonjska, tako da jaz še vedno igram in imam v Valhali nabranih že blizu 500 ur igranja in se še vedno z užitkom vračam.
Igra se je razlezla že na 134 GB.
Sezonski Pass je pokrival samo prvo leto, ki se sedaj počasi zaključuje. Za plačljive vsebine drugega leta bo kot kaže treba kupiti novi Sezonski Pass 2 ;(( Kdor zna pač zna in Ubisoft kot kaže obvlada zadeve. Jaz sezonskih Passov ponavadi ne kupujem, ker večinoma ne upravičijo svoje cene, razen v Assassin's Creedih. V Valhalli moram reči, da se Season Pass kar splača in verjetno bom kupil tudi drugega.

Pravijo, da bosta v 2. letu spet dva DLC-ja. Prvi DLC se bo menda imenoval "Dawn of Ragnarok", za drugega pa še ni imena. Poleg plačljivih DLC-jev pa bo zraven ves času tudi kar dosti zastonjske vsebine.



500 ur ? Kaj si jo dvakrat preigral ?

oo7 ::

Update 1.4.1 for Assassin's Creed: Valhalla will bring a lot of benefits to players. As long as they are willing to redownload the entire game from scratch.

lojz123 ::

500ur???? sam sem celo igro in za vse stranske naloge + en DLC porabil 150ur
je pa igra na najtežji stopnji obupno prelahka (razen na začetku) z 2 kopjema pobiješ celo mesto
brez uporabe stealt-a V Odyssey-u je bilo precej več iziva.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Update 1.4.1 for Assassin's Creed: Valhalla will bring a lot of benefits to players. As long as they are willing to redownload the entire game from scratch.

Pozabil si povedati, da bo po tem celotnem redownloadu igra zasedla pol manj prostora kot do sedaj in bo zato tudi bistveno bolj odzivna in hitrejša.
Sem že zgoraj omenil, da se je igra v enem letu na naših SSD-jih razlezla že na 134 GB, če imaš vse dosedanje DLC-je in zagon traja že celo večnost. Zato je zelo pohvalno, da so se spravili narediti rekonstrukcijo celotne date. Hitrejši bo zagon in odzivnost igre, pa še pol manj prostora bomo porabili.

1.4.1 naj bi prišel naslednji teden in bo vseboval samo celotno rekonstrukcijo podatkov in nič drugega.

Izi ::

Assassin’s Creed Valhalla - Dawn of Ragnarök
10. marec 2022
Pravijo, da bo to velikanska razširitev, ki bo celo večja kot so bile posamezne celotne igre iz Assassin’s Creed serije 8-).
Bo pa tudi cena te velikanske razširitve kar poštenih 40 €.


Druga velika novica pa je, da pride tudi zastonjska razširitev imenovana "Crossover Stories", ki bo povezala zgodbi iz Assassin’s Creed Odyssey in Assassin’s Creed Valhalla.
Ta razširitev pride v obe igri in v vsaki bo različna.
V Assassin’s Creed Odyssey se bo nova zgodba imenovala "Those Who Are Treasured", ki bo nadaljevala zgodbo po koncu Odisejade, ko Kassandra ali Alexios najdeta Staff of Hermes Trismegistus in postaneta nesmrtna. Naprej bomo izvedeli kaj potem počneta s to svojo nesmrtnostjo...
V Assassin’s Creed Valhalla pa se bo nova zgodba imenovala "A Fated Encounter" in tam se bo naš Eivor odpravil na Škotsko, kjer bo prekrižal svoj meč s Kassandro...

Bo treba preigrati razširitvi v obeh igrah, da bomo dobili celotno povezavo obeh zgodb :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Zmajc ::

No v drugi polovici naslednjega leta se bo končno splačalo kupiti Valhallo na kakem salu vključno z vsemi DLCji po možnosti z dodanim epic kuponom. :D

Kvinta ::

Dokler ne pade pod 20€ ni zanimivo.
A.C.A.B

mr_chai ::

kitl76 je izjavil:

18 Gb velik. Meni je tale AC prvi, ki je odličen po Black Flag.


Lahko poveš kaj več. Zakaj? Ali je boljši od Odisejade ? Meni je šlo pri Odisejadi res vse na živce.

kitl76 ::

Kratko in jedernato Odisey sem kupil in ne igral tega kupil in skoraj preigral res je odličen samo predoooooooooolg.

Zmajc ::

Zadnji trije ACji so vsi po vrsti predolgi. To je za mene osebno največji turn off. Nimam časa igro igrat 200 ur da 1x preigram celotno zgodbo.

Izi ::

Jaz pa ne kupim igre, če ni vsaj za 200 ur igranja. Ne vidim računice, da bi plačeval 50 € za 50 ur igranja.

Odisejevo zastonjsko razširitev sem že končal in jo moram pohvaliti. Dodali so povsem novo ozemlje, velik otok, ki ima za okoli 10 ur zgodbe in lepo zaključi našo Odisejado in jo poveže z ostalimi deli.

Sedaj se lotim še zastonjskega dodatka za Valhalo, ki ima tudi novo ozemlje na Škotskem, kjer se srečata Kasandra in Eivor. Alexiosa tokrat sploh niso vključili, kar je svinjarija glede na to, da podatki kažejo, da je 3/4 igralcev igralo mnogo bolj priljubljen moški lik. Ah ta Ubisoft in njihova bolestna obsedenost z ženskami. A ste opazili, da je v Far Cry 6 kar 90% vseh vojakov žensk? Se počutim kot čudak, ko na vse mogoče načine koljem tiste uboge ženske :D

Machete ::

Mene začne živcirat edino stalno enake misiji. Samo hodiš od tega do tega in tam potem nekaj kramljaš oz tiščiš 'E' (Ašašini, Farkraji).
Drugače me zelo zanima tale Valhalla, ker zgleda lepo narejena, pa se bojim, da bom odložil po 2. urah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Zmajc ::

Izi je izjavil:

Jaz pa ne kupim igre, če ni vsaj za 200 ur igranja. Ne vidim računice, da bi plačeval 50 € za 50 ur igranja.

Odisejevo zastonjsko razširitev sem že končal in jo moram pohvaliti. Dodali so povsem novo ozemlje, velik otok, ki ima za okoli 10 ur zgodbe in lepo zaključi našo Odisejado in jo poveže z ostalimi deli.

Sedaj se lotim še zastonjskega dodatka za Valhalo, ki ima tudi novo ozemlje na Škotskem, kjer se srečata Kasandra in Eivor. Alexiosa tokrat sploh niso vključili, kar je svinjarija glede na to, da podatki kažejo, da je 3/4 igralcev igralo mnogo bolj priljubljen moški lik. Ah ta Ubisoft in njihova bolestna obsedenost z ženskami. A ste opazili, da je v Far Cry 6 kar 90% vseh vojakov žensk? Se počutim kot čudak, ko na vse mogoče načine koljem tiste uboge ženske :D


za AC igre sem zasledil da se kar dosti ljudi buni, da so enostavno predolge. Nekomur, ki bi čez leto rad igral večje število iger se ne da toliko čaza zapravljati za eno single player igro.

oo7 ::

Te nove AC igre so res dolge prek 100 ur glavne zgodbe pa mogoče vse skupaj za 10 ur ali pa še to ne. Starejše AC igre pred Origins so mi bile boljše.

katimm ::

Nevem mene je tud minil po 4ih urih igranja, ce pa primerjam z Ghost of tsushima mi je ghost boljsi 50x pa sem ga obrnil.. je pa res grafika v prid Valhalle.

Kvinta ::

Hočem kupit to igro ,ker so cene normalne pa čitam ,da ma folk probleme z save game oziroma nekaj v stilu ,da se ti vse shranjeno lahko zbriše Ps in Xbox ... ma kdo tu te probleme tudi ?
A.C.A.B

Gregex ::

Preigral na PS5. Nobenih problemov nisem imel s savi.

oo7 ::

Jason Schreier na twitterju - Ubisoft turned an Assassin's Creed Valhalla expansion into a standalone game that will be out before AC Infinity, sources say. Focused on stealth, code-named Rift, stars Basim. Ubisoft's lineup has struggled due to scandal, attrition, and big delays

Gagatronix ::

A ni ze cajt, da se AssCreed serijo lepo pokoplje ? Z Black Flag so dosegli vrhunec, vse ostalo je pa samo se "because we can". Give it a break.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Assassin's Creed Mirage (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
524775 (762) Zmajc
»

Assassin's Creed Odyssey [2018] (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37152415 (23128) oo7
»

Assassin's Creed: Origins (Assassin's Creed: Empire) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9914486 (6261) Izi
»

Assassin's Creed Syndicate (Assassin's Creed Victory) (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7218928 (7056) Gagatronix
»

Assassin's Creed 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10018526 (7733) scipascapa

Več podobnih tem