» »

The Orville

The Orville

1
2
»

Homelander ::

A vi veste da pride ven že vsak četrtek in ne petek? Včasih te tisti TV Calendar kar malo bega, jaz si dam potem vsaj pod zaznamke za vse tekoče serije za vsak dan v tednu.
Drugače je pa meni preprost pokazatelj, če mi je serija dobra, če z veseljem pričakujem nov del. Ta sicer ni tako dobra, da bi čakal nov del cel teden, ampak že če ga težko čakam pol ure pred ogledom, je zame dovolj dobra. Recimo Star Trek Strange New Worlds še sedaj ko ga že downloadam, mi ni tolk do ogleda, ampak še vedno precej več kot pa Discovery.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

1 uro in 15 minut filo-političnega nakladanja z eno smešno sceno.

Naredu sm si račun na IMDB sam zato da sem epizodi dal 1 zvezdico.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Homelander ::

6. epizoda je pa top, šele na polovici pa je polno enega smeha. Tudi ocena na IMDb je tretja najvišja od vseh epizod - 8.8.

Okapi ::

Časovnih potovanj sicer ne maram, ampak tole so vseeno kar sobro izvedli.

Pri Star Treku pa danes tudi časovni stroj, upss, kristal.;)

BigWhale ::

maticb492 je izjavil:

1 uro in 15 minut filo-političnega nakladanja z eno smešno sceno.

Naredu sm si račun na IMDB sam zato da sem epizodi dal 1 zvezdico.


Ce se zglasis na sedezu Slo-Techa, dobis medaljo in plaketo za posebne dosezke. Cestitam!

Homelander ::

7. epizoda nadaljuje niz res dobrih epizod, težko bodo sledili temu.

OldSkul ::

3. sezona je odlična, je pa res manj humorja, kar nekatere moti. Mene ne.

c3p0 ::

Torej gre navzgor po 1., izredno brezveznem delu?

OldSkul ::

Seveda, sedaj je nekaj delov zaporedoma res dobrih. Saj je Homelander napisal zgoraj.

Gregor P ::

Sem se že ustrašil, da bomo za večno imeli robota s čustvi; ker samo to se mi je še manjkalo :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikonja ::

Prve dve sezoni sta bile noro smešne, tale je pa kr neki, na momente smešno na momente neki Star Trek spinof a ne satirično prcanje kot je bilo mišljeno... kr neki res... razočaran

Okapi ::

Glavno da je prišla Dolly Parton na obisk.;)

Gregor P ::

Očitno je Sethu zelo všeč.8-)

To so bili res pravljični zaključki težkih zadev oz. zgodb.

So pa zgleda same težave s temi otroki v prihodnosti v teh ZF serijah; čisto nič ne poslušajo. Ji rečejo ne iti ven s shutla in ona gre logično ven iz shutla itd. - če pustimo ob strani, da so jo odrasli odgovorni člani vesoljske unije in vodstvene posadke ladje vzeli kar s seboj na zelo občutljivo in pomembno diplomatsko misijo; da o novačenju otrok "za stvar" niti ne izgubljamo besed ;((

Ampak ok, ne bomo preveč kritični, je le ZF serija :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Tokratna epizoda je pa že skoraj film.

svecka ::

Ja res je, deli so dolgi okrog 1 uro in 20 minut :O

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Tokratna epizoda je pa že skoraj film.


Zadnji del Stranger Things je bil dve uri pa pol. :>

Men je to v bistvu na nek nacin ok. Ker je format drugacen, se ustvarjalci ne rabijo ukvarjati s tem kako v 42 minut programa spraviti celo zgodbo in lahko raztegnejo, ce zelijo. Sicer je potem spet nekje ena meja do katere vse skupaj se ne zgleda prevec bizarno. :))

cias ::

Kaj, a spet je nad 45 minut? :( A ne morejo narediti 2 dela?

Ne vem zakaj ne porežejo ker že zadnji del je imel en kup krame da sem začel skakat naprej. Sploh mi ni jasno zakaj so Dolly tlačili not ker ni imelo nobenega doprinosa.

Quantity over quality.

Okapi ::

Dolly Parton ima ogromno oboževalcev in so tako malo povečali gledanost epizode, če nič drugega ne.

V tej zadnji epizodi so tudi imeli en čisto simpatičen glasbeni vložek.;)

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

Tokratna epizoda je pa že skoraj film.


Zadnji del Stranger Things je bil dve uri pa pol. :>

Men je to v bistvu na nek nacin ok. Ker je format drugacen, se ustvarjalci ne rabijo ukvarjati s tem kako v 42 minut programa spraviti celo zgodbo in lahko raztegnejo, ce zelijo. Sicer je potem spet nekje ena meja do katere vse skupaj se ne zgleda prevec bizarno. :))
Saj to je bistvo serij, da nisi časovno omejen. Bi pač naredili dve epizodi iz tega, ali pa tri. Mene sicer ne moti, ampak kakšne posebne logike v podaljšanih epizodah pa ne vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Homelander ::

cias je izjavil:

Kaj, a spet je nad 45 minut? :( A ne morejo narediti 2 dela?

Letos ni bil noben del pod 57min, povprečje 5 najkrajših delov je še vedno 1h 4m, povprečje vseh 9 delov pa 1h 10m.
Vidim pa da so že drugo sezono podaljšali dele iz 44 na 48min.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Men je vse cringe, nekaj moralizirajo v epizodi, potem pa naredijo smešno sceno, kjer on kao ne zna oreha stret.. kot da še kar ne ve a hoče bit komedija ali SciFi drama.

Pogledam še vsak teden, je pa mediocre at best.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Homelander ::

Ta z orehom je bila pa res smešna, "now we look like fools". Pa skoraj vsako epizodo je bila ena ali dve taki. Jaz se ne pritožujem nad tem.

Meni je pri teh Sci-fi serijah še najbolj fascinantno, da čeprav vem da ni nič res, še vedno zelo vleče in me potegne noter. Gledam jih pa od konca 90-tih od Stargate naprej. Ker veliko ljudi, sploh starejši, nikakor ne zastopijo Sci-fi.

maticb492 ::

Jaz sem jih veliko pogledal, Stargate je itak meni osebno #1, Firefly, Babylon 5, Farscape, Battlestar Galactica, Star Trek, Andromeda, verjetno sem še kaj pozabil :D


Ko je še Star Trek: Strange New Worlds izhajal istočasno kot Orville prejšnji mesec sem že malo mešal med sabo epizode, sem mislil da je epizoda od Orvilla bila v Star Treku in obratno, ker so se tako resno začeli jemat :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Okapi ::

Homelander je izjavil:


Meni je pri teh Sci-fi serijah še najbolj fascinantno, da čeprav vem da ni nič res, še vedno zelo vleče in me potegne noter.
Jaz z veseljem gledam, ampak me pa vedno kakšne scenaristične bedarije zmotijo. Recimo, v tej epizodi - pridejo na nek X planet, so v nekih podzemnih hodnikih in en reče - kvantno jedro je 900 metrov severozahodno. A scenarist misti, da imajo v glavi vgrajen kompas?>:D

maticb492 ::

Okapi je izjavil:

Homelander je izjavil:


Meni je pri teh Sci-fi serijah še najbolj fascinantno, da čeprav vem da ni nič res, še vedno zelo vleče in me potegne noter.
Jaz z veseljem gledam, ampak me pa vedno kakšne scenaristične bedarije zmotijo. Recimo, v tej epizodi - pridejo na nek X planet, so v nekih podzemnih hodnikih in en reče - kvantno jedro je 900 metrov severozahodno. A scenarist misti, da imajo v glavi vgrajen kompas?>:D



Eh, praktično 99% SciFi serij ima plot hole z preprostimi senzorji in kamerami.. vsi se nekaj sneakajo okoli po nekih tunelih, alieni pa z interstallar travel tehnologijo ne morejo kamere z 500mAh baterijo na vsak hodnik postavit.

Pa ti "detecitng life signs" senzorji, ki itak delujejo kakor plot hoče.

Tako da je layout tunelov še najmanjši problem :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

eventyrer ::

maticb492 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Homelander je izjavil:


Meni je pri teh Sci-fi serijah še najbolj fascinantno, da čeprav vem da ni nič res, še vedno zelo vleče in me potegne noter.
Jaz z veseljem gledam, ampak me pa vedno kakšne scenaristične bedarije zmotijo. Recimo, v tej epizodi - pridejo na nek X planet, so v nekih podzemnih hodnikih in en reče - kvantno jedro je 900 metrov severozahodno. A scenarist misti, da imajo v glavi vgrajen kompas?>:D



Eh, praktično 99% SciFi serij ima plot hole z preprostimi senzorji in kamerami.. vsi se nekaj sneakajo okoli po nekih tunelih, alieni pa z interstallar travel tehnologijo ne morejo kamere z 500mAh baterijo na vsak hodnik postavit.

Pa ti "detecitng life signs" senzorji, ki itak delujejo kakor plot hoče.

Tako da je layout tunelov še najmanjši problem :D


da ne govorimo o senzorjih o "hull integrity", da potem rečejo "hull integrity at 60%" :D

maticb492 ::

Mene osebno vedno živcira še pew pew zvok v vesolju. Mislim razumem zakaj vedno dajo zvok zraven, samo bi blo zanimivo enkrat vsaj to imet scientifically accurate, da gledaš nek hud battle scene brez zvokov :D

Sicer to bi moglo bit scary da si ti dejansko na nekem battleshipu, kjer okoli pokajo ladje, ti pa nič ne sliši, eerie silence.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Okapi ::

maticb492 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Homelander je izjavil:


Meni je pri teh Sci-fi serijah še najbolj fascinantno, da čeprav vem da ni nič res, še vedno zelo vleče in me potegne noter.
Jaz z veseljem gledam, ampak me pa vedno kakšne scenaristične bedarije zmotijo. Recimo, v tej epizodi - pridejo na nek X planet, so v nekih podzemnih hodnikih in en reče - kvantno jedro je 900 metrov severozahodno. A scenarist misti, da imajo v glavi vgrajen kompas?>:D



Eh, praktično 99% SciFi serij ima plot hole z preprostimi senzorji in kamerami.. vsi se nekaj sneakajo okoli po nekih tunelih, alieni pa z interstallar travel tehnologijo ne morejo kamere z 500mAh baterijo na vsak hodnik postavit.

Pa ti "detecitng life signs" senzorji, ki itak delujejo kakor plot hoče.

Tako da je layout tunelov še najmanjši problem :D
Ne gre za to, kakšni so tuneli, ampak da nekje v neznanem podzemlju ne moreš vedeti, kje je sever. Pač malenkosti, ki me zmotijo. Če bi z roko pokazal v neko smer in rekel tam je, ali pa, naravnost po hodniku in trikrat levo, bi bilo vse v redu.

cias ::

Kaj je sporočilo te serije? Moramo odpustiti nacijem (nacihunterji še zmeraj lovijo 100 letne starčke ki so bili v Nemški vojski med ww2)? Odpustiti Rusom?

Okapi ::

A mora imeti vsaka serija neko strašno "sporočilo"?-

Meni je bil recimo tale glasbeni vložek bolj všeč od marsikatererega modrovanja v startreku.

cias ::

Okapi je izjavil:

A mora imeti vsaka serija neko strašno "sporočilo"?-

Meni je bil recimo tale glasbeni vložek bolj všeč od marsikatererega modrovanja v startreku.


Avtorji sami vključujejo sporočilo, tako da njih vprašaj zakaj je to treba.

Glasbeni vložki so meni zmeraj nadležni ker gre le za umetno podaljševanje dolžine dela. Edino v Breaking bad mi je vil všeč

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549700 (67) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861119 (6662) predi

Več podobnih tem