» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

Kleemen ::

Po novem imam dnevne kontaktne leče (pred cca. 10 let 14-dnevne leče) in zanima me, če imam lahko dnevne leče večkrat kot samo 1x? Naprimer če jih imam en dan samo par urc (4-5) in potem naslednji dan spet samo par urc je ok ali ni priporočljivo? Ta čas so seveda v tekočini za leče. Ker dnevne leče naj bi se lahko nosilo od jutra do večera brez večjih problemov - suhih oči.

buttcrack ::

hja, to je dokaj delikatno. eni nosijo mesečne tudi po 3 mesece.

Point dnevnih je not pa ven, brez počivanja v šalčkah, verjetno pa ob primerni čistoči ne bo nič hudega, če jih uporabiš 2×

BladE_ ::

Ne vem če sem 100% pravilno informiran ampak z lečo ni nič narobe le "prepustnost" izgubi in postane bolj moteča. Enodnevna spet ne more biti tako močno drugačna kot mesečna, verjetno se prej "deformira"?! Mesečne sem imel tudi že več kot en mesec, dva...

No če kdo ve pravilno razlago, kar na dan z besedo :)
Akcija - Reakcija

Aquafriend ::

Kleemen je izjavil:

Po novem imam dnevne kontaktne leče (pred cca. 10 let 14-dnevne leče) in zanima me, če imam lahko dnevne leče večkrat kot samo 1x? Naprimer če jih imam en dan samo par urc (4-5) in potem naslednji dan spet samo par urc je ok ali ni priporočljivo? Ta čas so seveda v tekočini za leče. Ker dnevne leče naj bi se lahko nosilo od jutra do večera brez večjih problemov - suhih oči.

V sili sem uporabil tudi dnevne lece veckrat. Za silo je. Ni pa priporocljivo to prevec pocet, ker scasoma leca zgublja na kvaliteti.

Kleemen ::

Hvala za info.

V mislih imam dnevno lečo, ki jo nosiš naprimer 4-5 urc, daš vn v tekočino in jo imaš potem čez kakšen dan spet 4-5 urc max.

Aquafriend ::

Je tudi odvisno katera znamka lec. Nekatere dnevne lece ob vecdnevni uporabi zacnejo malo meglit ali drazit. Oziroma niso optimalne za nosit.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Zdravo,

danes sem dobil testne leče, na netu pa nikjer ne najdem enakih oz z enakimi karakteristikami. Gledam amazon / ebay in bi res moral imeti srečo, če bi zelel najti prodajalca, ki nudi tako kombinacijo.
Leče
http://shrani.najdi.si/?2U/us/3FWa7cMj/...
Imate kak predlog kje iskati? Moje-lece nimajo, sem jih vprasal. Pri optiku pa so noro drage, zato gledam online

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Pac-Man ::

Jaz bi na tvojem mestu raje varčeval pri tekočini za leče in jo zamenjal s fiziološko raztopino v individualnih 5 ml pakiranjih. Leclerc ima na pol zastonj.

Dnevne leče so precej mehkejše in zna bit malo problema pri celi not-ven operaciji. Kaka raztrganina pa hitro zdraži in poškoduje oko.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

RockyS je izjavil:



Cilinder ti hodi narobe. Pojdi do drugega optika in naj ti "upasa" druge leče. Tele imajo po specifikaciji 0.1 mm premera več.

https://www.moje-lece.si/acuvue-oasys-f...

Ali pa druga opcija - imaš pač tistih max? 0.5 cilindra nekorektiranega. 2.25 dobiš.

Lahko kar pri mojih lečah :)

https://www.moje-lece.si/brezplacna-kon...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

RockyS ::

Poveš kaj vec o tekocinah? Ker cene teh se tudi zelo razlikujejo online vs optika.

FiReFTW ::

Preberi kako se imenujejo.

dnevne leče.

Kaj to pomeni?

Pomeni da so za 1 dan.

Zakaj ljudje odpirajo take nesmiselne teme, ce ti lepo pise v navodilih.

Dnevne lece so za 1 dan, zakaj bi jih nosil 2 dni? Zaradi 10EUR vec mesecno? Ne me basat...
Isto mi je nesmiselno tisti ki nosijo mesecne po 3-5 mescev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

RockyS ::

Zakaj ljudje pišejo nesmislne poste tak kot je tvoj? Prvo vprašanje je staro pol leta, jaz sem pa spraseval nekaj cisto x :)

kuall ::

To je isto kot bi spraševal ali je ok če se privezuješ v avtu ali ne. lahko se ne ampak s tem si povečuješ možnost, da si boš poslabšal kvaliteto življenja, če se bo kdo zabil v tebe. pri lečah si povečaš možnost za infekcije, če večkrat iste nosiš. življenje je statistično.

qwertyy ::

Se da kje kupit pol litra fiziološke? Tekočina za leče letno kar nanese, tiste 5ml flaške fiziološke pa niso ravno praktične pa še curek je čisto švoh in leče ne morem proper splakniti...

Aja, zanima me tudi, če ima kdo izkušnje z očali iz mojelece.si?

FiReFTW ::

qwertyy je izjavil:

Se da kje kupit pol litra fiziološke? Tekočina za leče letno kar nanese, tiste 5ml flaške fiziološke pa niso ravno praktične pa še curek je čisto švoh in leče ne morem proper splakniti...

Aja, zanima me tudi, če ima kdo izkušnje z očali iz mojelece.si?


Vedno kupujem iz mojelece

Ugodne cene z lecami pa nisem imel nikol problemov.

anketar ::

buttcrack je izjavil:

hja, to je dokaj delikatno. eni nosijo mesečne tudi po 3 mesece.


guilty (par urc vsak drug dan, vedno v sveži tekočini in dobro sprane, fuknem in menjam ko niso več udobne)

buttcrack ::

Fiziološko maš v lekarni, sem pa opazil tekočine tudi v DM in niso bile drage.
Se pa tudi meni zgodi da jih imam 2 dni zapored po 2,3 urci not.
Če paziš na higieno, ne bi smelo bit tveganja. Dejstvo pa je da pri mesečnih isti postopek delaš pač 30x in še vsi živimo, tako da tudi pri dnevnih 2x ni nič drugače.
Se pa seveda ne priporoča, osločitev je pa potem stvar posameznika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290312 (2147) TheTrick
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122242 (1882) Kleemen
»

kontaktne leče - torične

Oddelek: Loža
124726 (4477) mikko
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205027 (4295) JanK
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213236 (11002) RobyRob

Več podobnih tem