» »

UNP QR in Extended Channel Interpretation

UNP QR in Extended Channel Interpretation

lopow ::

pozdravljeni,
Imam težavo pri izdelavi QR Coda za plačilni nalog. Programiram v pythonu. V tehničnih navodilih za programerje je ena izmed obveznih nastavitev Extended Channel Interpretation oz. ECI, ki mora nositi vrednost 4.
V knjižnicah, ki sem jih do sedaj našel, nikjer ni možno nastaviti te vrednosti.

Bil bi zelo hvaležen, če bi imel kdo kakšen namig.

Hvala in lep pozdrav

Baja ::

tudi jaz nisem našel nič uporabnega za ECI. na koncu sem uporabil zint v cli načinu

lopow ::

Pa gre na banki skozi?

Baja ::

ja, gre. ma posebaj opcijo za UPNQR.

lopow ::

aha, če prav zastopim moram zaganati nekako takole:
zint.exe -o upn_qr.png -b 143 -d qr_string

Baja ::

nekaj v tem stilu, ja. jaz sem si spiso php skripto ki mi vrze ven batch fajl, ki ga nato zalaufam.

je pa bla že ena tema na s-t o upn-qr, mogoče tam najdeš še kakšen uporaben info.

igor0203 ::

Si mogoče pogledal zxing knjižnico? https://github.com/oostendo/python-zxing

Za Javo ni nič bolje, jaz sem tudi iskal kot zmešan in na koncu pristal na zxing, ki celo omogoča nastavitev tega parametra.

lopow ::

Hvala bom pogledal, ampak ne vem, se mi zdi, da kar koli se lotiš v Sloveniji, zakomplicirajo do podna vse skupaj,

Ahim ::

Ocitno imas zelo cungalunga knjiznico (disclaimer: uporabljam druge programske jezike, kjer v komponentah za renderiranje kod ne FC, ne structured append, ne ECI niso nikakrsen problem), kaj je tukaj kriva "Slovenija"?

ECI je del specifikacije in pride prav za marsikaj.

lopow ::

Ahim je izjavil:

Ocitno imas zelo cungalunga knjiznico (disclaimer: uporabljam druge programske jezike, kjer v komponentah za renderiranje kod ne FC, ne structured append, ne ECI niso nikakrsen problem), kaj je tukaj kriva "Slovenija"?

ECI je del specifikacije in pride prav za marsikaj.


Programiram v pythonu in vse knjižnjice, ki sem jih do sedaj probal ne ponujajo te specifikacije. Nekaj namigov sem še dobil, tako da upam, da bo šlo.

Ahim ::

lopow je izjavil:

Ahim je izjavil:

Ocitno imas zelo cungalunga knjiznico (disclaimer: uporabljam druge programske jezike, kjer v komponentah za renderiranje kod ne FC, ne structured append, ne ECI niso nikakrsen problem), kaj je tukaj kriva "Slovenija"?

ECI je del specifikacije in pride prav za marsikaj.


Programiram v pythonu in vse knjižnjice, ki sem jih do sedaj probal ne ponujajo te specifikacije. Nekaj namigov sem še dobil, tako da upam, da bo šlo.

Prvi zadetek, ki ga Google izpljune, primerja stiri knjiznice, od katerih polovica podpira ECI. Obe sta ocitno na voljo pod odprtokodno licenco.

Ce bos delal karkoli s temi kodami in ne gre izkljucno za angleskogovorece trzisce, potem ECI rabis. Ze nasih kvak ne mores vtakniti noter s privzetim ECI 3; ECI 26 FTW!

Jure14 ::

A to temo si prebral?
UPN QR

lopow ::

Takole, zadevo sem uredil s knjižnjico segno. Sem jo že prej gledal, ampak nisem našel moje opcije, sedaj, ko mi Ahim poslal tabelo s primerjavo, sem pogruntal in zadevo uredil.
Hvala vsem za pomoč

Ahim ::

Super, da si zrihtal ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje za tujino

Oddelek: Loža
162163 (470) starfotr
»

AutoCad pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
143846 (3032) stewo
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6310062 (8373) steee
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
494406 (3019) kopernik
»

Quake 2 in 3 nativno na Androidu

Oddelek: Novice / Android
277528 (5777) Tomozuki

Več podobnih tem