» »

UPN QR

UPN QR

«
1
2

Jure14 ::

A je kdo že uspel pripraviti pravilno QR kodo za položnice, z uporabo kakšne zastonjske zadeve za kreiranje kod, ne tiste plačljive iz https://upn-qr.si/sl/upn-slika-qr ?

vuego ::

Uporabi https://sourceforge.net/projects/zint/

Ali uporabiš c izvorno kodo ali pa kar kličeš direkt exe:
zint.exe -b 143 --border=5 --scale=3 --binary -i ./UPNQR.txt -o UPNQR.png

Vhodna datoteka je UPNQR.txt
Mora biti enkodirana v ISO 8859-2

OvCa77 ::

http://www.sepa.si/
Na tej strani je zastonj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Jure14 ::

vuego je izjavil:

Uporabi https://sourceforge.net/projects/zint/
zint.exe -b 143 --border=5 --scale=3 --binary -i ./UPNQR.txt -o UPNQR.png

;( :(
Piz**ija, jaz sem se pa s tem začel ukvarjat ene pol leta nazaj, ko zint še ni poznal -b 143.
Pa sem danes nadaljeval muke z -b 58, pa ne gre, pa ne gre.

Hvala!

stb ::

kow ::

Kaj je poanta teh knjiznic? Za izdajatelje racunov?

blackbfm ::

Jz sem norel ko sem iskal normalen PHP library ki bi šel 100% čez PreveriUPNQR program.. brez nekih .NET jajc in dlljev, res so zakompliciral do amena

Torej potegni tale library >> https://github.com/Bacon/BaconQrCode

Potem uporabiš kodo nekako takole
<?php

$qr_code[1] = 'UPNQR';
$qr_code[2] = '';
$qr_code[3] = '';
$qr_code[4] = '';
$qr_code[5] = '';
$qr_code[6] = '';
$qr_code[7] = '';
$qr_code[8] = '';
$qr_code[9] = '';
$qr_code[10] = '';
$qr_code[11] = '';
$qr_code[12] = '';
$qr_code[13] = '';
$qr_code[14] = '';
$qr_code[15] = '';
$qr_code[16] = '';
$qr_code[17] = '';
$qr_code[18] = '';
$qr_code[19] = '';

$qr_string = implode("\n",$qr_code);

$qr_string .= "\n";

$qr_string .= str_pad(mb_strlen($qr_string),3,'0',STR_PAD_LEFT) . "\n";
$qr_string = str_pad($qr_string,410,' ',STR_PAD_RIGHT);


require('BaconQrCode/autoload_register.php');

$renderer = new \BaconQrCode\Renderer\Image\Png();
$renderer->setHeight(340);
$renderer->setWidth(340);
$writer = new \BaconQrCode\Writer($renderer);
$output = $writer->writeString($qr_string,'ISO-8859-2',\BaconQrCode\Common\ErrorCorrectionLevel::M);

header('Content-Type: image/png');

echo $output;


spremenljivko $qr_code 1-19 nafilaš s svojimi podatki (glej upn qr specifikacijo).. jz imam v svojem programu sicer narejeno da podatke vzame iz GET parametrov in iz tega generira PNG qr kodo

Jure14 ::

OK, sem pripravil obrazce, natisnil testne QR položnice.
Poslal na testiranje k tistim kekcem.

In ne ustrezajo, ker velikost QR kode ni prava.
Mora biti 32,59676 x 32,59676 mm.
A se tam malo zaje**ajo? Na 5 decimalk? Milimetri?

A ima kdo kak elektronski mikroskop za posodit? :)

Malo bolj resno vprašanje.
Poskusil sem 4 različne modele tiskalnikov (vsi HPji), pa vsi papir postrani vlečejo.
Tako da mi na zadnji položnici vse narobe stoji.

Kakšne tiskalnike uporabljate za te položnice?

kow ::

Brez zamere, ampak res me zanima kaksen problem resujete?
Ce prav razumem, izdajatelji poloznic nimajo enostavnega nacina, da izdajo poloznice s podatki enkodiranimi kot QR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Excavator ::

Ravno sem dobil info, da je na NKBM mBank@Net prisla opcija za placevanje s skeniranjem QR.

blackbfm ::

kow je izjavil:

Brez zamere, ampak res me zanima kaksen problem resujete?
Ce prav razumem, izdajatelji poloznic nimajo enostavnega nacina, da izdajo poloznice s podatki enkodiranimi kot QR?


Qr NAJ BI bil enostaven, ampak izdali so zategnjen standard katerga kode ne zna skladno zgenerirat skoraj noben normalen library, api, whatever. Potem imas pa na voljo njihov dll in se to placljiv.. Kot da se delajo norca. Zadeva bi mogla bit free + podprta na vec jezikih / plarformah

no comment ::

Jaz sem uporabil ZXing (oziroma njegov .Net port). Gotovo praktično pred malco (pravi programer bi verjetno imel gotovo pred prvo jutranjo kavo).

Me pa drugače res zanima zakaj so v UPN QR zahteve nametali praktično vsa polena, ki so jih našli... ;) Podobno kot z "nadgradnjami" shem za digitalni podpis pri slovenskem eRačunu (čeprav, tu je bila na delu najverjetneje samo nesposobnost).

vuego ::

V .net res ni težave. Če pa imaš aplikacijo v kakšnem "eksotičnem" programskem jeziku (recimo pascal, foxpro,..) pa zadeva na enkrat ni več trivialna. In takih aplikacij je še vedno kar precej.

kow ::

@blackbfm
Ok. Ampak... pricakoval bi, da tudi program za "kreiranje" poloznice, uporablja library...
Menda ja tega ne dela, stotine aplikacij?

no comment ::

vuego je izjavil:

V .net res ni težave. Če pa imaš aplikacijo v kakšnem "eksotičnem" programskem jeziku (recimo pascal, foxpro,..) pa zadeva na enkrat ni več trivialna. In takih aplikacij je še vedno kar precej.

Zato narediš .net knjižnico, ki jo kličeš iz teh eksotov oz. dinozavrov. Večina nas dela tako. Razen, če si dovol zagnan in sposoben, da dokažeš vsemu svetu, da znaš stvar narediti sam iz nule.

Jaz nisem ne prvo ne drugo.

vuego ::

Vsak ima svoj pristop. Seveda se da, a klicanje .net knjižnice iz unmanaged programskih jezikov za moje pojme nikakor ni dobra praksa.
Sploh ker SO na voljo alternative z izvorno kodo v c oz. podobnem jeziku.

no comment ::

Dvomim, da uspem narediti večjo neumnost z uporabo .net knjižnice kot pa s popravljanjem/prilagajanjem nekega projekta za katerega uspem dobit source v C-ju. Najprej si se pritoževal, da izven .net nekatere stvari niso trivialne, sedaj praviš "vse prej kot .net". Ne sledim več...

shadow7 ::

Jure14 je izjavil:

In ne ustrezajo, ker velikost QR kode ni prava.
Mora biti 32,59676 x 32,59676 mm.
A se tam malo zaje**ajo? Na 5 decimalk? Milimetri?

Ah, to je pa res še najlažje izvedljiv del specifikacij. Če pogledaš report, uporabljena testirana oprema ni ravno laboratorijska. In po tem, ko temperatura fuserja opravi svoje, tudi dimenzija ni kot v datoteki.

Jure14 je izjavil:

Malo bolj resno vprašanje.
Poskusil sem 4 različne modele tiskalnikov (vsi HPji), pa vsi papir postrani vlečejo.
Tako da mi na zadnji položnici vse narobe stoji.

Kakšne tiskalnike uporabljate za te položnice?

Namizni (tudi HP) laserc s kaseto je čisto zadovoljiv. Ti samo glej, da si s kodo znotraj tolerance, z besedilom pa znotraj okvirjev.
Iz pladnja pa za potrebe testa malo stabiliziraš papir s prsti.

dolinarrr ::

Zivjo vsem skupaj.

Mi zna kdo obrazlozit tole vrstico: Najmanjša ločljivost izpisa je 600 x 600 DPI. Se pravi ko printas, mora biti samo QR koda izpisana s 600x600DPI?

Kaj pa excellov template, ga je ze kdo izdelal?

Hvala in lp

blackbfm ::

ne sekiraj se zarad dpi.. sprintaj, če ti telefon prebere qr potem je ok

MrStein ::

no comment je izjavil:

Jaz sem uporabil ZXing (oziroma njegov .Net port). Gotovo praktično pred malco (pravi programer bi verjetno imel gotovo pred prvo jutranjo kavo).

Me pa drugače res zanima zakaj so v UPN QR zahteve nametali praktično vsa polena, ki so jih našli... ;)

Javna uprava pač. ;)
Ne bi bili oni, če ne bi tega počeli.

Excavator je izjavil:

Ravno sem dobil info, da je na NKBM mBank@Net prisla opcija za placevanje s skeniranjem QR.

A to je nov standard, ki se te dni uvaja?
Sem danes prvič videl UPN-QR (od Telekoma).
A lahko pričakujemo, da bodo banke oziroma njihov app-i to podpirali v bodoče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Excavator ::

Predviden rok migracije iz obstoječih UPN na UPN QR je najkasneje v roku enega leta, to je do 3. 4. 2018. Če pa bo vsaj 75 odstotkov izdajateljev prešlo na uporabo novega UPN QR v krajšem časovnem obdobju, bodo banke in hranilnice, članice Združenja bank Slovenije, dogovorile krajši datum veljavnosti obstoječega UPN z vrstico OCR in o tem izdajatelje pravočasno obvestile (dva meseca pred novim končnim datumom).


Kolikor vem, se s to migracijo OCR vrstice ukinejo. Je nov standard ja, afaik je QR pac bolj dodelana, hrani vec informacij ipd.
Sem pa tudi slisal, da NKBM ukinja vpogledni(tisti brez varnostnega kljucka)Bank@Net, zaradi varnostnih razlogov. Ne najdem uradnih informacij, ce izvem kaj vec porocam.

zacetnik11 ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje ki se nanaša na UPN QR in sicer kateri font uporabljati, velikost?
Predpisan je Courier New v velikosti 12cpi, krepko ali 17cpi.
Katero velikost uporabiti pri predpisani velikost v CSS (px,em,..)

Hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Cpi = characters per inch.. Naredis da po visini pase v polje in je.. Ce mene vprašaš ne rabiš komplicirat, dejansko tekst ne igra nikakršne vloge, skener itak bere QR. Tekst je za ljudi da vejo rocno izpolnit.

Baja ::

imam probleme z zint-om. kako shraniti fajl v iso-8859-2 na windowsih, da bo pravilno zapisal šumnike. imam problem z šŠžŽ, aplikacija za preverjanje pravi da so neveljavni znaki. č in Č očitno zapiše prav.

igral sem se z encodingi pri izvozu, v notepad++, editPad Lite, brez uspeha.

za info, podatke izvažam iz mysql-a (utf-8). najraje bi zgeneriral zadevo takole, da zadevo shranim kot bat file in zaženem.

zint.exe -o xy1.png -d "data\ndata"
zint.exe -o xy2.png -d "data\ndata"

Baja ::

sem prepustjo shranjevanja fajla phpju in zadeva dela.

samo res, od kje hudiča so ta 8859-2 ven potegnili!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

MrStein ::

To je kao standard za Slovenijo (če Živiš 30 let v preteklosti in ne poznaš Unicode). ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

To je kao standard za Slovenijo (če Živiš 30 let v preteklosti in ne poznaš Unicode). ;)

Niti ne....

30 let nazaj smo na Unixih (predvsem na HP-UX) standardno uporabljali ISO Latin-2 (8859-2).

Takrat je bila alternativa YUSCII (pretežno na VAX/VMS) in eksotični primer Loterije Slovenije, ki je takrat uporabljala CP852 na Unixu (mislim da SCO Unix).

O Unicode se je precej kasneje začelo govoriti.... ne vem točno kdaj.

MrStein ::

Ja saj. 30 let nazaj so bili ASCII z izpeljankami. Letos pa je Unicode. (fun fact, Unicode je v Windows API podprt od devetdesetih dalje....ja, skoraj 30 let)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Ampak je bila to popolna zmešnjava teh kodnih strani, sploh ko je nekdo uporabljal Windows + host, oba pa na drugačnih kodnih straneh.

Mi smo bili takrat praktično edini, ki smo trgu ponujali 'vmesni člen', ki je ne le na ekranu ampak tudi pri prenosu datotek ASCII datoteke konvertiral med kodnimi stranmi.
Si na Windows nekaj napisal na 1250, prenesel na Unix stran, pa je že bilo v ISO Latin-2, brez da bi rabil še karkoli 'čarati'. Enako na Yuscii, če so tega na VAX-u uporabljali.

Ampak realno gledano, je danes še vedno 'prepad' med UTF-8 in Windows character setom - CP1250. Spletne strani, kjer je problem najbolj opazen, so se to dokaj hitro naučile obvladati, tako da si dejansko imel na strežniku UTF-8 oz. 8859-2, na Windows pa se je pravilno prikazalo, pa še copy&paste deluje transparentno.

Pri terminalskih zadevah (SSH/telnet) in pri prenosih datotek (ftp/sftp/ftps/...) pa še vedno marsikaj šepa. Tu pa je OP na koncu naletel na problemček.

Ampak o.k.... očitno ga je uspel 'razvozljati'... predvidevam, da z malo php čaranja in konverzijo, ki jo naredi brskalnik. Konec dober vse dobro.....

Baja ::

čaranje is my middle name ;)

za tiskanje uporabljam en free programcek, ki pri importanju slik izriše vedno enako velikost slike ne glede na fizično. tudi če ročno nastaviš velikost, naslednjo sliko iz data sourca spet raztegne. in valda mi qr koda ni pasala v okvirček. tole sem rešil tako, da sem okoli qr kode naredil ogromen beli rob, nastavil zacetne koordinate izven okvirčka, tako da je sama qr koda padla v okvirček :)

it was fun weekend :P

Invictus ::

Kodne strani in timezone porabijo pri razvoju 50% časa. Še danes :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Razen za spletne aplikacije. :)
(sicer odvisno od dizajna...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ryanair ::

malo offtopic, malo zares:

A celoten program pa ne obstaja, da bi lahko kar natisnil celoten UPN skupaj s QR kodo?
Sicer: glede na to, da lahko UPN obrazec napišem tudi "na peš", mi ni še nobeden rekel, da manjka QR koda...

Probal sem UPN program od podjetja Alinet (v3.40), samo imam težavo, ker program "vsiljuje" predpono SI56, jaz pa imam račun v Nemčiji (N26; predpona DE66). Vse ostalo v programu je OK.

Kakšen predlog?
Hvala.

AHhhhhh: Delujejo vse funkcije, a se na izpisu prikazuje demo tekst.

Iščem naslednji program, če kdo ve zanj, da je še brezplačen povrhu, kar na plano, prosim :D

Za eno ali dve položnici/mesec, da ne bom stalno "pešačil" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryanair ()

blackbfm ::

Probal sem UPN program od podjetja Alinet (v3.40), samo imam težavo, ker program "vsiljuje" predpono SI56, jaz pa imam račun v Nemčiji (N26; predpona DE66). Vse ostalo v programu je OK.


piši avtorju če doda to možnost?

Ryanair ::

blackbfm je izjavil:

Probal;) sem UPN program od podjetja Alinet (v3.40), samo imam težavo, ker program "vsiljuje" predpono SI56, jaz pa imam račun v Nemčiji (N26; predpona DE66). Vse ostalo v programu je OK.


piši avtorju če doda to možnost?

Ja, sem to naredil. Hvala ti.
V bistvu bi bilo dobro, če bi uporabnik imel možnost, da celoten TRR doda sam, vključno z SI56 oziroma DE66 ali kar koli drugega. Verjetno bo malo trajalo, zdaj ko so prazniki, ampak upam na pozitiven odgovor. Obvestim tukaj, ko bo kaj novega ;)

prtenjam ::

Kaj pa brezplačni program, ki ga ponuja SEPA (oz. direktna povezava do programa)?
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Ryanair ::

prtenjam je izjavil:

Kaj pa brezplačni program, ki ga ponuja SEPA (oz. direktna povezava do programa)?

Ista težava.

Pa ta program mi ne podpira tiskalnika (Epson L486), ampak podpira programe tipa "to-PDF", tako da lahko potem iz PDF-ja natisnem. To deluje.

EDIT: Sem pa zdaj sprobal ta program, pa ročno vpisovanje deluje, tudi če vpišem N26 podatke (DE66 ...).

Izpis iz PDF-ja na A4 (Enojni QR) deluje super, vse v prava polja. Edino telefon mi s programom QR code ne prepozna QR kode.
Preverim še to...

Baja ::

tule mas program za preverjanje qr kode: https://www.upn-qr.si/

glede na to da je upnqr eksotika v svetu qr kod, je možno da drugi programi nimajo pojma kaj gledajo.

Ryanair ::

Baja je izjavil:

tule mas program za preverjanje qr kode: https://www.upn-qr.si/

glede na to da je upnqr eksotika v svetu qr kod, je možno da drugi programi nimajo pojma kaj gledajo.

Hvala za info.
Sem preverjal zgolj s programom QR Code Reader (android), pa ni prepoznal kode.
Zdaj sem naložil program QR Scanner, in deluje super.
Prebere "mojo" kodo, in to enako, kot prebere QR kodo s Telekomovega računa. Vse podatke, enak izpis.

Nekaj mi še ne gre: To, da na Pošti, Petrolu,..., prebere QR kodo, je samo pridobitev oziroma prenos podatkov na računalnik, da posamezniku (za šaltarjem) ni treba ročno vnašati teh podatkov. Podobno, kot je bila prej spodaj na UPN položnici koda v obliki številk.
A mora biti tisti, ki izda/izpiše UPN s QR kodo, kvalificiran oziroma potrjen kot izdajatelj za QR kodo?

Kaj, če nekdo izpiše UPN in ga da kupcu, naj mu plača preko UPN-ja?
Ali kdo, ki izpiše UPN QR podnajemniku? Fizična oseba fizični? Se fizična oseba lahko potrdi tukaj: https://www.upn-qr.si/ ?
Bodo na Pošti/Petrolu/... komplicirali?

Hvala za info!

LP

Baja ::

A mora biti tisti, ki izda/izpiše UPN s QR kodo, kvalificiran oziroma potrjen kot izdajatelj za QR kodo?


zanimivo vprašanje. odgovora žal ne vem.

mi smo šli na pošto s parimi vzorci in so se izkazali za plačljive, ena je bila tudi dejansko plačana. registrirani nismo.

Ryanair ::

Baja je izjavil:

A mora biti tisti, ki izda/izpiše UPN s QR kodo, kvalificiran oziroma potrjen kot izdajatelj za QR kodo?


zanimivo vprašanje. odgovora žal ne vem.

mi smo šli na pošto s parimi vzorci in so se izkazali za plačljive, ena je bila tudi dejansko plačana. registrirani nismo.

Hvala ti.
Bom jaz naredil isto. V petek grem plačat eno položnico, ki jo bom natisnil, in javim, kako bo šlo.

LP

Utk ::

Ce izdajas taka poloznice in nisi registriran, si v prekrsku, je kazen menda, ne vem pa kdo to nadzira in kaznuje. Poloznica pa gre cez v vsakem primeru ja. Tudi ce bi jo nase napisal.

Ryanair ::

Utk je izjavil:

Ce izdajas taka poloznice in nisi registriran, si v prekrsku, je kazen menda, ne vem pa kdo to nadzira in kaznuje. Poloznica pa gre cez v vsakem primeru ja. Tudi ce bi jo nase napisal.

Zanimivo, hvala za odgovor.

Sem iskal, kako se to nanaša na fizično osebo, pa ata google ne najde nič.

V enem od dokumentov, objavljenih na spletni strani https://www.sepa.si/default.htm (na povezavi "Navodilo o obliki,vsebini in uporabi univerzalnega plačilnega naloga UPN QR, 15.12.2016" je zip datoteka, notri je dokument: Postopek tiskanja, izdaje in plačila UPN QR.doc), piše takole:


III. PLAČILO Z OBRAZCEM UPN QR

11. Banka plačnika:
a. Če je koda QR pravilna, banka plačnika izvrši plačilo STP (v skladu s poslovno politiko banke lahko vrši kontrolo na dogovorjeno datoteko izdajateljev)


b. Če je koda QR nepravilna banka plačnika izvrši plačilo z ročnimi popravki in o tem lahko obvesti banko prejemnika (seznam kontaktnih oseb za obveščanje)

12. Banka prejemnika:
i. Če podatek o izdajatelju UPN QR ne obstaja v datoteki izdajateljev, banka prejemnika obvesti izdajatelja UPN QR in ga napoti na pooblaščenega izvajalca, ki izvede predpisani postopek.
ii. Če podatek o izdajatelju UPN QR obstaja v datoteki izdajateljev, banka prejemnika obvesti izdajatelja UPN QR o nepravilni kodi QR (opomin) in ga napoti na ponovno kontrolo obrazca UPN QR, ki jo mora opraviti v roku enega meseca od izdaje opomina.
Če izdajatelj v roku 40 delovnih dni ne opravi aktivnosti za odpravo napak, lahko banka prejemnika izdajatelju zaračuna dodatne stroške, ki so nastali zaradi nepravilnosti kode QR v skladu s svojo poslovno politiko.
13. Izdajatelj UPN QR
i. Po prejemu opomina izdajatelj popravi obrazce UPN QR in izvede se ponovna kontrola pri pooblaščenem podjetju. Pooblaščeno podjetje, po uspešno opravljeni kontroli, popravi status v dogovorjeni datoteki izdajateljev. Banka prejemnika spremlja status v dogovorjeni datoteki izdajateljev.

Dvomim, da si z eno UPN QR položnico (ali nekaj UPN QR na mesec) kar izdajatelj, in da se v tem primeru zahteva, da tudi fizična oseba mora narediti preverjanje in to celo plača (250 točk; 1 točka = 1€; vir: https://upn-qr.si/uploads/files/Postopk...

Možno pa je vse. Sem napisal nekaj emailov, čakam na odgovore, ki jih objavim. :)

LP

Utk ::

Kot fizicna oseba nimas kaj izdajat poloznic. Ce pa ze zgeneriras tist qr, ga lahko z mobitelom placajo, mobilna banka bo prebavila karkoli, niti te ne bo nikamur prijavila, ce kaj ne stima.

blackbfm ::

mešate pojme, tiskanje praznih upn obrazcev (to počne registriran "izdajatelj") in izpolnjevanje obrazcev sta dve popolnoma različni zadevi. Izpolnjuje lahko kdorkoli, in lahko narišeš dickbutt v qr kodo, dokler je v okviru standardov je vse ok:))

Utk ::

Motis se. Poloznico lahko izpolne vsak, qr pa uradno ne sme vsak pacat po svoje.

Ryanair ::

Utk je izjavil:

Kot fizicna oseba nimas kaj izdajat poloznic. Ce pa ze zgeneriras tist qr, ga lahko z mobitelom placajo, mobilna banka bo prebavila karkoli, niti te ne bo nikamur prijavila, ce kaj ne stima.

Saj se ne gre za to, da bi jih štampal do onemoglosti, nekaj na mesec.
Kakšno bi si rad natisnil sam in jo plačal na pošti/petrolu, pa se mi ne da pisat na peš.

Itak so objavili program za tiskanje, ki je free: http://www.zbs-giz.si/system/file.asp?F...

In za tak namen, da si kdo natisne UPN QR, je super zadeva.

Med "na peš napisanih" UPN-om (brez QR kode, seveda) in natisnjenim UPN QR pri plačilu ni razlike, razen da gre s QR kodo znatno hitreje...

LP

Ryanair ::

No, odgovorov še ni (verjetno šele 2019 :D), sem pa v programu našel nekaj drugega.
Kot je bilo omenjeno v debati, je očitno problem v QR kodi, ki pa je IMHO le v dobrobit tistemu, ki bi sicer moral vpisovati vse številke na peš (na šaltarju Pošte ali pri blagajni Petrola, Tuša, itd...).

Torej, v programu je dobrodošla opcija za check/uncheck "Natisni kodo QR":


En UPN s kodo QR imam narejen, v petek plačam. Če bo vse v redu, super, drugače pač printam brez QR kode, pa naj klofajo na peš. Samo da meni ni treba UPN-ja na peš pisat.... :))

Ryanair ::

UPN QR plačan, na Pošti.
Uslužbenka ni niti pretirano pogledala, nič vprašala, obrazec je šel skozi QR mašinco, zgleda, da je dobila iz QR kode vse podatke. In to je to.

Čakam še na odgovor ZBS (https://www.zbs-giz.si/), da vidim, kaj specifičnega bodo napisali glede "izdajateljev".

LP vsem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

QR koda na več naslovnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
7748 (351) Šimpanz
»

'Univerzalna' QR položnico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91861 (1363) Miha 333
»

Program Izpis UPN QR - kako prenesti mape na drug računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131301 (1095) Baja
»

Tiskanje na UPN

Oddelek: Loža
155071 (3659) kitewing
»

UNP QR in Extended Channel Interpretation

Oddelek: Programiranje
131953 (1312) Ahim

Več podobnih tem