» »

AutoCad pomoč

AutoCad pomoč

batox ::

pozdrav

Imam en problem pri pomanjšavi risbe. Risbo imam narisano in skotirano, rad bi jo pomanjšal s tem da se kotirane mere NE spremenijo. Npr. kotirano imam 600 uporabim scale 0.5 se risba pomanjša, vendar s tem tudi kotirna mera na 300.
Sem že pozabil kje se to nastavi, vrjetno ni težko, prosim za pomoč.

lp

amigo_no1 ::

Pišem na pamet po spominu:
ukaz "dimstyle"

Dimension Style Manager
http://docs.autodesk.com/ACD/2010/ENU/A...

http://docs.autodesk.com/ACD/2010/ENU/A...
naredi nov stil, kopija prejšnjega, s tem da daš scale kot na 0.5 (verjetno boš moral pomanjšati tudi velikost teksta kot & velikost puščic in še kako malenkost).

Btw, to je zelo slaba praksa, da čaraš z merili v model space-u (ker za to enostavno ni potrebe, tam vse delaš 1:1), edino če boš vrgel risbo v layout space; ko plotaš pa itak nastaviš velikost papirja oz. tam izbereš merilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

stewo ::

Živjo! Najbolje da odprem staro temo, če že ima moj naslov :D Sem nova z uporabo programa autocad in nekak shajam z tutoriali.. Imam nekaj uprašanj bom kar napisala tukaj, pa če se najde kdo z odgovori bom zelo hvaležna :D

1. Želela bi extrudati tako kot na tem videu (8:45) . Ampak mi preprosto noče zagrabiti ploskve. Zakaj ne? Bi morala imeti kaj vključeno česar nimam?
 guitar

guitar



2. Kaj točno pomenijo te limits? Je to obvezno nastaviti vedno na začetku?
3. Možna je uporaba prednastavljenih templatov. Katere vi uporabljate oz. kakšne so kaj razlike med njimi?
 tempaltes

tempaltes

stewo ::

Še eno vprašanje. Mi priporočate kak dober tutorial za autocad?. Uporablajm verzijo 2014

Hayabusa ::

Takole bom rekel, v 2014 je acad za 3d modeliranje zgodovina.Nobody cares anymore.
Uporabi autodesk inventorja ali kaj tretjega.

Naredi nek preprost lik (npr. pravokotnik) in poglej če extrude tam "prime".

stewo ::

Mogoče veste to:
Kako bi trimala vse okoli do tega kvadrata?

Isotropic ::

tako, da jo samo sprintas na manjsi format pa je. risba je itak vektorska in je ni treba manjšat. sicer pa layout in ustrezno merilo (nisem zih glede dimenzij sicer).

probaj z X - explode, sam dvomim, da bo delalo

za 3d pa priporocam raje solidworks alpa inventor

Zgodovina sprememb…

enota13 ::

stewo je izjavil:

Mogoče veste to:
Kako bi trimala vse okoli do tega kvadrata?


Meni to deluje bolj kot rastrska podloga in v tem primeru se ne da trimat. Ce je vektor, pa uporabis tocno "trim" - poguglaj/glej help kako in kaj, je zelo enostavno. Jasno, kar trimas/extendas ne sme biti block ali pa privleceno cez ref file.
Ne glede na to, kaj je v modelu, pa zadevo resis v layout-u, kjer po zelji kreiras viewporte in nastavljas merila. Verjetno "zoom nXP" obstaja v 14ki.

nejcek74 ::

ce je image:
IMAGECLIP

pa poglej si se nastavitve imageframe (0,1,2)


Hayabusa je izjavil:

Takole bom rekel, v 2014 je acad za 3d modeliranje zgodovina.Nobody cares anymore.
Uporabi autodesk inventorja ali kaj tretjega.


Lahko malo razlozis v cem je razlika med Inventorjem in vanila Acad v uporabi v 3D? Ok jaz sem zadnja leta uporabljal Architectural desktop ampak zato ker smo imeli tak bundle in je bilo tam par koristnih ukazov. Drugace pa se privajam da bi modeliral v Maxu (predvsem zaradi UVW mappinga), sam je preskok iz Acada kar hud.

stewo ::

Najlepša hvala za odgovore!

Še eno težavo imam z layerji. čez sliko je narisan zemljiški kataster. lahko sklopim samo kataster, zgolj slike pa ne, ker če sklopim layer slike, se sklopijo še linije katastra.

Mogoče kdo ve kako ukrepati? :D

gig ::

To pomeni, da sta raster in kataster v istem layerju.
Loči ju v dva layerja!

WaterBoy ::

Živjo

Imam auto cad 2011 im prosim za pomoč. Narisal sem risbo v milimetrih. Celotna risba ni večja kot A4 list papirja. Sedaj me zanima kako nastaviti da ko bom printal da bodo na listu, slika v merilu 1:1.

Hvala

Thunder wave ::

Pojdi pod viewport in tam definiras vse podatke.

visnarr ::

Pozdrav, malo bi si sposodil tole temo... Imam problem pri uvozu podlage iz google earth, saj se mi zdi, da nobena od definiranih projekcij ni prava. A se je kdo ze srecal s podobno tezavo?

Lp, vrock

stewo ::

Živjo!


Imam še eno vprašanje.


Ko označujem objekte se vsakič pojavi to pojavno okno z lastnostmi označenega. Malo mi je v napoto, Se da to kako izklopiti?




Hvala za pomoč!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AutoCAD pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
202177 (1205) nejcek74
»

autocad 2013 merila

Oddelek: Programska oprema
252916 (2261) seba-beba
»

autocad začetniški problemi

Oddelek: Programska oprema
322543 (1784) nejcek74
»

racunalnik za autocad

Oddelek: Kaj kupiti
234871 (3742) dmk
»

Autocad ali Pro/Engineer, kaj izbrati za začetnika?

Oddelek: Programska oprema
164720 (4404) Loki

Več podobnih tem