» »

Jamieson Chewable C 500mg tablete

Jamieson Chewable C 500mg tablete

scipascapa ::

Stanejo 18€...so kje ceneje oz. kak podoben ekvivalent vitamina C?

Pika na i ::

"Priporočen dnevni vnos (PDV) vitamina C za odraslega človeka je 80 mg, kar je enostavno doseči z običajno pestro in uravnoteženo prehrano. Le kot primer - takšno količino vitamina C v telo vnesete že, če tekom dneva zaužijete 4 jagode (48 g) in 2 cvetova kuhane cvetače (108 g)."8-)

Kurzweil ::

a ni glede vitamina C tako, da ga neglede ne to, koliko ga vnesemo v telo, ga slednje izloči in praktično nima škodljivega učinka

Pika na i ::

Kurzweil je izjavil:

a ni glede vitamina C tako, da ga neglede ne to, koliko ga vnesemo v telo, ga slednje izloči in praktično nima škodljivega učinka

Ne vem, ker se v to res nisem poglabljala. Zgornje sem zasledila 1x zadnjič, ko sem iskala neke stvari za službo.:)
Kak teden nazaj sem šla v Sanolabor, pa mi je pri pultu "težila" z enimi vitamini, naj jih poskusim. Javešde, vsega pa tudi ne dam v usta, kar mi kdo ponudi.
Jagoda in cvetača sta mi še vseeno bolj všeč. 10 jagod, pa 5 listov cvetače:)

tikitoki ::

Kurzweil je izjavil:

a ni glede vitamina C tako, da ga neglede ne to, koliko ga vnesemo v telo, ga slednje izloči in praktično nima škodljivega učinka


Ne, ni res. Prevelike kolicine vitamina C lahko skodljivo vplivajo na zdravje. Ce te zanima vir, gogole it:)

Kurzweil ::

@Pika na i, men je to dejal celo zdravnik... tudi jaz imam raje cvetačo in jagode, je pares, da včasih pride dan, ko to ni na voljo.

@tikitoki, ja preveč je lahko tudi vode, če pa razumeš kar sem hotel povedat, potem pa se boš strinjal, da kakšen g al mg C vitamina preveč NI PROBLEM, zdej če bi ga pa konzumiral v enormnih količinah... no takrat sta pa tudi voda in kisik lahko problem.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

"Priporočen dnevni vnos (PDV) vitamina C za odraslega človeka je 80 mg, kar je enostavno doseči z običajno pestro in uravnoteženo prehrano. Le kot primer - takšno količino vitamina C v telo vnesete že, če tekom dneva zaužijete 4 jagode (48 g) in 2 cvetova kuhane cvetače (108 g)."8-)


Priporoceni dnevni vnos je osnovan na kolicini vitamina C, ki ga potrebujes preden se pojavijo znaki pomankanja in ni nujno enaka optimalnemu vnosu

Druga problem je, da je kolicina dolocena na naci, ko pokrije potrebe vecine prebivalstva, ce spadas med tiste z abnormalno visokimi potrebami, though luck.

Pika na i ::

tikitoki je izjavil:

Pika na i je izjavil:

"Priporočen dnevni vnos (PDV) vitamina C za odraslega človeka je 80 mg, kar je enostavno doseči z običajno pestro in uravnoteženo prehrano. Le kot primer - takšno količino vitamina C v telo vnesete že, če tekom dneva zaužijete 4 jagode (48 g) in 2 cvetova kuhane cvetače (108 g)."8-)


Priporoceni dnevni vnos je osnovan na kolicini vitamina C, ki ga potrebujes preden se pojavijo znaki pomankanja in ni nujno enaka optimalnemu vnosu

Druga problem je, da je kolicina dolocena na naci, ko pokrije potrebe vecine prebivalstva, ce spadas med tiste z abnormalno visokimi potrebami, though luck.

Tudi tebi lep večer
;)

Nikjer ni bilo govora o kakih bolezenskih pomanjkanjih.
Ampak dandanes je v modi, da se ljudje filajo z vsem mogočim, kar jim narinejo pred oči.
Žal mi je, da zdrava pamet izginja.

tikitoki ::

Kurzweil je izjavil:

@Pika na i, men je to dejal celo zdravnik... tudi jaz imam raje cvetačo in jagode, je pares, da včasih pride dan, ko to ni na voljo.

@tikitoki, ja preveč je lahko tudi vode, če pa razumeš kar sem hotel povedat, potem pa se boš strinjal, da kakšen g al mg C vitamina preveč NI PROBLEM, zdej če bi ga pa konzumiral v enormnih količinah... no takrat sta pa tudi voda in kisik lahko problem.


Ne, se ne strinjam. Dodajanje gramov vitamina C prehrani ni smotrno.

MostWanted ::

Kurzweil je izjavil:

a ni glede vitamina C tako, da ga neglede ne to, koliko ga vnesemo v telo, ga slednje izloči in praktično nima škodljivega učinka


ja točno tako, izločimo ga z urinom. fajn ga je jemat dnevno, telo kolikor ga rabi ga vzame ostalo gre ven.

v lekarni je 2eur škatlca (prašek). in je koncentrat ne sintetično obdealn, najbolša varianta.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pika na i je izjavil:

"Priporočen dnevni vnos (PDV) vitamina C za odraslega človeka je 80 mg, kar je enostavno doseči z običajno pestro in uravnoteženo prehrano. Le kot primer - takšno količino vitamina C v telo vnesete že, če tekom dneva zaužijete 4 jagode (48 g) in 2 cvetova kuhane cvetače (108 g)."8-)


Priporoceni dnevni vnos je osnovan na kolicini vitamina C, ki ga potrebujes preden se pojavijo znaki pomankanja in ni nujno enaka optimalnemu vnosu

Druga problem je, da je kolicina dolocena na naci, ko pokrije potrebe vecine prebivalstva, ce spadas med tiste z abnormalno visokimi potrebami, though luck.

Tudi tebi lep večer
;)

Nikjer ni bilo govora o kakih bolezenskih pomanjkanjih.
Ampak dandanes je v modi, da se ljudje filajo z vsem mogočim, kar jim narinejo pred oči.
Žal mi je, da zdrava pamet izginja.


Bralno razumevanje tudi izginja. Ni mi jasno kaj si zelela dokazati z linkom, ker nikjer ne obravnava tega, kar sem sam napisal.

Pika na i ::

Link bo lahko prebral tisti, ki ga zanima kaj o vitaminu C.
Ja, pa res, funkcionalna nepismenost je hud problem.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Link bo lahko prebral tisti, ki ga zanima kaj o vitaminu C.
Ja, pa res, funkcionalna nepismenost je hud problem.


Tebe muci se kaj drugega, kot funkcionalna nepismenost:). Kot je nerazumevanja kaj PDV pomeni.

Pika na i ::

Na koncu tako ali tako obvelja moja - da je treba pomanjkanje C vitamina najprej dokazati. Dokler tega ni, je filanje z njim, nepotrebno.

MostWanted ::

Pika na i je izjavil:

Na koncu tako ali tako obvelja moja - da je treba pomanjkanje C vitamina najprej dokazati. Dokler tega ni, je filanje z njim, nepotrebno.


bolje preventiva kot kurativa. še posebej za fizične delavce, športnike... za običnega ki cel dan presedi pa tut ne je sadja in zelenjave pa sploh.

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

BuDi79 ::

Še en, ki bi se s c-vitaminom boril proti hudim okužbam?



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

louser ::

tikitoki je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

a ni glede vitamina C tako, da ga neglede ne to, koliko ga vnesemo v telo, ga slednje izloči in praktično nima škodljivega učinka


Ne, ni res. Prevelike kolicine vitamina C lahko skodljivo vplivajo na zdravje. Ce te zanima vir, gogole it:)

Samo, če ti je ta prah nadomestek vseh obrokov.

MostWanted je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Na koncu tako ali tako obvelja moja - da je treba pomanjkanje C vitamina najprej dokazati. Dokler tega ni, je filanje z njim, nepotrebno.


bolje preventiva kot kurativa. še posebej za fizične delavce, športnike... za običnega ki cel dan presedi pa tut ne je sadja in zelenjave pa sploh.

športniki imajo prehranjevanje urejeno.
Fizički radniki si pa tudi lahko enkrat na tri dni kupijo tiste pol kile paprika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

scipascapa ::

a se lahko osredotočite na moje vprašanje, potem raje teh 18€ zapravim za več sadja?

Old Spice ::

Sadje za C vitamin je bv. Na 100g ima pomaranča cca. 60mg. Paprika (še posebej semena) pa do 180mg.

Imaš pa tu za isto ceno 1000mg tablete: https://www.lekarnar.com/izdelki/jamies...

Se pravi gledano količinsko, ga tu dobiš več za svoj denar :)

Itak ko te zvije za kak prehlad jemlješ par dni C vitamin in cink (rabiš začet že takoj, ko te mal požgačka). Da bi pa to vsak dan jedu je pa pomoje edini stranski produkt tega drag urin.

krneki0001 ::

Tisti, ki kadijo potrebujejo več C vitamina.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pika na i ::

Tako, tako. Sadje in zelenjava nista narejena v kontroliranem okolju.
Zanimivo, kako vas famozni in zloglasni farmacevtski lobi s svojimi zaslužki pri teh pripravkih nič ne moti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

krneki0001 ::

Dokler ti izdelki pomagajo ljudem, da nimajo skorbuta in podobnih bolezni,...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pika na i ::

V našem svetu je to potuha za nezdravo prehranjevanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MostWanted ()

scipascapa ::

old spice: 1000mg vs 500mg je kao 1 tableta na dan namesto zdajšnjih 2?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imunski sistem

Oddelek: Loža
393590 (2488) sreda
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925404 (21808) kakob
»

Kje kupiti vitamin C tablete?

Oddelek: Loža
254076 (3115) Master_Yoda
»

S čim proti prehladu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616350 (15205) BigWhale

Več podobnih tem