» »

Kitajska očitno blokirala tudi Bing

Kitajska očitno blokirala tudi Bing

Slo-Tech - Medtem ko je Googlov iskalnik že dlje časa blokiran na Kitajskem, je Microsoftov Bing doslej deloval. To se je spremenilo včeraj, ko je zaradi za zdaj še nepojasnjenih razlogov Bing postal nedostopen za kitajskim velikim požarnim zidom. Čeprav je Bing doslej vestno cenzuriral, kar je Kitajska od njega zahtevala, mu to očitno ni pomagalo.

Microsoft je uradno potrdil, da so seznanjeni z nedosegljivostjo Binga na Kitajskem in da preučujejo situacijo. Nimajo še uradnih informacij, kaj je botrovalo blokadi. The Financial Times povzema dva neuradna vira, ki trdita, da je Bing blokiran po odredbi kitajske vlade. Razlog naj bi bilo cenzuriranje iskalnih zadetkov.

Na Kitajskem so blokirane že številne zahodne strani, denimo Google, Facebook in Twitter. Google se je iz Kitajske umaknil že leta 2010 in kljub nekaterim idejam o uklonitvi cenzuri ostaja nedostopen. Microsoft je bila ena zadnjih večjih zahodnih tehnoloških multinacionalk, ki je še imela dostopne storitve na Kitajskem. S tem se pod vprašaj postavlja tudi Googlov posebni iskalnik za Kitajsko, saj očitno na Kitajskem blokirajo tudi strani, ki igrajo po cenzorskih pravilih.

V vsakem primeru bo treba počakati na uradno razlago. Informacije so namreč različne, saj naj bi bil Bing v nekaterih delih države še dostopen, če vpišemo direktno njegov naslov IP.

25 komentarjev

Markoff ::

Enkrat bo Zahod cel kitajski požarni zid spravil z neta, pa da vidimo frajerje, s kom bodo potem trgovali. Vzporedno globalno omrežje pač ne postaviš čez noč.
Res pa bi morala taka poteza bistveno bolj škodovati Kitajski kot pa ostalemu svetu, kar zaenkrat še ne drži...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

filip007 ::

Oni imajo Baidu, ne rabijo nič drugega, vse ostalo je proti državi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jype ::

Xi je rekel "Bing bing bong" in vsi okoli njega so se smejali.

Glugy ::

Se vid da gre za čisto gospodarsko potezo ki nima blage veze z cenzuro.

user-pass ::

Ko naredis vse, kar ti narocijo, zanikas vse zahodne druzbene norme glede svobode govora - in te nazadnje takole ukinejo.

Tomaz ::

Sem na Kitajskem trenutno in Bing deluje, brez VPNa. Je pa res vceraj nekaj na telefonu strajkal. Danes je tudi na telefonu ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaz ()

vahid ::

Tole samo kaze, kako bolj je inteligentna Kitajska napram Evropi. Namesto, da bi se vdinjali ameriki in se sli Amerisko kolonijo, raje krepijo svoje IT industrijo. Evropa pa raje pobira drobiz od Ameriskega zasluzka. Pozdravljam potezo Kitajske, na kratki rok, se zdi cudna, na dolgi rok bomo pa mi cudni.

Me zanima kaj bojo hlapci, ki danes zagovarjajo ZDA naredili, ko bojo velika ameriska podjetja, dvignila ceno svojih storitev. Mogoce ne bi bilo slabo, ce ze danes nabavite velike kolicin loscila za cevlje, da boste lahko prezivljali druzine - razen seveda manjsina pokvarjencev, ki se jim danes vdinjajo in sirijo propagando, na svoj racun.

(Popolnoma nepovezano, nima nobene veze z zgornjim besedilom: staring at Markoff.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

Tomaz ::

Trenutno so 10 let pred nami. Imajo denar, znanje uvazajo kolikor ga ze niso, najpomembnejsa pa je disciplina in predanost delu in drzavi. Ne potrebujejo Googla, jim WeChat zadosca. Tramp pa jim z blokado samo pomaga k se hitrejsemu lastnemu razvoju. Place v proizvodnji so primerljive z evropskimi v Bolgariji in Romuniji, stem da za isti denar naredijo dosti dosti vec. Najpomembnejse pa je da so zadovoljni in nic ne pogresajo, cepraj imajo na leto samo 7 dni rednega dopusta.

Pika na i ::

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?

nsa_ag3nt ::

Bolj pomembno se je vprašati, zakaj Evropa za razliko od Kitajcev nič ne stori glede tega in se še naprej zanaša na ZDA IT podjetja/rešitve.
S tem se lepo kaže, da je vizija voditeljev stare celine nekje na ravni Zimbabvea.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

paket ::

Pika na i je izjavil:

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?


No ja, tako slabo pa vseeno ni.

China creates app to tell you if you are near someone in debt and encourages you to report them

louser ::

filip007 je izjavil:

Oni imajo Baidu, ne rabijo nič drugega, vse ostalo je proti državi.

Koreja je svobodnejši kapitalist, a vseeno nihče ne uporablja zahodnih rešitev - - Naver.

Rusi so v svoji ligi, zahodne rešitve so dostopne, a jih folk uporablja v manjšini.

paket je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?


No ja, tako slabo pa vseeno ni.

China creates app to tell you if you are near someone in debt and encourages you to report them


The debtor's information is available to check in the program, making it easier for people to whistle-blow on debtors capable of paying their debts.

Jaz na tvojem mestu s tako funkcionalno pismenostjo ne bi komentiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

FireSnake ::

Pika na i je izjavil:

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?


Svobodno lahko govoriš, dokler lajaš kakor drugim paše.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

vahid ::

Dejansko me je relacija EU - ZDA hudo spomnila na tole, ce se kdo ni prebral (in je sploh sposoben prebrati vec kot 5 stavkov v kosu), priporocam:

Childhood%27s End @ Wikipedia

paket ::

louser je izjavil:

Jaz na tvojem mestu s tako funkcionalno pismenostjo ne bi komentiral.


Edgy. Toliko o funkcionalni (ne)pismenosti.

louser ::

No ja, ne lepim jaz clickbait naslovov.

2019bosuper ::

Jaz s tem ne vidim nič narobe. Saj podobno tudi slo-tech redno briše linke do strani s fake news.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

louser ::

Njegov povzetek in vsebina linkane novice se razlikujeta.
Novica je resnična, le njegova verzija je fake news.

Markoff ::

vahid je izjavil:

Tole samo kaze, kako bolj je inteligentna Kitajska napram Evropi. Namesto, da bi se vdinjali ameriki in se sli Amerisko kolonijo, raje krepijo svoje IT industrijo. Evropa pa raje pobira drobiz od Ameriskega zasluzka. Pozdravljam potezo Kitajske, na kratki rok, se zdi cudna, na dolgi rok bomo pa mi cudni.

Me zanima kaj bojo hlapci, ki danes zagovarjajo ZDA naredili, ko bojo velika ameriska podjetja, dvignila ceno svojih storitev. Mogoce ne bi bilo slabo, ce ze danes nabavite velike kolicin loscila za cevlje, da boste lahko prezivljali druzine - razen seveda manjsina pokvarjencev, ki se jim danes vdinjajo in sirijo propagando, na svoj racun.

(Popolnoma nepovezano, nima nobene veze z zgornjim besedilom: staring at Markoff.

Precej naivno razmišljaš, da je Kitajska že danes prva gospodarska sila sveta in da ji nihče več ne more parirati. ZDA, Evropa in precej drugih velikih gospodarstev je med seboj v precej večjem zavezništvu kot s Kitajsko, s katero pravzaprav nihče ni resen zaveznik. Še Rusi z njimi sklepajo dogovore zelo pazljivo, Indija pa še veliko bolj, saj imajo precej medsebojno nerešenih vprašanj. Če Kitajce preostali svet odreže od sveta, ga na**bemo vsi, Kitajci pa še najbolj. Njihovo notranje povpraševanje se močno povečuje, a so še vedno močno odvisni od izvoza, malo manj kot mi.

Kar se tiče preostalih komentarjev, nimam povratnega komentarja, saj ne letijo name, nisem ne hlapec, ne zagovornik ZDA. Se mi pa zdiš precej obseden z ZDA, kot kakšen brkati som, ki na zborovanjih kriči zoper imperialiste, le da ne pove, da so imperialisti pravzaprav vsi, nekateri so pač aktualni danes, drugi so bili včeraj, tretji bodo jutri. Želim ti prijetno nakupovanje loščila za čevlje. Kitajskega, poljskega, kakršnegakoli že pač.

Pika na i je izjavil:

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?

Te je že obiskala policija centralne partije zaradi govora o človekovih pravicah? Ne? No, potem prosim ne kvasi neumnosti.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

louser je izjavil:

The debtor's information is available to check in the program, making it easier for people to whistle-blow on debtors capable of paying their debts.

Jaz na tvojem mestu s tako funkcionalno pismenostjo ne bi komentiral.

Hočeš reči, da je aplikacija, preko katere ljudje špicljajo on-line markirane dolžnike, dobra za zdravje družbe? Oh, kaj bi dala Vzhodna Nemčija za tak app, morda pa ljudje ne bi bežali iz nje preko meja, na katerih so jih čakale strojnice, in posledično ne bi klavrno propadla.

Hecno je tudi, da članek na kitajskem portalu ne navaja, kaj natanko je "deadbeat debtor"...no room for misuse there, no sirree.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

vahid ::

Markoff je izjavil:

vahid je izjavil:

Tole samo kaze, kako bolj je inteligentna Kitajska napram Evropi. Namesto, da bi se vdinjali ameriki in se sli Amerisko kolonijo, raje krepijo svoje IT industrijo. Evropa pa raje pobira drobiz od Ameriskega zasluzka. Pozdravljam potezo Kitajske, na kratki rok, se zdi cudna, na dolgi rok bomo pa mi cudni.

Me zanima kaj bojo hlapci, ki danes zagovarjajo ZDA naredili, ko bojo velika ameriska podjetja, dvignila ceno svojih storitev. Mogoce ne bi bilo slabo, ce ze danes nabavite velike kolicin loscila za cevlje, da boste lahko prezivljali druzine - razen seveda manjsina pokvarjencev, ki se jim danes vdinjajo in sirijo propagando, na svoj racun.

(Popolnoma nepovezano, nima nobene veze z zgornjim besedilom: staring at Markoff.

Precej naivno razmišljaš, da je Kitajska že danes prva gospodarska sila sveta in da ji nihče več ne more parirati. ZDA, Evropa in precej drugih velikih gospodarstev je med seboj v precej večjem zavezništvu kot s Kitajsko, s katero pravzaprav nihče ni resen zaveznik. Še Rusi z njimi sklepajo dogovore zelo pazljivo, Indija pa še veliko bolj, saj imajo precej medsebojno nerešenih vprašanj. Če Kitajce preostali svet odreže od sveta, ga na**bemo vsi, Kitajci pa še najbolj. Njihovo notranje povpraševanje se močno povečuje, a so še vedno močno odvisni od izvoza, malo manj kot mi.

Kar se tiče preostalih komentarjev, nimam povratnega komentarja, saj ne letijo name, nisem ne hlapec, ne zagovornik ZDA. Se mi pa zdiš precej obseden z ZDA, kot kakšen brkati som, ki na zborovanjih kriči zoper imperialiste, le da ne pove, da so imperialisti pravzaprav vsi, nekateri so pač aktualni danes, drugi so bili včeraj, tretji bodo jutri. Želim ti prijetno nakupovanje loščila za čevlje. Kitajskega, poljskega, kakršnegakoli že pač.



Sicer ti je slamnati moz zelo pri srcu in me veseli, da si mu dal na glavo napis kitajska, ampak cel tvoj sestavek nima popolnoma nobene veze s tem kar sem napisal. Ni mi jasno, zakaj si si sploh dal toliko dela z odgovorom, ki nima nobenega smisla. Imas problem cloud aplikacije premaknit, pa te je kaj zabolelo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

vahid ::

Markoff je izjavil:


Pika na i je izjavil:

Jaz sem iz drugega sveta, zato mi je to podrkavanje Kitajske, na nek način prav simpatično.
Svoboda govora? A se slepimo, da jo imamo, na Zahodu?

Te je že obiskala policija centralne partije zaradi govora o človekovih pravicah? Ne? No, potem prosim ne kvasi neumnosti.


Oh, kako naivno, a ker zatiranje svobodnega govora ne vrsi drzava ampak koorporacije, je pa zadeva kaj drugacna? Na malo branja... nismo vec dalec, pa se bojo tudI drzave pridruzile.

https://foreignpolicy.com/2016/07/07/eu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

vahid ::

Markoff je izjavil:


Hočeš reči, da je aplikacija, preko katere ljudje špicljajo /.../


Hoces reci, da si proti necemu, kar je zaradi ZDA (brkati som, moram si zapomnit, mogoce bo to naslednji nick) podjetij postala ustaljena praksa po celem svetu? Da si proti necemu, kar tako integralno povezes s svojo identiteto, da je kritika tega po tvojem, napad in obsedenost s/na celotno ZDA? Sokiran sem... :)) Ti jih pa pihnes :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()

zmaugy ::

vahid je izjavil:

Tole samo kaze, kako bolj je inteligentna Kitajska napram Evropi. Namesto, da bi se vdinjali ameriki in se sli Amerisko kolonijo, raje krepijo svoje IT industrijo. Evropa pa raje pobira drobiz od Ameriskega zasluzka. Pozdravljam potezo Kitajske, na kratki rok, se zdi cudna, na dolgi rok bomo pa mi cudni.

Me zanima kaj bojo hlapci, ki danes zagovarjajo ZDA naredili, ko bojo velika ameriska podjetja, dvignila ceno svojih storitev. Mogoce ne bi bilo slabo, ce ze danes nabavite velike kolicin loscila za cevlje, da boste lahko prezivljali druzine - razen seveda manjsina pokvarjencev, ki se jim danes vdinjajo in sirijo propagando, na svoj racun.

(Popolnoma nepovezano, nima nobene veze z zgornjim besedilom: staring at Markoff.


Točno to. Mi kot protiukrepe ameriškim carinam na naše strateške produkte drkamo Harleye in jebeni Whiskey, namesto da bi nabili takse na njihove IT storitve, kar bi jih dejansko bolelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

vahid ::

zmaugy je izjavil:

vahid je izjavil:

Tole samo kaze, kako bolj je inteligentna Kitajska napram Evropi. Namesto, da bi se vdinjali ameriki in se sli Amerisko kolonijo, raje krepijo svoje IT industrijo. Evropa pa raje pobira drobiz od Ameriskega zasluzka. Pozdravljam potezo Kitajske, na kratki rok, se zdi cudna, na dolgi rok bomo pa mi cudni.

Me zanima kaj bojo hlapci, ki danes zagovarjajo ZDA naredili, ko bojo velika ameriska podjetja, dvignila ceno svojih storitev. Mogoce ne bi bilo slabo, ce ze danes nabavite velike kolicin loscila za cevlje, da boste lahko prezivljali druzine - razen seveda manjsina pokvarjencev, ki se jim danes vdinjajo in sirijo propagando, na svoj racun.

(Popolnoma nepovezano, nima nobene veze z zgornjim besedilom: staring at Markoff.


Točno to. Mi kot protiukrepe ameriškim carinam na naše strateške produkte drkamo Harleye in jebeni Whiskey, namesto da bi nabili takse na njihove IT storitve, kar bi jih dejansko bolelo.


Ta ideja se mi ze nekaj casa vali po glavi, da bi promet do Ameriskih streznikov obdavcili. Prav, uporabljas njihovo infrastrukturo, ki je, kot ekstrem in klasicni primer dumpinga, zastonj (govorim o fb, google storage, google search, gmail,...) ali pa placujes storitve kot so azure, amazon in google cloud, ampak to bos placal, najprej americanom (njihovo dumping ceno), za pribitek pa se EU, toliko, da bo EU podjetjem, dalo zagon, da konkurirajo. Nekaj kar je ekviventno google searchu ni problem (oz. je samo stvar placevanja resourcov) spisat, problem je pa konkurirat zastonj storitvi (ali storitvi, ki ima dumping ceno - razni cloudi). Kar bi lahko resili davki/carina, sploh slednja je tocno temu namenjena. Sicer pocasi napredujem, potem gre pa besedilo na Evropsko komisijo, morda pa EU le pamet sreca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vahid ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nič več luknjanja kitajskega internetnega zidu z VPN-ji

Oddelek: Novice / Zasebnost
3013479 (11156) Sakin
»

Doslej največja blokada Googlovih storitev na Kitajskem

Oddelek: Novice / NWO
278230 (6732) SkipEU
»

Google skoraj gotovo zapušča Kitajsko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
268458 (6743) Ashrack
»

Google pod kitajskim napadom

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
426242 (4511) poweroff
»

Kitajci blokirali množico strani

Oddelek: Novice / Zasebnost
314339 (2847) Rippy

Več podobnih tem