» »

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje

Potrebujem pomoc! nov build zmrzuje

«
1
2

aljo90 ::

Lep pozdrav vsem,
po 10 letih sem se odlocil nabavit nov racunalnik, in sedaj se ze mesec mucim z sestavljanjem, posiljanjem nazaj komponent, nadgrajevanjem,.. skratka, ta racunalnik me bo po mnogih neprespanih noceh na koncu stal zivljenja kot kaze.

build:
Asus ROG Strix X470 I AM4 Gaming Motherboard
AMD Ryzen 5 2600x
Samsung EU 860 Evo Internal 500gb
Chieftec GPE-700S 12/230 V 700 W ATX
Corsair CMK16GX4M2B3200C16 Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200 MHz
XFX 8 GB Radeon RX590 OC+ Fatboy
10 let star antec nine hundred ohisje+ WD trdi disk (nisem menjal ker se mi ni zdelo potrebno)

Da najprej omenim da sem prvo kupil Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming, in ker mi je build zamrzoval, sem mislil da je napaka na maticni, zato sem jo vrnil in nadgradil na ASUS rog strix, ker sem se malce pocutil sentimentalno saj sem imel v prejsnjem kompu asus formula rampage ki je delala brezhibno polno desetletje

z novo maticno pa imam iste tezave, v racunalnik sem poskusil tudi z drugim RAMom, z Kingston KVR21N15S8 4gb, nek budget ram, ki je najprej delal vredu, potem sem pa dobil CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT error, in po novem zagonu sistema mi je po nekaj minutah spet zamrznil da sem ga moral ugasniti

bios sem posodobil, imam win10 (se neregistriran)

nekako se mi zdi da je problem v kompatibilnosti rama z mobo, vendar bi res rabil pomoc/nsvet preden spet butasto posiljam nazaj komponente in cakam na nov ram

hvala za pomoc

branc ::

RAM ali PSU. Sprobaj kakšno drugo ploščico RAMA, samo za testis.

videc ::

Lahko pa da je težava v ohišju. Sestavi vse skupaj zunaj ohišja.

branc ::

znizej frekvenco rama!

aljo90 ::

bi takoj sprobal se kak drug ram, samo nimam od kje... ze to sem slucajno dobil od kolega...
nekako se mi zdi da bom moral kupit nek budget ram ki je na listi kompatibilnih od asusa...

videc, sem najprej sestavil izven ko se dobil novo mobo, in se je zagnalo ampak enako zamrznilo

david, ker sem reven indijanec in sem narocil komponente in prosil prijatelja da sestavi, ne znam sam spreminjati voltaye in frekvence, kako lahko to naredim prosim?

videc ::

Greš v bios in poiščeš nastavitve za RAM (frekvence) in jih nastaviš ročno.

aljo90 ::

na koliko pa naj nastavim frekvenco? in voltage? ce se prav spomnim so bili rami na 1,2V in max 1,25

videc ::

Frekvenco znižaj na npr. 2800Mhz.

aljo90 ::

spremenil sem voltayo iz 1.2 na 1.35 (kot pise v specifikacijah za ram) in spremenil frekvenco na 2666mhz

in racunalnik se vedno zamrzne sredi benchmarka

kaksne ideje?

videc ::

BIOS na osnovni imaš najnovejši?

aljo90 ::

da, vceraj updatean

Baja ::

preveri če so kaksni novi firmwari za ssd in grafično.

tudi windowsi znajo s kakimi updajti kaj zafurati.

m0LN4r ::

Nesi nazaj kolegu, ki ti je sestavil in mu reci, naj ti sestavi pravilno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Lahko je tudi grafa.. Nenazadnje imaš AMD kartico. :/ Ta element zlahka izločiš, ker ti gotovo kje leži kakšna kartica oz. si izposodiš.

Drgač pa google namiguje, da naj bi bil "CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT" povezan s procesorjem oz. driverji/operacijskim sistemom, povezanim z delovanjem procesorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

anketar ::

probi win7

Han ::

AMD je par dni nazaj objavil WHQL Adrenalin šoferje v19.1.1.

V CPU-Z si poglej, kako ima ta Corsair RAM specificiran SPD.

TheBlueOne ::

Kaj samo jaz v teh situcijah gledam EventViewer? :) Zna pomagat.

Izkljuci se varcevanje energije za vse in vse na max. Novi winsi znajo v imenu varcnosti kaj izklopiti.

aljo90 ::

hvala vsem za pomoc, ssd je up to date, grafo sm updateu v19.1.1 v tretjem poskusu ker mi je dvakrat vmes zamrznu (jap niti 5 minut ne zdrzi)

v osnovnem postu sem pozabil omeniti da sem ta procesor enkrat ze zamenjal 2600x za nov 2600x, ker ga je ta kolega ki je sestavljal, odlomil nekaj bakrenih zakovic ko ga je razstavljal (po sreci mi je amazon dal refund)

kar je najbolj zanimivo je to da se isti problem zmrzavanja pojavlja na obeh mobah, z zamenjanim procesorjem... karkoli zamenjam dobim isto sranje, res me ubija ta situacija

Baja ::

si pogledal kaj temperature?

glede na tole, karkoli bi ze naj to blo, je možno tudi da tudi hladilnik ni pritrjen kot treba.

odlomil nekaj bakrenih zakovic ko ga je razstavljal

JeBelaCesta ::

testiraj še z Linux sistemom, lahko da boš dobil kako bolj oprijemljivo napako
lep pozdrav iz višav ;-)

DePalmo ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj samo jaz v teh situcijah gledam EventViewer? :) Zna pomagat.

Večkrat in mi še nikoli ni pomagal. Pa imam občasne probleme da se mi računalnik zlepa ugasne, EventViewer je pa ravno za tisti čas prazen oz. ni zapisov, ravnotako ni nič pametnega pred tem in po tem, pač vse deluje normalno.

TOP ::

DAj ti lepo sistem še enkrat na novo,sam kot sem sledil si poskušal,no potem je odgovor enostaven RAM in nič drugega,poglej če je tale ram kompaktibilen s plato,ker tole ni INtel ki kupiš ram na slepo in dela.Mislim da ti sploh nisi prej preveru kompaktibilnost rama.Tole nižanje frekvence ali napetosti ramov ne pomaga.In ne probavaj z nekimi rami ki jih dobiš,ampak kompaktibilnost je važna.

aljo90 je izjavil:

hvala vsem za pomoc, ssd je up to date, grafo sm updateu v19.1.1 v tretjem poskusu ker mi je dvakrat vmes zamrznu (jap niti 5 minut ne zdrzi)

v osnovnem postu sem pozabil omeniti da sem ta procesor enkrat ze zamenjal 2600x za nov 2600x, ker ga je ta kolega ki je sestavljal, odlomil nekaj bakrenih zakovic ko ga je razstavljal (po sreci mi je amazon dal refund)

kar je najbolj zanimivo je to da se isti problem zmrzavanja pojavlja na obeh mobah, z zamenjanim procesorjem... karkoli zamenjam dobim isto sranje, res me ubija ta situacija

Sam za tole naredit moraš pa biti specjalc ni kaj.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

TOP ::

MOja napaka tele rame ta plata podpira so v kompaktibilnosti.Probaj jih zamenjat v drug slot.Kako maš zdej postavljeno.

reptilia1 ::

LINK

Tole si preber, morda v tem grmu tiči zajec.

reptilia1 ::

Drugače ima pa Asus Strix QLED (kaj kode pomenijo maš v user manualu) in če je s hardwarom kaj narobe, bi ti plata skor mogla sama pokazat kaj jo boli.
No, vsaj mene moja plata še nikol ni kaj nahecala ko je mela probleme... in jih je mela veliko :D

solatko ::

Če je ta tvoj kolega ob poškodovanju procesorja le tega vstavil, je možno, da je kak stik skuril ležišče procesorja in je plata zanič, če se enako obnaša tudi z novim procesorjem.

To se dogaja, ker vam je škoda 30€ za sestavo dat nekomu, ki to zna naredit. Verjetno je zanič matična in ne bo kaj dosti pomagalo menjanje drugih komponent.
Delo krepa človeka

Han ::

Glede na to, da stane omenjen napajalnik (v Nemčiji) le malo več kot 40 eur, bi jaz najprej podvomil vanj.

TheBlueOne ::

DePalmo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kaj samo jaz v teh situcijah gledam EventViewer? :) Zna pomagat.

Večkrat in mi še nikoli ni pomagal. Pa imam občasne probleme da se mi računalnik zlepa ugasne, EventViewer je pa ravno za tisti čas prazen oz. ni zapisov, ravnotako ni nič pametnega pred tem in po tem, pač vse deluje normalno.


Meni je kar nekajkrat pomagal. Enkrat je vedno preden je sistem zmrznil bila prej enaka zadeva, ki je povezana z gonilniki za graficno in sem nasel. Enkrat nekaj, kar je bilo povezano z varcevanjem energije, ko winso dostopajo do hardwara. Enkrat nakljucno, takrat sem predvideval, da je strojna oprema, bil je napajalnik.

Ce ne kaj drugega lahko izlocis ali je trigger software ali ni.

dominuspro ::

Glede na to, da si ram in MB že izločil, se zdi krivec prestara verzija WIN10 ali PSU ali grafična ali procesor. Vrstni red sem napisal po verjetnosti, ki jo ocenjujem.

RookY ::

Preveri temperaturo cpu-ja med benchmarkom...če ti je kolega polomil pine, verjetno ne zna niti hladilnika pravilno namestiti.
Juhu juhu spet bom bruhu

ziga1990 ::

Rooky pinov ni težko polomit nerabiš biti dost neroden sicer pa OP ima verjetno stock hladilnik tega pa ni težko namestit
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DeeCoy ::

ziga1990 je izjavil:

Rooky pinov ni težko polomit nerabiš biti dost neroden sicer pa OP ima verjetno stock hladilnik tega pa ni težko namestit

Da polomiš pine moreš bit kr goved.. Razen, če še nisi držal procesorja v roki in ne veš, kako občutljiva je lahko zadeva. Tudi jaz se nagibam k temperaturam.

ziga1990 ::

ravno zaradi pinov jaz raje plačam da kdo drug sestavi računalnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pivo ::

jop, tudi jaz bi rekel, da če ti je kolega odlomil pine na prejšnjem CPUju obstaja verjetnost, da je ob tem poškodoval tudi plato.
Mi pa res ni jasno zakaj je tako težko dat par 10€ na uradni servis in mirno spiš da je vse pravilno sestavljeno...
Napajalnik bi po moje moral zadostovati, ima 85% izkoristek od 700W pomeni cca 600W kar bi moralo biti dovolj tudi za RX590.
Tko da my guess sta ali poškodovana plata ali pa rami.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

D3m ::

Napajalnik ima tudi 52,5A/630W na 12V rail.
|HP EliteBook|R5 6650U|

111111111111 ::

OP dobro poslušaj. :)

Takoj ko zalaufaš komp, vklopi task managerja. opazuj statistiko SSD diska. Sam sem imel podobno težavo z asus plato in SSD diskom. Po nekaj minutah je disk nabilo na 100% in vse skupaj se je ustavilo. Po moje sem ene 30x naložil windows.

D3m ::

Naj še memtest naredi (za vsak slučaj)
|HP EliteBook|R5 6650U|

TheBlueOne ::

Pozna kdo kaksen program, ki te zadeve, kar predlaga @Chuapoiz logira?

111111111111 ::

POglej, če že do winsov ne prideš, potem to ni problem. Jaz sem normalno prišel v winse 3-5 minut delal in potem me je odneslo ven.

TheBlueOne ::

Lahko zazenes linux iz USBja.

solatko ::

Si preizkusil sistem z integrirano grafiko?
Sicer pa se OP ne pojavlja več.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Han ::

@Chuapoiz: kako si rešil zadevo s plato in SSD?

aljo90 ::

Hvala vsem za odgovore, se opravicujem ker sem vceraj izginil ampak sem imel se druge opravke ki jih nisem mogel odloziti.

Poskusil bom vse opcije ki ste jih napisali in sporocil kako gre.

ampak glede na vse se mi sedaj dozdeva da je problem grafa- racunalnik je po novi nalozitvi win10 delal ok vendar je spet zamrznil sredi instalacije driverja za grafo

sporocim ko sprobam ostalo. lp

TheBlueOne ::

aljo90 je izjavil:

Hvala vsem za odgovore, se opravicujem ker sem vceraj izginil ampak sem imel se druge opravke ki jih nisem mogel odloziti.

Poskusil bom vse opcije ki ste jih napisali in sporocil kako gre.

ampak glede na vse se mi sedaj dozdeva da je problem grafa- racunalnik je po novi nalozitvi win10 delal ok vendar je spet zamrznil sredi instalacije driverja za grafo

sporocim ko sprobam ostalo. lp


V power managementu izklopi, da jo daje spat, preden menjas.

solatko ::

aljo90 - Poizkusi na integrirani grafiki in poročaj, kako se zadeva obnaša.
Delo krepa človeka

ziga1990 ::

solatko je izjavil:

aljo90 - Poizkusi na integrirani grafiki in poročaj, kako se zadeva obnaša.


nebo šlo ima 2600X
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

aljo90 ::

fantje, sem se enkrat nalozil win10, in sel takoj windows update, kot je bilo priporoceno na linku od reptilia1 (hvala, bomba), in je racunalnik zamrznil po nekje 5 minutah updejtov- nato sem ga se enkrat zagnal, tisti updejti ki so se zdownloadali in instalirali so se ob zagonu windowsa integrirali, nato sem nadaljeval z updejti in sedaj ze kako uro deluje brez freeza in se se vedno updejta (trenutno na v1803)

kot morda kaze je bil to problem, neupdejtani win10, kot je bilo receno na linku, menda so zgodnje verzije win10 imele probleme z ryzen cpuji.... ampak bom vedel vec ko se vsi updejti zakljucijo, in dejansko instaliram tudi vse ostale driverje vkljucno z driverji mobe, in seveda od grafe

sporocim kako gre, ampak me trenutna situacija navdaja z upanjem (po dolgem casu)

AmokRun ::

Pa zakaj na nov pc nalagaš outdate win10, če si lahko potegneš posodobljen iso image iz neta.
https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

hojnikb ::

Updejtaj bios, namesti frišn 1809 build windowsa in nastavi rame na 2133!

Ko ti stvar enkrat deluje stabilno, pa začneš višat frekvenco rama, latence pa nastaviš ročno s pomočjo ryzen dram calca. Za razliko od intla, pri ryzenu ram ni plug&play aka vklopiš xmp profil in dela. Velikokrat je potrebno neki telovadbe ali celo znižat frekvenco, da imaš stable sistem. Jaz recimo furam 3000MT rame na 2666MT, ker so samo pri taki frekvenci stable.
#brezpodpisa

D3m ::

Je že rešil hojko.

vzrok outdated Win10.
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70181293232 (824) polozweii
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18441837 (29056) bajar
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504391 (3494) solatko
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511452 (9497) Pero_SLO
»

Nov HP laptop brez podpore za Windows 7? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11111051 (8844) krneki0001

Več podobnih tem