» »

Nov HP laptop brez podpore za Windows 7?

Nov HP laptop brez podpore za Windows 7?

1 2
3
»

joker16_7 ::

Ah, dajte no fantje. Še danes se spomnim svojih začetkov z Win7. Po nekaj urah sem imel nastavljeno praktično vse kar sem želel. Niti malo se nisem lovil okrog nastavitev.
Treba pa je priznati, da je bilo dela z nastavitvijo vseh driverjev dosti več. Čas bo pokazal, če ta "pridobitev" na 10-ki prevaga ročno download + instalacijo cca 10-ih driverjev.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

m0LN4r ::

Po nekaj urah sem imel nastavljeno praktično vse kar sem želel.

Za W10 je dovolj ca. ura pa pol na obicnem trdem disku. V bistvu W10 naredi vse sam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Mogoče prvič porabiš več časa (na SSD verjetno ne kot uro časa).
Če imaš svoj MS account, ti nastavitve potem sinhronizira sam sistem. In ko daš na drug računalnik Windows 10, pa se prijaviš s svojim ms accountom, dobiš že vse nastavitve zraven, se samo sinhronizirajo in imaš vse nastavljeno.
To je odlična zadeva, da ti ni treba vsakič na novo nastavljat.

pegasus ::

m0LN4r je izjavil:

Za W10 je dovolj ca. ura pa pol na obicnem trdem disku.
I beg to differ. Stara mašina, ide disk, 3 dni. Nova mašina, m2 ssd, dva dni da sploh začne delat ... Linux, 15min za inštalacijo (tudi na stari mašini!) in začneš delat.

krneki0001 ::

pegasus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za W10 je dovolj ca. ura pa pol na obicnem trdem disku.
I beg to differ. Stara mašina, ide disk, 3 dni. Nova mašina, m2 ssd, dva dni da sploh začne delat ... Linux, 15min za inštalacijo (tudi na stari mašini!) in začneš delat.


Windows 10, 10 minut za inštalacijo, priklop z ms accountom, 3 minute za sinhornizacijo (150/150 optika) in imaš vse postavljeno in nastavljeno. Skupaj s favoritsi, uporabniškimi imeni, gesli, temami, slikami za ozadje,...

Ni 10-tka slaba, če jo znaš uporabljat. Večina se je brani iz razlogov, ker so nekje slišali nekaj. Ne zato, ker bi jo malo bolj v detajle sprobali.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Kak že pravijo;

You can't teach an old dog new tricks
#brezpodpisa

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za W10 je dovolj ca. ura pa pol na obicnem trdem disku.
I beg to differ. Stara mašina, ide disk, 3 dni. Nova mašina, m2 ssd, dva dni da sploh začne delat ... Linux, 15min za inštalacijo (tudi na stari mašini!) in začneš delat.

V treh dnevih postavim 10 masin eno za drugim, ce sm pri volji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

joker16_7 ::

Ne govorim o osnovnem installu Winsew in driverjih. To dejansko W10 uštima v cca 10 min in to je vsaj 10-krat hitreje in lažje kot na W7. Govorim o nastavitvah miške, osvetlitve, ozadju, privzetih programih za odpiranje aplikacij itd. itd. To kar se je v W7 našlo takoj, intuitivno ter uštimalo tako mnogo hitreje.
Kaj vse pa si lahko zapomni tale MS račun? Slutim, da bi to znala biti solucija za mojo težavo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

m0LN4r ::

Kaj vse pa si lahko zapomni tale MS račun? Slutim, da bi to znala biti solucija za mojo težavo.

Skoraj vse.

Govorim o nastavitvah miške, osvetlitve, ozadju, privzetih programih za odpiranje aplikacij itd. itd. To kar se je v W7 našlo takoj, intuitivno ter uštimalo tako mnogo hitreje.

W10 ti celo intuitivno pomaga pri teh zadevah.

Ce imas tezave najti stvari, pritisni Windows + X pa mas tam staro nadzorno plosco, pa vse kar vecinoma rabis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

joker16_7 je izjavil:

Govorim o nastavitvah miške, osvetlitve, ozadju, privzetih programih za odpiranje aplikacij itd. itd. To kar se je v W7 našlo takoj, intuitivno ter uštimalo tako mnogo hitreje.


Desni gumb na start in izbereš control panel, pa dobiš iste zadeve kot v sedmici, lahko pa še lažje - levi gumb na start in napišeš Settings in potem v vrstico pišeš kaj bi rad - recimo vpis default ti da vse možnosti in izbereš default programs in imaš možnost da nastaviš kaj naj bi kaka zadeva odpirala. Vpis display ti da vse možnosti kar jih lahko delaš z displayem, poleg pa še project my screen.

joker16_7 je izjavil:


Kaj vse pa si lahko zapomni tale MS račun? Slutim, da bi to znala biti solucija za mojo težavo.


Ko si enkrat vse nastaviš (teme, pozicije, osvetlitev, slike za ozadja, ..., shraniš vsa gesla za internetne strani (jaz sedaj dajem tudi 30 znakov dolga gesla), nastavitve default programov, nastavitve IE,..., sistem to sinhronizira. In ko na drug računalnik vržeš nove win10 in se prijaviš s tem userjem, dobiš vse te nastavitve že takoj na računalnik.

LeQuack ::

In ljudem se zdi dobro, da vsa gesla sinhronizirajo online in dajo Microsoftu?
Quack !

krneki0001 ::

Seveda to je odlično. Oni jih ne bodo izgubili ali pozabili, tako da jih bom naslednjič spet dobil pri novi inštalaciji. :))
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442892 (30111) bajar
»

Matične plošče za Windows 7

Oddelek: Strojna oprema
373073 (2108) Pac-Man
»

AMD-jev preobrat: Ryzen ne bo podpiral Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10223448 (19139) sdklfjafoijd
»

AMD stavi tudi na uporabnike Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4914716 (12397) Shegevara
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8725995 (21115) R1710

Več podobnih tem