» »

ADSL TV @ SiOL

ADSL TV @ SiOL

««
9 / 14
»»

Uporabnik ::

Sej je napisal, da ne bodo odpikal ta starga...

OldSkul ::

Ja kako pa naj naredim drugače, ker kakovost programov predvsem slovenskih je v kurcu pri naše kabelskem operaterju.Pa recimo nimamo Discovery-a in tudi ne SCI-FI-a,... in ta rešitev je boljša kot pa nakup dragega digitalnega sprejemnika in dodatnih modulov.
Sicer pa sem spremenil svoj ADSL paket v študentskega ravno zaradi te Siol TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Tr0n ::

Tito: Kolko vem, se zadeva ni 100% oz. se trenutno samo dogovarjajo.

Tito ::

Ja res je, počaktr za SCI-FI, rekli so da so navezali stik, samo zdej je pa vprašanje če bo cena zadovoljiva! HEHE! Upajmo:\

Tody ::

Slovenija ja je kukr tok dobr pokrita z zemeljskim signalom če le nisi v kakih rovtah al pa živiš kje pod hribom boš dobil pop TV a kanal in obe slovenije čist lepo na navadno anteno

Wolfram ::

Tody: in kaj ti bo SLO 1,2 ter POP in kanal A? Čas je, da gremo naprej tudi tisti, ki smo do sedaj imeli možnost samo navadne antene (satelitska mi je predraga).
www.igralec.com

goba ::

Danes mineva 8. dan od podpisa aneksa :\

CaqKa ::

in jutri bo 9.
še dobro da je danes nedelja.
satelitska pa kr špila...

Sergio ::

goba, preveri na pogodbo. Kaj piše gor?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OldSkul ::

Ja ampak a ni malo čudno, da tale stvar tako dolgo traja.Siol itak vso opremo pripravi in jo ti greš ponj.Da bi pa Siol kar 30 dni opremo pripravljal je pa zelo čudno.

Sergio ::

Jah... Vse je odvisno od količine podpisanih pogodb. Get my hint, please ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jetam ::

V torek so imeli, po besedah tetice v trgovini telekoma, komunikatorje sele na carini. Trajalo bo krepko vec kot 14 dni. Ce pa se bo stvar premaknila prej kot v 14 dneh, bo to mejilo na pravi manjsi cudez. Garantirano priznan pri RKC!
In da v pogodbi seveda pise 30dni. Ziher je ziher ane S.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

link_up ::

ah ja ljudje...ta siol ip-tv mi nekako ne disi, vse skupaj je prevec namensko, je pa odlicno za povprecnega uporabnika. Ce si res zelite multimedijske sobe si resnicno omislite Dreambox. Tisti kroznik je optional, je pa zelo priporocljivo, ker nazadnje je to le sat receiver. Ima vse kar si zazelite...hdd, mpeg-2 support, mpeg-4 support on the way, mp3, web, email, news, irc, eggdrop, neverending list!!pravtako lahko uporabljate tipkovnico, compact flash,usb,pcmcia....lalala.. ce pa ste se kaksn dober coder si lahko ves software prilagodite popolnoma po svoji potrebi...just think about it...

da res ne bo pomote, zadevo priporocam le tistim, kateri bi to imeli za hobi in razumeli naravo dreamboxa(ni cisto res receiver ampak computer...se lahko sesuje)...pa se future support za 2 generacijo encodinga ima... no just a hint

drugace je pa lepo videti, da ip-tv prihaja v slovenijo, lustna tehnologija ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

goba ::

Paradoksalno je digitalno podpisovati za nekaj, kar moras lastnorocno prevzeti 1x v naslednji dvanajstini ali 1/24 leta. Ne ves kdaj natancno. 1x pac, ko ti posljejo 'poziv' v Privatna sporocila, eno od novotarij SiLOL Servisnih strani. Tu logike ni, saj se digitalno podpisujejmo za to, da si olajsamo stvari in prihranimo poti :)

BTW:
V pogostih vprasanjih na SiOL TV med drugim pise:

Koliko casa moram cakati za pridobitev SiOL TV?
Cakalne vrste za SiOL TV ni. Vsak uporabnik ADSL lahko SiOL TV naroci prek servisnih spletnih strani SiOL-a in tam podpiše aneks za uporabo SiOL TV. Na podlagi sklenjenega aneksa bo SiOL za narocnika pripravil paket SiOL TV, ki ga bo novi uporabnik lahko dvignil v Teletrgovini na Pražakovi 5 v Ljubljani.


BTW2:
Siol zna biti tudi hiter!
V aneksu pise:

Narocnik se obveže, da bo s strojno komunikacijsko opremo, ki je last SiOL-a, ravnal kot dober gospodar in da bo poravnal vso morebitno škodo, ki bo nastala na tej opremi zaradi njegovega neustreznega ravnanja. V primeru odpovedi aneksa k pogodbi mora narocnik nemudoma dostaviti vso opremo, ki je last SiOL-a, v roku 5 dni na lokacijo Cigaletova 15, Ljubljana. V nasprotnem primeru je narocnik dolžan placati SiOL-u nadomestilo v višini vrednosti opreme, ki izhaja iz prevzemne listine.

kopernik ::


Paradoksalno je digitalno podpisovati za nekaj, kar moras lastnorocno prevzeti 1x v naslednji dvanajstini ali 1/24 leta.


Poglej to tudi s strani SiOLa... vse podatke imajo že vnešene v sistem. _Malo_ manj papirologije in pošiljanja po pošti.:))

login ::

zadevo sem testiral pred kakim mesecem in je presenetljivo dobro delovala. (v 4 urah niti enkrat ni prišlo do motnje) ... no geslo za xxx kanale je blo: 1243 .... (mogoče še dela ;) )

shock ::

Pozdravljeni,


zahvaljujemo se vam za sklenitev narocniskega razmerja za storitev SiOL TV. Obvescamo vas, da smo za njeno uporabo vaso povezavo ADSL ze nadgradili. Pozivamo vas, da se zglasite v Teletrgovini, kjer boste prejeli TV komunikator in pripadajoco opremo za uporabo storitve SiOL TV. Oprema za vas bo pripravljena od torka (30. 9. 2003) od 10h dalje.


Zelimo vam obilo uzitkov ob uporabi nove storitve.


S spostovanjem,

SiOL


Jooj kako sem vesel, komaj čakam na jutrišnji dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

bradek ::

Spoštovani uporabnik, spoštovana uporabnica,

Obveščamo Vas, da smo dne 25.09.03 prejeli Vaš aneks za SiOL televizijo.

Trenutno spremljanje televizijskega signala preko storitve SiOL TV na vaši ADSL naročniški centrali še ni omogočeno . Vašo prijavo smo shranili in vas bomo o možnosti priklopa obveščali preko servisnih strani in elektronske pošte.

Zahvaljujemo se Vam za naročilo in izkazano zaupanje.

Lep pozdrav, SiOL, d.o.o.

--

in spet cakamo...

roCkY ::

Hmmm. Pa se nahajaš na lokaciji za katero so napisali, da je TV možen?

Vesoljcek ::

Jaz sem 20 minut peš od SiOLa - Topniška ulica. Pa je zgleda na centralo Bežigrad oz. Bežigrajski Dvor priklopljeno...

__________
www.vesoljcek.com

zu_dre ::

Men so tud napisal da ni možno sm nevem zakva mi z nekim drugim geslom dl do siola 840KB/s

TribesMan ::

Možno da imajo centrale, na kateri si ti že zabasane, in zdej čakajo kolk bo še prijav da vidijo, če se jim splača nadgrajevat... Če bo zadost prijav v tvojem okolišu boš dobu, ko bo centrala posodobljena obvestilo... Vsaj tko se men zdi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tito ::

Ali lahko jst sosedovo geslo uporabim na moji mašini? Kar dva uporabniška imena?:D

Ker sem to že razmišljal pa si nisem upal tvegati, kajti sosed ima 4 dinamične ipje jst pa le statičnega in bi mi kdaj prišla prov direktna povezava (sosed bi mi seveda posodil uporabniško ime za nekaj časa:D )...

To me res zanima...

jani ::

kaksne nove ugotovitve, kaksni novi komentarji?
Tale zadeva me zelo zanima in mislim, da jo bomo v Medvodah kar hitro dobili. (ce je ze nimamo).
skokic je car!

Tito ::

Jst grem dons ob 12 iskat!:D

jani ::

Zdaj sem se jaz on-line prijavil za SiOL TV (z varno prijavo). A zdaj moram tisti obrazec sprintat in ga poslati po posti na Cigaletovo 15 (Telekom), ali se je to ze on-line naredilo?!
Totalen laik.:\

KoMar- ::

To si že na Jokerjevem forumu vprašu ;)

Če ti pod e-dokumenti piše, da je aneks podpisan, ti ni treba narediti ničesar več.

Tito ::

Highly scaleable, the AmiNET600 can support
up to 20Mbit/s of streaming video. This can
be split across a number of video streams
(for example 5 streams of 4Mbit/s video)

Aja pa flash bo iber podperal tale zadeva, saj piše v dokumentaciji!

undefined ::

Blah. Sem pregledal seznam programov, pa niti enega pametnega ni gor. Razen seveda Discovery in nekaj xxx kanalov za pubertetnike. Ostalo pa je na zelo nizkem nivoju, niti en boljši (kodiran) program ni na voljo. Bolj zmerna cena za takšno ponudbo bi bila 1k SIT na mesec, nič več. :)

Tito ::

Hja kolko kodiranih imaš pa na kablu? Mislim da si kodiranih sploh ne da dobit, ker je cena za enega uporabnika tako velika. Po mojem bodo taki programi na voljo z doplačilom... Ko se bo stvar bol prijela...

krneki ::

3k za tistih 5 discoverijev se mi sploh ne zdi slabo (plus ostala manj potrebna krama), samo dokler ne bo mogoče spremljati dva programa naenkrat, bo tale SiOL TV le dopolnilna storitev kabelske TV imo. Meni se to zdi nujno, ker se mi vedno dogaja, da se na dveh programih vrti kakšna zanimiva reč. Medem, ko gledam eno, snemam drugo s tv tunerjem.

OZZY ::

jaz sem dobil ta tv in sem nekako na pol zadovoljen. Obvezno mora laufat stvar preko sviča, ker preko roterja noče. Kar pomeni, da moram povezat modem-svič in pol en kabel na tv in drug nazaj v ruter. Čista bedarija, da ne more delat z ruterjem.

Druga stvar. ne vem al samo pri meni to dela ampak slika niha svetlo-temno. Nekaj časa je normalna, nato postane malo bolj temna itd....

Drugače pa je slika zelo lepa kot tudi zvok ki ga speljem na soround sistem.
Go with the flow.

Kostko ::

Čista bedarija, da ne more delat z ruterjem.


OZZY, z routerjem normalno da ne more delat, ker namreč stvar more za TV vzpostavt svoj PPPoE session, ki ga čez router ne more. Sicer pa, a nisi switcha dobu zravn ?

:)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

OZZY ::

kostko: Aha. Men so nekaj o enem briđu razlagal. ma bi tko enostavno kot si ti reku povedal pa bi zastopu.

Ja sem dubu zraven svič. Samo zdej morem povezat ruter preko sviča. kar pa ni najboljša rešitev. Pač je ruter bolj kot svič. Mam pač povezane 3 compe (kmalu verjetno še četrtega) pa ruter ma še firewall pa še druge funkcije tko da ga ne zamenjam samo za svič. navsezadnje me je koštal kar precej.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Tito ::

Zakaj pa ne dela ruter na switchu???

shock ::

OZZY: V čem je spljoh problem? Prvo povezeš set top box v switch, potem še router na switch in na koncu vse 4 compe na ruter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

OZZY ::

shok in tito: Ne sej ni drugače porblema. Stvar dela. Jaz sem mislu, da bo šla povezava tudi preko ruterja. Tko pa more prvo rpeko sviča. Sem pa nekako opazil, da ko so vsi kompi na mreži in ko se je recimo 90% zasedena se je lag kot tudi odzivnost neta malo povečala glede na prej.
Odzivnost pa je še slabša tudi v primeru prenosa večjega števila različnih datotek - p2p programi.
Go with the flow.

goba ::

Veseu. Grem na Prezakovo...

Tito ::

Eno sranje je... IPtvja ne morš na video priklopit... Ti utripa kot kresnička! SEm kar malo jezen, ker so mi dal tudi jalov box ki se sploh ne more povezat... Dej ga morm it zamenjat...;((

Tito ::

Zdej dela, samo je pa full moten!

OZZY ::

Še ena pomankljivost. Glede na to, da je omejen prenos na 8Mb in če ti hočeš kaj prenašat z neta k sebi z recimo 4Mb ne bo šlo. Bremza tv kot tudi net.
Sem sprobal tudi z 1Mbit prenosom in pri nekaterih tudi tukaj šteka.den takih programov je orf1.

kaj sledi. Ti imaš najeto 4mbit linijo. In ko boš gledal ne boš mogel imeti istočasno tudi max prenosa. Verjetno se problemi pojavijo že pri 2mbit liniji, glede na to, da je štekalo pri meni že pri 1mbit prenosu pri nekaterih kanalih, s tem da ima večina 1mit ali pa 2mbit.

Skratka omejitev 8Mbit na linijo je premalo.

Tako da liniji nista neodvisni. Skratka sem razočaran in bom verjetno dugi mesec odpovvedal naročnino. Vsaj dokler se ne nadgradi linije vsaj na 12Mbit+ .
Go with the flow.

bradek ::

OZZY preden pljuvas se najprej pozanimaj oziroma preberi VSE kar je bilo napisano v tem threadu, potem poklici 080 1000 pa se kaj pogooglej pa bos videl da so tvoje zahteve in zelje brez osnov. Najprej, adsl tehnologija pri nas omogoca najvec 8mbit downstream, in logicno je da ce to tece po eni zici je to, da se sirina deli med internet userja in tv userja. Drzi?
Drugo, kanali so vecinoma 4-6 mbit streami, do 8 so le kaki peaki sem ter tja, torej ce imas 2mbit internet ti _garantirano_ vlece z 250kb/sec brez da je oviran TV promet. Lahko ti pa povem tudi da SiOL pripravlja/usposablja Quality of service, tako da bo imel internet absolutno prednost pred IPTV in ce ze bo kaj kompenzacije bo to na racun TV programov in ne internet povezave (saj, kot (verjetno?) ves IPTV vzpostavi svoj loceni PPPoE session).

:\

lp

OZZY ::

brad: mam 4 mbit linijo. Res je da vzpostavi svoj pppoe. Samo še vedno gre preko modema z 8bit omejitvijo.

Ne rečem, da je to slaba stvar. samo trenutno dokler je omejitev 8mbit je to premalo.

Glej. mam trenutno 3 računalnike. četrti bo verjento kmalu tud prišel. Zdej dva compa delata skoraj 24/7 in večinoma skoz delujejo p2p programi na njih. tretji je bolj za surfanje in podobno. Dl ni nikoli manjši kot 200kbps (z dvema kompoma). V povprečju je tam nekako 300kbps. Dostikrat pa tudi 100%.

Sicer mam tudi kabelskio in bom verjento ostal pri njej. Vsaj dokler se ne poštima to. Pol bom pa zopet razmislil o iptv-
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Tito ::

Hja najbrž ti TVja ni motil prenos vendar ga nekaj serje, ker siolovci še testirajo zadevo. Meni se ves čas na nekaterih kanalih pojavljajo kocke in šumi in packe. Na nekaterih pa sploh ne. In od jutra se vedno bol redko pojavljajo...:D

goba ::

Kje je teletekst?:|

OldSkul ::

Ni ga!

roCkY ::

Ni mi jasno kaj vam bo teletekst saj imate WWW, ki se bo zagotovo še razširil že v verziji, ki se dostopa prek daljinca. Z dodatno tipkovnico pa je itak dostopen skoraj celoten WWW.

goba ::

Pri meni ima IP TV 99% prioriteto.
Ce je przgan IP TV, sploh ne morem surfat.
Damn.

Wox ::

Brad3K: Glej, če takole po zdravi kmečki logiki razmišljam. Maksimalna hitrost ADSL-ja je 8Mbit/s. Vendar to velja le v idealnem primeru. Se pravi oddaljenost od centrale manj kot 2km in kablovje lepo poštimano v zemlji. Npr. jaz sem od centrale oddaljen manj kot 1km, pa mi zaradi slabega kablovja, ki je napeljano še vedno v luftu, ADSL ne gre več kot 2Mbit/s (sem probal 4Mbit/s pa zgublja sinhronizacijo). Če gremo zdaj računat: programi kodirani z najboljšo kakovostjo rabijo 4,59Mbit/s pasovne širine. Za internet maš recimo 4Mbit/s paket. Ergo, IP TV si vzame nekaj pasovne širine od interneta, torej nimaš več čistih 4Mbit/s. In to v idealnem primeru. Tako da predvidevam, da bo tu še veliko problemov, predvsem zaradi zastarele telefonske infrastrukture.

bradek ::

Mislim (nisem pa preprican), da je maksimalna dovoljena razdalja od centrale do uporabnika definirana na podlagi moci signala, in ce se lahko uporabniku odpre 8mbit kanal potem se mu omogoci moznost IPTV, v nasprotnem primeru te obvestijo da ni mogoce, to pa seveda izmerijo tehniki na terenu.

V nasprotnem primeru je to nateg s strani SiOLa, ce prodajo storitev kljub temu da vedo da je uporabniku na voljo premajna pasovna sirina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()
««
9 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105243 (21610) jurre
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876756 (5077) Soprano
»

IP-televizija na Slovenskem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
484632 (4632) boom-bar
»

IP-TV

Oddelek: Omrežja in internet
251949 (1358) Tody

Več podobnih tem