» »

ADSL TV @ SiOL

ADSL TV @ SiOL

««
14 / 14
»
»»

Tody ::

Niso lih iz ljubljane ampak ja seemore je kot dodatek odpre pač kodiranje kanale, trenutno je to edina lokalizirana tovrstna storitev (slo in hr podnapisi).

Za slovenijo moreš plačevati naročnino (kar bi jo ubistvu moral že tko in tko) + izdelava kartice.

PRO SAF d.o.o. VRHNIKA - Slovenia

ToniT ::

Melanholija ::

to sem rabil hvala vsem!

dinozaver7 ::

Lp!
Na vas se obračam z nekaj osnovnimi vprašanji o TV tunerjih in teh zadevah. Sem že prebrskal celotno sekcijo Zvok in slika in tole, vendar se nekako še vedno ne znajdem..

Torej, kaj storiti v primeru, da imamo naročen Siolov Trojček, ampak ne morem imeti dveh kanalov(torej IpTv na računalniku odpade)?
Če pa kupim tv tuner, pa nekako ne vem kako stvar povezat z komunikatorjem in če bi sploh delovalo vse skupaj?
Gledat hočem samo 1 program in tud če isti kot se takrat predvaja na televiziji.

Razdalja med komunikatorjem in računalnikom je 4-5m, kateri kabel bi potreboval?

lp, Martin

Veron ::

če hočeš gledat isti kanal na pcju in na tvju lahko to narediš čisto enostavno ENAKO kot bi imel stream za 2kanala, ker ko boš gledal na pcju in tvju isti kanal, bo prišel samo 1 stream do modema, šele modem bo delil na 2, kar pa ni problem.

pc poveži direktno preko mrežne na modem

dinozaver7 ::

Rabim dodatno mrežno?
Kater program na računalniku pa potrebujem?

Veron ::

poglej na siol forume, imaš podrobna navodila napisana.

dinozaver7 ::

Recimo da nočem istega programa, potrebujem TV tuner in kateri kabel? Samo to me zanima, ta kabel ne vem kater in kam na komunikator priklukat..

Veron ::

če nočeš gledat istega kanala na pc in tv nanekrat je postopek, kako povežeš pc na siol tv še vedno enak. Torej preko mrežne kartice v pc (forumi.siol.net imaš celoten postopek, kako to narediš). Vendar za gledanje 2eh kanalov boš rabil sinhronizacijo vsaj 10mbit (mpeg2 na TV in mpeg4 na PC).

dinozaver7 ::

Hmm, sem zadevo opustil za nekaj časa, ampak sedaj bom pa stvar res zalaufav. Torej, imam notebook,na internet sem povezan preko wirelessa, a lahko uporabljam iptv prek lana in hkrati internet preko wlana? Na servisnih straneh siola sem videl, da imamo omogočen IPTV, kar je dalo zeleno luč, da se zadeve lotim:)
:P
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105251 (21618) jurre
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496372 (4836) Tilen
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876756 (5077) Soprano
»

IP-televizija na Slovenskem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
484632 (4632) boom-bar
»

IP-TV

Oddelek: Omrežja in internet
251949 (1358) Tody

Več podobnih tem