» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
6 / 50
»»

poweroff ::

Ima kdo kaj izkušenj z ESP-32 CAM?

Zdaj sem na Aliexpressu vzel enega (kao naj bi podpiral AI Thinker, čeprav gor ne piše nič; pač Kitajci), pa ne vem kaj naj pričakujem.

Predvsem me zanima stabilnost delovanja (M5STACK naj bi se pregreval), pa zadevo nameravam povezati z MotionEye. Kako je pa s porabo (če bi zadeva laufala na bateriji)?
sudo poweroff

pierch ::

No poročaj ko dobiš. Bi rabil nekaj podobnega.
Vem pa da ESP32 se da z nekimi triki spraviti v deep sleep. Problem je ker boš potem rabil neki trigger, da ti ga zbudi in naredi sliko/posnetek. Tega spremljam na YT.
Pierch

pierch ::

pierch je izjavil:

^ To si tudi jaz želim zrihtat. Zaenkrat sem našel to.

BTW. To se da enostavno rešiti z nekim releyem. Jaz sem poskusil z modificiranim Sonof SV in dela BP. Problem pa je napajanje. Mislil sem da bo šlo z napajanjem od domofona ampak ne vem kako, ker kot kaže ni temu namenjeno in napetost pade takoj ko ga priklučim. Verjetno takrat nobenemu ne dela domofon :)
Beterije ne bi imel, ker je poraba preverlika (pa v domofonu ni dovolj placa za obe zadevi) in nimam vtičnice v bližini da bi povlekel napajanje.
Pierch

poweroff ::

pierch je izjavil:

No poročaj ko dobiš. Bi rabil nekaj podobnega.
Vem pa da ESP32 se da z nekimi triki spraviti v deep sleep. Problem je ker boš potem rabil neki trigger, da ti ga zbudi in naredi sliko/posnetek. Tega spremljam na YT.

To načeloma nameravam rešiti s streamanjem na MotionEye.
sudo poweroff

pierch ::

OK, sam potem je vprašanje če bi baterija bila primerna. Seveda odvisno od kapacitete ampak nevem če ima smisel se zafrkavati.
Pierch

poweroff ::

Ja, ja. Baterijo mislim imeti pri ESP32 kameri, pri zajemu. "Centrala" bo pa na žičnem napajanju.

Mimogrede, tale projekt izdelave ESP32 fotoaparata mi je pa zanimiv. To bi lahko z mulci naredili. Videti je dosti preprosto, samo še ohišje je treba izdelati. Pa v drugem koraku bi mogoče dodal še zaslonček.
sudo poweroff

pierch ::

Ja sej to sem mislu, ESP32 na bateriji je kar tricky.
Pierch

BladE_ ::

Jaz imam Wemos na bateriji + polnjenje preko sončne celice(nekih 5W mogoče). Prejšnjo zimo(poleti polni ko norc) je bil problem, ker je baterijo(~2500mAh) pobralo v nekaj dneh, vsakih 15min se je "zbidil" iz deep sleep... Zdaj imam na pol ure pa je baterija vedno polna... Čakam zimo :)
Akcija - Reakcija

poweroff ::

A lahko daš kakšen link na polnilno vezje? Si sam naredil, kupil,...?
sudo poweroff

DeeJay ::

Sam tolk za info, ALLTERCO ROBOTICS (https://shelly. cloud) je končno predstavil 220v dimmer, ki ga lahko daš za stikalo in imaš opcijo smart diminga žarnic, ki to podpirajo. Kdaj bodo na "policah" se še ne ve.
Poleg tega so predstavli še smart door/window sensor in pa smart "medžično" stikalo ( naprimer za stoječe ali obposteljne luči)
Še več pa zvemo jutri na urarni predstavitvi.
Trenutno so na sejmu IFA v nemčiji kjer so tudi pokasiral nagrado Best of IFA.

pierch ::

DeeJay je izjavil:

Sam tolk za info, ALLTERCO ROBOTICS (https://shelly. cloud) je končno predstavil 220v dimmer, ki ga lahko daš za stikalo in imaš opcijo smart diminga žarnic, ki to podpirajo. Kdaj bodo na "policah" se še ne ve.
Poleg tega so predstavli še smart door/window sensor in pa smart "medžično" stikalo ( naprimer za stoječe ali obposteljne luči)
Še več pa zvemo jutri na urarni predstavitvi.
Trenutno so na sejmu IFA v nemčiji kjer so tudi pokasiral nagrado Best of IFA.

Neki tazga čakam že neki časa! Tnx za info.
Pierch

DeeJay ::

Če bi koga zanimala uradna predstavitev bo tuki live jutri ob 9:00:

BladE_ ::

poweroff je izjavil:

A lahko daš kakšen link na polnilno vezje? Si sam naredil, kupil,...?


Wemos Battery Shiled paše na Wemos kot ata na mamo :)) Sestaviš priklopiš in dela... Precej enostavno se lahko meri tudi napetost na bateriji...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

DeeJay ::

pierch je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Sam tolk za info, ALLTERCO ROBOTICS (https://shelly. cloud) je končno predstavil 220v dimmer, ki ga lahko daš za stikalo in imaš opcijo smart diminga žarnic, ki to podpirajo. Kdaj bodo na "policah" se še ne ve.
Poleg tega so predstavli še smart door/window sensor in pa smart "medžično" stikalo ( naprimer za stoječe ali obposteljne luči)
Še več pa zvemo jutri na urarni predstavitvi.
Trenutno so na sejmu IFA v nemčiji kjer so tudi pokasiral nagrado Best of IFA.

Neki tazga čakam že neki časa! Tnx za info.


Predstavli so dva tipa dimmerja... en rabi nulo, drugi ne.
https://shelly.cloud/wifi-smart-home-au...

WaterBoy ::

Kje naročujete shellye?
Razmišljam da bi si ubodel enega za igranje, da vidim razliko z sonoffom.

gas2018 ::

Direktno z njihove strani..
Meni je od vsega kar so predstavili najboljs vsec senzor za vrata :) koncno ne bodo odprta garazna vrata :)

DeeJay ::

gas2018 je izjavil:

Direktno z njihove strani..
Meni je od vsega kar so predstavili najboljs vsec senzor za vrata :) koncno ne bodo odprta garazna vrata :)


Naročujem direktno iz njihove strani.
Ja sej so kul teli door senzorji... pa lux senzor ma tud še zraven, sam cena je pa vseen mal visoka. Xiaomi dobiš lahk pol cenej, če rabš simple on/off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

matobeli ::

Zdravo,

Končno se malo premikam v smeri smart home.

Zaenkrat mam ogledane sonoff zadeve, priporočajo aplikacijo eWeLink app.

Rabim pa krmilit 3 električne radiatorje v 3 prostorih in 3 okna v teh prostorih, verjetno tudi en rekuperator in en ventilator.

A tale app je dovolj zmogljiv da bo tudi pogoje upošteval? Če je okno odprto da ugasne radiator ipd.

Ima kdo kakšen boljši predlog zame? Sonpff mi je padel v oči ker ima luštne "basic wifi switch", aqara recimo ponuja samo neke vtičnice.

WaterBoy ::

Imam sicer 3 sonoff stikala pa nikjer nism videl da lahko kot pogoje da vklopi daš notri kakšna stikala in to.

DeeJay ::

matobeli je izjavil:

Zdravo,

Končno se malo premikam v smeri smart home.

Zaenkrat mam ogledane sonoff zadeve, priporočajo aplikacijo eWeLink app.

Rabim pa krmilit 3 električne radiatorje v 3 prostorih in 3 okna v teh prostorih, verjetno tudi en rekuperator in en ventilator.

A tale app je dovolj zmogljiv da bo tudi pogoje upošteval? Če je okno odprto da ugasne radiator ipd.

Ima kdo kakšen boljši predlog zame? Sonpff mi je padel v oči ker ima luštne "basic wifi switch", aqara recimo ponuja samo neke vtičnice.



To se vse da zrihtat z Shelly 1 ali PM (če hočeš dat zadej za vtičnico) ali Shelly Plug (16A) in pa njihovimi novimi door/window senzorji. Njihov app omogoče vse naštete pogoje. Edini problem tu je, da bodo door/window senzorji na voljo šele čez kake dva meseca.
Deluje vse preko wifi in je simple namestit.

pierch ::

Je mogoče tudi s sonoffi ampak jih moraš flashat z drugim firmwarom in potem upravljati centralno z nekim "home automation" software-om.
Moji sonoffi so flashani s Tasmota firmwarom, upravljam jih preko HomeAssistant-a. Ni pa to "out of the box" rešitev in ni za vsakega. Meni je to še en hobi :).
Pierch

akulp ::

Malo izkušenj.

Shelly-ji so se v zadnjem letu res razleteli. Jaz imam že cca. 20 njihovih device-ov doma (plugS, Shelly1, EM, RGBW).
Zdaj komaj čakam senzorje ter HT.

Res lahko pohvalim delovanje, enkrat se še ni zgodilo, da bi karkoli padlo dol, aplikacija je (recimo v primerjavi z Alexo in rutinami) izredno odzivna... skratka, jaz imam same dobre besede zanje.
Lukcc

DeeJay ::

Edini produkt, ki jim šepa vsaj po pritožbah uporabnikov na FBju, je Shelly H&T na baterijo (tist na USB dela BP).... baje da full hitro sprazni baterijo.
Jest ga mam doma, sam čakam še baterije iz amazona, ker ni priložena, pol bom pa vidu kaj je na stvari.
Drgač mam pa tud jest en kup Shelly1, EM, Plug S in deluje BP. Sicer ne nucam njihovga clouda ampak preko MQTT vse upravljam preko HomeAssitanta in pol naprej preko Apple Homekita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

akulp ::

Jup za HT in baterijo vem, čeprav je tudi ta krivulja delovanja zdaj šla navzor, odkar je nov FW. Ampak itak mislim vzeti tisti USB spodnji del, ker ne vidim razloga, da ga ne bi dal na štrom, pa se ne hecaš z baterijo.
Me zanima, kako bo delal senzor... :)
Lukcc

matobeli ::

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kje najceneje naročate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

akulp ::

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kje najceneje naročate?


Naroči na njihovi spletni strani, direktno. To je v bistvu edina prodaja, imajo še nekaj na Amazonu, ampak se držijo njihovega page-a.

Ja pa v tem trenutku problem, ker so dali ven kar nekaj novosti v okviru sejma IFA in jim malo šteka page. Vsaj včeraj je zelo.
Lukcc

Bellzmet ::

Če podjetje Shelly propade (sklepam, da gre za startup) in ugasnejo svoj cloud in app.

Ali se njihove naprave še da uporabljati ali so za v smeti?

akulp ::

Bellzmet je izjavil:

Če podjetje Shelly propade (sklepam, da gre za startup) in ugasnejo svoj cloud in app.

Ali se njihove naprave še da uporabljati ali so za v smeti?


So uporabne.

Imaš offline podporo, MTQQ, HTTP ... lahko daš gor Tasmota, če se ne motim. Skratka, je kar nekaj opcij.
Lukcc

matobeli ::

Zgleda da ja, ker v najslabšem primeru lahko drug FW daš gor, zgleda pa da so tudi vsaka zase web server kar pomeni da do nje direkt dostopaš in ne bi rabil appa. Ki ga verjetno rabiš zato da jih kombiniraš med sabo.

Če sem jaz to na hitro prav zastopil.

akulp ::

matobeli je izjavil:

Zgleda da ja, ker v najslabšem primeru lahko drug FW daš gor, zgleda pa da so tudi vsaka zase web server kar pomeni da do nje direkt dostopaš in ne bi rabil appa. Ki ga verjetno rabiš zato da jih kombiniraš med sabo.

Če sem jaz to na hitro prav zastopil.


Drži.

V primeru, da nimaš Cloud-a odpadejo edino kreirane scene ...Kar ja kar velik plus sicer.
Lukcc

Bellzmet ::

Recimo, da bi hotel v/zraven obstoječe elektro omarice montirat tole:
https://shelly.cloud/shelly-4-pro/

1. Kaj je potrebno vse narediti? Kako je vezano? Kako se sploh pride do žic pri varovalkah je to izvedljivo? (bi dal delat električarju)

2. Ker piše, da ima 4 kanale po 10A. Ali to pomeni, da lahko gor vežeš 4x varovalko 10A in posledično (npr. razsvetljavo) na posamezni varovalki? Se pravi, da ima vsak kanal svojo varovalko?

3. kako to sovpada s fizičnim štekerjem na steni? Dela skupaj? Mora biti skos na ON, da to dela? Kaj če sta dva štekerja za isto luč?

matobeli ::

Kaj pa omogoča sama naprava prek web serverja? Nastavitve ali tudi kakšen urnik ipd.?

Ali offline mode deluje tudi v navezavi z appom (V istem wifi omrežju) ali ne?

Bellzmet je izjavil:

Recimo, da bi hotel v/zraven obstoječe elektro omarice montirat tole:
https://shelly.cloud/shelly-4-pro/

1. Kaj je potrebno vse narediti? Kako je vezano? Kako se sploh pride do žic pri varovalkah je to izvedljivo? (bi dal delat električarju)

2. Ker piše, da ima 4 kanale po 10A. Ali to pomeni, da lahko gor vežeš 4x varovalko 10A in posledično (npr. razsvetljavo) na posamezni varovalki? Se pravi, da ima vsak kanal svojo varovalko?

3. kako to sovpada s fizičnim štekerjem na steni? Dela skupaj? Mora biti skos na ON, da to dela? Kaj če sta dva štekerja za isto luč?


Ja, vsak kanal ima svojo varovalko. Štekarji morjo bit skoz na ON, lahko jih tudi odstraniš. Lahko vgradiš posamezna elemente direkt pod vtičnico štekarja, če maš dost prostora in potem stikalo povežeš direktno v modul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

DeeJay ::

Bellzmet je izjavil:

Recimo, da bi hotel v/zraven obstoječe elektro omarice montirat tole:
https://shelly.cloud/shelly-4-pro/

1. Kaj je potrebno vse narediti? Kako je vezano? Kako se sploh pride do žic pri varovalkah je to izvedljivo? (bi dal delat električarju)

2. Ker piše, da ima 4 kanale po 10A. Ali to pomeni, da lahko gor vežeš 4x varovalko 10A in posledično (npr. razsvetljavo) na posamezni varovalki? Se pravi, da ima vsak kanal svojo varovalko?

3. kako to sovpada s fizičnim štekerjem na steni? Dela skupaj? Mora biti skos na ON, da to dela? Kaj če sta dva štekerja za isto luč?


Tuki pazi... Shelly 4 ni namenjen da maš gor vezane različne faze.... lahko maš samo 4 luči, ki so na ISTI fazi. Prav tako velja isto za Shelly 2.5.
Shelly 4 je predvsem namenjen, če maš od vsake luči/stikala potegnjeno žico v neko centralo. Tam pol rabiš eno fazo ki jo preko Shelly4 deliš na 4 luči/stikala. Seveda lahko daš spredej ali zadej tud varovalke, važno je da je vse na isti fazi.

Če eno fazo, ki je za luč tudi deliš na vtikač, pol to seveda iz omarice ne bo šlo. Bi potreboval za vsako stikalo in vtikač dat Shelly1/PM/2.5.
Če sta dva stikala za eno luč tud ni problem, če maš vse žice in dovolj prostora zadej za stikalom za luč.

matobeli je izjavil:

Kaj pa omogoča sama naprava prek web serverja? Nastavitve ali tudi kakšen urnik ipd.?

Ali offline mode deluje tudi v navezavi z appom (V istem wifi omrežju) ali ne?



napravo lahko dostopaš preko lokalnega IPja in jo lahko prižgeš/ugasneš, štelaš nastavitve, updejtaš firmware itd. Ne moreš delat urnikov / avtomatizacij. Za to potem rabiš ali njihov cloud app ali pa preko MQTT/REST povezat naprej na nek drug software, ki to omogoča... naprimer HomeAssistant.
Cloud scene, urniki, avtomatizacije delujejo samo, če je internet. Če ga ni potem ne delajo. Če hočeš met offline, potem rabiš naprimer HomeAssitant na nekem domačem serverju, ki je vedno prižgan (npr. Raspberry Pi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

matobeli ::

Vidim da ima home assistant tudi neko delno podporo na synologiju. Mogoče bom tudi to poiskusil.

Btw, a poštnina iz shelly strani je zmerej zastonj?

DeeJay ::

Ja na synology nej bi tud šlo. Drgač pa raspberry ni drag in dela super plus večji community ma in zato več podpore.

Poštnina ni bla nikol zastonj, razen če so kej spremenil.

matobeli ::

Ne, saj ni, samo nisem videl v katerem koraku so mi jo zaračunali, zgleda je bilo pod zaslonsko tipkovnico ker sem prek telefona to naročil.

Zdej pa čakat.

Vsaj niso kitajci da bi dobil enkrat januarja.

akulp ::

matobeli je izjavil:

Ne, saj ni, samo nisem videl v katerem koraku so mi jo zaračunali, zgleda je bilo pod zaslonsko tipkovnico ker sem prek telefona to naročil.

Zdej pa čakat.

Vsaj niso kitajci da bi dobil enkrat januarja.


Cca 14 dni - 3 tedne hodijo pošiljke k meni.
Lukcc

pierch ::

matobeli je izjavil:

Vidim da ima home assistant tudi neko delno podporo na synologiju. Mogoče bom tudi to poiskusil.

Btw, a poštnina iz shelly strani je zmerej zastonj?

Jaz mam HomeAssistanta v dockerju na Synology. Dela BP. Je pa res da nimaš pluginov kot na Hass.IO OS na RPI.
Pierch

poweroff ::

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kaj je to offline mode?
sudo poweroff

DeeJay ::

poweroff je izjavil:

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kaj je to offline mode?


Da ne rabi interneta za delovanje.

RockyS ::

Na radiatorje bi rad namestil "pametne" glave, ki bi bile povezane na RasberryPI, BT ali WIFI, pa me zanima katere priporočate za te ventile:
 ventil

ventil

DeeJay ::

Pri Allterco Robotics (Shelly) razvijajo tak termostat, sam bo še kr neki vode pretekl predn bo dejansko v prodaji. Bo pomoje treba počakat še kako leto.

V tej temi maš par predlogov za ostale:
wifi termostat z regulatorji radiatorjev

poweroff ::

DeeJay je izjavil:

poweroff je izjavil:

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kaj je to offline mode?


Da ne rabi interneta za delovanje.

O-my-god, kam smo prišli!

To se reklamira kot neka posebna dodatna lastnost?

Ravno iz tega razloga jaz uporabljam Tasmoto - da se popolnoma izogneš cloudu in uporabljaš izključno lokalno omrežje.
sudo poweroff

akulp ::

poweroff je izjavil:

DeeJay je izjavil:

poweroff je izjavil:

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kaj je to offline mode?


Da ne rabi interneta za delovanje.

O-my-god, kam smo prišli!

To se reklamira kot neka posebna dodatna lastnost?

Ravno iz tega razloga jaz uporabljam Tasmoto - da se popolnoma izogneš cloudu in uporabljaš izključno lokalno omrežje.



Zakaj bi se pa to reklamiralo oz. kdo je reklamiral? Saj je bilo samo vprašanje, če to podpira/ne podpira in kaj to je.

Marsikatera zadeve sploh ne deluje na offline varianto. Potem imaš take, ki delujejo, vendar moraš za kakšne bolj resne prilagoditve svojemu SH, kaj z njo počneš, itd. uporabiti nek svoj server/rešitev (HA style), potem pa imaš take, ki delujejo izključno offline, kjer pa moraš to integirati v lasten sistem, če hočeš kaj početi s tem.
Lukcc

DeeJay ::

poweroff je izjavil:

DeeJay je izjavil:

poweroff je izjavil:

matobeli je izjavil:

Fantje, hvala lepa, nisem vedel da sploh Shelly obstaja.

Zame boljša izbira od sonoffa.
Pa še offline mode podpira, kar tudi ni slabo.

Kaj je to offline mode?


Da ne rabi interneta za delovanje.

O-my-god, kam smo prišli!

To se reklamira kot neka posebna dodatna lastnost?

Ravno iz tega razloga jaz uporabljam Tasmoto - da se popolnoma izogneš cloudu in uporabljaš izključno lokalno omrežje.


Ja sej Shelly to podpira že out of the box in ne rabiš nič firmwara menjat za to, ker njihov že vse to podpira. Še vedno pa lahko tud Tasmoto daš gor, če si bl navajen s tem softwerom. Lahk tud Raven Core, če hočeš device narest direktno povezljiv s HomeKitom brez bridgov (HA, homebridge, ...).

poweroff ::

Eno vprašanje. Sonoff ima ene take "vmesnike" za žarnice (Sonoff Slampher E27 Wifi Bulb Socket). A obstaja kaj takega, kar je "dimmable" (in da gor teče Tasmota)?
sudo poweroff

pierch ::

Jaz najprej pogledam sem. Tu so vse trenutno podprte naprave.
Pierch

Bellzmet ::

Ali je takšna globoka doza 60mm dovolj, da notri spraviš stikalo za luč ali šuko vtičnico in zadaj še Shelly?

https://www.merkur.si/podometna-doza-sm...

DeeJay ::

Bellzmet je izjavil:

Ali je takšna globoka doza 60mm dovolj, da notri spraviš stikalo za luč ali šuko vtičnico in zadaj še Shelly?

https://www.merkur.si/podometna-doza-sm...


Načeloma dovolj, odvisno pa je tud kok maš še kej drugih prevezav v dozi. Če maš ful enih žic, pol bo lahk tud ta premala in daš pol rajš eno 6cm globoko kvadratno od TEM čatež (https://www.elektrotrgovina.si/doza-pra...
Men je ratal celo v 4cm stlačit, sam ne priporočam, ker sem se ful dolg zajebaval, plus mal reskiram, da se nau kej pregrel :) Vse za "smart home", hehe.

bigbada ::

A kdo mogoče ve kaj pomeni master/slave razdelilec? Čemu je namenjen? Ima kakšno posebno funkcijo v primerjavi z normalnim? Za kaj se ponavadi uporabljajo? Če kdo zna po "domače" razložiti...
««
6 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151907 (731) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832340 (6678) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223764 (12064) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem