» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
43 / 52
»»

petron ::

Pozdravljeni.
Trenutno štimam zunanjo pipo na novo in mi gre na živce da jo moram čez zimo prazniti (bi rabil tudi pozimi).
Tako sem prišel na eno idejo: 12V štrom že imam napeljan do stebra od pipe. Kaj če bi uporabil tole za gretje ko gre temperatura pod 0°?
Krmiljeno preko home assistant (senzor temperature + pametno stikalo)

DeeJay ::

Kolk globok mas pa cev do pipe zuni?
Don't f with me.

d4vid ::

Kaj pa, če bi raje kupil termostat, namesto pametnega stikala? Pomoje bolj zanesljivo kot wifi in homeassistant...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

petron ::

Cev od pipe je dovolj globoko. Sem z goriškega konca - nimamo nekih hudih zim. Rabim rešitev samo za tistih par dni ko je pod nulo. Magari če grejem pipo celo noč ko kaže blizu nule.

matobeli ::

Sej ideja je čist ok. Ampak se res ne splača komplicirat z smart zadevam, daš zraven en mali termostat in je rešeno.

Mogoče bi edin kakšen grelni kabel bolj prav prišel kot ta plošček, pa cev oblečeš v izolacijo če jo kaj gleda ven.

Razen če že itak imaš kakšno zunanjo T oziroma bi ti za podatek prav prišel za potrebe pametne hiše, pol je čist dobra opcija tudi nek pametni rele.

petron ::

Neki v tem stilu?
Če prav razumem se kabel segreje glede na vhodno moč (w)?
Da ne bom topil alkatenke.
Če grejem alkatenko pred pipo ta ne bi smela zmrzniti drži?

nokken ::

petron je izjavil:

Če grejem alkatenko pred pipo ta ne bi smela zmrzniti drži?

Ja in ne. Odvisno kje bos grel in na koliko. Voda v cevi ne krozi, kar pomeni, da ce bos grel precej pred pipo, bo voda v pipi se vedno mrzla in bo (lahko) zmrznila. Ce bos grel do centimetra ali dva pred pipo, pa glede na to, da se ne pogovarjamo o -20c, verjetno ne bo nobenih problemov, tudi ce sama pipa ne bo ogrevana.

matobeli ::

glede na to da si na primorskem verjetno res ne. Ampak če bo usekalo eno noč -15 pa bi pipa vseen lahk zmrznila. Če tiste 1x zjutraj ne boš mogu pipe odpret ni panike, lahk pa da ti jo napihne.

Ve sem prav videl gre tist kabl do 65stc, tko da ne bo smel topit alkatenke, sploh pa ne če je zunaj pod 0.

15W/meter ni neka blazna moč.

Jure14 ::

Spravljam se v nakup cca 30 shellyjev, pa gledam različne verzije, pa mi ni čisto jasno, kaj je čemu namenjeno:

* PRO serija: ta gre v elektro omaro na DIN letev. Ali je to tudi zamenjava za varovalko, ali je to samo v omaro prestavljeno stikalo?
* PM: power meter(?): Zna mreti porabo, ne potrebuje dodatne opreme (klešče). Deluje kot običajno stikalo?
* EM: energy meter(?): meri porabo, ampak potrebuje obroček, ki se na žico natakne. A je to zavečje tokove? Če prav razumem, zna ta stvar vklaplat naprave, ampak preko dodatnega zunanjega releja (kontaktorja)?

* Shelly Plus i4DC WiFi stikalo: v bistvu nima relejev za vklapljanje česarkoli, gor vežem le stikala, ki mi lahko različne dogodke sprožajo.
* Shelly EM WiFi: tega verjetno uporabim, če hočem samo merit porabo pralnega stroja (da vidim, kdaj deluje). NE želim da tok pralnega stroja teče skozi relejčke v shellyju.
* Shelly 1 WiFi stikalo, Shelly Plus 1 WiFi stikalo: Kaj je ta plus? Bluetooth? Al je še kaj drugega?
* Shelly 1PM WiFi , Shelly Plus 1PM WiFi: Razlika verjetno enaka kot pri prejšnjih dveh?
* Shelly 1L WiFi: kolikor vidim, je uporaben v primeru, če v dozi nimam nule, ampak samo fazo. Poterbuje še en upoček namontiran pri priključeni napravi.
* Shelly Qubino Wave 1 in Shelly Qubino Wave 1PM: to deluje samo z Z-Vawe ali gre tudi na "navaden" WiFi? V načrtu je vse skupaj nadzorovati z HA. A v tem primeru ta Qubino predstavlja kakšno prednost/slabost?

* Shelly 2.5 WiFi : enako kot 2x Shelly ? Ali kot 2x Shelly 1 Plus?
Za rolete.
* Shelly Plus 2PM: v čem je ta "plus" v primerjavi z "navadnim" 2.5?
* Shelly Dimmer2 WiFi : zatemnilno stikalo za 2 tokokorga? Enojnega ni več v prodaji?

* kateri so pa tisti, ki delujejo na 220V, krmilijo pa naprave na 12/24V? Torej "suh" kontakt, al kako se reče?

Pa kako deluje ta bluetooth na teh narpavah? Za mrežo vem, da se shelly na začetku obnaša kot dostopna točka, ko ga pa nastaviš, pa ga kontroliraš preko lokalnega omrežja.
Kako pa bluetooth? Je vedno dostopen, al se tudi vključi izključi?

Hvala, če se bo komu dalo to prebrati in odgovoriti.

LP J.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

darkolord ::

Zaenkra tole:

* PRO ni namesto varovalk; varovalke morajo biti taprave
* PM deluje kot stikalo/rele, s tem da meri še moč in porabo porabnika
* EM je za večje tokove, pa tudi izogneš se temu, da bi ti vsa elektrika v hiši šla čez Shelly
* Plus imajo novejši/hitrejši procesor (ESP32 namesto ESP8266) in Bluetooth
* Shelly 2.5 je 2x Shelly + PM (spremljaš lahko skupno porabo)
* Shelly Plus 2PM je 2x Shelly Plus 1PM (spremljaš lahko porabo na vsakem kanalu posebej)
* Shelly Dimmer2 je nadgradnja Dimmer1, je pa za enega porabnika
* 1 in 1 Plus sta "dry contact"

Za pralni stroj sicer ni nobenega problema, če gre tok skozi Shelly. Lufta do maksimalne moči je precej, poleg tega stroj deluje na maksimalni moči samo krajši čas ko segreva vodo.

floyd1 ::

- PRO ni nadomestilo varovalke. Ni pa to samo Shelly prestavljen v omarico. Njegova prednost je (vsaj zame) še žična povezava, ki je zaneslivejša. Ampak - tudi z WL na Shelly-jih nimam nekih težav, mogoče s kakšnim pri prijavi v mrežo.

gorazdkop ::

Prosim za nekaj nasvetov. Lotil sem bom začetniške vpeljave pameti v hiši, za začetek s par žaluzijami krpankami. Home assistant bo bdel nad vsem.
Uporabil bom "Tuya wifi curtain switch", ki bo zvezan v elektro omari.
Vsa napeljava v hiši je narejena po sistemu, da so na stenah tipke 24v, ki v elektro omari krmilijo releje 220V.
Kako naj zvežem tuya modul:
- čisto ukinem trenutno povezavo med relejem in žaluzijami in povežem samo preko tuye?
- naredim katero linijo vzporedno?

matobeli ::

Če ni prevelika razlika v ceni predlagam da greš raje na Shelly kot pa nek random modul, pa še za din letev imaš adapterje. Če si bolj pri dnarju pa vzameš direkt PRO linijo in imaš še na žici vse skupaj.

Karkoli izbereš, ti moduli so pametni releji, torej vržeš ven "neumni rele" in daš not pametni rele.

floyd1 ::

Shely 2.5 bi lahko dal tudi med obstoječe releje in stikalo, ker ta modul lahko priklopiš tudi na 24V DC. Tisti "neumni" releji bodo verjetno vseeno vzdržali malo več kot Shelyjevi.

matobeli ::

Ni grejo te zadeve čist tko enostavno.

Vzameš ven in shraniš če pametnjakovič crkne.

nokken ::

matobeli je izjavil:

Če ni prevelika razlika v ceni predlagam da greš raje na Shelly kot pa nek random modul, pa še za din letev imaš adapterje. Če si bolj pri dnarju pa vzameš direkt PRO linijo in imaš še na žici vse skupaj.

Jaz imam svoje na navadnih (2.5 in Plus 2 PM) ker Pro postanejo kar precej drazji, ko se gre enkrat o 50+ komadih relejev, tako da Pro zares prav veliko nisem gledal, mi je bilo pa vsec da imajo UTP. Ampak na koncu stvar ni tako zelo super, kot se slisi, ker pri 50 komadih rabis precej velik switch samo za Shellye ;) Razen seveda ce imajo slucajno moznost kaksnega internega "huba", ki vse zveze na en utp ali kaj podobnega. Ampak potem imas pa drug problem, ker so, vsaj navadni vse prej kot hudo zanesljivi in ko crkne tisti eden, si brez povezave do vseh.
Tako da sam sem cisto zadovoljen z "navadnimi" ter sprintanimi nosilci za na DIN letev.

floyd1 je izjavil:

Shely 2.5 bi lahko dal tudi med obstoječe releje in stikalo, ker ta modul lahko priklopiš tudi na 24V DC. Tisti "neumni" releji bodo verjetno vseeno vzdržali malo več kot Shelyjevi.

Ko sem par let nazaj delal hiso sem vedel da bom v bliznji prihodnosti imel nekaj bolj "pametnega", nisem pa takrat vedel v kaksen sistem bom sel. Zato sem za zacetek dal "neumne" releje, ki valjda zdrzijo krepko vec. Od cca. 50 v celi hisi je do pred kaksnih dveh mesecev, ko sem vse vrgel ven in se preostale zamenjal za Shellye, pa ni bilo 5 let, docakalo cca. 20 komadov. Ostalih 30+ je do danes crknilo, ceprav vsi pravijo da pri navadnem releju nima kaj za crknit. Na koncu so pa zares se malenkost drazji (cca. 30eur) kot Shelly Plus 2PM (cca 20eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

MisterR ::

Kje najdete električarje za take štose? Jaz bi rad dal celotno omarico na Shelly pa nikjer ne najdem mojstrov.

matobeli ::

Če ne delaš tega v lastni režiji je drago.

Ker je drago se pa tudi ne oglašuje pretirano ker ni veliko strank da bi bil to samostojen posel.

nokken ::

Jaz sem naredil sam. Zvezati vse skupaj ni pretirano problematicno, sploh ko imas vse skupaj v omari (do tja in na stare releje mi je naredil elektricar, ki mi je delal elektriko). Kar pa se potem programiranja tice, pa sem ugotovil, da bom sam naredil precej boljse in predvsem precej bolj pametno kot pa vecina "Strokovnjakov", ki se gre pametne hise/stanovanja. Jih poznam par, ki naj bi bili med boljsimi v teh prostorih, pa mi gre dobesedno na smeh, ko poslusam njihove ideje kaj je "pametna hisa". Tako da, sam je najboljsa opcija

floyd1 ::

Ostalih 30+ je do danes crknilo, ...

Zanimivo. Priznani proizvajalec ali bolj "noname"? Taka namenska zadeva bi morala zdržati veliko dlje. Poddimenzionirani mogoče?

Spomnim se, da nam je pred leti v stanovanju 2x "zapikalo" stikalo za 80L bojler po precej kratkem času. 16A, bojler je imel deklarirano 1600W, vse skupaj na 16A varovalki. Potem sem dal 20A stikalo in nobenega problema nikoli več. Neke logike ni bilo - razen če je bila slaba kvaliteta stikala.

MisterR ::

nokken je izjavil:

Jaz sem naredil sam. Zvezati vse skupaj ni pretirano problematicno, sploh ko imas vse skupaj v omari (do tja in na stare releje mi je naredil elektricar, ki mi je delal elektriko). Kar pa se potem programiranja tice, pa sem ugotovil, da bom sam naredil precej boljse in predvsem precej bolj pametno kot pa vecina "Strokovnjakov", ki se gre pametne hise/stanovanja. Jih poznam par, ki naj bi bili med boljsimi v teh prostorih, pa mi gre dobesedno na smeh, ko poslusam njihove ideje kaj je "pametna hisa". Tako da, sam je najboljsa opcija


Vsaka čast, jaz preberem preveč novic o požarih aka "kriva je električna napeljava".

nokken ::

MisterR je izjavil:

Vsaka čast, jaz preberem preveč novic o požarih aka "kriva je električna napeljava".

Ce nisi res cisto nesposoben res ne vem kaj imas pri taksnih stvareh za faliti. Elektrika je napeljana in zakljucena na letvah v komunikacijski omari. Od letve do releja (taksnega ali drugacnega) naredis 10-30cm dolgo zico z zakrimpanimi tulci gor ter jo na eni strani privijes v letev na drugi v rele. Ce nekomu to rata zajebat, potem je res boljse da se tak clovek ne loti nicesar, niti zivljenja ne ;)

floyd1 je izjavil:

Ostalih 30+ je do danes crknilo, ...

Zanimivo. Priznani proizvajalec ali bolj "noname"? Taka namenska zadeva bi morala zdržati veliko dlje. Poddimenzionirani mogoče?

Nimam pojma ali so bili "priznana firma" ali "noname", pa glede na to, da po tisti "obnovi" pred par meseci, vsi, tudi se delujoci, mirno pocivajo na smetiscu, niti pogledati ne morem vec katera firma so bili. Poddimenzionirani pa skoraj dvomim da bi lahko bili glede na to, da so bili uporabljeni zgolj za luci, ki so cisto vse LED, kar pomeni par W.

barakus ::

Koliko večjo el. omaro potem potrebujete za vse te releje?

Bellzmet ::

Bolj je vprašljiva dejanska uporabnost vseh teh "pametnih" zadev.

Razen, če se gre bolj za hobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

nokken ::

Kar se luci tice, je vsaj zame v vecini primerov precej neuporabno. Stare releje sem menjal, ker mi jih je polovica ze crknila in ce grem v nove, potem bom pac za isti denar vzel "pametne", ker v tem primeru, ko dobim idejo, lahko nekaj naredim. S klasicnimi ne morem. In par luci imam vseeno vezano na to, tako da ti recimo zjutraj pocasi zacne prizigati luc v spalnici. Za zaluzije pa je kar se mene tice stvar hudo uporabna, ker dejansko naredi bivanje v hisi neprimerno bolj udobno. Sem napisal kaksno stran ali dve nazaj kaj in kako imam urejeno (jegiba pac pod drugim nickom). Je pa res, da smo razlicni in za nekoga je full uporabno, medtem ko je za nekoga drugega povsem brez veze.
@barakus jaz imam v kleti standardno 2m 19" TK omaro. En del je za elektriko, drugi za ostale TK stvari (firewall, switchi, serverji...). Samo elektriko, ce bi malo bolj stisnil bi verjetno lahko naredil vso na 50cm v 19" omari. Drugace pa Shelly ne pobere nic vec, kvecjemu manj, prostora kot klasicen rele.

5ygmq ::

najbrž ste že instalirali (ali vsaj opazili) novo shelly app, ker bo stara upokojena? nova izgleda precej bolj moderno zaobljena in 'home assisting'...

gre bolj za hobi in da si narediš scenarije pa če se ti fino zdi spremljati toke in porabe na mesečni ravni, z 2026 bo najbrž bolj razširjeno... precej pride prav tudi, če te ni 'na objektu' ves čas.

edina šisa je, če naprave izgubijo wifi povezljivost - se zgodi ob kakšnih hudih nevihtah, k sreči zelo redko zaenkrat - za kakšen hladilnik/skrinjo/mkčn zna biti neugodno

matobeli ::

Sej ne nehajo delat ko zgubijo wifi. oziroma maš lahko kar nekaj avtomatike tudi offline.

Men je sicer tanov app slabši od starega, več nekih korakov.

5ygmq ::

nisem napisal brez ozadja... 'na objektu' so nehali delovat, sem moral letet tja, tudi SE se je izgubila (se je sicer sinhroniziralo čez čas), hladilniki in podobno je bilo vse na off, se že luže delale pod njimi, k sreči bilo precej prazno, razen kakšnih klobas in sladoledov, mogoče toasta.

shelly ima nastavitev, da ko se spet vklopi, da prepušča tok ali ne ali enako kot pred izklopom... pri meni so samo modro utripale - ne vem, zakaj so se factory-resetirale in niso bile voblačene, vse je bilo zelo post-emp-apokaliptično...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Jure14 ::

Zakaj po bogu bi imel hladilnik in skrinjo na pametnem stikalu?
A jih na daljavo odtajaš?
Če pa hočeš porabo merit, pa daj zraven en Shelly EM.

5ygmq ::

Jure14 je izjavil:

Zakaj po bogu bi imel hladilnik in skrinjo na pametnem stikalu?
A jih na daljavo odtajaš?
Če pa hočeš porabo merit, pa daj zraven en Shelly EM.

dejansko najbolj za ugotavljanje porabe nasploh (nekje 25kWh/m) in če so vrata zaprta, ker včasih jih kdo res ne zapre.. tudi dehumidifierje imam na daljavo in jih vklopim, ko začne SE oddajati dovolj (tudi nekje 25kWh/m)... včasih se pač kakšni obiski ne znajdejo najbolj in je potrebno pomagati na daljavo... shelly em je (cenovno) overkill za takšne potrebe, čeprav gre za 'službene okoliščine'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

5ygmq ::

da pojasnim to zmedo - ne povezovati mojega splošnega sporočila o tovarniški ponastavitvi nekaterih naprav ob času prve velike nevihte v 2023 s sporočili glede relejev. v bistvu ne vem, če se prav vse naprave kdaj same ponastavijo zaradi kakšnega nevihtnega emp (ali nečesa podobnega), tudi sam sem bil neugodno presenečen nad izkušenim...

OK.d ::

5ygmq je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zakaj po bogu bi imel hladilnik in skrinjo na pametnem stikalu?
A jih na daljavo odtajaš?
Če pa hočeš porabo merit, pa daj zraven en Shelly EM.

dejansko najbolj za ugotavljanje porabe nasploh (nekje 25kWh/m) in če so vrata zaprta, ker včasih jih kdo res ne zapre.. tudi dehumidifierje imam na daljavo in jih vklopim, ko začne SE oddajati dovolj (tudi nekje 25kWh/m)... včasih se pač kakšni obiski ne znajdejo najbolj in je potrebno pomagati na daljavo... shelly em je (cenovno) overkill za takšne potrebe, čeprav gre za 'službene okoliščine'.

Za to obstajajo neumni alarmi v hladilnikih in skrinjah.;)
LPOK.d

c23po ::

Kako pomaga neumni alarm, ko si 100 km daleč? A ni lepše na daljavo vedeti, da je v skrinji -17?

DamijanD ::

Meni se je enkrat en shelly plug sam od sebe izključil. Šel je v off brez, da bi zmanjkalo elektrike ali da bi kdorkoli kaj zahteval od njega.

DeeJay ::

DamijanD je izjavil:

Meni se je enkrat en shelly plug sam od sebe izključil. Šel je v off brez, da bi zmanjkalo elektrike ali da bi kdorkoli kaj zahteval od njega.

Zanimivo. Jih imam 13 (Plug S) po celi hisi od kar so prsl ven in se mi kej tazga ni nikol zgodil. Res pa da so vecinoma skoz na ON in jih nucam samo za PM.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

nokken ::

Meni jih je do sedaj v cca. 5 letih par crknilo (cca. 2/3 se jih je dalo celo popraviti), da bi se mi kaksen ugasnil, poresetiral na default ali kaj podobnega, se mi pa zaenkrat se nikoli ni zgodilo.

hunter01 ::

A ima kdo Shelly termostatsko glavo za radiatorje? Ni ravno poceni (80€). Sploh v primerjavi s kitajsko tuya znamko, ki je 40€ na komad, oziroma 6 v kompletu jih je 126€ (namesto 480€ za 6 Shellyjev).

Če ima kdo eno ali drugo bom hvaležen A mnenje.

OK.d ::

Link za Tuyo?
LPOK.d

DamijanD ::

Tudi jaz Pluge uporabljam samo za PM - ne vem kaj se mu je zbledlo

Mislim, da ima kolega Shellyjeve termostatske glave. Kolikor vem nima težav z njimi.

DeeJay ::

hunter01 je izjavil:

A ima kdo Shelly termostatsko glavo za radiatorje? Ni ravno poceni (80€). Sploh v primerjavi s kitajsko tuya znamko, ki je 40€ na komad, oziroma 6 v kompletu jih je 126€ (namesto 480€ za 6 Shellyjev).

Če ima kdo eno ali drugo bom hvaležen A mnenje.


Načeloma deluje tko kokr mora, so pa kr glasne... sicer mene to ne moti, sam če si občutljiv, pol te bo motilo.
Če nucaš vse od shellyja in upravljaš zadeve preko njihovga appa, pol je nekak logično, da ostaneš v njihovem ekosistemu. Če pa nucaš HA pol bi pa vzel kej drugega, ker ni vredno cene.
Če maš že Zigbee omrežje, sem zasledil neke nove od Sonoffa, ki bodo zelo poceni in neslišni.
Don't f with me.

hunter01 ::

Nimam še nič in za enkrat so samo te glave v načrtu, bi pa na HA to nastavil, ker mi Pi leži doma namenjen za ta namen.
Koliko pa zdrži baterija, nekje sem zasledil komentarje da potem vsak teden skoraj menjajo baterije? Upam da to ni res. Pogledam še za sonoff.

Tuye na Aliexpress:
https://www.aliexpress.com/item/1005005...

DeeJay ::

hunter01 je izjavil:

Nimam še nič in za enkrat so samo te glave v načrtu, bi pa na HA to nastavil, ker mi Pi leži doma namenjen za ta namen.
Koliko pa zdrži baterija, nekje sem zasledil komentarje da potem vsak teden skoraj menjajo baterije? Upam da to ni res. Pogledam še za sonoff.

Tuye na Aliexpress:
https://www.aliexpress.com/item/1005005...


pri shelly TRV ne menjaš baterij ampak ga filaš. Men zaenkrat zdržijo dve kurilni sezoni. Večji problem k ga vidm je, kaj bo potem, ko se enkrat ta integrirana baterija iztroši in ne bo zdržala niti ene sezone.
Kokr sm že prej reku, zadeva načeloma deluje ok, vendar pa bi danes raje kupil kaj drugega.
Don't f with me.

DamijanD ::

Baterija bi morala vsaj nekaj 100 ciklov zdržati in če pri tebi cikel traja 2 leti...

lexy23_ ::

Trenutno imam rolete na trak in želim malo pospodobiti pri oknih direktno ob cesti, ima kdo izkušnje z električnem navijalniku traku (delujoč z google home če je možno)? V angleščini ne najdem ničesar uporabnega, je pa kar precej eWickler-jev na amazonu in drugih nemških stranih.

belo mleko ::

Kaj se trenutno priporoča (budget) glede štekerjev preko wifi ali BLE? Uporabljal bi jih v Home Assitant.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

hunter01 ::

@DeeJay: kaj točno se pa sliši pri Shelly glavi? Že ko je v standby ali ko dejansko odpira/zapira ventil?

DeeJay ::

hunter01 je izjavil:

@DeeJay: kaj točno se pa sliši pri Shelly glavi? Že ko je v standby ali ko dejansko odpira/zapira ventil?


Samo ko odpira ali zapira. Za spalnice ravno ne priporočam.
Don't f with me.

floyd1 ::

Če maš že Zigbee omrežje, sem zasledil neke nove od Sonoffa, ki bodo zelo poceni in neslišni.

Problem je, da se vsak zvok po ceveh in radiatorjih prenaša, tudi če je motor sam po sebi zelo tih. In potem se vseeno kar precej sliši, deluje kot "ojačevalec".
Čez dan meni ni moteče, ponoči v spalnici pa sem nastavil ful nizko temp. in potem niso odpirali do jutra, temp v prostoru pa vseeno ni padla skoraj nič. Dobra izolacija.

DeeJay ::

floyd1 je izjavil:

Če maš že Zigbee omrežje, sem zasledil neke nove od Sonoffa, ki bodo zelo poceni in neslišni.

Problem je, da se vsak zvok po ceveh in radiatorjih prenaša, tudi če je motor sam po sebi zelo tih. In potem se vseeno kar precej sliši, deluje kot "ojačevalec".
Čez dan meni ni moteče, ponoči v spalnici pa sem nastavil ful nizko temp. in potem niso odpirali do jutra, temp v prostoru pa vseeno ni padla skoraj nič. Dobra izolacija.


Ja to zna bit res, sploh če maš še staro železno inštalacijo in ne alumplast cevi. Vendar pri Shelly TRV motor ni tih, se kr fino sliši brenčanje. Prej sem imel Eve Thermo in so bli veliko bolj tihi, vendar sem menjal, ker niso bili podprti v HA.
Don't f with me.

floyd1 ::

Ja, jaz sem dejansko enkrat primerjal nezmontirano in zmontirano glavo ventila in je bila žal kar precejšnja razlika v slišnosti. Mogoče tudi zato, ker je pri namontirani glavi precej večji "upor" (igla term. ventila) in se motorček bolj matra. Ampak to je bilo 10 let nazaj, test ni imel najbolj znanstvenega pristopa, in možno je tudi, da so to proizvajalci medtem že kaj bolj naštudirali.

Pa še to, da so te elektronske term. glave po mojem mnenju še ena taka stvar, ki v bistvu sploh ne rabi bit "pametna". Kontrola temperature in timer je vse, kar tu rabiš, ni treba imeti tega v domači mreži in ne vem kakšnih kompliciranih nastavitev odzadaj. Pri meni so tudi brez vsega tega delovale fenomenalno, pokurili smo malo, temp. pa je bila kar konstantna.
««
43 / 52
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21937237 (4075) fulgur
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152846 (1670) Invictus
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
474096 (2715) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7226264 (14564) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233989 (3229) joze67

Več podobnih tem