» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
23 / 50
»»

akulp ::

Lahko.

Lahko pa vzameš tudi Shelly Plug S, ker ravno o Shelly-jih razpravljamo.
Lukcc

zrno ::

Kupil sem eno vtičnico od TP-linka.Sedaj če resetiram router prek te vtičnice, ga resetiram za vedno :-). Po resetu mi vtičnica ostane izklopljena. Kako bi se to dalo rešiti? Da bi se router nazaj postavil.
l.p

OK.d ::

Ne moreš, rabiš zato nekaj takegahttps://www.aliexpress.com/item/3305722...
LPOK.d

zrno ::

OK.d je izjavil:

Ne moreš, rabiš zato nekaj takegahttps://www.aliexpress.com/item/3305722...

Ne vem če bo tole ok. Jaz rabim za odaljeni reset routerja. Rabil bi da bi WI-FI vtičnica ostala aktivna po restu routerja.

Tody ::

Shelly plugi delajo čisto ok če jih das v njihov oblak

poweroff ::

Tasmota ima timerje.

Tule je točno tvoj primer opisan:
https://gregology.net/2020/12/router-re...

Then added a rule which sends 8 pings to 1.1.1.1 every 120 minutes and if there are 0 successful responses, it powers off the router for 15 seconds, then powers it back on. I choose a 2 hour cadence because a 2 hour outage is fine for my use case and I didn't want to risk a reboot loop if 1.1.1.1 stopped responding to my pings.

Rule1
  ON Time#Minute|120 DO Ping8 1.1.1.1 ENDON
  ON Ping#1.1.1.1#Success==0 DO Backlog Power1 0; Delay 150; Power1 1; ENDON
sudo poweroff

zrno ::

Točno taki problem :-).Ali to pomeni da, če kupim Shelly-ja, da ga treba nadgraditi na Tasmota ? Tole bo pa preveč zame (sem prestar):))

poweroff ::

Jaz imam doma Sonoffa in "Tasmotiziranje" Sonoffa je res enostavno. Mogoče celo spišem kakšen vodič na to temo. Je pa na netu precej teh vodičev.

Ko sem se tega loteval, si rabil programator (narediš ga sam, zelo preprosto), kasneje so celo naredili OTA tasmotizator, ampak se ne spomnim ali za Tuyo ali tudi za Sonoffa.

Lako pa tukaj vprašaš za pomoč.
sudo poweroff

dmok ::

zrno je izjavil:

Kupil sem eno vtičnico od TP-linka.Sedaj če resetiram router prek te vtičnice, ga resetiram za vedno :-). Po resetu mi vtičnica ostane izklopljena. Kako bi se to dalo rešiti? Da bi se router nazaj postavil.

Shelly ima On timer: "When Off - Turn On After 0 seconds".

Tody ::

Drugače lahko preventivno ugasnes zadevo vsako noč, ce mas tok slab ruter. Jaz mam zdaj 2 leti od telekoma optiko in nisem se resetiral zadeve

poweroff ::

Problem pri routerjih je RAM. Nekateri ne znajo dobro handlati seznama povezav v RAM-u in potem je najbolje narediti "reset".
sudo poweroff

d4vid ::

Meni še fritzbox 7590 od a1 občasno zgubi povezavo. Potem ali ga resetiram ali pa popravljam nastavitve, pa se spet poveže na dsl. Gre se pa za 10/1 linijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

akulp ::

zrno je izjavil:

Kupil sem eno vtičnico od TP-linka.Sedaj če resetiram router prek te vtičnice, ga resetiram za vedno :-). Po resetu mi vtičnica ostane izklopljena. Kako bi se to dalo rešiti? Da bi se router nazaj postavil.
l.p

Sem ti rekel, da vzemi Shelly. :) Saj so ti že napisali, ta ima auto on.
Lukcc

floyd1 ::

poweroff je izjavil:

Jaz imam doma Sonoffa in "Tasmotiziranje" Sonoffa je res enostavno. Mogoče celo spišem kakšen vodič na to temo. Je pa na netu precej teh vodičev.

Ko sem se tega loteval, si rabil programator (narediš ga sam, zelo preprosto), kasneje so celo naredili OTA tasmotizator, ampak se ne spomnim ali za Tuyo ali tudi za Sonoffa.

Lako pa tukaj vprašaš za pomoč.


Programator lahko kupiš v HTE, navadno imajo na zalogi in ni tako drag, da bi se splačalo čakat kitajce.

Vodič pa je (približno) tak (to imam že napisano, če kaj ni razumljivo pa ga lahko še kdo dopolni ;)):

Potegneš iz neta:

- CP210x_UniversaTermitel_Windows_Driver
- ESPeasy
- Termite

Povežeš sonoffa s kabli (fotke na netu). Napaja se iz USB, zato ga pri programiranju NIKOLI ne priklopiš na 230V.

1. V USB port priklopiš programator, ga instaliraš (CP210x_UniversaTermitel_Windows_Driver) in preveriš št. COM porta USB programatorja:
- Control panel (nadzorna plošca),
- Device Manager (upravitelj naprav),
- COM in LPT (tu piše, kateri port je - zapiši si)

2. Potegneš dol Tasmota "sonoff.bin" file in ga daš v ESPeasy-mega mapo (torej zraven flash programa)

3. Iz te mape zaženeš FlashESP8266.exe

4. Izbereš COM port in v drugi vrstici tasmota FW (sonoff.bin)

5. Resetiraš Sonoffa v programming mode - to pomeni, da programator potegneš iz USB porta, stisneš in držiš gumb na Sonoffu, programator daš nazaj v USB port in izpustiš gumb na Sonoffu

6. V ESPeasy-mega programu stisneš FLASH -> pikice letijo, kar pomeni začetek flasha, pocakaš do FLASH COMPLETE obvestila !!!

7. zaženeš Termite program, izbereš pravilni COM (glej zgoraj prvo točko navodil) in hitrost 115200.

8. Spet resetiraš Sonoffa (tokrat potegneš programator ven iz USBja in daš nazaj notri, brez stiskanja gumba na Sonoffu)

9. ukazi v konzoli (Termite) so:

- ssid1 Ime (kjer je "Ime" ime tvoje domace WL mreže - ki ga oddaja router)
- password1 geslo ("geslo" je tvoje geslo domacega omrežja)

Zdaj se desno v terminalu že izpiše IP "tasmota Sonoffa". V naslednjem koraku (neobvezno) samo še spremeniš statični IP po svoji želji - ukazi so:

- ipaddress1 192.168.x.xxx (tu torej določiš statični IP sonoffa)
- ipaddress2 192.168.x.x (tu vpišeš gateway tvoje mreže, oz. IP routerja)
- ipaddress3 255.255.255.0

- restart 1

Čestitke, imaš Tasmotiziranega Sonoff-a na statičnem IP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

TheHijacker ::

Če ima kdo Zigbee mrežo in išče ugodno temperaturne senzorje z LCD ekranom. Imam šest kom. Žen niso všeč. Ma raje tiste male brez ekrana. Na bolhi iščite "zigbee tuya".

Včeraj sem drugače zmontiral še dva Shelly 2.5 za senčila na terasi. Montaža enostavna. Kalibracija brez težav. Brez clouda in aplikacije. Samo mqtt na HA, vse ostalo pa preko WebGUI. Bi dal Tasmota gor ampak gledam, da je kar komplicirana konfiguracija za senčila.

Zadnje čase se vedno bolj vračam na Arduino IDE in sam pišem programe za Wemose in ESP32. ESPHome vedno probam pa mi nikoli ni potegnil.

Ima kdo room presence urejen preko ESP32?
http://www.google.si

gas2018 ::

Amazon UK ima akcijo Philipis hue zunanjih senzorjev.

https://www.amazon.co.uk/dp/B07KMP8P1Q/...
20,90 funtov....

DeeJay ::

iz UK je zdej DDV in carina.
Don't f with me.

gas2018 ::

Carine ni,.. bi pa lahko bil DDV.
Kar imam jest izkusenj z Amazonom, da ti pri koncni ceni ze vse upostevajo. Vsaj ko sem narocal iz USA je bilo tako..
Bomo videli... se zmeraj je ok cena.

hurikhan ::

Ne splača se karkoli naročevat iz uk. Sem pozabil, da je zdaj davek in so mi pri 80 eur nabili še 29 eur zraven + 14 dni je trajalo na carini.

gas2018 ::

Sem sel pogledat, poslano bo iz Amazon eu sarl... torej ne bo davka... ker bo poslano iz EU..

Alfa Dog ::

Berem temo že nekaj časa in je polna brezžičnih rešitev tipa Shelly in podobno.
Mene pa zanima če obstaja kaka žična rešitev za moje želje:
-v hiši imam 9 oken z roletami na elektromotor
-vsako roleto krmilim s svojo tipko gor/dol
-na vsak elektromotor imam povezane še žice (kot vzporedno stikalo), ki so speljane v centralno omarico

Preko teh žic iz omarice bi rad krmilil rolete da se spuščajo in dvigajo po nekih vnaprej pripravljenih scenarijih, ali pa jih trenutno upravljal preko tablice/telefona.
Že nekaj časa brskam po internetu za rešitvami, pa nisem našel nič pametnega.
Še najbližje je mogoče tole: http://denkovi.com/smartden-lan-etherne... , vendar nima pravih relejev

Bi mi znal kdo priporočati kako rešitev? Vnaprej hvala.

akulp ::

Zakaj pa Shelly 2.5 ni ok? :)
Lukcc

Alfa Dog ::

Ker je wireless, pa cel kup bi jih rabil, pa v vsako dozo bi ga moral tlačit.
Raje bi imel nek ožičen centralni modul na DIN letvi v omarici

seminal ::

shelly 4pro plus :D NEvem zakaj ga pa še ni..

akulp ::

Potem pa glej Siemensovo rešitev. Je pa seveda precej dražja.

Sicer pa Shellyja brez težav daš na DIN. V ohišje in to je to. Ravno kolegu sva jih ta vikend "montirala" nekaj.
Lukcc

Alfa Dog ::

Tam kjer imam omarico nimam wifija, potem bi moral še to uredit.
Imaš kak konkreten Siemensov produkt v mislih?
Za shelly 4pro plus sem slišal, ampak kot si rečeno ga še ni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

Invictus ::

V omarico potegni UTP...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

a Home Automation nima nič da bi rpi direktno krmilil kakšen rele?

poweroff ::

Tasmoto lahko krmiliš preko web api-ja.
sudo poweroff

Parkelj ::

Spostovani!

Zivim v bloku in "opametnjujem" :D stanovanje z z-wave tehnologijo. Blok ima na vhodu v sklopu domofonov pozivno plosco, na kateri se pritisne priimek in nato nam v stanovanju zazvoni zvonec, da je nekdo prisel (standard zgodba). Vendar, jaz bi rad ta moj domofon v stanovanju z slusalko, nadomestil z napravo, ki bi ob zaznavi zvonca obvestila moj Fibaro Home Center 3 centralno enoto - rad bi ujel event, ko nekdo pride in da nato obvestim prisotne v stanovnju z prihodom (al je to blinkanje vseh luci, ali zvocni signal, ali oboje, trenutno ni pomembno ...)? Se mogoce kdo spozna na domofone in da bi mi povedal malo vec in kaksno z-wave napravo sploh rabim za detekcijo takesnega signala?

Lp,
M.

poweroff ::

Načeloma bi lahko z Arduinotom zaznal signal. Ga je pa treba dekodirati, tukaj je en primer:


Načeloma se priklopiš na žice in začneš reverse engineering....
sudo poweroff

Parkelj ::

poweroff je izjavil:

Načeloma bi lahko z Arduinotom zaznal signal. Ga je pa treba dekodirati, tukaj je en primer:


Načeloma se priklopiš na žice in začneš reverse engineering....


Hvala, danes zancnem. Me pa zanima se tole:
Ali je so izdelki Amazon Echo Dot (Alexa) magnetno zasciteni, po domace, jih lahko postavim naprimer kar na drug zvocnik, brez da pride do bruma (ker ima Alexa notri mikrofon)? Ter ali je ze kdo kupil pri nas Amazon Echo Dot 4th generation in ce je, kje ga je dobil?! Hmm, glede na to, da imam spodoben hifi/home theather, mogoce splohg ne bi rabil Echo, ampak tisti manjsji Echo Dot (3ja generacija), kaj mislite?

Lp,
M.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parkelj ()

akulp ::

Jaz imam Echo dot in Echo 4.

Kupljen na Amazonu, dostavil mi ga je kolega iz AUT. Na žalost direktno k nam (večine) Alexa naprav ne moreš naročati ja. Imaš pa povsod ob meji (malo čez mejo, ne vem, kako v tem trenutku prideš do tja) z AUT Amazon pickup mesta - na poštah.

Kar se tiče samega zvoka, tudi če pogledaš teste, ni praktično nobene razlike med 3. in 4. gen. Pri Echo-tu je drugače.

In ja, brez težav ga postaviš ob drug zvočnik.
Lukcc

hurikhan ::

Ve kdo za kak wifi ali pa zigbee temperaturni senzor, ki meri vsaj do +80 °C?

sirotka ::

Mislim, da ima shelly ds18b20, ki gre do 125C:

+-0.5°C Accuracy from -10°C to +85°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

hurikhan ::

Hvala.

meternich ::

Kupil sem elektro vtičnice z usb napajanjem in nisem bil pozoren, da so narejene za kvadratne doze. Po hiši so gibs plošče in sedaj ne najdem primernih kvadratnih doz za knauf plate. Na kitajskem jih seveda imajo, vendar ne morem čakati 2 meseca na dostavo. Ali kdo ve, če se jih da kje prej dobit? Ali pa če vzamem doze za zidane stene in jih poskušam nekako pritrdit?

sirotka ::

Tudi tem jih nima?

meternich ::

Kakor sem gledal ne. Imajo veliko razvodnih kvadratnih doz, vendar so za vticnice prevelike. Razen če sem kaj spregledal.

sirotka ::

Katere vtičnice imaš to?

meternich ::

Kitajske:) zadaj imajo montiran trafo, vseskupaj je obleceno v plastiko in zato je stvar malo debelejša in ne gre v okroglo dozo. Kitajci prodajajo svoje doze in nisem bil dovolj pozoren, da bi jih narocil zraven.

d4vid ::

TEM Čatež ima 100% kvadratne doze za vticnice. Vzem vticnico pa v najblizji gradbeno trgovino, boš sigurno našel nekaj.
https://www.tem.si/wp-content/uploads/2...
Od strani 139 naprej.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

meternich ::

A za votle stene, ali samo za betonske? Betonske sem našel, sem pa tudi že klical v eno elektro trgovino, pa pravijo, da ne obstaja. Bom še malo pregledal, drugače bom pa ze nekako rešil. Vse kaže na to, da si jih bom naročil.

d4vid ::

Sem ti dodal link do kataloga v zgornji post. Btw, daš link do teh vtičnic ali pa sliko od zadaj? Bomo lazje svetovali.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Lonsarg ::

Če zagipsaš zadevo je čisto vseeno kateri tip (beton, knavf, cegel) doze vzameš. Posebno knauf dozo rabiš zgolj če hočeš direkt v knavf brez gipsa montirat.

meternich ::

damirj79 ::

meternich ::

Imam doma, pa žal vtičnica ne gre not. Plastika za vtičnico je kvadratne oblike in ko jo vstavim v dozo se zatakne.

damirj79 ::

floyd1 ::

Mislim, da sem tudi v Bauhausu videl 65x65 kvadratno za gips steno.
««
23 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151907 (731) Invictus
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832339 (6677) xgeorgex
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473535 (2154) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223764 (12064) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233490 (2730) joze67

Več podobnih tem