» »

Amazon nekemu Nemcu poslal posnetke Echa drugega človeka

Amazon nekemu Nemcu poslal posnetke Echa drugega človeka

Slo-Tech - Ko je nek nemški uporabnik Amazonovih storitev podjetje zaprosil za podatke, ki jih o njem hranijo, so mu poslali 1700 zvočnih posnetkov nekoga povsem drugega.

Pametne zvočnike uporablja že okrog četrtina ameriških gospodinjstev in strašljivih zgodbic o nevarnostih govorečih asistentov za našo zasebnost smo se že kar navadili. Toda najnovejša ne prihaja iz Čezlužja, temveč iz Nemčije. Neimenovani Nemec je na osnovi pravic, ki jih ima(mo) po GDPRju, od Amazona zahteval osebne podatke, ki jih družba hrani o njem. Po dveh mesecih so mu poslali za sto megabajtov datotek, med katerimi je resda bila zgodovina njegovih poizvedb v spletni trgovini, a obenem tudi 1700 zvočnih posnetkov in zapisov pogovorov z Echa ... kar je bil problem, ker te naprave sploh ni imel.

Na njegova začudena vprašanja se pri Amazonu niso odzvali, zato je štorijo delil z nemško revijo C't. Njeni novinarji so pregledali datoteke, na njihovi osnovi s strašljivo natančnostjo rekonstruirali dnevno rutino neznanca - in slednjega nato tudi našli, da je vse potrdil. Amazon se je naposled uspel odzvati in pojasnil, da je pri vsem skupaj šlo za "enkratno napako njihovega zaposlenega". Kar je bržkone čisto res, a bi vseeno lahko bilo kaznivo dejanje in gotovo ne pomirja tistih, ki opozarjajo na tveganja rabe tovrstnih naprav.

63 komentarjev

«
1
2

Furbo ::

Moraš bit res prizadet, da si namestiš Amazonovo prisluškovalno napravo v bajto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BT52 ::

No če si pošten jo ziher imaš tudi ti pri sebi. Razen, če jo imaš v Faradarjevi kletki in v Anechoic komori. :D Seveda tole pa ni izgovor, da si nabaviš razne dodatne alekse, sirije ipd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

svinja ::

Furbo je izjavil:

Moraš bit res prizadet, da si namestiš Amazonovo prisluškovalno napravo v bajto.


Kako neverjetno naivna izjava.

dexterboy ::

Ni naivna. Mislil je prav na to Amazonovo napravo. To, da furamo mobitele ki lahko snemajo anytime anywhere, je tudi scarry. In sem danes namozgal, da bom imel mobič nekje v predalu, recimo v zvočni komori. Še vedno bo imel signal in wi fi dostop. Bom pa nosil na roki pametno uro (jo že imam), ki bo zajokala, če dobim klic ali pa sms... več kot dovolj...

In močno dvomim, da je tole EDINI in OSAMLJEN primer napake te vrste.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Ne pozabimo da tudi vsi telefoni, pametne ure, tablice in racunalniki vsebujejo mikrofone (in kamere), in dejansko ne vemo kdaj so v uporabi.

Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.

shadeX ::

Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.


Applova Siri, pri tem ne zaostaja, Googlov "OK Google", tudi ne.

smrko ::

Kakšne trosite nekaterida človek kar ne more verjet... Se pravi če telefon lahko teoretično kadarkoli snema (pa sem prepričan da če nimaš kakšnih dvomljivih aplikacij naloženih se to ne dogaja, ker bi se že zdavnaj razvedelo, enako s kamero, ki v glavnem nima kaj pametnega posneti, razen če telefona ne nosiš namesto verižice) potem je itak vseeno če imamo še ducat naprav okrog seme, ki so namensko narejene za prisluškovanje in snemanje. Res inteligenten argument.

Se pravi če človek živi recimo v Ljubljani, kjer je zrak onesnažen do amena, potem je itak vseeno če zraven še kadi, hodi v službo kjer vdihava raznorazne strupe, poje in popije vsako najcenejše sranje, pa čeprav je polno sladkorja, soli, maščob... Kar izvolite, vaše življenje vaš problem

OK.d ::

Kako si ti naiven:))
LPOK.d

shadeX ::

Se pravi če telefon lahko teoretično kadarkoli snema


Telefon posluša, te podatke pa pošilja korporacijam za obdelavo. Kako se pa po tvoje naprava odzove na govorni ukaz?

smrko ::

Imamo vsi najnovejše in najdražje telefone z vsemi mogočimi funkcijami in to še vklopljenimi povrhu?

Mater ko ti začne paranoični teoretik zarote ali pa nekdo z močnim črednim nagonom solit pamet...

BT52 ::

smrko je izjavil:

Imamo vsi najnovejše in najdražje telefone z vsemi mogočimi funkcijami in to še vklopljenimi povrhu?

Mater ko ti začne paranoični teoretik zarote ali pa nekdo z močnim črednim nagonom solit pamet...


Dej skrij se v luknjo. Vprašaj Edvarda Snowdena, kako bluzimo. Ni zaman, zakaj je tako iskana roba...

Tody ::

Če imas enega od zadnjih 4 androidov je to ze vkljucno. Neglede na to kaj ti misliš

veso266 ::

sej posluša se lahko tudi legalno z pogoji uporabe v katerih to piše (in katere itak noben ne bere, ker so predolgi in prezahtevni)

če nočeš biti v "nevarnosti" potem pač teh naprav nimaš, sam kaj ko so povsot kamere pa soset ma mogoče kakšno CCTV kamero katera snema vse okoli sebe, potem si spet na istem, boš sosedu vzel kamero in mu rekel, da posluša in da tebe to moti? gladko malo ga briga, še kakšno šamaro dobiš zraven, če sosed ni pri volji, tudi kamer na cesti se ne moreš znebit, ker boš kazen dobu

Najbolj prav bi bilo, da proizvajalec odpre FW svojih naprav, da si jih tisti ki to želijo in imajo dovolj znanja tudi popravijo po svoje
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Sheteentz ::

Sj se da antroida rootat in nanj namestit kakšen lineage ali kaj podobnega, kjer se lahko malce omeji možnosti snemanja vsepoprek, a ne? Popravite me, če se motim.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Tody je izjavil:

Če imas enega od zadnjih 4 androidov je to ze vkljucno. Neglede na to kaj ti misliš


Kaj točno je "vključno"?
The truth is rarely pure and never simple.

Aggressor ::

en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

vostok_1 ::

Have to earn those shekels.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SimplyMiha ::

techfreak :) je izjavil:

Ne pozabimo da tudi vsi telefoni, pametne ure, tablice in racunalniki vsebujejo mikrofone (in kamere), in dejansko ne vemo kdaj so v uporabi.

Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.

Ja, ko Zuck prelepi kamero in mikrofon na svojem laptopu, veš da je vrag vzel šalo...

Gagatronix ::

SimplyMiha je izjavil:


Ja, ko Zuck prelepi kamero in mikrofon na svojem laptopu, veš da je vrag vzel šalo...


Pametni ju imamo fizicno odklopljena.

boolsheat ::

smrko je izjavil:

Imamo vsi najnovejše in najdražje telefone z vsemi mogočimi funkcijami in to še vklopljenimi povrhu?

Mater ko ti začne paranoični teoretik zarote ali pa nekdo z močnim črednim nagonom solit pamet...


Podatki iz telefona, PCja itn. se pošiljajo na Googlove, Microsoft, Apple strežnike pa še na kup drugih serverjev (aplikacije), kdo vse ima dejansko dostop (s pooblastili ali brez) do teh podatkov pa realno ne vemo... Lahko tudi, da so podatki sedaj varni in se samo kopičijo, ampak, kaj ti garantira, da nebo nekaj poseglo po njih enkrat v prihodnosti...

Na prvo žogo deluje vse kot teorija zarote, ampak ni tako enostavno...

Blackmirror sezona 3, 3 del, prikaže en tak primer.

Gagatronix ::

Imas lepo dumb phone pa mirna Bosna.

techfreak :) ::

Sheteentz je izjavil:

Sj se da antroida rootat in nanj namestit kakšen lineage ali kaj podobnega, kjer se lahko malce omeji možnosti snemanja vsepoprek, a ne? Popravite me, če se motim.
Verjetno bos se vseeno namestil Google Play Services, ki so potrebni za vecino? aplikacij (glede na integracijo, ki jo za pravilno delovanje potrebuje, bi domneval da ima dostop do mikrofona/kamere/GPSa/itd., ter da tega ni najlazje onemogociti).

oiwedfhjweif ::

Lahko kupiš smartphone. 100€ vreden kitajc, mikrofon dela za en drek, se je vedno treba dret v telefon, GPS ne dela nikoli pravilno, kamera... obstaja ampak je slika iz 16 barv, lahko pa še vedno brskaš po spletu, prejemaš emaile in kličeš.

Kaj si lahko počnejo s temi/takšnimi podatki vedo samo oni.

Mavrik ::

techfreak :) je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Sj se da antroida rootat in nanj namestit kakšen lineage ali kaj podobnega, kjer se lahko malce omeji možnosti snemanja vsepoprek, a ne? Popravite me, če se motim.
Verjetno bos se vseeno namestil Google Play Services, ki so potrebni za vecino? aplikacij (glede na integracijo, ki jo za pravilno delovanje potrebuje, bi domneval da ima dostop do mikrofona/kamere/GPSa/itd., ter da tega ni najlazje onemogociti).


Play Services ni system-privileged (je "samo" system app, kar je nižji nivo), kar pomeni da lahko v nastavitvah odvzameš pravice in je to, to. Ti pa jasno aplikacije ne bodo preko play APIjev našle lokacije.

V vsakem primeru pa je Assistant (ki posluša za "Ok Google" in ti odgovarja na poizvedbe) del Google aplikacije in ne Play Services in sta to dva čisto ločena paketa. Če onemogočiš "Google" aplikacijo kot t.i. "assist app" in odvzameš pravice, ne more početi praktično nič. Večina posebnih pravic namreč pride z "assist app" privilegijem.
The truth is rarely pure and never simple.

matijadmin ::

techfreak :) je izjavil:

Ne pozabimo da tudi vsi telefoni, pametne ure, tablice in racunalniki vsebujejo mikrofone (in kamere), in dejansko ne vemo kdaj so v uporabi.

Avtomobili tudi. Ni pa čisto res, da se ne da imeti nadzora. Nekateri OS omogočajo nadzor z vnaprejšnjimi dovoljenji, na voljo je še kopica aplikacij, ki služi takistim namenom.

techfreak :) je izjavil:


Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.



Mavrik je izjavil:

Tody je izjavil:

Če imas enega od zadnjih 4 androidov je to ze vkljucno. Neglede na to kaj ti misliš


Kaj točno je "vključno"?

Android je taka smet, da če ga uporabljaš z Google računom (kako bi ga brez, si že zavoljo Play trgovine in posodabljanja aplikacij ne predstavljam), pošilja vse prometne podatke (tudi vseh klicev) brez možnosti opt-outa.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Google itak da so smeti. Čimprej stran.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

euagrus ::

Vsa nesbaga voice recognitiona, bi se dala implementirati on premise. Pa se ne ker hocejo podjetja kovati dobicke iz vase zasebnosti in kdor uporablja trenutne omrezene resitve amazona/googla/appla je navaden bumbar, ne samo, da so useless, se celo svojo zasebno sfero razkriva pokvarjenim ameriskim podjetjem in kar se je zgodilo je samo vrh ledene gore.

techfreak :) je izjavil:

Ne pozabimo da tudi vsi telefoni, pametne ure, tablice in racunalniki vsebujejo mikrofone (in kamere), in dejansko ne vemo kdaj so v uporabi.

Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.


Ne sorry. Ne vedo ignorantje, ki se ne zmenijo za dolgoletna opozorila. Jaz vem kdaj je mikrofon v uporabi in katera aplikacija ga uporablja, kakor tudi ali lahko ta aplikacija dostopa do neta (in obeh permissionov nima nobena. To kar si napisal je bedast fatalizem, ki nima nobene potrebe, razen, da druge prepricujes, da nimajo izbire. Imajo jo. Ti si se je odrekel.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

kingsix ::

Jaz mam doma Echo Dot in še Echo Plus in mi je popolnoma vseeno če kdo prisluškuje ali ne. Mogoče bom nabavil še en Echo Plus. Super zadeva.

euagrus ::

kingsix je izjavil:

Jaz mam doma Echo Dot in še Echo Plus in mi je popolnoma vseeno če kdo prisluškuje ali ne. Mogoče bom nabavil še en Echo Plus. Super zadeva.


Ja, edina dejanska korist pa je, da lahko poziras pred prijatelji. Pojdi selfije nazaj objavljat na FB, pa se pocuti pomemben tam.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Mavrik ::

euagrus je izjavil:

Vsa nesbaga voice recognitiona, bi se dala implementirati on premise. Pa se ne ker hocejo podjetja kovati dobicke iz vase zasebnosti in kdor uporablja trenutne omrezene resitve amazona/googla/appla je navaden bumbar, ne samo, da so useless, se celo svojo zasebno sfero razkriva pokvarjenim ameriskim podjetjem in kar se je zgodilo je samo vrh ledene gore.


Dvomim da si pripravljen plačati flash na telefonu, da bo sprejel model za glas (ne paše glih na CD... ali DVDje).

matijadmin je izjavil:


Android je taka smet, da če ga uporabljaš z Google računom (kako bi ga brez, si že zavoljo Play trgovine in posodabljanja aplikacij ne predstavljam), pošilja vse prometne podatke (tudi vseh klicev) brez možnosti opt-outa.


Tole neumnost si si sam zmislil ali ti je kdo pomagal? :P
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

poweroff ::

Gagatronix je izjavil:

Imas lepo dumb phone pa mirna Bosna.

Ker tam se pa ne da na remote vključiti mikrofona?

Ne bit naiven, no! 8-)
sudo poweroff

Mavrik ::

matijadmin je izjavil:


Avtomobili tudi. Ni pa čisto res, da se ne da imeti nadzora. Nekateri OS omogočajo nadzor z vnaprejšnjimi dovoljenji, na voljo je še kopica aplikacij, ki služi takistim namenom.


Kateri mobilni OS ti pa omogoča vpogled v to in nima binary baseband bloba na istem vodilu?

poweroff je izjavil:


Ker tam se pa ne da na remote vključiti mikrofona?

Ne bit naiven, no! 8-)


Jao Matthai, kako tega ne veš: naši tega ne delajo. Njihovi pa ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kingsix ::

euagrus je izjavil:

kingsix je izjavil:

Jaz mam doma Echo Dot in še Echo Plus in mi je popolnoma vseeno če kdo prisluškuje ali ne. Mogoče bom nabavil še en Echo Plus. Super zadeva.


Ja, edina dejanska korist pa je, da lahko poziras pred prijatelji. Pojdi selfije nazaj objavljat na FB, pa se pocuti pomemben tam.


Nimam FB.

Alexa ima kar nekaj koristi.
- Zjutraj mi pove kaj imam na urniku, vreme, novice, rezultate športov katere spremljam in prometne info za kamor grem
- Prižge/prenastavi mi termostate po stanovanju po potrebi, da ne rabim hodit na drugo stran flata.
- Vklopi/izklopi mi vlažilnik zraka in klimo
- upravlja mi nekaj luči
- predvaja mi glasbo/filme katero hočem
- z njo upravljam TV (no največ on/off ter volumen, ko ni pilota)
- skozi dan mi pove kak random/fun fact o xxxx temi
- v kuhinji mi pomaga s timerji, shopping listom
- upravlja mi alarme, počasi prižge luči ko se je treba zbudit
- spremeni mi "temo" v sobi med night/day...
- dodaja zadeve na koledar/urnik
- odgovoranja ok na random vprašanja v 90%

pa še kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kingsix ::

Ne vem zakaj je problem, če to nekdo uporablja? A si ti kaj na slabšem? A dela tebi kakšno škodo?

Če si jaz z Alexo ugasnem zvečer luči a jih tebi morda prižgem ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

euagrus ::

kingsix je izjavil:

Ne vem zakaj je problem, če to nekdo uporablja? A si ti kaj na slabšem? A dela tebi kakšno škodo?


Mi bos povedal, cez 10 let, ko ne bos vec mogel ne-uporabljat.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

kingsix ::

Predvidevam, da se ti v službo "voziš" s kakim konjem, ali si že presedlal na Yugota?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kingsix ::

Sodobni avti imajo na voljo vse inštrumente za zbiranje vseh možnih podatkov in če hočeš funkcionalnosti uporabjat tudi pošiljanje. Enako kot Alexa/telefoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mavrik ::

kingsix je izjavil:

Sodobni avti imajo na voljo vse inštrumente za zbiranje vseh možnih podatkov in če hočeš funkcionalnosti uporabjat tudi pošiljanje. Enako kot Alexa/telefoni.


To sicer še vedno (hvalabogu) ni pogosto in regulacije kot GDPR načeloma zelo dobro delajo v teh primerih.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

euagrus je izjavil:

Vsa nesbaga voice recognitiona, bi se dala implementirati on premise. Pa se ne ker hocejo podjetja kovati dobicke iz vase zasebnosti in kdor uporablja trenutne omrezene resitve amazona/googla/appla je navaden bumbar, ne samo, da so useless, se celo svojo zasebno sfero razkriva pokvarjenim ameriskim podjetjem in kar se je zgodilo je samo vrh ledene gore.

techfreak :) je izjavil:

Ne pozabimo da tudi vsi telefoni, pametne ure, tablice in racunalniki vsebujejo mikrofone (in kamere), in dejansko ne vemo kdaj so v uporabi.

Echo je samo se dodatna naprava, pri kateri se vsaj zavedamo (vsaj uporabniki STja, povprecen uporabnik mogoce malo manj) da poslusa 24/7 za kljucno besedo, ter dejansko vprasanje posreduje na Amazonove streznike.


Ne sorry. Ne vedo ignorantje, ki se ne zmenijo za dolgoletna opozorila. Jaz vem kdaj je mikrofon v uporabi in katera aplikacija ga uporablja, kakor tudi ali lahko ta aplikacija dostopa do neta (in obeh permissionov nima nobena. To kar si napisal je bedast fatalizem, ki nima nobene potrebe, razen, da druge prepricujes, da nimajo izbire. Imajo jo. Ti si se je odrekel.

Torej si prebral konplektni tekst, ko si prvič prižgal android phone ? Kaj pa applle ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Master_Yoda ::

Android je taka smet, da če ga uporabljaš z Google računom (kako bi ga brez, si že zavoljo Play trgovine in posodabljanja aplikacij ne predstavljam), pošilja vse prometne podatke (tudi vseh klicev) brez možnosti opt-outa.


microG + Yalp store
Dovie'andi se tovya sagain.

borisk ::

jebiga, ko greš pospravit direktorja kemijskega inštituta ne vzameš mobilca zravn, vsaj ne svojega...

drgač pa euagrus, ne vem kako dostopaš do slotech, se pa grem stavit da z samo s podatki, ki si jih pustil na slotechu, naredimo precej dober profil tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

euagrus ::

borisk je izjavil:

jebiga, ko greš pospravit direktorja kemijskega inštituta ne vzameš mobilca zravn, vsaj ne svojega...

drgač pa euagrus, ne vem kako dostopaš do slotech, se pa grem stavit da z samo s podatki, ki si jih pustil na slotechu, naredimo precej dober profil tebe.


Seveda, zato pa ne puscam samo prave informacije. Vmes je, tudi kup nepravih.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

vostok_1 ::

In to velja...za vse tehnologije.
Saj ta, sama po sebi ne more biti zlobna, njeni upravljalci pa lahko.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

euagrus ::

kingsix je izjavil:

euagrus je izjavil:

kingsix je izjavil:

Jaz mam doma Echo Dot ... Mogoče bom nabavil še en Echo Plus.
Ja, ed...mben tam.

Nimam FB. Alexa ima kar nekaj koristi. ...
- Prižge/prenastavi mi termostate po stanovanju po potrebi, da ne rabim hodit na drugo stran flata. ...
- skozi dan mi pove kak random/fun fact o xxxx temi
- v kuhinji mi pomaga s timerji, shopping listom
- upravlja mi alarme, počasi prižge luči ko se je treba zbudit
- spremeni mi "temo" v sobi med night/day... ...
pa še kaj.

Troll or just stupid?
Reci, prosim, da si si tole izmislil. Ker, če je res...


Ne ni si izmislil. Ljudem se je cisto utrgalo, najbolj trivialne taske, ki se jih da opraviti z najbolj preprosto narejeno napravo (beri: stikalo za luc, ajde, bodimo advanced, dimmerjem), opravljajo na neskoncno bolj zapleten in casovno bolj zahteven nacin, ker se jim ne da vstati. Potem pa placujejo za fitnes. In se pocutijo ob tem tako cool, da se s tem celo hvalijo, normalnemu cloveku bi se morali zdeti smesni, pa je vedno manj normalnih naokrog.

Pa da recemo bobu bob, domaca avtomatizacija se je smiselno zakljucila z avtomatskim regulatorjem klime in ogrevanja. Od tam naprej (razen v pasivnih, hermeticno zaprtih hisah, ki rabijo se malo vec elektronike), je vse skupaj samo se navlaka. Sicer pa: https://twitter.com/internetofshit
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

Gagatronix ::

X10 pa mirna Bosna. Ne pa mesat zraven korporacij pa interneta pa vsega kurca obesat na internet.

matijadmin ::

Mavrik je izjavil:

euagrus je izjavil:

Vsa nesbaga voice recognitiona, bi se dala implementirati on premise. Pa se ne ker hocejo podjetja kovati dobicke iz vase zasebnosti in kdor uporablja trenutne omrezene resitve amazona/googla/appla je navaden bumbar, ne samo, da so useless, se celo svojo zasebno sfero razkriva pokvarjenim ameriskim podjetjem in kar se je zgodilo je samo vrh ledene gore.


Dvomim da si pripravljen plačati flash na telefonu, da bo sprejel model za glas (ne paše glih na CD... ali DVDje).

matijadmin je izjavil:


Android je taka smet, da če ga uporabljaš z Google računom (kako bi ga brez, si že zavoljo Play trgovine in posodabljanja aplikacij ne predstavljam), pošilja vse prometne podatke (tudi vseh klicev) brez možnosti opt-outa.


Tole neumnost si si sam zmislil ali ti je kdo pomagal? :P

Ego je hudič.
https://borncity.com/win/2016/07/01/sur...
Vrnite nam techno!

Mavrik ::

matijadmin je izjavil:


Ego je hudič.
https://borncity.com/win/2016/07/01/sur...


No polinkaj še debato in ostala mnenja, kjer je več informacij: https://news.ycombinator.com/item?id=12... :)

(Jaz te telemetrije ne vidim, ampak ne dvomim pa da recimo Google Voice mora držati te podatke.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Picero ::

Ravno včeraja se mi je zgodilo, da smo se v družbi pogovarjali o eni osebi, sicer bežnem znancu. Večkrat smo omenjali njegov priimek in ime, se pogovarjali tudi o njegovih prijateljih. Telefon sem imel na mizi. In, glej ga zlomka, čez dve uri me v Facebooku čaka vabilo, da postaneva s tem človekom prijatelja. Naključje ali telepatija?

vostok_1 ::

Picero je izjavil:

Ravno včeraja se mi je zgodilo, da smo se v družbi pogovarjali o eni osebi, sicer bežnem znancu. Večkrat smo omenjali njegov priimek in ime, se pogovarjali tudi o njegovih prijateljih. Telefon sem imel na mizi. In, glej ga zlomka, čez dve uri me v Facebooku čaka vabilo, da postaneva s tem človekom prijatelja. Naključje ali telepatija?


Take a guess.
Ali pa occamova britvica.

Saj že vidiš zgoraj kako se tam stvari počnejo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Pametne" igrače v neumnih oblakih

Oddelek: Novice / Zasebnost
185189 (3999) myriad
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914109 (11441) jype
»

Nov članek: Varnost slovenskih GSM omrežij III (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
5218111 (14883) Gregor P
»

Novi varni pristan, drugič: MPAA v. Hotfile

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
136925 (5704) alexz
»

Znanstveniki odkrili pojoči ledenik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
507518 (6187) BigWhale

Več podobnih tem