» »

Nakup delnic v tujini

Nakup delnic v tujini

Evolve ::

Zdravo,

zanima me kakšen je najlažji način nakupa delnice od podjetja v tujini.

Ne rabim nobenih hudih vodičev kako delnice delujejo, rad bi samo enostavno platformo preko katere lahko kupim delnice nekega podjetja.
  • spremenil: Evolve ()

GrX ::

Delnice lahko preprosto kupiš preko broker kot je npr: https://www.home.saxo/

FireSnake ::

degiro.nl

Ce se registrias preko linka za povabilo dobis 20€ dobropisa (tudi tisti, ki ti je posll povabilo).
Pogoj: dolocena vsota porabljena za provizijo v treh mesecih.

Sicer pa: tema na to temo že obstaja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Malidelničar ::

A ima kdo od vas sploh tuje delnice, ali se vam to ne splača? Ne enih drugih družabnih omrežjih sem opazil, da so Slovenci masovno navalili na ETF-e, ker se baje edini davčno izplačajo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Machete ::

Jaz imama izključno tuje. Ne razumem vprašanja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GregiB ::

Jest sem lani odprl account pri IBKRju... DCAjam high dividend yield tuje delnice, ja....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

user4683 ::

Tudi jaz imam izključno tuje. Zakaj se ne bi izplačale?

Z ETFji pa je verjetno mišljeno tiste, ki akumulirajo, ker so davčno res bolj optimalni kot (ekvivalentni!) ETFji, ki dividende distribuirajo.

clix ::

Malidelničar je izjavil:

A ima kdo od vas sploh tuje delnice, ali se vam to ne splača? Ne enih drugih družabnih omrežjih sem opazil, da so Slovenci masovno navalili na ETF-e, ker se baje edini davčno izplačajo?


Akumulacijski ETFji se izplačajo za dolgoročno investiranje, saj se dividende avtomatično reinvestirajo v ETF. In te ne udari po žepu 27.5% davek na dividente. Potem pa odvisno kako dolgo držiš ta ETF, davek pri prodaji pada z leti.

user4683 ::

Akumulacijski se izplacajo tudi za kratkorocno investiranje. V najslabsem primeru si davcno na istem kot pri distribucijskih.

V vecini primerov pa si na boljsem tudi glede papirologije - pri distribucijskih jo imas veckrat letno, pri akumulacijskih pa samo ko prodas.

Malidelničar ::

user4683 je izjavil:

Tudi jaz imam izključno tuje. Zakaj se ne bi izplačale?

Z ETFji pa je verjetno mišljeno tiste, ki akumulirajo, ker so davčno res bolj optimalni kot (ekvivalentni!) ETFji, ki dividende distribuirajo.


Malce sem spremljal debate na Redditu. In imajo ljudje večinoma ETF-e preko IBKR, noben pa nima delnic, ker naj se zaradi slovenskega FURS-a ne bi izplačalo, saj te obdavčijo bodisi ob prodaji bodisi ob dividendah in preveč izgubiš. Tam ima zelo malo ljudi neposredno tuje delnice.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

user4683 ::

Saj z ETFji je isto, obdavčen si, ko prodaš, ali ko izplača dividendo (če jo izplačuje)... isto kot tudi s katerimi koli drugimi delnicami (tudi slovenskimi). Veliko ljudi ima ETFje (verjetno) zato, ker s tem razpršijo investicijo na neko širše področje ali kategorijo, ki jo pokriva dotični ETF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

BHawk ::

Kako pa ste kupili ETF oz kje? Ali lahko napišete postopek za nakup npr. za IBKR. Hvala

user4683 ::

Z ETFji se dela aneko kot z ostalimi delnicami. Nakazes brokerju denar, poisces delnice ETFja, ki te zanima in kupis X komadov teh delnic.

buttcrack ::

BHawk je izjavil:

Kako pa ste kupili ETF oz kje? Ali lahko napišete postopek za nakup npr. za IBKR. Hvala

preveri degiro (poišči temo na ST), imaš precej ETFov, ki jih lahko kupiš brez provizije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752179290 (2509) onka
»

Degiro online broker (in alternative) - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
547143473 (8176) Thomxy
»

Davek na akumulirane ETF-je (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513362 (9214) zelenizmaj

Več podobnih tem