» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
23 / 35
»»

beta1 ::

Neo Tv Lite deluje na Firetv stickih. Navadni Neo app pa ne deluje.

Morejo pa biti novejsi Firetvji, ki temeljijo na android 7 ali 9.

Generacije z android 5 ne delujejo.
Huawei LTE CPE master.

Dr.S ::

Kje pa najdem Neo Tv Lite za download?

KTr1sk ::

Dr.S je izjavil:

Kje pa najdem Neo Tv Lite za download?

https://play.google.com/store/apps/deta...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dr.S ::

Sem prenesel in skušal naložiti.
Javi mi Parse error - There was a problem parsing the package.
Skušal spremeniti app po youtube navodilih. Še vedso isti error.

Ima kdo rešitev?

beta1 ::

Po vsej verjetnosti temelji tvoj FireTV na android 5, ki pa ni podprt, ker neo tv lite potrebuje min android7.

Novejši FireTVlite temelji na novejšem androidu in NEO TV lite deluje.

+ z Downloader aplikacijo inštaliraj.
+ Develeper opcijo vkluči v lastnostih my fire tv
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Endorino ::

Že več dni opažan da na tvju se vsake tolko popači slika. Umes tako močnoda se za tisto sekundo ne razloči ničesar.
https://files.fm/u/fh65acnah
Tu sem naložo video.
Je optika. Modem fritz.
Če lahko kdo naj svetuje kaj narediti.

Mikrohard ::

Izguba paketov nekje. Če ni že na izvoru pri telekomu (potem bi težave videli vsi), je lahko kje pri tebi doma (modem, switch, box), ali pa kjerkoli na poti od Telekoma do tebe. Vse, kar ti lahko narediš, je reset vse opreme (modem in box ven iz elektrike in nazaj). Naslednji korak je factory reset. Če nič ne pomaga, je pa treba javit Telekomu, da poiščejo vzrok (verjetno ti bodo najprej menjali opremo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

divx man ::

Pozdravljeni,

Mene pa zanima, če je se je že kdo kaj ukvarjal z idejo, da bi na NEO namestil dodatno aplikacijo, glede na to da NEO smartbox bazira na prilagojenem andorid vmesniku in je zaklenjen za druge aplikacije. Namreč zadnje čase uporabljam samo NEO TV lite, preko Chromecast TV, ravno zaradi dodatnih aplikacij, ki so na navadnem android tv na voljo in mi potem omogoča nemoten prehod iz TV na druge aplikacije. Škoda mi je namreč NEO boxa, da mi leži brez veze v predalu, ga pa še zmeraj rabim, če bi slučajno moral na novo namestit lite verzijo :)

Začaran krog skratka :)

roko11111 ::

Sem na Telekomu. Mi lahko kir da IP od kanala Arena Sport Premium 1 HD? Lahko na NEO kako izvem IPje od kanalov? Na BOXu če se prav spomnem se je dalo pogledat za vsak kanal kak je IP...

Je mogla banda lopovska Telekomska zapret forum ane;(

mitfif ::

rtp://@232.4.202.149:5003

Drugače pa nastavitve - Omrežje in čisto spodaj pod info je IP programa, katerega gledaš

roko11111 ::

Aha ja pozabu sm na to, hvala. Ko sm dal tvoj IP not sm mel pretok samo 5Mb/s, zdej sm pa šel na svojem NEO pogledat in mi piše 232.2.202.149.5004. Vnesem to not v Multicast in imam zdaj 12.8Mb/s. Verjetno bo kdo vedel zakaj, tolk velik se sam ne spoznam. Hvala še enkrat.

Vuli ::

HD kanal, un je veretno pa navaden
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mitfif ::

xDSL programska shema:

rtp://@232.4.202.75:5003 SD
rtp://@232.4.202.149:5003 HD


Optična programska shema:

rtp://@232.2.202.149:5004

mrbungle ::

znoritis je izjavil:

Se opravičujem za moj neumesten upad v temo.
Prosim pomoč obupni gospodinji.
Otroci (9 in 10 let) so letos med šolskimi počitnicami prvo leto sami doma in zjutraj, od kar odprejo oči pa do 17:00, ko prideva z možem iz službe,
preživijo pred TV gledujoč sinhorniziran Nickelodeon in vseh njegovih 11546321342 epizod (seveda obvezno sinhorniziranega, ker bog ne daj, da bi se naučili kakšno angleško besedo) Spužija in Nevarnega Henrija.
Obnašanje ob 17:00 je potem podobno temu, kar vidita na tv.
Norim.
Vsak dan zjutraj pred odhodom od doma skrijem daljince.
Če me seveda ne prehitita in skrijeta prej, kar je vedno bolj pogosto.
Vmes smo daljinec "izgubili" in naročili novega - sumim, da "izgubljen" sploh ni izgubljen, ampak ga imata mulca nekje spravljenega.
Kako naj blokiram ta program furevig? Seveda bi potem nadaljevala še z Minimaxom, Otom ipd sinhroniziranimi neumnostmi.
Za vso pomoč se vam že vnaprej globoko zahvaljujem.


To je res noro, da ne morejo uredit nekih blokad. Ja, vzgoja he res oomembna, pri meni za enega zaleze, za drugega zal ne. Linije ne morem kar izklopit, ker he skupna za dvojcka, objekt mojih starsev. S tem da potem tamal tam dobi potuho...
Sem ze skoraj doktoriral..
Ugotavljam, da
1. App youtube na neo boxu je locen od appa na smart tv. Slednjega kahko blokiram, na neo boxu ni mogoce. Se nastavitve so skope, ni starostne omejitve itd.. A bi bilo res tezko nardit, da app na boxu das pod pin, blokiras ali odinstaliras?
2. Bi bilo res tezko nardit, da das tudi ostale kanale pod pin, ne samo na osnovi starosti? Najbrz nimajo interesa.
3. Odkril sem app, placljivo, tv usage za smart tv. Pa tudi ni 100%, ker jo neobox vcasih obide. Pozna kdo kak dru app za smart tv, s katerim bi recimo tv dolocil casovnik delovanja ob priklopu.

Endorino ::

si sposodim temo.
ali je možno.
iz spodnjega nadstropja kjer je fritzmodem so speljani kabli. samo en kabel pa gre gor kjer je siol box. direkt v komunikator.
ali je možno na ta kabel gor dat npr switch ali router. da bi pol in tistega imel speljana dva kabla. namreč imam dve sobi z dvema TVjema. ali je za vsak komunikator potrebna nova povezava direkt iz modema?

cekr ::

Pred Neo-ta si daj switch. Potem v tega lahko priključiš gor več Neo-tov. Switch mora biti najbolj enostaven, kar jih dobiš.
Če boš tabil, lahko v switch vklopiš tudi dodatni wi-fi router/ap.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Endorino ::

https://ibb.co/jkC3Ytk

sedaj sem pred neota dau switch. en tv dela.
drugi tv lahko sprobam zvečer ko mi sosed prinese nazaj adapter.

prav tako sem na switch lahko tudi povezal kabal za internet za prenosni računalnik in dela.

Torej po tem takem.. kolko portov je tolko TVjev lahko gor priklopiš? če je to tak pol je to super rešitev. sem vedno mislil da vsak tv rabi svoj IP.

Daniel ::

IP in porti nimajo nobene veze tukaj. Mislim, da je največ 7 TVjev možno priklopiti, za več ti njihov DHCP server za TV me bo dodelil IPja.

Endorino ::

ok super. hvala lepa na odgovoru.

cjen ::

Jaz sem se 1x igral z NEOtom, in sem ga postavil za domači router. Problem je bil, da v tem primeru so programi delali, aplikacije (ki se povezujejo na internet) pa ne. Beri: Youtube ne dela. Tako omejite vse aplikacije samo na smart TV in programe na NEOta.
Če bi tako zvezali in imate hkrati nek normalen router lahko enostavno iz routerja vse nadzirate. Npr: blokirate internet TVju/NEOtu ob določenih urah, omejite dostop do spletnih strani. Ker je to vaš router, ga lahko postavite tudi v dvojčku na vaš del linije, s tem sorodnikov/sosedov ne motite.

shon ::

Endorino je izjavil:

Že več dni opažan da na tvju se vsake tolko popači slika. Umes tako močnoda se za tisto sekundo ne razloči ničesar.
https://files.fm/u/fh65acnah
Tu sem naložo video.
Je optika. Modem fritz.
Če lahko kdo naj svetuje kaj narediti.

Tud js zadnje čase opažam, da slika v neo lite kdaj zakocka in se ustavi, je kdo našel rešitev?

Karinn ::

Pozdravljeni, tudi pri nas smo pred enim tednom dobili optiko pri telekomu in so nastali problemi kot jih opisuje večina: v zgornje nadstropje je potegnjen le en utp, potreba pa je poleg tv še za internet.
Po prebranem tukaj se da to rešiti z switchom? Kateri switch je primeren za to ker so od 10eur pa do 500..? Tukaj berem tudi da nekaterim kocka slika? Na kaj moramo paziti pri nakupu? Ali je naprimer ta najbolj prodajan na mimovrste v redu za te potrebe? https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...

Daniel ::

Načeloma, bi moral biti ta čisto navaden OK.

Karinn ::

Hvala za odgovor, še eno neumno vprašanje: zakaj ruter tega ne zmore? Ali ni to ene vrste advanced switch?

DamijanD ::

ruter je prepameten - ti pa rabiš čisto navaden "razdelilec"

Daniel ::

Router zmore, ampak ne ravno vsak. Večinoma za take zadeve uporabljamo Mikrotike, ki pa so za konfiguriranje začetnikom rahlo neprijazni, se pa stvari malce izboljšujejo.

mat11 ::

Navaden switch, če bo 100mb ne bo ravno dober. 1gb switch bo pa uredu. Niso dragi.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

dvihtelic ::

Daniel je izjavil:

Router zmore, ampak ne ravno vsak. Večinoma za take zadeve uporabljamo Mikrotike, ki pa so za konfiguriranje začetnikom rahlo neprijazni, se pa stvari malce izboljšujejo.

in kateri mikrotik ruter priporočate za stanovanje 140 m2 vse odprto?

Daniel ::

Katerikoli z 4 jedrnim arm procesorjem.

Drugače pa Hap AC3 ali še boljša opcija, da počakaš še kakšen mesec ali dva, da se pojavijo zaloge Hap AX3, ki bo precej solidna zadeva. Je pa res, da pri Hap AC3 wifi težko spraviš čez 600 Mbit, pri Hap AX3, pa bo meja verjetno tam na 800 Mbit. Odvisno pač koliko rabiš.

dvihtelic ::

Potem se počaka na AX3, se ne mudi, do novega leta rabim ko se selim. Kako je s pokritostjo? Bo dovolj za 140 m2 stanovanja?

Daniel ::

Težko rečem, glede na to, da ga še ni na trgu, bi pa načeloma moral pokriti tako površino brez težav.

https://mikrotik.com/product/hap_ax3

https://mt.lv/hAPax3

rs1975 ::

Pa je preko modela AC3 možno, da bo delal NEO?
Imam namreč isto težavo, v zgornjem nadstropju moram na en UTP vključiti Neo, 2x PC in pa še ureditev Wi Fi.

Daniel ::

Da, ampak moraš nastaviti še dodaten bridge in VLAN 3999 na portih kjer je priključen modem in neo. V primeru, da je tega ne veš nastaviti je bolje uporabiti pred njim navaden gigabitni switch in potem AC3 skonfigurirati kot dostopno točko.

rs1975 ::

Daniel je izjavil:

Da, ampak moraš nastaviti še dodaten bridge in VLAN 3999 na portih kjer je priključen modem in neo. V primeru, da je tega ne veš nastaviti je bolje uporabiti pred njim navaden gigabitni switch in potem AC3 skonfigurirati kot dostopno točko.

Hvala. Potem je verjetno celo bolje, da kupim Giga switch ter nek access point. Nimam neke potrebe po zapiranju prometa, itd, da bi rabil router...

Dionis ::

Živjo,

sam sem bil nekaj mesecev nazaj pri enaki težavi. Če je vmes med modemom in TV-jem switch bo slika kockasta. Je potem prišel še prodajalec z računalniško opremo, sva še enkrat pomerila kable (vse BP), preizkusila s 4 switchi in je bila pri vseh težava. Čudil se je on pri tem, ker pred NEO komunikatorjem teh težav ni bilo, tako da mora biti težava pri Telekomu (tudi njihova tehnična podpora ni pomagala pri tem).

Meni drugega, kot da še en posebej kabel napeljem ni preostalo. Če ima kdo drug kakšno rešitev, ki dejansko deluje in je preverjeno pa dobrodošli z informacijo. Sicer meni je sedaj vseeno, ker kot sem rekel, sem napeljal dodaten kabel.

rejven ::

rej je interesantno, da nekateri switchi kockajo na telekomu. Ni nobene logike, kje je fora, gre za dumb switche. probal ene tri. Tale jajček pri meni dela ok

https://www.mimovrste.com/stikala/dlink...

naroči probaj, drugače vrni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

dvihtelic ::

Dionis je izjavil:

Živjo,

sam sem bil nekaj mesecev nazaj pri enaki težavi. Če je vmes med modemom in TV-jem switch bo slika kockasta. Je potem prišel še prodajalec z računalniško opremo, sva še enkrat pomerila kable (vse BP), preizkusila s 4 switchi in je bila pri vseh težava. Čudil se je on pri tem, ker pred NEO komunikatorjem teh težav ni bilo, tako da mora biti težava pri Telekomu (tudi njihova tehnična podpora ni pomagala pri tem).

Meni drugega, kot da še en posebej kabel napeljem ni preostalo. Če ima kdo drug kakšno rešitev, ki dejansko deluje in je preverjeno pa dobrodošli z informacijo. Sicer meni je sedaj vseeno, ker kot sem rekel, sem napeljal dodaten kabel.


Sam imam priklopljen switch 1gb in nanj 2 tv in 2 compa in ni nič kockasto.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Joze_K ::

jaz imam zaporedno deljeno preko 2 switch-ev - šele na drugem je TV, pa dela bp (optika),
eno linijo pa celo preko 2 switchev, nato WIFI preko FRITZ ojačevalca, na njegovem izhodu fizični kabel, ki gre na drugi strani spet na switch - pa spet dela bp
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Daniel ::

Joze_K je izjavil:

jaz imam zaporedno deljeno preko 2 switch-ev - šele na drugem je TV, pa dela bp (optika),
eno linijo pa celo preko 2 switchev, nato WIFI preko FRITZ ojačevalca, na njegovem izhodu fizični kabel, ki gre na drugi strani spet na switch - pa spet dela bp
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...


Potem najbrž nimaš prek Multicasta, ker Multicasta preko ojačevalca in WiFija ne dobiš kar tako.

Drugače sem imel tudi sam tak primer, ko je TV kockala in kockala (Multicast preko WiFi bridge na 2,4 km), nekaj težav je bilo z samimi Nanobeam antenami v firmwaru ampak tudi, ko so to uredili je še zmeraj kockalo. Potem pa je kar naenkrat nehalo, tako, da sumim, da ve včasih biti težava tudi kje na Telekomovi strani in so jo pač odpravili, čeprav take stvari niso nikjer objavljene.

Karinn ::

Morda lahko kdo za bolj neumne obrazloži, kako sploh dostopaš do switcha do nastavitev (če jih sploh ima)? Switch je https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...
povezan pa je kabel iz modema v port 5. (dela vse, kot prej čez router - neo ne dobi povezave)
Modem je InnboxG84 ni pa še v bridge načinu, ker tudi tega ne najdem.. ali je potrebno klicati na telekom?
Ali se te nastavitve: vlan tag na wan portu 3999, untagged data lan 3900 naredijo na innboxu? Kje??

Tody ::

Tole nima nobenih nastavitev, tako kot da bi hotel priditi do nastavitev pri električnem razdelilcu. Ruter v bridge lahko spremeni samo telekom ampak mislim da rabiš potem še svoj ruter imet.

Daniel ::

Tole stikalo nima vmesnika, podpira pa IGMP snooping, da Multicast ne leti na vse porte.

Innbox je v bridge ko mu onemogočiš PPPoE povezavo notri v meniju in izklopiš DHCP strežnik. Vsaj pred časom je bilo tako. Na Innboxu je treba tudi preveriti, če je port 5 v TRUNK konfiguraciji (192.168.1.1 user/user)

VLANe se nastavlja na lastni opremi, operaterjevo pusti pri miru kar se tega tiče.

Dionis ::

cekr je izjavil:

Tole preizkušeno deluje:
https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...


Zanimivo. Sam imam enakega (vsaj po nazivu), čeprav vidim da je po sliki drugačen (lučke za porte).

https://ertis.si/product/stikalo-8-port...

Morda pa je Telekom celo kaj uredil. Bom morda za štos enkrat preizkusil :).

cekr ::

Najprej moraš razjasnit, da deluje direktno brez switcha. Lahko je 100 in ena druga napaka. Zanič spoji...

Sem že večkrat napisal: če niste 100% kaj delate ali pa postavljate zadevo nekomu drugemu. Potem se ne igrat preko routerjev. Ni problem, da se ne bi dalo urediti v tistem trenutku. Problem je, ko kaj crkne. Switch lahko vsak zamenja. Nastavitve so pa hujši problem. Ko boš hotel nujno kaj pogledat in ne boš vedel kaj je narobe, je tazadnja, da se boš zafrkaval, zakaj nekaj ne gre čez. Že en sam update na routerju/tv-komunikatorju ti lahko naredi štalo. Če imaš pa v hiši še več sitnežev, ki ravno ne morejo gledat neke zadeve, boš pa ugotovil, da si v slepi ulici.
Tistih 15-20€ za switch ni nič v primerjavi s sitnostmi.
Če so pa pomisleki glede varnosti, pa itak odpade skupni kabel. Operaterja prav nič ne briga, kaj imaš ti v omrežju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Karinn ::

Na Innboxu lahko upravljam samo z štirimi porti in vsi so na trunk mode
PPPoE pa predvidevam da spada pod IPv6 (8 na sliki) in izključim stanje IPv6 na vmesniku WAN?
Strežnik DHCP (5 na sliki) pa samo onemogočim

Ali moram karkoli spreminjati pod 10 odjemalci vpn?
Ali je sploh potrebno kje vpisati porte 3999,3900 če bi bila povezava samo modem switch?

Glede sitnežev pa imaš prav in se zato previdno lotevam stvari z screeni nastavitev, če slučajno naredim več škode kot koristi..

nastavitve 1:

nastavitve 2:

Daniel ::

Ne, če so porti nastavljeni na Trunk je to to. Morda je težava v stikalu, ker pač podpira IGMP snooping. Možno, da ne razume VLANov. Najbolje je, da nastavitve na modemu pustiš pri miru, ker so ponavadi vsi privzeto konfigurirani tako, da na vseh portih dobiš ven tako TV kot internet.

Če TV box dela direktno priklopljen na modem v isti port kot je switch je pač težava nekje v switchu.

Karinn ::

Res je bila ovira switch, ob menjavi na tega ,ki ga je omenil cekr: TP-Link TL-SG1008D vse dela takoj ko priključiš.
Tako da, za vse ki imajo isti problem in nočejo vleči še enega kabla, 22 eur je vaša rešitev.

KuntaKinte ::

jaz sem danes nabavil tega,dela bp
https://www.mimovrste.com/stikala/tenda...

sese12 ::

Ima kdo IP za - Arena Sport 1 Premium?
««
23 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191092 (439) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161033 (668) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620041 (8397) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910387 (3774) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166211 (5942) Klemzz

Več podobnih tem