» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
16 / 35
»»

KuntaKinte ::

ja,jaz tudi tako mislim,internet je,samo jaz do njega nimam dostopa

Tody ::

Ti mas vrjetno kablsko preko optike. Ce hoces internet bos rabil se kak kos opreme. Pa seveda vec denarja za naročnino. Mogoče se ti bolj splača mobilni internet odvisno od signala

Daniel ::

Tody je izjavil:

Ti mas vrjetno kablsko preko optike. Ce hoces internet bos rabil se kak kos opreme. Pa seveda vec denarja za naročnino. Mogoče se ti bolj splača mobilni internet odvisno od signala


Neo box nima nič s kabelsko.

Dextos658 ::

A mogoče kdo uporablja NEO TV Lite na Xiaomi Mi TV box S? Deluje?

NejcSSD ::

Jaz, deluje.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

meho7 je izjavil:

A na Neo Boxu ne deluje usb 3.1?
SanDisk Extreme PRO sploh ne zazna :))

SanDisk extreme je znan po nekompatibilnosti. Zgleda da PRO verzija ni dosti boljša.
Probaj še druge ključke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

KTr1sk ::

Dextos658 je izjavil:

A mogoče kdo uporablja NEO TV Lite na Xiaomi Mi TV box S? Deluje?

Ampak za dostop do aplikacije je enako kakor da bi plačeval mesečno za telekomov box? (3 ali 4 € mesečno?)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MacGyver141 ::

NEO TV Lite je 1.49€ na mesec.

Joze_K ::

hm, edino mislim, da preko NEO LITE aplikacije ne delujejo potem NEO igre.. vsaj tako mi je na Telekom suportu en rekel... nisem preveril

KTr1sk ::

MacGyver141 je izjavil:

NEO TV Lite je 1.49€ na mesec.

Če imam samo en komunikator, ali je možno znižat naročnino, če vrnem komunikator in imam samo preko aplikacije TV?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MacGyver141 ::

Napisano imajo, da je Neo box pogoj za neo lite. Itak pa za prvo TV ne plačuješ najemnine.

KTr1sk ::

MacGyver141 je izjavil:

Napisano imajo, da je Neo box pogoj za neo lite. Itak pa za prvo TV ne plačuješ najemnine.

Nisem prebral...zdaj mi je razumljivo, hvala :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Grega3 ::

Zdravo. Mene pa zanima če kdo od vas tukaj uporablja wifi dostopno točko na NEO boxu? Jaz imam sicer težavo, da povezava preneha delati po kakšnih 5minutah. Potem se nobene naprava noče povezati. Pomaga ponovni restet NEO boxa, ampak potem je spet ista zgodba. Po nekaj minutah povezava ne deluje več.

Xflash ::

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:

Q1:
Doma imam NEO in od kar sem menjal iz klasičnega boxa mi otroci nonstop visijo na Youtubu. Ali se da kakorkoli blokirati aplikacijo? Poskusil sem na siolovem routerju parental controls pa ni šlo. Drugače laufam na svojem Serverju AdGuard in mi vse reklame oz. aplikacije lepo blokira po telefonih, računalnikih,... Samo na NEOtu pa nikakor ne. Mogoče kakšna ideja katere se še nisem sponil? :)

Q2:
Nekaj časa sem imel Fritza od Telekoma in sem ga po pol leta menjal nazaj na INNbox saj je bil extremno počasen in ni omogočal tudi port forwardinga ki ga potrebujem za Nginx. No skratka, odločil sem se da si uredim Pfsense router, ampak imam sedaj problem ker nikakor ne morem dobiti TV signala skozi. Drugače imam za siol routerjem managed switch naštimane VLANE in gre TV skozi kot šus, z pfsensom pa si že nekaj časa razbijam glavo in nikakor ne morem dobiti TVja skozi. Probal že vse mogoče variante od VLANOV, IGMP snoopinga itd.. Je komu že uspelo zadevo spraviti skozi?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

dunda ::

Katerega Fritza pa si imel, da ti ni omogočal port forwarda?
https://www.kacnje.eu

starfotr ::

Samo ni ga znal nastavit, zato je raje prešel na iskratel nazaj.

sirotka ::

Xflash je izjavil:

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:

Q1:
Doma imam NEO in od kar sem menjal iz klasičnega boxa mi otroci nonstop visijo na Youtubu. Ali se da kakorkoli blokirati aplikacijo? Poskusil sem na siolovem routerju parental controls pa ni šlo. Drugače laufam na svojem Serverju AdGuard in mi vse reklame oz. aplikacije lepo blokira po telefonih, računalnikih,... Samo na NEOtu pa nikakor ne. Mogoče kakšna ideja katere se še nisem sponil? :)

Q2:
Nekaj časa sem imel Fritza od Telekoma in sem ga po pol leta menjal nazaj na INNbox saj je bil extremno počasen in ni omogočal tudi port forwardinga ki ga potrebujem za Nginx. No skratka, odločil sem se da si uredim Pfsense router, ampak imam sedaj problem ker nikakor ne morem dobiti TV signala skozi. Drugače imam za siol routerjem managed switch naštimane VLANE in gre TV skozi kot šus, z pfsensom pa si že nekaj časa razbijam glavo in nikakor ne morem dobiti TVja skozi. Probal že vse mogoče variante od VLANOV, IGMP snoopinga itd.. Je komu že uspelo zadevo spraviti skozi?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.


Če v modemu vpišeš pod primarni dns ip adguarda in sekundarnega pustiš praznega, ti še vedno ne blokira? Imaš na modemu vzpostavljeno povezavo ali dalje na kakem routerju?

ToniT ::

Xflash je izjavil:

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:


Q2:
Nekaj časa sem imel Fritza od Telekoma in sem ga po pol leta menjal nazaj na INNbox saj je bil extremno počasen in ni omogočal tudi port forwardinga ki ga potrebujem za Nginx. No skratka, odločil sem se da si uredim Pfsense router, ampak imam sedaj problem ker nikakor ne morem dobiti TV signala skozi. Drugače imam za siol routerjem managed switch naštimane VLANE in gre TV skozi kot šus, z pfsensom pa si že nekaj časa razbijam glavo in nikakor ne morem dobiti TVja skozi. Probal že vse mogoče variante od VLANOV, IGMP snoopinga itd.. Je komu že uspelo zadevo spraviti skozi?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.


Jaz sem naredil obvoz!
Na Innboxu sem port 4 nastavil na video in potem ta port priklopil direktno na switch s tagiranim VLANom.

Xflash ::

dunda je izjavil:

Katerega Fritza pa si imel, da ti ni omogočal port forwarda?


Fritz!box 5490 od telekoma namesto Innboxa, so obljubljali port forward par mesecev pa se ni nikamor premaknilo. Dost žalostno da imajo beta verzije software gor in še počasen je bil kot hudič. Morem pa rečt da sem bil pa zadovoljen z wifijem.

sirotka je izjavil:

Xflash je izjavil:

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:

Q1:
Doma imam NEO in od kar sem menjal iz klasičnega boxa mi otroci nonstop visijo na Youtubu. Ali se da kakorkoli blokirati aplikacijo? Poskusil sem na siolovem routerju parental controls pa ni šlo. Drugače laufam na svojem Serverju AdGuard in mi vse reklame oz. aplikacije lepo blokira po telefonih, računalnikih,... Samo na NEOtu pa nikakor ne. Mogoče kakšna ideja katere se še nisem sponil? :)

Q2:
Nekaj časa sem imel Fritza od Telekoma in sem ga po pol leta menjal nazaj na INNbox saj je bil extremno počasen in ni omogočal tudi port forwardinga ki ga potrebujem za Nginx. No skratka, odločil sem se da si uredim Pfsense router, ampak imam sedaj problem ker nikakor ne morem dobiti TV signala skozi. Drugače imam za siol routerjem managed switch naštimane VLANE in gre TV skozi kot šus, z pfsensom pa si že nekaj časa razbijam glavo in nikakor ne morem dobiti TVja skozi. Probal že vse mogoče variante od VLANOV, IGMP snoopinga itd.. Je komu že uspelo zadevo spraviti skozi?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.


Če v modemu vpišeš pod primarni dns ip adguarda in sekundarnega pustiš praznega, ti še vedno ne blokira? Imaš na modemu vzpostavljeno povezavo ali dalje na kakem routerju?


vpisan je samo primarni DNS, ki redirecta cliente na adguard. Zaenkrat se povezuje siolov modem na internet in so v mreži samo switchi.

ToniT je izjavil:

Xflash je izjavil:

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:


Q2:
Nekaj časa sem imel Fritza od Telekoma in sem ga po pol leta menjal nazaj na INNbox saj je bil extremno počasen in ni omogočal tudi port forwardinga ki ga potrebujem za Nginx. No skratka, odločil sem se da si uredim Pfsense router, ampak imam sedaj problem ker nikakor ne morem dobiti TV signala skozi. Drugače imam za siol routerjem managed switch naštimane VLANE in gre TV skozi kot šus, z pfsensom pa si že nekaj časa razbijam glavo in nikakor ne morem dobiti TVja skozi. Probal že vse mogoče variante od VLANOV, IGMP snoopinga itd.. Je komu že uspelo zadevo spraviti skozi?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.


Jaz sem naredil obvoz!
Na Innboxu sem port 4 nastavil na video in potem ta port priklopil direktno na switch s tagiranim VLANom.


Tole pri meni ni izvedljivo saj imam na istem kablu boxe in ostale zadeve. Nimam do boxov povlečenega posebnega kabla. Na žalost stara hiša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Xflash ()

Robert ::

Ko želim na NEO-tu odpreti HBO GO se mi izpiše POSODOBI ZDAJ a se z izvedbo tega ukaza ne zgodi nič...Naročen sem na dodatni paket HBO. V čem je težava ?

KraitPay ::

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.

DamijanD ::

so boxi direktno na modem zvezani?

dvihtelic ::

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Na modemu zamenjajo oz vstavijo podolgovat adapter, da se lahko priklopi optika.
So boxi zvezani direktno na morem ali imajo switch vmes?
Ali so na izhodu za modem označeni porti za trunk?

KraitPay ::

Optiko smo imeli že prej, tako da ne vem zakaj adapter za optiko?

Imamo dva boxa, eden je zvezan preko navadnega switcha (ker je na switch vezana še "dostopna točka za wifi"). Drugi je povezan direktno na TV. Če kockata in zmrzujeta oba, ne vem; predvidevam da (se pozanimam danes).
Kako so označeni porti, lahko preverim popoldan. Nazadnje ko sem dostopal do modema, so bili tisti porti ki gredo na TV označeni malo drugače od tistega porta ki je bil za "mrežo-internet".

Lahko prilepiš kakšno sliko kako mora izgledati, da lahko primerjam?

KTr1sk ::

Jaz imam takole, direktno gre optični kabel v Telekomov modem in nikolo ne kocka, imam pa tudi 350/100
in tudi če so vsi 4tvi prižgani dela vse brezhibno


i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KraitPay ::

Imam drug modem, verjetno je tole novejši?

Daniel ::

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.


Možno, da si imel prej v modemu 100 Mbit SFP adapter in ti je sedaj dal notri gigabitnega.

KraitPay je izjavil:

Optiko smo imeli že prej, tako da ne vem zakaj adapter za optiko?

Imamo dva boxa, eden je zvezan preko navadnega switcha (ker je na switch vezana še "dostopna točka za wifi"). Drugi je povezan direktno na TV. Če kockata in zmrzujeta oba, ne vem; predvidevam da (se pozanimam danes).
Kako so označeni porti, lahko preverim popoldan. Nazadnje ko sem dostopal do modema, so bili tisti porti ki gredo na TV označeni malo drugače od tistega porta ki je bil za "mrežo-internet".

Lahko prilepiš kakšno sliko kako mora izgledati, da lahko primerjam?


Če imaš standardno konfiguracijo so lahko vsi porti označeni kot Trunk. Ta port pošilja ven internet na VLAN1, TV na VLAN3999 in telefonijo mislim da na VLAN3998 (nisem 100%). Potem si pa vsaka naprava vzame kar rabi. Tako je tudi najenostavneje konfigurirati vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

rs1975 ::

Skoraj sigurno si imel prej FTTH 100/100, sedaj ob prehodu na GPON pa imaš 350/100. Posledično si verjetno dobil ONT vmesnik.

KTr1sk ::

rs1975 je izjavil:

Skoraj sigurno si imel prej FTTH 100/100, sedaj ob prehodu na GPON pa imaš 350/100. Posledično si verjetno dobil ONT vmesnik.

na t2 forumu se pogovarjajo, da res nekaj prestavljajo na GPON, ampak ne bi smelo pa slabše delovati, čeprav je boljše direktno P2P brez dodatne ONT škatle
Se bo treba sprijaznit, da je GPON prihodnost. Telekom na nekaterih območjih že prestavlja naročnike iz P2P na GPO Vse gre na GPON, ker deluje normalno in je praktična ter cenovno ugodna rešitev. Posredno možnost gradnje optike za več uporabnikov.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bobiii16 ::

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.

JOJ nekateri ste res enmal čudni, tv ne sme it preko switcha ampak direkt iz modema

dvihtelic ::

bobiii16 je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Tisti ki imate Optiko; mi smo ravno spremenili paket na tisti B paket pri Telekomu. Prišel je serviser in menjal en del v modemu. Prvo vprašanje; kaj je menjal?
Drugo vprašanje, v bazi je moral nekaj "konfigurirati"; kaj točno bi moral konfigurirati.

Skratka odkar smo menjali paket in spremenili hitrost iz 100 na 350, TV kocka, še slabše med predvajanjem za 2s popolnoma zmrzne. Kje lahko iščem vzroke, preden kamorkoli kličem. Mi je pa žal da me ni bilo doma ko so konfigurirali stvari, ker zgleda da nekaj ne štima. Do sedaj je vse delovalo BP.

JOJ nekateri ste res enmal čudni, tv ne sme it preko switcha ampak direkt iz modema


To ni res, imam od modema do switcha povezavo, naprej pa v 3 televizije, ki imajo neo... lahko je vmes switch, samo gigabyten naj bi bil, ga dobiš od linksys za manj kot 30 in deluje vse tako kot je treba.

telexdell ::

dvihtelic je izjavil:

[s

To ni res, imam od modema do switcha povezavo, naprej pa v 3 televizije, ki imajo neo... lahko je vmes switch, samo gigabyten naj bi bil, ga dobiš od linksys za manj kot 30 in deluje vse tako kot je treba.

Točno tako. Pa ni treba da je GB, je dovolj čipšit 100 MB stikalo za 16 €.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MrStein ::

Za ta denar se že dobi gigabitno.
Brez veze si roke vezat z 100 megabiti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NazgulRR ::

MacGyver141 je izjavil:



Če imaš 600/40, potem resetiri modem in ont. Meni normalno deluje 600/100:



Lahko prosim vprašam kakšno hitrost dobiš če uporabiš kak drugi server v Evropi?

Sprašujem, ker imam isto 600/100 in mi, npr. do Londona, upload pade na c.20mbps, kar je izguba 80%. Rabil bi pa vsaj c.50-60 za moje potrebe. Me zanima če je ta razlika zaradi same oddaljenosti ali pa mogoče kaj zaklenjeno s strani Telekoma (nekdo je omenjal da v temi da ne odklenejo polne hitrosti uploada). Test do serverja MB ali pa LJ mi kaže 100mbps upload.

DamijanD ::

lahko preveriš še s fast.com

Tudi meni z Londonom dela samo 130/20

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

NazgulRR ::

Hvala @DamijanD. Fast.com nima opcije za izbiro serverja. Dobim 600/30 na default, ki je Milan/Frankfurt.

MacGyver141 ::

NazgulRR je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:



Če imaš 600/40, potem resetiri modem in ont. Meni normalno deluje 600/100:



Lahko prosim vprašam kakšno hitrost dobiš če uporabiš kak drugi server v Evropi?

Sprašujem, ker imam isto 600/100 in mi, npr. do Londona, upload pade na c.20mbps, kar je izguba 80%. Rabil bi pa vsaj c.50-60 za moje potrebe. Me zanima če je ta razlika zaradi same oddaljenosti ali pa mogoče kaj zaklenjeno s strani Telekoma (nekdo je omenjal da v temi da ne odklenejo polne hitrosti uploada). Test do serverja MB ali pa LJ mi kaže 100mbps upload.


Sem par različnih London serverjev sprobu, pa nimam take hude razlike.



Daniel ::

Očitno uporabljajo različne poti. Meni na Telemachu dela do London (Livedrive Internet) 193/140. Naročeno 200/150.

NazgulRR ::

Hvala še obema. Sem naredil še nekaj testov in ugotovil da mi je 'single stream' opcija (npr. pošiljanje samo ene datoteke naenkrat) omejena na c.1.3MB/s v London, znotraj Slovenije pa na c.4.4MB/s. Pošiljanje večih naenkrat gre potem hitreje - z iperf3 preverjeno dobim 100mbps do Londona nekje pri 50 streamih ('multi stream' opcija na speedtest je baje 3-8 streamov naenkrat in mi ne doseže polne hitrosti). Bom kontaktiral Telekom.

Kot zanimivost, s T-2 optiko te "težave" ni.

dussan ::

Xflash je izjavil:


Q1:
Doma imam NEO in od kar sem menjal iz klasičnega boxa mi otroci nonstop visijo na Youtubu. Ali se da kakorkoli blokirati aplikacijo? Poskusil sem na siolovem routerju parental controls pa ni šlo. Drugače laufam na svojem Serverju AdGuard in mi vse reklame oz. aplikacije lepo blokira po telefonih, računalnikih,... Samo na NEOtu pa nikakor ne. Mogoče kakšna ideja katere se še nisem sponil? :)


Se pridružujem vprašanju. Imam pi-hole, ki mi na vseh napravah lepo blokira youtube (z regex), samo na Neo mi še vedno deluje. Imam občutek, da zadeva gleda dns nekje drugje. V logu vidim, da gre po rebotu samo na:
-stargate.telekom.si
-android.pool.ntp.org (čas)
-plex.tv (imam aplikacijo)
-app-measurement.com (blokira pi-hole)
- *.in-addr.arpa npr (reverse DNS)

Dpool ::

Pozdravljeni,

A ima kdo zadnje dni bolj opazne tezave s ponudnikom, kar se tice zanesljivosti internetne povezave? Sem v LJ in imam optiko ter paket NEO C. Navajen sem, da enkrat dnevno imam izpad interneta, ampak zadnjih nekaj dni je to bolj pogosto (vsaj 2x na dan) in prav nerodno odkar delamo od doma, saj me iz virtualnih sestankov ven vrze zaradi tega.

Opazim da na njihovem modemu je v tem casu rdeca lucka pri 'Broadband', s tem bi rekel, da je verjetno tezava pri njih, da signal ne pride do mene. Napotil sem vprasanje na tehnicno podporo, a neverjamem da bom dobil nek koristen odziv.

Med drugim pa je WiFi signal res slab na njihovem modemu. Ceprav sem v istem prostoru (dnevna soba), je povezava preko WiFi precen manj zanesljiva in pocasnejsa (Speedtest pravi 11 Mbps, medtem ko na wired dosegam 300+), prenosnik je MBP.

Ima kdo podobne izkusnje? Razmisljam da bi zamenjal ponudnika, ker ce bo tako naprej, si res ne morem privosciti da me med sestanki odjavlja. Ker za ponovno vzpostavitev traja nekaj minut.

rejven ::

men dela ok, pa ma telekom optik že sedaj cca 15 let, pa ne vem če se mi je zgodilo več kot 5x, da mi je kaj dol padla linija (razen kaj napovedanega) tako, da zateži da rešijo. Kar se pa tiče wifija je res bogi (kot v velii večini ponudnikov), vseeno pa poglej če je težava, da imaš mogoče b only nastavleno.
Je pa pri kolegu bila težava z ipv6 ko so ga prisilno vklopili vsem uporabnikom in je imel simptome podobne kot ti. Pokliči in leči naj ti naštimajo samo ipv4 in izklopijo 6, kar sem pri kolegu videl je rešil zadevo (kako leto od kar so vklopili iz spomina)

Masayoshi ::

Kateri router pa imata da imata ubogi wifi? Meni so dali Fritza pa je soliden/dober. Drugače pa tudi meni ne pada povezava, se sploh ne spomnim da mi bi kdaj, pa tudi delam od doma in sem na optiki Telekom v Lj.

Dpool ::

Uh, potem pa je pri meni to fanta. Sem jih klical, baje se naj bi tehnik oglasil in pogledal.

Mi je danez ze drugic padel (rdeca lucka na Broadband) in potem nekaj minut da ponovno vzpostavi. Jaz drugace tudi ne pomnim to, imam ze TS v LJ ene.. 5 let.
Mogoce je 'odsel' modem? Nevem.

Nevem tocno kateri router je to, bela skatla od TS ... moral bi preveriti na moj domacem PC, na sluzbenem trenutno ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

luuxiii ::

dussan je izjavil:

Xflash je izjavil:


Q1:
Doma imam NEO in od kar sem menjal iz klasičnega boxa mi otroci nonstop visijo na Youtubu. Ali se da kakorkoli blokirati aplikacijo? Poskusil sem na siolovem routerju parental controls pa ni šlo. Drugače laufam na svojem Serverju AdGuard in mi vse reklame oz. aplikacije lepo blokira po telefonih, računalnikih,... Samo na NEOtu pa nikakor ne. Mogoče kakšna ideja katere se še nisem sponil? :)


Se pridružujem vprašanju. Imam pi-hole, ki mi na vseh napravah lepo blokira youtube (z regex), samo na Neo mi še vedno deluje. Imam občutek, da zadeva gleda dns nekje drugje. V logu vidim, da gre po rebotu samo na:
-stargate.telekom.si
-android.pool.ntp.org (čas)
-plex.tv (imam aplikacijo)
-app-measurement.com (blokira pi-hole)
- *.in-addr.arpa npr (reverse DNS)



Če so bila moja opažanja pravilna, neo ne sprašuje tvojega dns-ja, ampak ima telekom svoj dns preko vlana.:)
V kolikor se neo "zaštrika" in se ne zažene več, pa preveri na stargate za link od FW image-a in se reinstala;)

dussan ::

Ja tudi jaz mislim, da je tako. Še vedno potem ni rešitve za youtube blokado :(

Daniel ::

dussan je izjavil:

Ja tudi jaz mislim, da je tako. Še vedno potem ni rešitve za youtube blokado :(


Če prav razumem imaš svoj usmerjevalnik, v omrežju še Pi-Hole in Telekomov modem v Bridge?

Ali imaš morda Pihole v mreži in se Telekomov modem obnaša kot usmerjevalnik?

dussan ::

Ne, uporabljam telekomov usmerjevalnik (Innbox V60U - Iskra Tel) na katerem sem v DHCP nastavil DNS, ki kaže na pi-hole.

Daniel ::

Očitno ti del DNSja na Innboxu še zmeraj uhaja mimo. Si poskusil vnesti isti IP v obe polji (primary, secondary)?

dussan ::

To ni problem, na pi-hole tudi dobivam "vprašanja" iz neota. Vendar samo tisto, kar sem napisal zgoraj. Najbolj verjetno je, da potem uporablja vpn za ostale poizvedbe.
««
16 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191089 (436) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161033 (668) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620040 (8396) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910387 (3774) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166205 (5936) Klemzz

Več podobnih tem