» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
15 / 34
»»

sirotka ::

jWill55 je izjavil:

Končno. Problem je bil v tem, da ko ustvariš nov Network v UDM-Pro, ki ga nastaviš na VLAN Only, se v Profiles ustvari nov profil, ki pa ga ne moreš urejat. Zdaj sem pa ročno ustvaril dva profila, enega s tagged in enega z untagged in dela. :) Hvala obema!


Imaš kak print screen? Podpira sploh udm igmp proxy?

VelkBla ::

Sem videl na TV, da bodo zdruzevali SD in HD programe (prvic vidim obvestilo), pogledam na njihovo spletno stran:

https://www.telekom.si/info-in-obvestil...

Bo mozno imeti program samo v SD po lastni izbiri ali bo mozno samo samodejno predvajanje glede na hitrost internetne povezave? Ce je temu tako, potem lahko uvozim staro shemo in imam ponovno locene SD in HD programe, ce bo seveda to mozno.

tbostjan ::

Pozdravljeni, zanima me če ima kdo izkušnje z NEO Lite aplikacijo in jo uporablja v drugem omrežju (recimo na vikendu) na Android TV-ju. ali je to izvedljivo ali kot navajajo pri Telekomu deluje samo v istem omrežju?

hvala in lp
Boštjan

rejven ::

Preverjeno dela zunaj omrežja, v tujini lahko potrdim avstrijo in hrvaško. Edino aktivirat je treba doma.

no comment ::

Sem uporabljal letos v tujini (Italija). Sicer sem si uredil tudi VPN klienta do domačega omrežja na Chromecastu, ampak ni bilo potrebe...

Invictus ::

Internet TV od kateregakoli providerja MORA delati v EU.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NejcSSD ::

NeoLite je važno da aktiviraš v domačem omrežju potem pa kamorkoli odneseš in dela, tudi po posodobitvah :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tbostjan ::

Hvala

telexdell ::

Kakšna je razlika med NEO Lite in gledanje NEO preko neo app?, razen seveda mesečne naročnine? Tudi neo app si lahko namestiš na android TV.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

rejven ::

Lahko ga sideloadaš ja, ampak ne dela kontroler. Rabiš met miš. Tudi video je v hd kvaliteti kar se mi zdi, da na android appu ni. Se kr splača tist dober eur na mesec požret imo.

Aja pa vsi kanali so gor, kar na android app tud ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

clancy ::

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

ima kdo idejo kako na Neo Boxu disablat Youtube ali pa da je Youtube pod starševskim nadzorom? Otrok včasih najde na Youtubu ne ravno primerno vsebino za njegovo starost.

Hvala


Isto vprašanje bi iz istega razloga tudi jaz zastavil, ker takrat ni bilo odgovora.

dussan ::

Se pridružujem vprašanju - kako rešiti starševski nadzor pri tem. Sicer imam youtube vpisan z "otroškim" profilom, vendar bi ga rad povsem zaklenil.

sirotka ::

Ni direkten odgovor, toda sam imam doma v uporbi adguard home https://github.com/AdguardTeam/AdGuardH.... Lahko se ga posname tudi na kako malino in z njim lahko blokiraš različne storitve, med njimi tudi youtube.

KuntaKinte ::

ukinili forum in iz sheme gre AXN,AXN spin,bastardz

Vuli ::

sej, čeprav je bil forum praktično mrtev zadnjih par let, a vseeno je prišel prav.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Frenky ::

Na Neo box se da kako castat slike iz iPhone? Torej da bi na TV gledal slike ali video z mobitela?

buzzbomb ::

Zdravo,

vam dela castanje NEO preko chromecasta iz telefona na TV? Gumb sem našel, vendar vsakič, ko ga pritisnem, telefon pošlje sporočilo z vsebino "Napaka".

Lp,
Andrej

MacGyver141 ::

Pri meni dela brez problema.

quadro933 ::

Pozdravljeni.

Zanima me, kako hitro preklaplja NEO med kanali? Kos sem bil včeraj na Telekom Centru v NM, je bil NEO precej počasen, mi je pa rekel svetovalec, da bo doma bistveno hitrejše, ker je tam neka testna verzija, pa še navadna povezava, jaz imam pa optiko OŠO.

Ker trenutno imam A1 Xplore TV, pa traja tudi po 5 sekund, da pride iz enega kanala na drugega.

LP

Sparkius ::

Na nekatere kanale mi hitreje preklaplja kot na druge (npr. na najbolj znane slovenske hitro, na Cinestar ipd. pa lahko čakam nekaj sekund).

Invictus ::

Neo je bolj šit kot ne.

Vedno ko je konec oddaje po urniku, začne nekaj nalagat in vrteti tisti krogec. Kaj že? WTF...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

Meni deluje bp, neo in neo lite app. Krogec ti pokaže, ker naloži drugo oddajo, je pa hipno.

quadro933 ::

Kakor sem že zgoraj napisal, A1 Xplore TV preklaplja nekaj sekund, zašteka mi skoraj vsak dan, vklaplja se celo večnost.. Prejšnji teden sem moral vsak dan klicat,v glavnem obup. Je pa res, da je zelo poceni, ker so mi dal 50 % popusta na fiksni paket, sam pa zgubiš živcev :P, mislim da ni vredno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

Neo je bolj šit kot ne.

Vedno ko je konec oddaje po urniku, začne nekaj nalagat in vrteti tisti krogec. Kaj že? WTF...

Na starih napravah je delovalo tako, da kosi končal z ogledom oddaje za nazaj se je ogled ustavil.In si moral vedno klikniti Ok za nadaljevanje ogleda.

Sedaj na neotu pa teče naprej. Jst mislim da cca 3-5 sekund nalaga.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Invictus ::

Pri T-2 tega sranja ni bilo.

Pac nesposben UI tim na Telekomu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klemenSLO ::

Mene recimo zanima, kako za vraga zaklenit aplikacije? Na starem si to mislim da lahko naredil, na NEOtu pa lahko zakleneš LE programe?
Mulcem bi rad yutube zaprl.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

rejven ::

daš jih pod pin kodo ali jih "skriješ". Lahko na portalu moj telekom.

Scorpy84 ::

buzzbomb je izjavil:

Zdravo,

vam dela castanje NEO preko chromecasta iz telefona na TV? Gumb sem našel, vendar vsakič, ko ga pritisnem, telefon pošlje sporočilo z vsebino "Napaka".

Lp,
Andrej


V bistvu nima chromecast. Gumb omogoci samo, da predvajas prek neo box-a. Ce ga ne zazna v omrezju izpise napako.

klemenSLO ::

rejven je izjavil:

daš jih pod pin kodo ali jih "skriješ". Lahko na portalu moj telekom.

PIN koda velja le za TV programe. Sem morda kaj spregledal?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

NejcSSD ::

Invictus je izjavil:

Pri T-2 tega sranja ni bilo.

Pac nesposben UI tim na Telekomu...


Točno tak, tudi vrtenje po sličicah je T2 zrihtal že nekaj časa nazaj in to na prastarih napravah. Tukaj pa 30€ za izdajo in še 3e mesečno za NEO skropucalo.
PS: Sem naročnik Telekom SLO, bentim pa še vseeno lahko.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

klemenSLO ::

He... mi bi rekli:
When (end of show x) is near
go buffer next one :)
end
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

OK.d ::

Včasih so se pritoževali nad Philips tv-ji, ker so prepočasi preklapljali.
Tole kar pišete pa morate biti sami mazohisti, da prenašate to čakanje.
...mti tak napredek, baker je še vedno zakon:)
LPOK.d

quadro933 ::

Teh 29 Eurov za izdajo drugega NEO-ta tud mene jezi in se ne dam. Ne razumem, za kaj bi moral plačati za to. Kot "morebitnemu novemu naročniku" bi morali ta znesek "oprostiti", če se temu lahko tako reče. Jezi pa me tudi to, da daljinec nima številk, kar je zame neuporabno. Če pa hočeš imeti daljinec s številkami, pa je potrebno plačati še dodatnih 25 eur... Svašta...

Invictus ::

NejcSSD je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pri T-2 tega sranja ni bilo.

Pac nesposben UI tim na Telekomu...


Točno tak, tudi vrtenje po sličicah je T2 zrihtal že nekaj časa nazaj in to na prastarih napravah. Tukaj pa 30€ za izdajo in še 3e mesečno za NEO skropucalo.
PS: Sem naročnik Telekom SLO, bentim pa še vseeno lahko.

Da ne govorim o preskoku za 5 minut.... Rocket science za Telekom drekače...

Sem se hotel mal rešit škatle, da bi Neo aplikacijo naložil na TV. Pa je ne morem...

Ko se izteče veyava, spizdim na T-2 nazaj... Če ne bom imel samo interneta... Jebeš zanič TV program...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

rejven ::

klemenSLO je izjavil:

rejven je izjavil:

daš jih pod pin kodo ali jih "skriješ". Lahko na portalu moj telekom.

PIN koda velja le za TV programe. Sem morda kaj spregledal?



sori, na neo.io urejaš. Lahko za vsak profil posebaj, če jih maš več

rs1975 ::

Invictus je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pri T-2 tega sranja ni bilo.

Pac nesposben UI tim na Telekomu...


Točno tak, tudi vrtenje po sličicah je T2 zrihtal že nekaj časa nazaj in to na prastarih napravah. Tukaj pa 30EUR za izdajo in še 3e mesečno za NEO skropucalo.

Tisti krogec za nadaljevanje predvajanja pri meni vrti cca. 2 sekundi, nič drastičnega. Ne vem kakšne težave imate, NEO uporabljam slabi 2 leti, do sedaj mi je enkrat zabluzil. Vse ostalo dela hitro, neprimerno bolje kot ta stari Box ali Box-S. Imam pa FTTH.
PS: Sem naročnik Telekom SLO, bentim pa še vseeno lahko.

Da ne govorim o preskoku za 5 minut.... Rocket science za Telekom drekače...

Sem se hotel mal rešit škatle, da bi Neo aplikacijo naložil na TV. Pa je ne morem...

Ko se izteče veyava, spizdim na T-2 nazaj... Če ne bom imel samo interneta... Jebeš zanič TV program...

Preskoki za 5 minut, saj to dela. Z daljincem greš na časovni trak in pritisneš levo ali dasno tipko, odvisno kaj želiš. Če si to mislil...

Tisti krogec pri meni vrti cca. 2 sekundi, preden preklopi na ponovno predvajanje. NEO uporabljam slabi 2 leti, do sedaj samo enkrat zabluzil, da sem ga moral resetirat. Dela občutno hitreje kot prejšnji Box ali Box-S. Imam pa FTTH.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

buzzbomb ::

Scorpy84 je izjavil:

buzzbomb je izjavil:

Zdravo,

vam dela castanje NEO preko chromecasta iz telefona na TV? Gumb sem našel, vendar vsakič, ko ga pritisnem, telefon pošlje sporočilo z vsebino "Napaka".

Lp,
Andrej


V bistvu nima chromecast. Gumb omogoci samo, da predvajas prek neo box-a. Ce ga ne zazna v omrezju izpise napako.


Hvala za odgovor. Sem vmes ugotovil, da T2 in Telemach to omogočata. Ne razumem sicer, zakaj bi to iz NEO-ta na telefonu castal na NEO Box. :)

klemenSLO ::

rejven je izjavil:

klemenSLO je izjavil:

rejven je izjavil:

daš jih pod pin kodo ali jih "skriješ". Lahko na portalu moj telekom.

PIN koda velja le za TV programe. Sem morda kaj spregledal?



sori, na neo.io urejaš. Lahko za vsak profil posebaj, če jih maš več

To vem. Lahko klikneš na ikono 'oko' ob programu in ga skriješ.
Kje na neo.io so aplikacije / oz kako jih lahko zakleneš?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

klemenSLO ::

Da ne bo dileme:

Tehnična pomoč Telekom Slovenije tehnicna.pomoc@telekom.si
1.10.2021: 08:24 (2 minutes ago)
to me

Pozdravljeni,
zaklep dostopa do aplikacij na NEO Smartboxu zaenkrat še ni mogoč.
Ko bo to možno, vas bomo o tem obvestili na naši spletni strani.


Prijazen pozdrav,

Nataša Tomc
Tehnična podpora - Storitve uporabnikov / Customer Technical Support
Operativno storitveni center / Service Operations Center
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

sirotka ::

Sem že malo višje napisal, adguard home, 5min in imaš urejeno, pa še network wide adblock, dokaj simple rešitev.

klemenSLO ::

sirotka je izjavil:

Sem že malo višje napisal, adguard home, 5min in imaš urejeno, pa še network wide adblock, dokaj simple rešitev.

In kako naj bi bilo to povezano z NEOtom ki je vštekan direktno v LAN na telekom ruterju?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

klemenSLO ::

EN manjša stvar se da narest:
Na Inboxu greš v Parental controls in dodaš MAC adresso NEOta. Tako lahko časovno omejiš.... recimo ko te ni doma...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

sirotka ::

Ip serverja kjer poganjas adguard home vpises v router pod dns, tako imas kontrolo nad vsemi napravami.

meho7 ::

A na Neo Boxu ne deluje usb 3.1?
SanDisk Extreme PRO sploh ne zazna :))

ewok995 ::

kaj je kdo sprobal neo aplikacijo na fire box od amazona? a je sploh na voljo?

no comment ::

Jaz sem na FireTV 4K sticku. Dela.

KuntaKinte ::

Na vikendu si bi omislil tale https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... termostat,imam sicer optiko samo brez interneta trenutno,samo vikend tv paket,bi lahko dostopal to tega termostata brez interneta,v aplikaciji
lahko dostopam in krmilim oba neo boxa na vikendu na daljavo,termostat ne potrebuje wifi,ker se povezuje preko zigbee protokola

OK.d ::

Vprašaj ne Telekom, kako to deluje.
LPOK.d

Furbo ::

meho7 je izjavil:

A na Neo Boxu ne deluje usb 3.1?
SanDisk Extreme PRO sploh ne zazna :))

Kaj ni vsaka usb naprava je združljiva s starejšimi standardi? Če ne podpira 3.1 bi moralo vseeno videti zadevo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daniel ::

KuntaKinte je izjavil:

Na vikendu si bi omislil tale https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... termostat,imam sicer optiko samo brez interneta trenutno,samo vikend tv paket,bi lahko dostopal to tega termostata brez interneta,v aplikaciji
lahko dostopam in krmilim oba neo boxa na vikendu na daljavo,termostat ne potrebuje wifi,ker se povezuje preko zigbee protokola


Če imaš IP tv imaš skoraj 100% tudi internet dostop, ker se preko njega prenaša EPG. Je pa najbrž na samem modemu onemogočen za ostale naprave. Sicer samo ugibam, glede na to, kako zadeva deluje.
««
15 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16997 (632) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619822 (8178) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910318 (3705) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem