» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
14 / 35
»»

lotar123 ::

Mogoče kdo ve če imajo namen aplikacijo Neo Lite narediti tako, da bo delala tudi izven omrežja v katerem je NEO box?

DamijanD ::

Gapi je izjavil:

Hap Ac3 ali pa dražjega RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN

Sem tega zadnjega gledal, po specsih na strani ima 10x večjo prepustnost...

Torej je normalno, da mi trenutni ne sfolga te brzine.

NejcSSD ::

lotar123 je izjavil:

Mogoče kdo ve če imajo namen aplikacijo Neo Lite narediti tako, da bo delala tudi izven omrežja v katerem je NEO box?


Saj dela. Aktiviraš v omrežju potem pa odneseš drugam.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

lotar123 ::

Hm zanimivo, to pa moram poizkusite.

MacGyver141 ::

DamijanD je izjavil:

Gapi je izjavil:

Hap Ac3 ali pa dražjega RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN

Sem tega zadnjega gledal, po specsih na strani ima 10x večjo prepustnost...

Torej je normalno, da mi trenutni ne sfolga te brzine.

Verjetno je prešvoh. Recimo za primerjavo CCR1009 mi približno požene na 10% pri 600 Mbit

DamijanD ::

Dobil RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN in zadeva špila v nulo - potegne skoraj do 700Mb/s (ko je omrežje neobremenjeno), procesor pa samo občasno prileze do 8% :-) (da ne omenim koliko bolj resno zgleda ta aluminij proti plastični škatlici)

Prej na starem so se na boxu, ki je bil vezan na router preko vlana, nekajkrat na dan pojavile kockice - nič kritičnega oz. dolgotrajnega, ampak dovolj da je moteče in to kljub temu, da sam router ni bil nič obremenjen (da bi kdo kaj masovno DLjal ali podobno). Sedaj sem oba boxa (neo in boxs) prestavil, da sta na ruterju in slika zgleda, da je stabilna tudi, ko recimo izvajam speedtest.

Zdaj pa še offtopic vprašanje: Ker ima ta zdaj 2.4g in 5g wifi, a se bolj splača imeti isti SSID za oba wifija ali ločeno? oz. a naprave lažje/hitreje preskakujejo med različnimi kanali "istega" wifija ali jim je vseeno, če skačejo med različnimi wifiji (po imenu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

gogolinho ::

Pozdravljeni!

V hiši imam dva TVja na enem je neo box na drugem siol box prek PLCja. Sedaj imam tretji TV in me zanima kako najlažje spravim sliko do tretjega tvja? PLC odpade ker šteka in pa aplikacija odpade ker imam vse Samsung tvje. (Pa brez kablov, da jih ne bom imel po celi hiši)

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

AndroidTV. Ampak glede na to kaj vse odpade in, da bi rad imel samo preko WiFi boš morda moral sprejeti kakšen kompromis, sploh če imaš slab WiFi signal.

Linko ::

Jaz imam na tretji televiziji minix neo u9-h in na njem neo app

NejcSSD ::

Lahko si tudi Mi Box S ali Google TV omisliš in maš Neo Lite brezžično, strošek 50-80 eurov
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

meho7 ::

A ma Neo tv app tako kot pri telemachu EON za android tv?

luuxiii ::

OK.d ::

gogolinho je izjavil:

Pozdravljeni!

V hiši imam dva TVja na enem je neo box na drugem siol box prek PLCja. Sedaj imam tretji TV in me zanima kako najlažje spravim sliko do tretjega tvja? PLC odpade ker šteka in pa aplikacija odpade ker imam vse Samsung tvje. (Pa brez kablov, da jih ne bom imel po celi hiši)

https://www.igabiba.si/collections/goog...
LPOK.d

TOP ::

DamijanD je izjavil:

Dobil RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN in zadeva špila v nulo - potegne skoraj do 700Mb/s (ko je omrežje neobremenjeno), procesor pa samo občasno prileze do 8% :-) (da ne omenim koliko bolj resno zgleda ta aluminij proti plastični škatlici)

Prej na starem so se na boxu, ki je bil vezan na router preko vlana, nekajkrat na dan pojavile kockice - nič kritičnega oz. dolgotrajnega, ampak dovolj da je moteče in to kljub temu, da sam router ni bil nič obremenjen (da bi kdo kaj masovno DLjal ali podobno). Sedaj sem oba boxa (neo in boxs) prestavil, da sta na ruterju in slika zgleda, da je stabilna tudi, ko recimo izvajam speedtest.

Zdaj pa še offtopic vprašanje: Ker ima ta zdaj 2.4g in 5g wifi, a se bolj splača imeti isti SSID za oba wifija ali ločeno? oz. a naprave lažje/hitreje preskakujejo med različnimi kanali "istega" wifija ali jim je vseeno, če skačejo med različnimi wifiji (po imenu)

Najbolše je ločen SSID.

Enron x86 ::

Glasovno iskanje že kakšen mesec ne kaže več zadetkov z YouTuba.
Pa ravno sem navadil mamo, da je znala kaj sama poiskat.
Da bo pa starejši človek odprl aplikacijo in brskal z vnašanjem črk prek daljinca ... višja matematika.
Upam, da porihtajo to regresijo.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Andy9 ::

Od danes lahko igramo igre na NEO, 1 mesec zastonj. Žal pa rabiš kupiti game pad.

robert3997 ::

A kdo ve, zakaj huawei mate10 lite ne najde neo wifi-ja?

MacGyver141 ::

Ne podpira 5GHz wifija.

dvihtelic ::

Mi lahko nekdo svetuje, kateri switch naj kupim da bo top za gledanje TV v dveh sobah?

dussan ::

Andy9 je izjavil:

Od danes lahko igramo igre na NEO, 1 mesec zastonj. Žal pa rabiš kupiti game pad.

Je že kdo poskusil igre?

rawlit ::

Meni osebno tole 8€/mesec ni vredno.

dussan ::

Si poskusil? Slabe igre ali slaba uporabniška izkušnja. Jaz konzole nimam (in tudi še nisem imel potrebe za to), bi pa imel včasih kaj takega za obiske..

rawlit ::

Ne, poskusil nisem, se mi pa cena zdi visoka za ponujen nabor iger. Po drugi strani pa si iger ne rabiš lastiti in ni stroška nakupa le teh, tako da za tistega, ki mu nabor ustreza in nima druge naprave za igranje morda ni tko slabo.

Gaspari11 ::

Glede neo iger, je možno po enem mesecu brezplačnega preizkusa prekiniti naročnino? Če kdo slučajno ve?

Gogyto ::

Andy9 je izjavil:

Od danes lahko igramo igre na NEO, 1 mesec zastonj. Žal pa rabiš kupiti game pad.


Ne rabiš kupit. Podpira tako Sonyjev DS4 kot Xbox One kontroler.

TOP ::

Če imaš TV z Androidom si lahko inštaliraš iger kolikor želiš in izbiraš,kaj želiš.

dvihtelic ::

ja samo je potrebno imeti pravi pket, ker meni noče zgnati, napiše neuspešno.

KuntaKinte ::

če imaš optiko in neo bi moralo delat,sam tudi nisem mogel zagnat,dokler jih nisem poklical,da uredijo

dvihtelic ::

Imam oboje, pa ne deluje. Kličem, hvala

Aramis ::

A je komu znano zakaj mi v spodnjem levem kotu pise Safe mode?

ajdov2 ::

a se da blokirat oglase na youtubu?

Konlov ::

Je kaj boljšega od HBO?

NejcSSD ::

ajdov2 je izjavil:

a se da blokirat oglase na youtubu?


Ja, s Premium za 7€, najprej poskusno obdobje :(
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

janez09 ::

ajdov2 je izjavil:

a se da blokirat oglase na youtubu?


ja, s temle
https://pi-hole.net/

Gaspari11 ::

Pozdravljeni, ve kdo če na neo igre grafiko lahko spreminjas? Ker imam neo c paket, s 350/100 internet, grafika iger je pa porazna

Vuli ::

pa kaj misliš, da imaš PS5 noter?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

aljo558 ::

Grafike se ne da spreminjat, je zaenkrat serijsko na 1080p. Pa ostali ki ste govorili, da se da NEO Lite aplikacijo zrihtat tako da aktivirate v telekom omrežju potem pa nesete TV domov kjer imate Telemach in bo zadeva delovala se motite. Za delovanje NEO Lite aplikacije je potreben NEO komunikator v istem omrežju, kjer bi želeli imeti NEO Lite aplikacijo. Sistem preverja mislim da na 3 ure če je NEO Lite aplikacija povezana v omrežju kjer je NEO Smartbox :)

NejcSSD ::

Ja meni dela v omrežju T2, tudi posodobil sem jo že na novejšo verzijo parkrat prek google play. Naprava je pa Mi Box S
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Gaspari11 ::

Ne ne mislim tega ;) vseeno pa bi pričakoval da je grafika vsaj nekak sprejemljiva, ne da f1 2018 izgleda kot izpred 20 let... ne razumem zato zakaj dajejo graficno zahtevne igre gor, ce so skorajda nemogoce za neko normalno igranje

damirj79 ::

Ce pa vis mislijo sedaj s temi neo boxi, da so najmanj xbox ali ps. Mislim, saj so samo bolj prve generacije teh konzol.

Ghost007 ::

Kaj je neo box sploh ne igra vloge pri neo igrah, vse kaj se od njega zahteva je decodiranje h264/H265 slike.
Igre se poganjajo na oddaljenem serveru in od tega odvisno kako tekoče in lepo izgledajo.
Sam raje uporabljam Geforce Now.

dussan ::

Ali je možno na neo box zakleniti aplikacije? Ali vsaj npr. youtube?

sirotka ::

Neo lite uporabljam na philips android tvju in dela odlično, kakšna je izkušnja z neo lite prek mi box s ali prek kakšne podobne kitajske škatlice?

hvala!
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

NejcSSD ::

Neo lite prek Mi Box S deluje zadovoljivo, ker tudi sam mi box s ni najnovejša zadeva ampak iz 2016
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

sirotka ::

Obstaja kaj boljšega v tem cenovnem rangu? hvala

Ibex ::

sirotka ::

Hvala, vidim, da ima ta reč S905X3, 2GB rama dovolj za neo lite ter netflix? Vidim, da obstajajo podobne kitajske škatle z 4gb rama za pol cene (ne igra vloge): https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX...

sirotka ::

Ne morem več editirat, vidim, da je netflix problematičen na teh xyz škatlah. Hvala za link, bom kar chromecast vzel.
lp

Ibex ::

Jaz ga uporabljam za T-2 TV app pa deluje brez problema.

sirotka ::

Sem 99% za chromecast ja, ker vidim, da tudi youtube ne deluje najbolje na kitajcih.

Je kdo testiral neo lite na chromecastu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()
««
14 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191092 (439) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161033 (668) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620041 (8397) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910388 (3775) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166211 (5942) Klemzz

Več podobnih tem