» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
9 / 34
»»

Vetrolov ::

Nisem bral celotne teme, ampak kolikor par dni sprobavam neo je zadeva še precej zabugana.

Na androidu v neo aplikaciji ni možen login (napiše napačno uporabniško ime ali geslo, ne dela pritisk na ste pozabili geslo ali ustvarite račun), na iphone aplikacije je možen login, ampak potem pod pametni dom ves čas piše poskusi znova.

Potem spreminjanje vrstnega reda programov na https://neo.io/tv-programi ne deluje. Urediš, pritisneš shrani in takoj programi skočijo na privzeti vrstni red (sprobano v internet explorer in chrome).

Še zadnja stvar je pa spreminjanje vrstnega reda tipk na daljincu, kjer pri izbiri 4 premikanje kanalov ne deluje pravilno. Z enim pritiskom tipke za menjavo kanala recimo iz kanala 2 na gor na kanal 3 napiše na vrhu kanal 3, ampak ga ne zamenja in ostane kanal 2. Če pritisneš še enkrat na vrhu napiše kanal 4 in dejansko vklopi kanal 4. Torej moraš preskakovat po dva kanala.

S tehnično pomočjo nismo rešili nič. Pač tipični nasveti reinstall aplikacij na telefonih, reset neo boxa. Pri njih vse deluje. Standard.

slitkx ::

Na forumi.siol.net imaš roman pritožb. Trenutno na boxu uporabljam aktualno testno verzijo, ki bo morda odpravila znamenito "Prišlo je do napake" prekinitev.

MrStein ::

A pol leta po release še vedno beta kvaliteta? (eni bi rekli "alfa")

šejk maj hed...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vetrolov ::

Zdaj ne vem ali berejo slo-tech ali se je zgodil čudež, ampak vse razen zadnjega problema s tipkami na daljincu zdaj deluje.

luuxiii ::

slitkx je izjavil:

Na forumi.siol.net imaš roman pritožb. Trenutno na boxu uporabljam aktualno testno verzijo, ki bo morda odpravila znamenito "Prišlo je do napake" prekinitev.


A bi bilo možno da mi napišeš kaj ti piše pod "sistem:" v nastavitvah..jaz sem še pod 1.1.37, pa imam podobne težave...

slitkx ::

Gradnja 1.1.41.

KuntaKinte ::

so začasno dodali v mega shemo premiere hd?

Spock83 ::

Vetrolov je izjavil:

Nisem bral celotne teme, ampak kolikor par dni sprobavam neo je zadeva še precej zabugana.

Na androidu v neo aplikaciji ni možen login (napiše napačno uporabniško ime ali geslo, ne dela pritisk na ste pozabili geslo ali ustvarite račun), na iphone aplikacije je možen login, ampak potem pod pametni dom ves čas piše poskusi znova.

Potem spreminjanje vrstnega reda programov na https://neo.io/tv-programi ne deluje. Urediš, pritisneš shrani in takoj programi skočijo na privzeti vrstni red (sprobano v internet explorer in chrome).

Še zadnja stvar je pa spreminjanje vrstnega reda tipk na daljincu, kjer pri izbiri 4 premikanje kanalov ne deluje pravilno. Z enim pritiskom tipke za menjavo kanala recimo iz kanala 2 na gor na kanal 3 napiše na vrhu kanal 3, ampak ga ne zamenja in ostane kanal 2. Če pritisneš še enkrat na vrhu napiše kanal 4 in dejansko vklopi kanal 4. Torej moraš preskakovat po dva kanala.

S tehnično pomočjo nismo rešili nič. Pač tipični nasveti reinstall aplikacij na telefonih, reset neo boxa. Pri njih vse deluje. Standard.


Zanimivo, da Na androidu v neo aplikaciji ni možen login je podoben problem tudi pri komunikatorju app za android.

z3ro ::

KuntaKinte je izjavil:

so začasno dodali v mega shemo premiere hd?

Tudi jaz imam več programov kot jih plačujem.

alexz ::

Pri nas na standard shemi deluje kar nekaj kanalov poleg Cinestar Premiere

Viasat History
Cinestar Action
Šport 2,3 sd in hd
SK 4,5,6
SK 1,2,3,Golf hd
Discovery Showcase,ID,Science hd
Diva
Boomerang
DTX sd in hd
MTV hd
MTV Dance,Hits
N1 hd

Konlov ::

Zadnje dni spet šteka ogled za nazaj...

;-) ::

Nam nikoli ni delal, pomagat pa nocejo ker imamo neo brezzicni. Ne razumem jih res ne zdaj majo izklopljene telefone ze tri dni.

klinker ::

Jst sem ga vrnu in vzel nazaj Box. Jebes ti tak skart.

;-) ::

Jaz sem obupal in sel na telemach eon.

Nedosegljivi so na telefon, reklamacij ne resujejo, prijavljene napake so odprte in se nobena zakljucena...

klinker ::

No, kar se supporta tice pa jst nimam tezav in so vedno resli zelo hitro.
Res pa komuniciram vedno preko maila, ker po telefonu so vedno prvo zaceli z resetiranjem modema ipd glupostmi in se mi tega ne da poslusat.
Bolj je problem ce ti posljejo domov kakega njihovega bebota. Na zadnje, ko je bil tip pri meni sem ga jst mogu ucit kako pa kaj ;(( edina korist od njega je bla komunikacija s tehniki v centrali >:D

rawlit ::

Razmišljam o menjavi ponudnika in imam dve vprašanji vezani na NEO:

1. Ali je NEO na voljo tudi kot samo aplikacija optimizirana za Android TV? Nimam potrebe po NEO smartboxu, saj imam Shield TV. V primeru, da obstaja aplikacija me dodatno zanima ali jo je možno uporabljati na dveh TV.

2. Dodatno me zanima ali se NEO smartbox (naprava) lahko v omrežje poveže brezžično? Pri sekundarnem TV namreč nimam mrežne napeljave in trenutno tam uporabljam Fire Stick 4k povezan v brezžično omrežje - vse dela BP za potrebe na tistem TV.

Hvala za pomoč.

;-) ::

Neo se ne poveze brezzicno, ostalih odgovorov pa nevem, vem pa da mores imet sreco da ti zadeve na boxu delujejo ker vse steka v eno.

MadMax ::

Neo ne moreš vzet brez neoboxa.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

rawlit ::

2x dealbreaker. Paket NEO C je sicer trenutno na voljo za 43€ na mesec za celotno obdobje vezave (24 mesecev) + 6 mesecev brezplačno HBO.
Menim, da boljše ponudbe trenutno ni, ali se motim?

;-) ::

Imas optiko?

NejcSSD ::

Od NEOta sam stran, ga imam od prvega dne, bugi prijavljeni eno leto nazaj so še zmeraj. Obljuba igre in snemanje še danes ni nič. 1000+ prispevkov jeznih uporabnikov pove vse.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

rawlit ::

;-) je izjavil:

Imas optiko?


Imam optiko ja.

;-) ::

Na optiki mogoce nebos mel problemov...mogoce.

Mat3v7 ::

rawlit je izjavil:

2x dealbreaker. Paket NEO C je sicer trenutno na voljo za 43€ na mesec za celotno obdobje vezave (24 mesecev) + 6 mesecev brezplačno HBO.
Menim, da boljše ponudbe trenutno ni, ali se motim?


Kje si našel to ponudbo, na spletni strani https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... je akcijska cena samo za 4 mesece?

McClane ::

V drobnem tisku piše da je ta ponudba samo za nove naročnike ki še niso imeli optike ali pa prehajajo na njo. Škoda, cena je ok.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

hdx ::

rawlit je izjavil:

2x dealbreaker. Paket NEO C je sicer trenutno na voljo za 43€ na mesec za celotno obdobje vezave (24 mesecev) + 6 mesecev brezplačno HBO.
Menim, da boljše ponudbe trenutno ni, ali se motim?


Tudi jaz sem dobil to po pošsti. Kako ste ostali zadovoljni z optiko pri telekomu? Trenutno imam telemach, ampak trenutno ne ponujajo optike. Razmišljam o prehodu na telekom NEO C za 43 eur/mesec.

z3ro ::

Jaz sem 2 meseca nazaj šel na Telekom optiko, zaenkrat brez pripomb. Vzel sem NEO C in TV za 1€, ki sem ga prodal. Je ziher ta nižja cena (43€) za celotno obdobje vezave? Ko sem jaz jemal je bila nižja cena samo 4 mesece. Edino NEO mi včasi zraven kanala ne kaže trenutno predvajane vsebine, takrat izberem ponovni zagon in je okej...se je pa to do sedaj zgodilo ene 3x.

hdx ::

Piše "zajamčena akcijska cena za 2 leti 43eur"

Konlov ::

Ponovni zagon je potrebno izbrati kar pogosto.
Ne vem kako so si zamislili, da starejši ljudje tole obvladujejo.

r3dkv1c4 ::

z3ro je izjavil:

Jaz sem 2 meseca nazaj šel na Telekom optiko, zaenkrat brez pripomb. Vzel sem NEO C in TV za 1€, ki sem ga prodal. Je ziher ta nižja cena (43€) za celotno obdobje vezave? Ko sem jaz jemal je bila nižja cena samo 4 mesece. Edino NEO mi včasi zraven kanala ne kaže trenutno predvajane vsebine, takrat izberem ponovni zagon in je okej...se je pa to do sedaj zgodilo ene 3x.

Izklopi napajalni kabel na neotu in ga po 10s vklopi nazaj.....mogoče bo še vmes ob ponovnem vklopu kakšna posodobitev ampak načeloma je to edina rešitev.
Je pa res, da trenutno piteka veliko del na samem omrežju in posledično prihaja do pogostejših izpadov o vsebini programov.
Drugače jaz nimam drugih težav z Neotom in dela kot mora.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

dvihtelic ::

kar se tiče optike na telekomu lahko rečem brez težav ali napak. Kar se pa tiče Neo boxa,pa takole. Razumem da je zadeva še v fazi rojstva ampak lahko bi potekalo bolj tekoče in delovalo brez težav. Velikokrat ga moram ponovno zagnati oz kabel iz el.napajanja,potem kamere imam namescene in ne snemajo,kar mi je čudno zakaj sploh ponujajo kamere,porem nujno moraš potegniti kabel do Neo boxa,brez ne dela,daljinec bi lahko osvetljen bil, drugače pa zna biti zanimiva zadeva samo bo trajalo še preden bo jim uspelo.

rawlit ::

Mat3v7 je izjavil:

rawlit je izjavil:

2x dealbreaker. Paket NEO C je sicer trenutno na voljo za 43€ na mesec za celotno obdobje vezave (24 mesecev) + 6 mesecev brezplačno HBO.
Menim, da boljše ponudbe trenutno ni, ali se motim?


Kje si našel to ponudbo, na spletni strani https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... je akcijska cena samo za 4 mesece?


Dobil po pošti:
[img]http://shrani.si/f/2w/Sl/3iDAP7i0/1/201...

rawlit ::

Mimogrede, ali bi v teoriji NEO smart box delal preko tega? Torej iz tega extenderja mrežni kabel v NEOta?
https://www.tp-link.com/en/home-network...

Mat3v7 ::

Hvala za info, slike reklame po pošti sicer ne prikaže, je pa akcija navedena v splošnih pogojih ponudbe fiksnih paketov - https://www.telekom.si/PodporaObrazci/P..., poglavje - Akcijska ponudba na nezasedeni optiki:
"Novi naročniki lahko ob vezavi naročijo paket NEO B in NEO C po zajamčeni akcijski ceni 38 EUR (paket NEO B) oziroma 43 EUR (paket NEO C). Naročnikom, ki se vežejo za obdobje 24 (oz. 12) mesecev, se mesečna naročnina ne bo spremenila 24 (oz. 8) mesecev ..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mat3v7 ()

rawlit ::

Popravljam povezavo na sliko:


 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

rabelj5 ::

naj dajo raje višje uploade ne pa da imaš na opitki samo 40 mbps

z3ro ::

Če je nižja cena res 2 leti potem je to res ugodno.

rabelj5 je izjavil:

naj dajo raje višje uploade ne pa da imaš na opitki samo 40 mbps

Se strinjam, lahko bi bil višji.

rabelj5 ::

na optiki bi minimalni paket moral biti 100/100

100mib ::

Pošljite email na info@telekom.si glede višjega uploada kot 40Mbit na optiki, mogoče se bo kaj spremenilo, če bo več ljudi spraševalo po višjem uploadu.

rabelj5 ::

eh jaz jih to cel čas sprašujem in na paketu za domače uporabnike ni možno, na poslovnem pa je (seveda če je fizično možno - na moji liniji bi s trenutno opremo šlo par mbps manj od 1000/1000)

100mib ::

Ne nisi me zastopil. Fora je, če večje število naročnikov pokaže zanimanje za določeno zadevo, je večja verjetnost da se bo karkoli spremenilo.

rabelj5 ::

ti nisi mene, jaz jim že težim, več od tega pa ne morem :(

Vetrolov ::

Še koga hočejo okrog prenest, da je prek spletne trgovine naročil neo komunikator? Dobiš sms, poštar kliče, če si doma, vse isti dan dopoldne. V spletni trgovini naročila ni, ker nisem nič naročil. Niti prvega k je zraven paketa ne maram, ker skoz crkuje glasovno upravljanje, spored in podnapisi in pol naj bi pa ta polizdelek naročal?

freextr ::

Ali mora NEO box imeti priklopljen gigabit ethernet? Namreč trunk port na modemu in povezovalni kabel s samo 2vemi paricami ne deluje. Box pri prvem zagonu javlja da nima internetnega dostopa čeprav ima privatni IP za internet(192.168.x.x) in ip-televizijo (10.x.x.x)
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

freextr ::

freextr je izjavil:

Ali mora NEO box imeti priklopljen gigabit ethernet? Namreč trunk port na modemu in povezovalni kabel s samo 2vemi paricami ne deluje. Box pri prvem zagonu javlja da nima internetnega dostopa čeprav ima privatni IP za internet(192.168.x.x) in ip-televizijo (10.x.x.x)

danes pa deluje. mogoče včeraj ni deloval updejt server ali box (MAC) ni bil vpisan (tega nisem upal preveriti ke rnimam dostopa do portala)
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Konlov ::

Ali na optičnem izhodu neo še vedno samo stereo prebavlja? HBO TV program je DD3.2, filmi iz ključka z VLC app pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

NejcSSD ::

Ja, to še vedno rešujejo, včeraj sem spet prijavil. VLC in DD no go.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Konlov ::

Kje to prijaviš, da nas bo več?

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Konlov ::

Hvala NejcSSD
A plex je za plačati? Ali bi ta server potem na Neotu na optični izhod pa predvajal dolby digital? Ok, moraš imeti prižgan še računalnik...
««
9 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16996 (631) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619821 (8177) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910315 (3702) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem