» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
5 / 35
»»

mistergi ::

facepalm je izjavil:

30€ za "izdajo" naprave + mesecna najemnina je poceni?
naj se odlocijo ali bi pobirali najemnino ali bi prodali.
v mojem primeru je neo drag, saj mi ne prinasa nobene dodatne vrednosti napram boxS


30€ za izdajo ce ga hoces met med prvimi. Da vsaj malo zmanjsajo naval, pocasi bo pa zamenjal Box S. Najemnino placujes samo ce je to dodaten box, najemnino za box s smo placevali ze do sedaj, ker pripada ti en box, vsak dodatni je najemnina. Cena najemnine je ze za box s ista. Razen ce kupis na bolhi lastniski box s in ga priklopis. Jaz osebno rajsi placujem najmnino, v primeru strele ali cesarkoli pa ga zamenjajo brezplacno :) ce zamenjam ponudnika mi ne ostanejo neuporabni telekom boxi doma, 2.9€ na mesec pa tudi ni veliko glede na to da si brez skrbi. Nevem zakaj se haklate za to najemnino, ce je ze do zdaj bila ista. Edin dodatni strosek je strosek izdaje.

facepalm ::

sej mene moti le strosek izdaje. boxS pa placujem 2x. nimam niti enega zastonj, ker imam skoraj zastonj narocnino (le 75€ na mesec z boxi za modri svet).
ne razumem kaj ta strosek izdaje pokriva. oni imajo z izdajo 5min dela, priklopit ga moram sam.
z veseljem bi jim placal 30€ ce mi ga pridejo priklopit in skonfigurirat na dom.
da pa placam 30€ zato da si bojo oni pokrili stroske nabave boxa in nato se najemnino.. ne hvala.

mistergi ::

Kot sem ze zgoraj povedal. Verjetno so dali nek strosek zato da vsaj malo premislis preden zatezis za menjavo, saj jih ne morejo dobaviti naenkrat toliko kot je starih boxov. Ce bi bila menjava zastonj bi vsak zatezil za menjavo vseh box s ov in bi bil dobavni rok konec 2019.. To so moja predvidevanja :)

Ganon ::

facepalm je izjavil:

30€ za "izdajo" naprave + mesecna najemnina je poceni?
naj se odlocijo ali bi pobirali najemnino ali bi prodali.
v mojem primeru je neo drag, saj mi ne prinasa nobene dodatne vrednosti napram boxS


Za prvi komunikator ne plačuješ ničesar, ne zavajaj.

Ezoterik ::

Plačuješ ja... mislim, če nimaš nobenga boxa v najemu, ti 'vrnejo' dobr euro na mesec :D Tko da ubistvu tud za prvi box plačuješ najemnino. Ampak to res nima nobene veze z neotom, to bi plačeval neodvisno od tega kakšen box maš v najemu.

mistergi ::

Ne placujes. Prvi box je vkljucen v narocnino, za vsakega dodatnega pa placujes.

Mato989 ::

mistergi je izjavil:

Ne placujes. Prvi box je vkljucen v narocnino, za vsakega dodatnega pa placujes.


Torej kako ne plačuješ tudi za prvega?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mistergi ::

A se to kdo dela norca tu ali kaj? Debatiramo a se placuje NAJEMNINA za prvi box ali ne. Upam da locite med narocnina in najemnina. No, eni ocitno ne.

Mato989 ::

mistergi je izjavil:

A se to kdo dela norca tu ali kaj? Debatiramo a se placuje NAJEMNINA za prvi box ali ne. Upam da locite med narocnina in najemnina. No, eni ocitno ne.


Seveda se plačuje samo postavka je skrita v NAROČNINO!!!!! Dojami da ni zastojn...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mistergi ::

Ja normalno. Tako kot je sim kartica vkljucena v narocnino telefona. Pogovarjamo se za placilo najemnine. Sicer pa poglej par postov visje kjer sem napisal tocno to kar si napisal zdaj.

facepalm ::

priznam zmoto. postavke so res 2 na racunu, vendar je vsota obeh enaka najemu enega boxa.
still.. 30EUR za izdajo je vrzen denar stran

edit: ce se mi jutri slucajno skuri boxS, dobim v zamenjavo S ali Eon (ups, Neo)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

KTr1sk ::

HBO OD kjer ni potrebne prijave so tudi filmi gor..bo to delalo za vedno?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gendale2018 ::

facepalm je izjavil:

30EUR za "izdajo" naprave + mesecna najemnina je poceni?
naj se odlocijo ali bi pobirali najemnino ali bi prodali.
v mojem primeru je neo drag, saj mi ne prinasa nobene dodatne vrednosti napram boxS

jst nisem imel veliko izbire ker mi je crknil box s ravno ko jih ne dajejo več, plex mi je prednost ogromna prednost in sem itak razmišljal o nakupu kake plex škatlice

ma pa seveda tudi kup bedarij, recimo hdmi-cec mi zna prižgat neko staro toshibo, ugasne je pa ne

to s plačilom in najemnino si pa jst razlagam tako, da ker je ubistvu še vedno njihov in ti ga menjajo brezplačno v primeru raznih okvar tko kot modeme

4k bi bla prednost če bi imel 4k tv in oni kake 4k kanale

daljinec je pa sicer lep, bi bile pa lahko malo osvetljene tipke + lahko bi se zasvetil na ukaz

prepoznava govora je še zanič, ampak je pa tud prvi slo izdelek (da ga jst poznam) s čem takami, tako da dajmo jim priložnost

pa naj dajo že enkrat simetrične ul na optiki!!!!!! tudi če hočeš plačat ti ne dajo več od 40, kar je žalostno

a) pol majo pa neke izgovore da noben tega ne bi uporabljal in b) bi preobremenilo omrežje

opciji a in b logično ne gresta skup al eno al drugo... če jih pa še zaračunajo par eur in dajo to v nadgradnjo omrežja...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Potem pa res slabo vlagajo v omrežje, če bi jim simetrični upload preobremenil omrežje. Po moje vsaj 80% prometa gre tako samo do SIXa.

https://www.arnes.si/infrastruktura/six...

gendale2018 ::

eh sej jim ga ne bi to je pač samo en izgovor ki ga dajo

če zamanjam na poslovni paket imam jutri lahko 930/930

pač tako poslovno politiko majo je odgovor še najvišje rangiranega uslužbenca na tk s katerim sem govoril

tehničnih ovir da bi zvišali oziroma ponudili dražje pakete z več ul ni

mogoče na gponu, samo za na stari optiki ne
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

miha1135899 ::

Sem ga priklopil se jaz vceraj. Tako kot mora biti je glih ene 20% boxa. Sramota :) Zvestim narocnikom ki morajo placat izdajo bi lahko vsaj eno zarnico prilozili za fori, enako vsem tistim, ki so jih nategovali z dolgo dobavo. Za stari box imam pa zaracunano najemnino ze decembra nekaj dni. Ce do konca januarja ne bo kot mora biti bom imel cas in jih fino zahaklal ker tak odnos in resnost nista za nikamor. Kot je bilo ze gor omenjeno, tudi tolk niso da bi HBO OD zaklenili...

Konlov ::

Zakaj bi HBO zaklenili, če imam naročenega?

miha1135899 ::

Ja jaz ga nimam pa dela videoteka in uporabniku zgoraj...... :) kanali ne delajo.

Enako PickBox dela. Salabajski so :)

Konlov ::

To je namesto ene žarnice :D.
Ne vem, zakaj so tako na hitro tole ven splavili. Še kakšnega official portala ali kaj podobnega nimajo, da bi uporabniki lahko povedali težave in želje, oni pa to pozitivno uporabili.
Pač je danes tako. En sinček se je spomnil, da bi se na raji dalo na račun pametne žarnice kaj zaslužiti in očka sedaj fura ta fokus.

miha1135899 ::

Ce bi bilo to kot neko darilo, opravicilo bi ze kje zapisali. Nesposobnost je to :) A za senzorje dodajat tud se ni nikjer knofa, samo tista demo soba?

Konlov ::

Develco Senzor temperature in vlage HMSZB-110 HA je 40€ (za spremljanje temperature v prostoru. Za ta denar se dobi že solidna vremenska postaja...

NejcSSD ::

Jaz tudi mislim, da ne vejo, da imamo vključene vse programe na NEOtu :))
Ampak pač to ni nobeno opravičilo, da ne delajo stvari tako kot bi morale...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

miha1135899 ::

Vsi imamo kao 100/40 modri svet paket z mega hd, 3 obvestila imamo vsi gor itd, najbrz sploh ni razlik...

Sej se da lepo uporabljat kolikor rabim, sploh kolikor starsi rabijo, vseeno pa ce do konca januarja ne bo iz 20% delovanja napredka na 95% zreklamiram racun za december in januar pa se prijavim kam. Jaz sem se posebej pogret glede kompletnega odnosa od racunov do narocila in postarja tako da, iz mene se norca ne bodo delali :)

NejcSSD ::

Ja, da ne morejo umakniti to iz profila modri svet in pa 3 obvestil gor... To traja že od 20. novembra! (ne decembra)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kita103 ::

Ali še komu ne deluje HBO GO?
Jaz grem lahko gor in izbiram med vsebino, vendar mi potem, ko hočem dejasko kaj pogledat, stvar ne deluje. Imam pa naročen HBO preko telekoma.
Zanima me tudi, če je kdo kaj ugotovil za Logitech Harmony, ker dvomim, da bo na seznamu podprtih naprav pod imeno Neo-smartbox.

Sem pa tudi jaz precej razočaran. Sem zamenjal za stari Box (tisti s trdim diskom) in je zame edini plus veliko hitrejše delovanje in (ne vem zakaj) boljša slika. Minusov je pa ogromno (ali pa jaz česa še nisem našel oz nisem prav nastavil):
1. kot rečeno ne deluje HBO Go
2. Nima možnosti wifi povezave
3. Nima možnosti predvajanja z diskov na routerju (le plex in vlc)
4. Meniji so milo rečeno čudni (da pridem do plexa se moram prebit čez kar nekaj zaslonov texta in sličic, enak postopek je za HBO Go).
5. Glasovno upravljanje deluje, ampak ne za vse(če hočem gledat HBO, rečem HBO in prestavi, v primeru, da rečem HBO2 pa prestavi na HBO). Glasovni ukazi ne delujejo za odipranje aplikacij kot npr. Plex ali Hbo Go. Meni se zdi škoda, da daljinec ni malo večji in da nima številk gor.

Vse to je imel stari box veliko bolje narejeno in upam, da tudi tu dodajo v glavni meni opcijo, da si sam tja dodaš kako bljižnico.
Jaz resno razmišljam, da nazaj priključim stari Box, ker pri Neo-u dobre stvari še zdaleč ne odtehtajo slabih.

Konlov ::

Kako pa pridete do plexa? Na računalniku imam server, na Neotu pa ne najdem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

kita103 ::

Če se prav spomnim, držiš tisto tipko home (hišica) in greš potem na apps in moraš tam priti do dna strani, kjer se najahajo razne applikacije.

Kot sem že prej omenil, je struktura menijev precej čudna in so stvari nelogično razvrščene.

Konlov ::

Hvala. Na tehnični podpori so rekli, da ga za enkrat ni...

Konlov ::

Sem kupil senzor za vrata.
Senzor za vrata:
1. v navodilih piše, da meri tudi temperaturo. Te funkcije ne zaznam nikjer.
2. V navodilih piše, da v primeru slabega signala dokupimo "pametno vtičnico". Mi lahko svetujete, katera je to?
Ps.: v opisu piše: domet: do 30m :D. Meni ne deluje že 3m stran čez steno... mobitel je tam povezan še polno...

dvihtelic ::

1. dvomim da meri temperaturo, senzor za vrata?

Konlov ::

OBLO Door/Window Sensor
Expand your monitoring possibilities by installing OBLO door/window sensor. The sensor combines features of contact state changes detection, temperature measurement and ZigBee wireless communication in a single tiny device.

damirj79 ::

Ste že pisali, pa vseeno, mogoče kakšen insider; Kodi in/ali Chromecast bo nekoč? Ali obstaja Neo app za Android (TV) naprave in tako bi lahko imel res samo Nvidia Shield ali Mibox ali pa kakšno od kitajskih TV Box jajc ter ta app na njem?

Konlov ::

Ker senzor za vrata ne zazna omrežja, so mi predlagali pametno vtičnico oblo. Ker pa ta stane 50EUR, me zanima, če so ojačevalci signala wifi kaj ceneje in kaj naj gledam?

Bo tole delalo na NEO-tu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Uros!no ::

Hvala vsem beta testerjem za opisane izkušnje. Se vidimo čez eno leto :)

Konlov ::

Bo tole delalo na NEO-tu?: https://www.gearbest.com/access-control...

gendale2018 ::

meni je glupo da ne moreš pri urejanju seznama programov izbristat brezveznih

jaz bi si vse te nemške pa to ven pometu
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gendale2018 ::

Konlov je izjavil:

Hvala. Na tehnični podpori so rekli, da ga za enkrat ni...

a plexa?

plex je

pritisneš hiško

greš na moj tv

aplikacije

greš čisto dol in desno

maš plex, hbo go, vlc

izbereš plex



ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Konlov ::

Menite, da se bodo druge zigbee tipala za vrata (ne samo ta od telekoma oziroma dobavitelja iz Novega Sada) poconnectala na NEO?

TOP ::

Konlov je izjavil:

Menite, da se bodo druge zigbee tipala za vrata (ne samo ta od telekoma oziroma dobavitelja iz Novega Sada) poconnectala na NEO?

Če ti ga ne zazna ,potem imaš prešvoh omrežje ali probaj dat bliže router,ali dokupi eno poceni dostopno točko za 20e,druge ni.Mislim,da na NEO ne boš moral dat druge dodatne naprave,oziroma ko bom dobil bom preveru.

Konlov ::

TOP je izjavil:

Konlov je izjavil:

Menite, da se bodo druge zigbee tipala za vrata (ne samo ta od telekoma oziroma dobavitelja iz Novega Sada) poconnectala na NEO?

Če ti ga ne zazna ,potem imaš prešvoh omrežje ali probaj dat bliže router,ali dokupi eno poceni dostopno točko za 20e,druge ni.Mislim,da na NEO ne boš moral dat druge dodatne naprave,oziroma ko bom dobil bom preveru.

Dostopna točka: a tole?
Smartdoor pa je tudi tale že v košarici...
Čeprav počasi obupujem nad uporabno vrednostjo tega, da bom zjutraj na telefonu ali pa iz službe videl, da so garažna vrata odprta...

Konlov ::

Po mojem, da bi moral neo zaznati vsako pametno vtičnico standarda zigbee. Tudi tiste, ki niso 50€ :))

hafo123 ::

Mogoče bi poizkusil, če ti deluje kateri od teh poceni zigbee senzorjev (meni delujejo na Smartthings hubu bp.):

https://www.aliexpress.com/item/New-Xia...

Konlov ::

Piše, da je Smartthing US only?

hafo123 ::

Konlov je izjavil:

Piše, da je Smartthing US only?

Kje si videl Smartthing US only?
Ti senzorji uporabljajo zigbee protokol. V osnovi so namenjeni Xiaomi hub-u. Sam imam Smartthings hub (RU) in ti senzorji na njem delujejo bp.

miha1135899 ::

Kaksne ima pa NEO moznosti za upravljanje osvetlitve? Se da po prostorih ''vzgi luci dnevna soba'' ali ''vzgi luci 1'', ''vzgi luci 2'' ali je vedno ''all in'' za vse zarnice naenkrat? Kaj pa isto vprasanje za pametne vticnice? Obvescanje SMS o odprtih vratih/gibanju je vkljucno z imenom sobe? Je kdo, ki uporablja Zigbee senzorje z drugimi gatewayi sprobal kaj gre in kaj ne? Glede da osnove same televizije ne delajo kot bi morale domnevam da je pametni dom se toliko dlje od tega, me pa vseeno zanima ali lahko to pricakujemo, da bo enkrat na nivoju razvito ali bodo vedno vse zarnice naenkrat ON/OFF?

OK.d ::

Kaj bi pračlovek naredil z njim "nič" in tega se držijo tudi pri Telekomu:)
LPOK.d

Ghost007 ::

v bistvu res. Še za utež papirja ni ker je prelahki.

Že en meseca mi sedi v škatli ker ga doben noče met.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Joze_K ::

ma no ja. včeraj montiran.. zaenkrat deluje..
edino kar sem dobil pritožbo ta mlajših in ne vem odgovoriti:

kako sprožiti akcijo NAJDI PODOBNE / ko si v pogledu za nazaj
tisto kar je na SIOL BOX pilotu bilo na rumeni, rdeči,.. tipki.

a kdo ve?

Konlov ::

miha1135899 je izjavil:

Kaksne ima pa NEO moznosti za upravljanje osvetlitve? Se da po prostorih ''vzgi luci dnevna soba'' ali ''vzgi luci 1'', ''vzgi luci 2'' ali je vedno ''all in'' za vse zarnice naenkrat? Kaj pa isto vprasanje za pametne vticnice? Obvescanje SMS o odprtih vratih/gibanju je vkljucno z imenom sobe? Je kdo, ki uporablja Zigbee senzorje z drugimi gatewayi sprobal kaj gre in kaj ne? Glede da osnove same televizije ne delajo kot bi morale domnevam da je pametni dom se toliko dlje od tega, me pa vseeno zanima ali lahko to pricakujemo, da bo enkrat na nivoju razvito ali bodo vedno vse zarnice naenkrat ON/OFF?

Jaz sem jim že pisaril in dajal predloge. Nič ne bo sprememb... Pač je posel z srbsko firmo zaključen, naprej pa nikogar nič ne briga...

mumbo ::

Srbsko firmo? A so NEO razvijali Srbi?
««
5 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191079 (426) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161029 (664) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620020 (8376) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910383 (3770) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166195 (5926) Klemzz

Več podobnih tem