» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
6 / 34
»»

misek ::

Torej lahko razumemo celotno funkcionalnost kot eno bolj ali manj (ne)uporabno igračko?

Konlov ::

NEO smart home parts: http://www.obloliving.com/
Glede funkcionalnosti: naprava omogoča precej več, kot ponuja.
Nekaj na hitro u kup zmetano...

KTr1sk ::

mitfif je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

če je kdo iz okolice Celja s tem boxom, bi rad preizkusil, če dela ta daljinec


...



Deluje vse ( tudi air mouse )- edino PG+ in PG- ne deluje, pa v splošnem iskanju ne moreš pisati z tipkovnico ( v aplikacijah lahko pišeš ):

https://imgur.com/a/5cTJqbg

res deluje super, tudi številčnica, edino tipka za nazaj ne dela oz dela tipka ESC enako kot nazaj, samo obrnit je treba daljinec
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

miha1135899 ::

Imam pametno zarnico zigbee. Najde mi jo kot Oblo in se nekaj naprej, dolocil sem jo v dnevno sobo. Na TVju je ni, vidim samo demo sobo. Na telefonu pa je zaznana kot neznana naprava... kako ste vi povezovali da ste dobili zarnico not?

miha1135899 ::

Sem ugotovu da se na zarnici stela samo kelvine in zatemnitev, ni pa rgb - a je zato neznana naprava? A bi jo lahko kako drugace uporabil, s telefonom in appom in kako jo povezem? Wifija ne oddaja.

TOP ::

Kaj si prepričan,če si kupu pametno žarnico.ker nisi prepričan.Poglej navodila kateri APP daj na gsm in inštaliraj,te bodo vodila navodila lepo po vrsti.

miha1135899 ::

Dala z Zigbee, to sem preprican. Navodila pravijo da rabim gateway, kar je Neo. Neo najde, vrze pa pod neznane naprave. Appa ni omenjenega v navodilih. Zarnica je iz hoferja, ne vem kdaj so bile v ponudbi, slucajno sem jih opazil. 3x on/off pomeni default nastavitve, topla bela 100% moc, 5x on/off pomeni reset - ce se po tem prepozna hardware? Vidim pa sele zdaj, da so bile po 15€, kr drago, bom nesu nazaj in zamenjal za eno rgb, ce jo sploh imajo.
Glede boxa me pa zanima se ali je kdo namestil gor senzorje, zarnice itd. in jih upravljal PREKO TV? Ker ce ne grem pa reklamirat in prijavf nekam, jih mam pa ze poln k. Se enih navodil niso sposobni skup spacat

sirotka ::

Navodila pravijo, da rabiš gateway, ki podpira samo ZLL verjetno (Hue gateway recimo), ti univerzalni pa ponavadi potrebujejo driver, neznane naprave dobijo le on/off možnost, če ti da zatemnitev, je že kar napredek.

Ni težava v navodilih, bolj verjetno v nepodprti opremi, kajne? Na homeyu recimo rabim za vsako napravo pravi gonilnik, sicer je avtomatično on/off pri zigbee/z wave napravah.

dvihtelic ::

miha1135899 je izjavil:

Dala z Zigbee, to sem preprican. Navodila pravijo da rabim gateway, kar je Neo. Neo najde, vrze pa pod neznane naprave. Appa ni omenjenega v navodilih. Zarnica je iz hoferja, ne vem kdaj so bile v ponudbi, slucajno sem jih opazil. 3x on/off pomeni default nastavitve, topla bela 100% moc, 5x on/off pomeni reset - ce se po tem prepozna hardware? Vidim pa sele zdaj, da so bile po 15€, kr drago, bom nesu nazaj in zamenjal za eno rgb, ce jo sploh imajo.
Glede boxa me pa zanima se ali je kdo namestil gor senzorje, zarnice itd. in jih upravljal PREKO TV? Ker ce ne grem pa reklamirat in prijavf nekam, jih mam pa ze poln k. Se enih navodil niso sposobni skup spacat


narocil komplet,vendar sem zaenkrat uporabil samo semzor temperature in vlage

miha1135899 ::

A pa je vidna T in vlaga na TVju, ali je samo demo prikaz?

Na zarnicah pise, da so zdruzljive z Zigbee 3.0 se pravi je OK z Neotom, nic ni o. Meni zarnice na TVju ne prikaze, samo na telefonu v appu, je kot neznana naprava z on off knofom, ki pa ne reagira. Ko sem zarnico 5x vklopil, da se resetira je tudi na TV izpisalo nekaj v smislu senzor odstranjen. Komunikacija je torej, nima pa telekom razreda za tako zarnico uvrstit nekam, je samo za rgb, ki bi bila verjetno prepoznana. Implementacijo bo treba postimat na boxu pa bo, kdaj bo kaj je pa vprasanje, ker so tako gnili, da se ne spravijo niti Picbox pa HBO OD zaklent nam, ki ga nimamo narocenega, zalostno

dvihtelic ::

meni napise koliko je T in vlage in kdaj je bilo odcitano nazdnje

sirotka ::

miha1135899 je izjavil:

A pa je vidna T in vlaga na TVju, ali je samo demo prikaz?

Na zarnicah pise, da so zdruzljive z Zigbee 3.0 se pravi je OK z Neotom, nic ni o. Meni zarnice na TVju ne prikaze, samo na telefonu v appu, je kot neznana naprava z on off knofom, ki pa ne reagira. Ko sem zarnico 5x vklopil, da se resetira je tudi na TV izpisalo nekaj v smislu senzor odstranjen. Komunikacija je torej, nima pa telekom razreda za tako zarnico uvrstit nekam, je samo za rgb, ki bi bila verjetno prepoznana. Implementacijo bo treba postimat na boxu pa bo, kdaj bo kaj je pa vprasanje, ker so tako gnili, da se ne spravijo niti Picbox pa HBO OD zaklent nam, ki ga nimamo narocenega, zalostno


Saj pravim, verjetno nima driverja, za napravo, ki jo uporabljam doma velja isto, v primeru, da gre za neznano napravo, jo inštalira kot on off napravo, nobenih ostalih nastavitev.
https://apps.developer.athom.com/tutori...

OK.d ::

LPOK.d

Konlov ::

Ali so za takega z tipkovnico že slišali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

miha1135899 ::

Aha torej, kakor razumem se da zaklenit prepoznavo na samo tisto kar prodajajo, ali pa implementirat na univerzalen nacin s samo dvema parametroma, mora pa tud proizvajalec zarnice upostevat ta dva standardna IDja in ne nekaj tretjega. Kako se zarnica predstavlja ne morem verjetno nikakor prebrat? Kako pa delajo tiste zarnice iz ebaya, ko v description pise da ss uporablja Magic Home Pro app za nastavitve, kako se v tem primeru poveze, oddaja zarnica svoj wifi?
Zamenjal ju bom za RGB pa bo mogoce RGB prepoznana z drugima IDjema, mogoce nimajo driverja za dimmable in temperaturno nastavljivo zarnico da.

goldrake ::

Pozdravljeni ..v sredo sem dobil Neo vmestnik.Zamenjal sem ga za starega ker se vsebina za nazaj pri mojem starem po odaji, ki jo gledam ustavi in caka za nadaljevanje en lep kvadrat na sredini.glede na to da imam OLED lg tv je to do neke mere nevarno za burn in .NEO pri ogledu nazaj nadaljuje z predvajanjem ..samo zaradi tega sem ga kupil.AMPAK se mi neo ne pokaze avtomaticno, ce ga prizgem na OLED 65 c tv ga vidi na hdmi, ampak slike pa ni dokler ga ne odklopim od elektrike in spet priklopim.HDMI kable sem poskusil... 4. original pa moje 3, vhode tudi.se kdo z podobnimi tezavami?

gendale2018 ::

meni zazna tv in ga zna sam prižgat, ne zna ga pa ugasnit :)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dvihtelic ::

tudi pri meni je tko,prizge se ugasne pa se ne ;)

NejcSSD ::

https://forumi.siol.net/showthread.php?...

Tukaj je že 36 strani oziroma 360 jeznih prispevkov kaj vse ne dela
8-O
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

TOP ::

Večina vas ve da je tole pol izdelek,ker ma še velike porodne težave,zakaj hudiča siliste menjvaz,če veste da to ni še to.Pa počakajte mal,da pride do posodobitev in potem v nabavo.

Konlov ::

Kako bodo pa vedeli, kaj je narobe, če ne bomo testirali?
Ps.: tudi meni HDMI prizge TV ugasne pa ga ne (samy smart)

papasmrk ::

Pozdravljeni,

imam tale Neo Box in zaenkrat mi je fajn zadeva. Edino me matra kako si urediti tv spored npr. da za SLO1 sledi BBC Earth, potem pa National Geographic, itd...
Za komentiranje se moraš prijaviti

Konlov ::

V NEO na internetu to narediš...

luky ::

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

imam tale Neo Box in zaenkrat mi je fajn zadeva. Edino me matra kako si urediti tv spored npr. da za SLO1 sledi BBC Earth, potem pa National Geographic, itd...

Pojdi na stran neo.io in se prijavi z telekom računom. Tam si lahko vse nastaviš okoli programov, tudi priljubljene itn...
luky!

miha1135899 ::

Tako, zamenjal sem zarnici z nastavitvijo zatemnitve in kelvinov za RGB zarnico (Hofer Mueller Licht). V appu na telefonu je tudi RGB zarnica zaznana kot neznana, je pa vidna kot barvna zarnica na TVju. Dela vse razen barve ne spreminja in nikakor mi je ne vklaplja na glasovni ukaz, ceprav lepo zazna in napise, da je posredovano PD (vcasih box odpre screen moje naprave, vcasih ne, ob ukazu za vklop). Osramovim zarnicam iz telekoma spreminja tudi barvo, ali je to se nedodelano zaenkrat, kot 90% drugega? Lahko kdo potrdi delovanja se kaksnih drugih netelekomovih senzorjev?

gendale2018 ::

luky je izjavil:

papasmrk je izjavil:

Pozdravljeni,

imam tale Neo Box in zaenkrat mi je fajn zadeva. Edino me matra kako si urediti tv spored npr. da za SLO1 sledi BBC Earth, potem pa National Geographic, itd...

Pojdi na stran neo.io in se prijavi z telekom računom. Tam si lahko vse nastaviš okoli programov, tudi priljubljene itn...

manjka samo možnost da bi nekatere kanale dal ven iz sporeda, ampak baje da pride...
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Joze_K ::

je bil včeraj update...

zaenkrat opažam, da edino deluje da ob izklopu NEOta tudi vgasne TV (prej ga ni hotel)..
nikjer ni (ali pa ne najdem) infos kaj je bilo spremenjeno...

gendale2018 ::

kjera verzija?

pri meni je gradnja 1.0.9 različica vmesnika 1.2.3 pa mi vseeno ne ugase tvja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gendale2018 ::

no evo zdj mi je namestilo posodobitev (gradnja 1.1.3, različica vmesnika 1.4.0) in mi ugasne tv
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

gusto ::

Na strani www.neo.io sem se že pred časom (2 meseca) aktiviral promocijsko obdobje (14 dni). Prijavil sem se s podatki od Mojega Telekoma. Danes se za hec vpišem in vidim, da lahko še vedno gledam programe. Vseeno je ali se vpišem na računalniku ali telefonu. Pri Telekomu imam samo mobilno naročnino. Kako je s tem? Ali mi to pripada, je trenutno odprto, so pozabili? Nikjer ne najdem podatka o tem.

gendale2018 ::

lahko si tiho in upaš da bo čim dlje šlo čez, lahok pa vprašaš na customer supportu
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dunda ::

gusto je izjavil:

Na strani www.neo.io sem se že pred časom (2 meseca) aktiviral promocijsko obdobje (14 dni). Prijavil sem se s podatki od Mojega Telekoma. Danes se za hec vpišem in vidim, da lahko še vedno gledam programe. Vseeno je ali se vpišem na računalniku ali telefonu. Pri Telekomu imam samo mobilno naročnino. Kako je s tem? Ali mi to pripada, je trenutno odprto, so pozabili? Nikjer ne najdem podatka o tem.

Kaj sploh pomeni to promocijsko obdobje? Si dobil nov box? Ti na telefonski aplikaciji omogočajo več kot neprijavljenem?
Tole je bilo meni nejasno (ali pa takrat, ko sem gledal, niso imeli pojasnjeno).
https://www.kacnje.eu

sirotka ::

dunda je izjavil:


Kaj sploh pomeni to promocijsko obdobje? Si dobil nov box? Ti na telefonski aplikaciji omogočajo več kot neprijavljenem?
Tole je bilo meni nejasno (ali pa takrat, ko sem gledal, niso imeli pojasnjeno).


Na spletni strani si lahko gledal programe, dokumentarce, upravljal virtualno hišo...pač testiral funkcije. Še vedno pa deluje tudi meni, domnevam, da bodo tvin ukinili in zato prek spleta še vedno deluje vsem.

gusto ::

dunda je izjavil:

Kaj sploh pomeni to promocijsko obdobje?


Direktno na tej strani je pisalo, prijavite se s svojim Telekom računom ali s tel. št. in kodo preko SMS (mislim da) in preizkusite aplikacijo. Mislim da niti ni bilo nujno da si Telekomov naročnik.

dunda ::

Aha. Takrat, ko sem gledal, je bilo v skupaj še v zraku. Sam sem sicer Telekomov naročnik, nisem (še) prešel na NEO. Sem pa namesto Tvina že pred časom namestil NEO aplikacijo na telefon. Kaj pa vem - razen nekaj ščurkov :D je meni delovala, ne vem pa, če morda kaj ne bi smelo :-)
https://www.kacnje.eu

vesolc ::

a morš bit njihov naročnik za uporabo web aplikacije, al se lahko samo naročiš na storitev, tud če si pri drugem operaterju?

gendale2018 ::

a prodajajo v slo kje te smart žarnice po enem kosu + nizki ceni (5-10 eur) + e14 navoj + 6500k barvna toplota (oziroma nastavljiva) + na maks svetlosti enakovredna vsaj 150W navadni + nastavljive rgb barve

po možnosti online tako da lahko probaš in vrneš če ti je bv
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Kakšna je uporabna vrednost nastavljanja barv žarnice?

gendale2018 ::

če je treba na roke v zabavi z igranjem z novo tehniko

če/ko enkrat porihtajo sw da se barva spreminja v skladu s predvajano vsebino pa boljša izkušnja pri gledanju tvja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Konlov ::

Philips back light style?

gendale2018 ::

nekako tako
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Konlov ::

Hudo...

vangelis1890 ::

A ima kdo priklopljeno NOTRANJO kamero Dahua K26?

Kupil 2 notranji kameri, zunanjih še ni na zalogi. Prej sem imel eno kamero, ki je bila vezana na tp-link povezavo preko elektrike v hiši. Kamera je delala 5 let in crknila. Dahuatove kamere ni mogoče priklopit preko tp-linka, vsaj meni ne uspe. Lamero sem priklopil direkt na telekomov ruter in zadeva je zalaufala, slika deluje tudi preko NEOta in preko mobilne aplikacije.

Problemi:
- kot rečeno, ne morem jo priklopit preko tp-linka
- če preko mobilne aplikacije kamero povežem z wifijem, dela (vsaj videt je v aplikaciji, da je priklopljeno na wifi), ampak samo dokler je vklopljen ethernet kabel direkt v ruter. Čim potegnem kabel ven, pade tudi wifi povezava in kamera ne deluje
- nikjer ne vidim, kako lahko dvosmerno komuniciram s kamero (da v mobi aplikaciji nekaj poveš in bi se slišalo v kameri na zvočniku), enostavno ni te opcije, čeprav je na netu pri opisu kamere to jasno napisano.
- danes sem opazil, da hoče kamera it na dva dela, ni mi padla dol ali kaj podobnega

On top of that, meni govorno ukazovanje na NEOtu ne dela. Zelo razočaran.

TOP ::

Kako maš pa povezan tp-link z modemom je uprašanje ali dela kot ruter ali AP.Verjetno maš dva omrežja.

vangelis1890 ::

Nisem najbolj podkovan v tehniki in težko razumem tvoje vprašanje. Tele napravice imam po bajti:
https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

Eno podobno imam v garaži, da mi IP zvonec na portonu vleče internet po električnem omrežju iz garaže v hišo, drugo v kuhinji, kjer imam tablico na ethernet preko take naprave (nisem fen wifija, skušam čimveč spravit na kabel) in mi služi da zvoni zvonec in da seveda vidim, kdo stoji pred zvoncem. Eno tako sem imel v otroški sobi, da vidim, kaj se dogaja z otrokom, ko spi (otrok s posebnimi potrebami). Razmišljam, ali je ves hec v P2P? Ampak tale telekomova kamera naj bi imela vsaj prenos v oblak preko P2P. Nimam pa pojma, kaj prenos v oblak sploh pomeni, nikjer ne vidim, da bi lahko posnetke downloadal, in kaj se sploh posname v oblak.

Aja, še to, dejansko imamo 2 omrežji (po optiki, torej 2 liniji od Telekoma, na eno vezan Telekom, na drugi T2). Kar gre preko tp-linka skozi elektriko krmari redundency ruter preko swicha. Sem poskusil vezat tp-link direktno na telekomov ruter, tako da je šel ves pretok podatkov tudi IP zvonca preko telekomovoge ruterja, IP zvonec je delal po resetu, tablica prav tako, telekomova kamera pač ne. Pa to popizdiš. Naročil sem eno generično P2P kamero, pride drug teden, javim, kako bo delovalo.

Zgodovina sprememb…

Seba27_si ::

Živjo,

je že komu uspelo povezati Philips HUE bridge z NEO?

Meni včeraj ni uspelo, na Telekomu pa pravijo, da še niso testirali.

hvala!

Lep pozdrav,

virusZz ::

Kolikor je meni znano, še niso podprli bridga.
Na kakšen način pa bi ti sparil, ker nikjer ne vidim te opcije?
virusZz

Seba27_si ::

v NEO APP-u imaš opcijo dodaj napravo, in potem če bi pritisnil na okrogli gumb na HUE bridge bi moralo delovati :)

ampak ga ne zazna.

lp

OK.d ::

Raje si nabavi amazon echo dot ali google home mini in boš brez problema upravljal, kot pa čakal da ta polizdelek zrihtajo;)
LPOK.d

MaStr ::

Je možno preko NEO kakorkoli streamati audio in video (s podnapisi) datoteke iz PC hard-diskov?
Na Siol-Boxu sem streamal s pomočjo TVersitya. Je kaj takega možno tudi pri NEO?
««
6 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
19991 (338) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
16997 (632) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7619822 (8178) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910318 (3705) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166099 (5830) Klemzz

Več podobnih tem