» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
20 / 35
»»

predrzni007 ::

Veliko naš je preko rune ošo, to je nefer, spet izpadamo kljub temu da smo na fucking optiki, to ni nikaršnja nadgradnja optike ,ošo je pa mali k1urac od bige.

Aramis ::

Nevem katera je. območje gornje radgone...

dvihtelic ::

Kako pa veš katera je? Pa kje je možna nadgradnja?

quadro933 ::

Jst sm tud na OŠO, zakaj hudiča samo Telekom omejuje hitrost na 100/20? Ostali tega ne omejujejo, Sem na A1 in bi šaltal na Telekom, samo zaradi hitrosti interneta ne bom prešaltal. Sem včeraj klical na Telekom, pa so rekli, da nimajo v planu višat hitrosti na OŠO. Kakšna politika je to?

stara mama ::

Trenutno smo na A1, položene imamo cevi za optiko, telekoma pa sploh ne briga za optiko, ker nismo njihov naročnik.
Če grem na njihov paket (Neo A), kake imamo realne možnosti, da kaj storijo v tej smeri?
(Na tej liniji bi bla potem dva njihova naročnika)

xseki ::

Sosednje hiše imajo optiko? Naknadno bi lahko sicer potegnili optiko do tebe.

stara mama ::

Ne, so na enakem kot mi.
Dve hiši smo, mi in sosedi precej skupaj. Oni sicer so telekomov naročnik, zgleda sami niso dovolj, z nami se pa nočejo zaenkrat niti pogovarjat (A1).
Zato bi požrl večjo naročnino pa šel na njihov paket, če imam sploh kako možnost, da se potem zadeve za nas oboje hitreje sprovedejo.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Tukaj si lahko pogledaš stanje optičnega omrežja v tvoji občini: https://gis.akos-rs.si/ (TK INFRASTRUKTURA > Omrežne priključne točke - OPT).
In tukaj: https://investicije.akos-rs.si/namere-p... vse namere in pozive operaterjev glede gradnje.

Pri nas smo sicer dosegli, da bo Telekom gradil optiko v sosednji vasi in v centru občine, Rune pa v ostalih predelih. Telekomova dela zamujajo že za dva meseca. Rune pa naj bi začel kopat čez en mesec. Jaz sem klical na Telekom in GVO že dolgo časa nazaj, ampak takrat niso bili zainteresirani niti malo.

Trenutno sem še popolnoma na istem kot ti. Tudi jaz bi požrl večjo naročnino če bi le to pomenilo, da imamo optiko in normalno delovanje fiksnih storitev.

stara mama ::

Hvala!
No, vidim da ima celo zapuščena bajta malo prej optiko, potem se res počutiš kot zadnji papak v vasi :)
Vse kar rabimo je parica v cev.
Je kak telekomovc tu? :)

no comment ::

50m stran od najzmogljivejšega superračunalnika v državi smo optiko dobili pred dvema letoma.

Malo v tolažbo, čeprav vem, da ne pomaga kaj dosti...

MacGyver141 ::

stara mama je izjavil:

Trenutno smo na A1, položene imamo cevi za optiko, telekoma pa sploh ne briga za optiko, ker nismo njihov naročnik.
Če grem na njihov paket (Neo A), kake imamo realne možnosti, da kaj storijo v tej smeri?
(Na tej liniji bi bla potem dva njihova naročnika)


Zanimivo, pri nas na začetku 2019 ko so gradil, niso nič kompliciral. Sem imel istočasno zvezan kot pa sosedi na T-2 ali A1.

dussan ::

stara mama je izjavil:

Trenutno smo na A1, položene imamo cevi za optiko, telekoma pa sploh ne briga za optiko, ker nismo njihov naročnik.
Če grem na njihov paket (Neo A), kake imamo realne možnosti, da kaj storijo v tej smeri?
(Na tej liniji bi bla potem dva njihova naročnika)


Najbolj preprosto - pošlješ povpraševanje za možnost priklopa na Telekom. Verjetno ti bodo ponudili mobilno, če nimaš ničesar. Potem pišeš / kličeš in sprašuješ, če bi se dalo potegniti optiko. Meni so jo po nekaj letih "tečnarjenja" zastonj, vezati sem se moral za dve leti. Sem bil pa pripravljen tudi nekaj plačati. (Cev po parceli sem potegnil sam, do parcele pa je Telekom.)

VelkBla ::

no comment je izjavil:

50m stran od najzmogljivejšega superračunalnika v državi smo optiko dobili pred dvema letoma.

Malo v tolažbo, čeprav vem, da ne pomaga kaj dosti...



Vem tudi za malce bolj absurdni primer kot je tole, ampak ok, to je potem lahko subjektivno.


Neki me zanima...če se GVO-ju da soglasje za izkop in polaganja optike, mi je nekako samoumevno, da more pot vrniti v prvotno stanje zlasti (občinska pot/cesta itd..). Enak princip gre po privatnem zemljišču pa magari, če so mu rezali in razkopali asfalt? Ali se mora lastnik potem samo ukvarjati s tem? Nobeden cisto natancno ne pove...

ziki ::

Si bom sposodil to temo, ker je še najbolj aktivna, kar se tiče NEOta. Glede na to, da smo prisiljeni zamenjati Box S za Neo škatlico in naletel na težavo.

Za Box S sem imel stvar nastavljeno tako, da iz Telekomovega modema (trunk port) gre kabel v moj router, kjer imam potem na enem portu nastavljen VLAN na 3999. Zadeva je do sedaj delovala brez problema, če pa zamenjam Box S za NEO, se le-ta ne more povezati, oz jamra, da ni povezave.

Router ne bi preklapljal v kakšen koli drugi mode, ker ga primarno rabim za WiFi. Gre za en jajc od routerja, za 20EUR, tako da kakšnega OpenWRT-ja ne morem inštalirati gor, ampak ima kljub temu en kup nastavitev, ki se jih lahko spreminja.

Sem kaj zgrešil, pozabil, so se kakšne nastavitve spremenile? Kolikor sem googlal, nisem našel nič kaj takega, da bi se port ali kaj spremenilo, zato mi je čudno, da na isti konfiguraciji Box S deluje, NEO pa ne.

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziki ()

Vuli ::

ma, načeloma bi moral lih tako špilat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

ziki ::

Vuli je izjavil:

ma, načeloma bi moral lih tako špilat.


Kolikor sem prebiral ostale teme, sem tudi jaz isto mislil... Če grem v NEOta direktno iz modema zadeva dela, če pa iz routerja pa ni povezave, dočim Box S dela brez težav.

cekr ::

Enostavno to rešiš tako, da daš pred router najboljnajbolj osnoven switch. NEO-ta vklopi direktno v switch. Tako ne bo vmes nobene pametne logike, ki bi ti pila kri. Dalnoročno je pa to tudi najboljša rešitev. Če ti sfriziran router crkne, bo problem takoj rešen brez iskanja novih rešitev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MacGyver141 ::

ziki je izjavil:

Vuli je izjavil:

ma, načeloma bi moral lih tako špilat.


Kolikor sem prebiral ostale teme, sem tudi jaz isto mislil... Če grem v NEOta direktno iz modema zadeva dela, če pa iz routerja pa ni povezave, dočim Box S dela brez težav.


Imel enako nastavitev na tastarmu routerju in tudi neo ni laufal, box pa normalno.

mitfif ::

BOX deluje tako z netagiranim kot tagiranim 3999 VLANom. NEO deluje samo z tagiranim VLANom 3999.

ziki ::

MacGyver141 je izjavil:

ziki je izjavil:

Vuli je izjavil:

ma, načeloma bi moral lih tako špilat.


Kolikor sem prebiral ostale teme, sem tudi jaz isto mislil... Če grem v NEOta direktno iz modema zadeva dela, če pa iz routerja pa ni povezave, dočim Box S dela brez težav.


Imel enako nastavitev na tastarmu routerju in tudi neo ni laufal, box pa normalno.


Kako pa si rešil zadevo?

MacGyver141 ::

ziki je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

ziki je izjavil:

Vuli je izjavil:

ma, načeloma bi moral lih tako špilat.


Kolikor sem prebiral ostale teme, sem tudi jaz isto mislil... Če grem v NEOta direktno iz modema zadeva dela, če pa iz routerja pa ni povezave, dočim Box S dela brez težav.


Imel enako nastavitev na tastarmu routerju in tudi neo ni laufal, box pa normalno.


Kako pa si rešil zadevo?


Kupil mikrotika :D

Vuli ::

hmm, ja, mikrotik je sigurno dobra izbira.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

clancy ::

Kako je možno, da ne prime štirimestna Neo pin koda? Je možno, da se je spremenila/izbrisala z posodobitvami ali ko sem menjaval modem in so mi a na daljavo nastavljali?
Se jo da kako ponastaviti?

DamijanD ::

MacGyver141 je izjavil:

Zgleda se bo enkrat v maju povišala, čeprav paketi se pa že prodajajo pod 1000/100.
https://siol.net/digisvet/novice/kdo-se...

Baje da počasi/postopoma vključujejo 1Gb.

predrzni007 ::

Ja, ampak samo od Telekoma grajena optika, ne pa od ošo omrežja žal ...

xseki ::

Res bi bil že čas, da se tudi nekaj naredi/nagdradi na OŠO...

cekr ::

OŠO ni problem Telekoma. S tem se mora ukvarjat sam upravitelj.
Za en čas boste morali biti zadovoljni vsaj s tem, da nekaj imate.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Daniel ::

Upravitelj je GVO, ki je praktično del Telekoma.

In ostali operaterji na istih vlaknih ponujajo višje hitrosti, Telekom, pa jih zanimivo, noče. Večini je to sicer povsem dovolj, kdor pa rabi več bo pa očitno primoran menjati operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

cekr ::

GVO ni praktično od Telekoma ampak je kar njegova firma.

Potem je stvar, kdo financira. Boste pa prišli na vrsto. Samo najprej morajo podelati svoje. Sebe postavi na njihovo mesto. Kaj bi najprej storil?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Daniel ::

Gre se za to, da bojo začeli izgubljati naročnike s tako politiko. Ker oprema po centralah je tako ali tako gigabitna in je vse skupaj stvar par klikov v sistemu.

In v teh istih centralah recimo T2 in Telemach ponujata hitrosti 300+.

Jaz nisem na OŠO, omenjam za druge.

quadro933 ::

točno tako, jst sm na A1 in imam na OŠO hitrost do 240/40. Bom kmalu prešaltal na druga operaterja, mislu sem Telekom, samo mi tale omejitev do 100/20 ne diši, ker nas je dosti uporabnikov interneta doma.

Tako da ne razumem politike Telekoma in GVO (ki je v lasti telekoma), da svojim uporabnikov ne dovoli višje hitrosti. Men se zdi, da počasi zgubljajo stranke. Npr. Telemach paket EON Full ima na OŠO hitrost do 300/30. Pa še ceni Telekoma je potrebno na OŠO-tu prišteti še 4 EUR in imajo poseben cenik na OŠO???? A1 tega recimo nima, oglaševana cena ta, ki jo plačaš, isto je z Telemachom ter T2. Svašta

V moji okolici je že precej malo uporabnikov Telekoma... Zanimivo pa čedalje več uporabnikov Telemacha, v naši okolici Telemach celo prekaša Telekom po svojem mobilnem signalu

Linko ::

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Tukaj imajo za doplačilo OŠO
OŠO do 350/40 Mbit/s - 5 €
OŠO do 350/100 Mbit/s - 7€

Kako pa je v praksi na lokacijah pa ...

quadro933 ::

NEO C cena 56 EUR (doplačilo za OŠO 60 EUR), potem pa še doplačilo 5 EUR za višjo hitrost???
Ja, to vem, samo zakaj bi doplačeval? Pri vseh ostalih tega ni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

cekr ::

quadro933 je izjavil:

NEO C cena 56 EUR (doplačilo za OŠO 60 EUR), potem pa še doplačilo 5 EUR za višjo hitrost???
Ja, to vem, samo zakaj bi doplačeval? Pri vseh ostalih tega ni?


Ker mora operater v tem primeru plačevat najemnino.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Daniel ::

V primeru Telekoma bi to potem bilo iz levega v desni žep. Vsekakor zanimiva poslovna odločitev.

aborko ::

Eno vprašanje - NEO aplikacija na telefonu. To dela ok oz. primerljivo EONu na telemachu? Ker preizkusil sem NEO aplikacijo z 1 mesečnim preizkusnim obdobjem in zadeva ne dela sploh. Preizkušeno na parih telefonih. Mogoče imajo kakšno omejitev, da dela samo na telekom omrežju, ker ne verjamem, da bi si Telekom privoščil, da jim aplikacija ne dela.

mat11 ::

Si drugače na telekomu? Moraš se prijaviti z uporabniškim imenom iz Telekoma.
mat

MacGyver141 ::

aborko je izjavil:

Eno vprašanje - NEO aplikacija na telefonu. To dela ok oz. primerljivo EONu na telemachu? Ker preizkusil sem NEO aplikacijo z 1 mesečnim preizkusnim obdobjem in zadeva ne dela sploh. Preizkušeno na parih telefonih. Mogoče imajo kakšno omejitev, da dela samo na telekom omrežju, ker ne verjamem, da bi si Telekom privoščil, da jim aplikacija ne dela.


Ni nobene omejitve na omrežje. NEO aplikacija je celo delovala še v rusiji (saj lansko leto je bilo še tako).

alexz ::

pri poskusni dobi se prijaviš z mejlom in kodo ki jo dobiš na mejl

moja iskušnja z poskusno dobo je ista, v mobilni app se ne da prijavit, vedno javi napako

če poznaš koga ki je na telekomu probaj se preko njega prijavit v mobilni app s svojimi podatki

alexz ::

Ni nobene omejitve na omrežje. NEO aplikacija je celo delovala še v rusiji (saj lansko leto je bilo še tako).


si to bil na poskusni dobi ali reden naročnik? tu je govora o poskusni dobi torej tole https://neo.io/prijava/promo-koda

MacGyver141 ::

Sem redni naročnik. Samo ne vidm, zakaj bi bilo kaj drugače.

aborko ::

Sej to me je zanimalo, verjetno tale preizkusna doba ne deluje ok, če pa si na naročniškem, pa verjamem, da je drugače. Preizkusil pa sem tudi web verzijo na prenosniku. Isto ni nič delovalo, no razn kak napovednik za film...

dvihtelic ::

Meni čisto lepo deluje na telefonih,tablicah in prenosnikih.

NejcSSD ::

Meni povsod, v vseh omrezjih in državah deluje bp
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

cekr ::

No, NEO app tudi zelo rad pozabi prijavne podatke.
Včasih je pa tudi mučenje pri logiranju vanj. Verjetno kakšno preverjanje, koliko jih lahko hkrati gleda. Mislim, da max 5. Bi se pa spodobilo, da ob takšnih napakah tudi napiše vzrok, če je problem max.

Se pa da gledat tudi preko brskalnika. Tudi na telefonu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

no comment ::

Daniel je izjavil:

V primeru Telekoma bi to potem bilo iz levega v desni žep. Vsekakor zanimiva poslovna odločitev.

Najverjetneje pa je bolj stvar poslovne “higijene”. Če bi Telekom strankam zaračunaval enako ceno preko svojega in najetega omrežja, bi konkurenca upravičeno lahko trdila, da gre za nelojalno konkurenco (ker desni žep financira levega).

Linko ::

Linko je izjavil:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Tukaj imajo za doplačilo OŠO
OŠO do 350/40 Mbit/s - 5 €
OŠO do 350/100 Mbit/s - 7€

Kako pa je v praksi na lokacijah pa ...


...dobil odgovor za mojo lokacijo

nadgradnja hitrosti pri vas žal ni možna, saj je vaš upravljalec najetega omrežja ne omogoča.

Na naši spletni strani so navedene možne nadgradnje hitrosti, ko je upravljalec najetega omrežja Telekom Slovenije.

Upravljalec pa je Telemach Rotovž. Zdaj ali je omejitev fizična, ali pa samo v pogodbi... pa nisem dobil odgovora..

Daniel ::

A dejansko obstajajo omrežja, kjer je upravljalec namesto GVO (ali RUNE) kdo drug? Večinoma je omejitev samo papirnata. Dvomim, da kdo dandanes še uporablja opremo, ki zmore samo 100 Mbit.

rs1975 ::

Daniel je izjavil:

A dejansko obstajajo omrežja, kjer je upravljalec namesto GVO (ali RUNE) kdo drug? Večinoma je omejitev samo papirnata. Dvomim, da kdo dandanes še uporablja opremo, ki zmore samo 100 Mbit.

Seveda so tudi drugi upravitelji omrežja, npr. Tritel.

_Denny_ ::

Iz prve strani Telekomovega OŠO pdf-ja:
GVO, GVO/TS, Infratel, Iskra Sistemi, Komo, Kostak, Optic-Tel, RUNE, Telemach Rotovž, Telemach Tabor, Tritel, Valtel
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
««
20 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191135 (482) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161048 (683) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620108 (8464) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910412 (3799) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418156 (8882) tinx

Več podobnih tem