» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
36 / 36
»
»»

redzion ::

grr.. nop.. Mi mogoče zaupaš kateri daljinec simuliraš?

jhames ::

V IR načinu dela vse kot v BT. HDMI CEC imam jaz tako izklopljen.

Ne vem kater daljinec simuliram oz. nobenega.
Pri Harmony je bil postopek tak, da mi je napisal kater gumb naj pritisnem na Neo daljincu, in potem je sam zaznal za katero napravo gre, oz. lahko bi dodal vse gumbe.
Ampak ni bilo treba, ko je en gumb zaznal so vsi ostali delovali avtomatsko.
Mora bit pa Neo daljinec v IR načinu. Če se prav spomnim sem ugasnil Neo box (izklop iz elektrike) in ker ni bilo BT povezave je delal v IR načinu.
Če ga daš v IR način, verjetno lahko tudi tvojega daljinca naučiš vse tipke, tako da pritiskaš tipke na Neo daljincu.

toro69 ::

Lahko počakaš da je baterija bolj slaba, potem samodejno sklopi BT in gre v IR :)

GupeM ::

Z Logitech harmony potem verjetno nimaš glasovnega upravljanja Neota?

redzion ::

Ma ti si car.. u prvo vse tipke skopirane.. Hvala 100x.. Sj važna mi je samo power sicer - ostale raje uporabljam via BT k je bolj priročno de ne rabim ciljat.. vglavnem.. hvala..

jhames ::

GupeM je izjavil:

Z Logitech harmony potem verjetno nimaš glasovnega upravljanja Neota?


Ne glasovnega upravljanja ni. Ampak jaz ga tako ne uporabljam.
No še vedno ga imaš na Neo daljincu. Lahko oba istočasno uporabljaš.

energetik ::

pred 6 urami
Moteno delovanje televizije Telekoma Slovenije

Obveščamo vas, da je moteno delovanje televizije Telekoma Slovenije na območju celotne Slovenije. Težave rešujemo in prosimo za razumevanje.



Verjetno še komu ne dela? Kar naenkrat se usulo okoli 16h. Ne dela niti mobilna app, niti web dostop. Ruski hekerji?
Še dobro, da ni Gira danes...

https://www.telekom.si/pomoc/obvestila-...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

DamijanD ::

A je še kdo imel včeraj izpad interneta od ~ 15:40 - ~21:00, baje da je bil neki sistemski problem samo ne vem točno kaj/kje.

sinkovcm ::

Živjo,

iščem nekoga, ki bi mi skonfiguriral Telekomov Neo IPTV na Mikrotiku (RB2011UiAS-RM) seveda proti plačilu, saj se igram s tem routerjem že 3. dan...
Zadeva je sledeča telekomov modem je na bridge in gre potem UTP povezava na Eth1 na Mikrotik router (WAN). Iz routerja gre Eth2 na switch na katerem je celo omrežje (LAN) in Eth3 na TV Neo box.
Igral sem se že z Vlanom 3999 in bridgem vendar neuspešno. Config mi uspe pripeljali le do te mere, da dobi Neo box ip in deluje vendar je slika črna/ni signala vidijo pa se le TV sporedi ipd.
Na bridge sem vklopil tudi IGMP snooping.
Če je kdo voljan pomagati naj se mi javi na ZS.

Daniel ::

Kot prvo menjaj 2011 vsaj za Ac2, AC3, AX2 ali karkoli novejšega na arm platformi. Na 2011 izkušnja ne bo najboljša, ker je prestar za take obremenitve (čisto iz prakse, ker sem imel 2011 v taki situaciji).

Tvoja težava je verjetno v tem, da nimaš ločenega bridga za IPTV. Torej ločen bridge z vlanom 3999 nastavljenim na istih eth vmesnikih kot je lokalni lan.

Ustvariš VLAN 3999 na eth portih. Ustvariš nov bridge in v ta bridge dodaš vse te VLANe3999 skupaj s tistim, ki mora biti ustvarjen na WAN portu.

Gapi ::

/interface vlan
add interface=ether8 name="Neo TV eth8" vlan-id=3999
add interface=ether9 name="Neo TV eth9" vlan-id=3999
add interface=sfp-sfpplus1 name="Neo TV sfp" vlan-id=3999

Vlan interface za tv dodaš na fizični interface ne na PPPOE interface. V mojem primeru je to SFP pri tebi bo to Eth1
/interface bridge
add name="Siol Neo TV"
add bridge="Siol Neo TV" interface="Neo TV sfp"
add bridge="Siol Neo TV" interface="Neo TV eth9"
add bridge="Siol Neo TV" interface="Neo TV eth8"

Isto je z bridge.

Da ti dela ogled nazaj in internet na boxu imaš še te interface v default bridgu. V mojem primeru je eth8 in eth9 ne pa sfp
No person is rich enough,to buy back his past.

FastHeart ::

Ravnokar so me priklopili na NEO in po prvih vtisih mi tole deluje kar precejšenj downgrade z EONa. Razen za nekaj stotink hitrejšega odzivanja je skrojaj vse ostalo slabše.

-ni možnosti airplay/chromecast
-ne moreš nalagati nobenih dodatnih aplikacij
-vmesik bolj okoren
-daljinec brez osnovnih funkcij

Že opažam nepravilnosti tudi z internetom, na glavnem signalu 500Mb/s kljub obljubljenim 1Gb/s, da sploh ne omenjam patetičnih repeterjev v NEO boxih, ki so limitirani na 100Mb/s in zelo kratek doseg (5m ali manj).

DamijanD ::

FastHeart:
- alineje so za Telekom ne za nas
- kar se hitrosti tiče: A 500Mb/s dobiš na kablu ali wifiju? Nihče ne uporablja wifija v NEOtih to je samo za to, da lahko oglašujejo.

Furbo ::

Neo box si lahko srečen, če sliko kaže, vse ostalo je patetično.

Iskalnik za en kurc, še številko kanala ročni komaj vneseš, samo računati jih znajo odlično. Pa ne mi začeti, da se lahko pogovarjam z njim. S faking daljincem se ne mislim pogovarjati.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

telexdell ::

DamijanD je izjavil:

FastHeart:
- alineje so za Telekom ne za nas
- kar se hitrosti tiče: A 500Mb/s dobiš na kablu ali wifiju? Nihče ne uporablja wifija v NEOtih to je samo za to, da lahko oglašujejo.

NEO ima le WiFi 5G. Meni lepo pokriva dnevno sobo in zunanjo teraso. Tako mi laptop in mobilc delujeta na 5G ostala "krama" pa na 2,4G. je kar precejšnja razlika v hitrosti brskanja. Če pa nimaš naprav katere omogočajo 5G ali tega ne znaš uporabljati pa ni kriv NEO.

Če komu ni všeč originalni daljinec pa lahko dobi tudi klasični daljinec s številčnico.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Furbo ::

Daljinec s številčnico bi moral biti že v osnovi, to skoparjenje je moral izumiti nek nezakonski otrok oblikovalca in ekonomista.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

sinkovcm ::

@Gapi
@Daniel

Hvala za tole. Imel sem vse nastavljeno prav. Težava je bila v Telekom modemu in v portih kjer je bil vštekan kabel, ki je šel do routerja. Če je vštekan v port 4 od modema mi deluje vse BP.

bastadu ::

Opcija NEO TV Lite pride 1,9€/mesec, ali je v to vključena namestitev na do 5 naprav ali zaračunajo potem vsako napravo 1,9€/mesec? Ker kvaliteta slike je pa res občutno slabša v primerjavi z NEO SmartBoxem ali z Telemachovo EON aplikacijo ...

GupeM ::

Vsaka naprava posebej se računa.

cekr ::

Če moraš dajat 1,9€, je boljše da stisneš za NEObox. Seveda, če si občutljiv na kakovost/ločljivost slike. Če imaš pa nekaj za zraven/občasno, je ceneje telefon NEOApp/Chromecast.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Furbo ::

Jaz sem nedavno prešel na optiko in skoraj ni razlike med najslabšo kvaliteto slike na neo box in med najboljšo.. sem pričakoval več.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

SHiL ::

Pozdravljeni! Ali ima kdo paket NEO preko 5G omrežja? Zanima me, kateri modem dobiš in če ima ta modem možnost priklopa zunanjih usmerjenih anten.

sokol11 ::

Neo Box komunikator za televizijo še vedno rabi posebej VLAN da deluje (video/trunk port iz modema)? Ali je dovolj le data LAN? Če bi naredil z wifi repeaterji mesh in iz repeaterja priklopil kabel ki bi imel internet dostop preko WiFI-ja do Neo Box komunikatorja bi zadeva delovala?
>-<

Furbo ::

Ne, še vedno rabi vlan.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Vegovc ::

tbostjan je izjavil:

Zdravo imam eno vprašanje glede nastavitve slike na NEO-tu.
imam nov televizor Samsung s90C Oled, ki je 120 HZ.
sedaj imam resolucijo nastavljeno na najvišjo možno 2180 60 HZ.
Pa imam občutek da slika lepše teče na 50 HZ. Ali imajo te Hz kaj veze z HZ, ki jih ima televizor?
Kakšno nastavitev priporočate za moj TV? Ali je kakšna razlika v sliki.
Kaj vleče tam če dam po samodejno ali privzeto?

Hvala za pojasnitev.

lep pozdrav,
Boštjan

Sem se tudi sam precej zafrkaval s tem. Problem je, ker načeloma so TV programi na Neotu predavanji v 50 Hz, zato je najboljše nastaviti na Neotu med nastavitvami slike eno izmed resolucij, ki vsebuje 50 Hz. Če pa gledaš kaj drugega, npr. Max, potem je treba ročno nastaviti med nastavitvami neota eno izmed resolucij, ki vsebuje 60 Hz, ker Max očitno predvaja v 60 Hz. Spet posebna fora pa je YouTube, ki vsebuje vse možne - 30, 50 ali 60 Hz in je treba potem za vsak video posebej pogledati v kateri frekvenci je na voljo in potem temu ustrezno nastaviti nastavitev na Neotu. Če vsega tega ne nastavljam ročno za vsako vsebino posebej, nastane problem “štekanja”, saj se sličice začnejo ali podaljševati (če mora 50 Hz vsebino predvajati v 60 Hz). Je zelo moteče, da Telekom ne more tega porihtati in omogočiti na neotu avtomatsko predvajanje v izvorni obliki (tako kot če uporabljaš aplikacijo direktno na pametnem TV), namesto da moramo to sami početi ročno. Funkcija “Privzeto” pa ne vem čemu služi, saj te le zaklene na 50 Hz nastavitev.

Tim7 ::

Pozdrav, ali je kdo že ugotovil kako namestiti kakšno aplikacijo na Neo oz. dostopati do aplikacije Nastavitve za Android?

veso266 ::

Mene isto zanima, na NEO bi rad namestil svoj https root certifikat (kaj nej pomagam če je vse preko https), da lahko ugotovim iz katerega URLja pobira multicast naslove programov (če kdo že to ve, se pa tudi priporočam)

Netgem je včasih dobil od tu: http://api.siol.tv/Chl.List/box?mac=TVO...

samo ta naslov žal nedela več, od kar ni več boxov
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

daviunic ::

Ima še kdo probleme z Neotom na Rune optiki? Kakovost slike je že od začetka nastavljena na HD. Prej na bakru 20/4 je delalo OK, sicer je dostikrat počasi preklapljalo med kanali, pa tu pa tam je javil napako, ampak samo predvajanje je bilo pa OK, res redkokdaj se je kockalo, zatikalo, itd.

Zdaj na optiki 1000/100 pa se slika redno zatika za par sekund in potem preskoči naprej, včasih se to ponavlja že na pol minute in ne moreš sploh nič gledat na tak način. Reset obeh modemov pomaga za en čas, ni pa trajna rešitev. Z internetom pa ni nobenih težav, hitrosti prenosov in ping so vsi OK.

Lahko še kaj drugega probam razen da znižam kvaliteto slike na SD?

starfotr ::

Kako imaš povezane STB na modem? PLC?

daviunic ::

Direkt v LAN4 (nastavljen na trunk).

starfotr ::

Javi napako.
««
36 / 36
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191580 (927) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161348 (983) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7621418 (9774) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910968 (4355) Daniel
»

Telekom NEO/BOX priklop težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
166991 (6722) Klemzz

Več podobnih tem