» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
27 / 35
»»

ToniT ::

Ne igra vloge. A ali B. Pomembno je, da je kabel na obeh straneh zaključen enako.

MrStein ::

Jezus. Sem prej mislil napisati "a doma izdelan kabel?" Pa sem mislil da tega dandanes noben več ne počenja.

Ne moreš s tovarniškim kablom preveriti? Toliko da najdeš kje je problem. Potem nadaljuješ s svojim kablom.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dvihtelic ::

od modema so vse linije okrog 800-900. iz switcha pa pride do 100 ampoak je 1gb switch.

MrStein ::

Lahko je slab kabel ali nekompatibilnost switch-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dvihtelic ::

Imam tega :
https://www.linksys.com/8-port-business...

jutri pa poskusim še :
https://www.tp-link.com/us/business-net...
mislim da bi moralo z obema delovati.

Zgodovina sprememb…

krepki ::

Kateri modemi se sedaj dodeljujejo na optiki,na novo sem naročil paket neo c?

NejcSSD ::

Jaz imam Comtrend GRG-4260us na NEO Svet
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Robert ::

Če prav vidim je Telekom ukinil vse popuste (Penzion, AMZS...) za sklenjene naročnine na pakete NEO (gledam za NEO C) po 09.03.2023. Katastrofa !!!

klemenSLO ::

Pozdravljeni,

obveščamo vas, da bo vaš TV-komunikator zaradi nezdružljivosti z novimi tehnologijami v letu 2023 nehal delovati. Pravočasno ga zamenjajte za NEO Smartbox*.
Pri naših uporabnikih je že več kot 200.000 NEO Smartboxov. Zagotovite si najboljšo izkušnjo gledanja TV tudi vi.

NAROČI NEO SMARTBOX BREZPLAČNO***


V Mojem Telekomu naročite BREZPLAČNO menjavo starih TV-komunikatorjev za nove NEO Smartboxe, ki jih v nekaj dneh prejmete po pošti. Dostava je brezplačna.


DODATNA UGODNOST: ob morebitni okvari NEO Smartboxa vam ga brezplačno zamenjamo.

Prijazen pozdrav,

Telekom Slovenije

*Naročnikom paketov s televizijo pripada od 1. 1. 2023 brezplačna izdaja enega ali več NEO Smartboxov (redna cena izdaje je 10,95 EUR). NEO Smartbox je last Telekoma Slovenije. Za prvi NEO Smartbox je mesečni najem brezplačen, za vsak dodaten (2., 3., 4. itd.) NEO Smartbox ali najemni TV-komunikator pa se zaračuna mesečna najemnina 3,90 EUR za posamezno napravo. Če imate lastniški BOX, trenutno zanj ne plačujete najemnine. Ali je vaš trenutni TV-komunikator najemni ali lastniški, lahko preverite s klicem na 080 8000, na prodajnih mestih Telekoma Slovenije ali v naročniški pogodbi. BOX-i bodo prenehali delovati 28. 11. 2023. BOX lahko zamenjate za najemni TV-komunikator NEO Smartbox. Telekom Slovenije bo poskrbel za ekološko odstranitev vrnjenih TV-komunikatorjev BOX. Uporabniki, ki starih TV-komunikatorjev BOX ne boste izročili Telekomu Slovenije, lahko za ekološko odstranitev naprav poskrbite tako, da jih oddate v zbirne centre ali v zbiralnike električne opreme. Navedene cene so z DDV. Ta akcijska ponudba se ne izključuje z ostalimi akcijskimi ponudbami.Stari BOX lahko zamenjate za najemni TV-komunikator NEO Smartbox.


BO TREBA MAL TALE TELEKOM nekam poslat al pa menjat ponudnika.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Tody ::

Noben ti ne brani... sploh če živiš pod kamnom zadnje pol leta :)

DamijanD ::

klemenSLO - če menjajo svojo tehnologijo/opremo zakaj je to problem? Se strinjam, da so dragi, ampak zakaj ne bi smeli ukiniti podpore za stari HW? (tudi samo imam še BOXa) Adrugače če pravilno razumem, starega ni potrebno vrniti?

klemenSLO ::

Sej sem bral o tem, zdej so pa celo konkretni datum napovedali.
Mam N7700 kateri dela BP. Ja, enkrat je treba prešaltat na novejšo tehnologijo. Ne bi pa rad plačeval dodatne najemnine...
TEga sem pred leti kupiu na bolhi za 50€ in se je že večkrat amortizital.
Vidim pa da so na bolhi že oglasi za NAKUP novega NEO komunikatorja... nobeden se pa ne prodaja.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mato989 ::

Ni problem menjava boxa, problem je da je najemnina 4EUR na mesec, namesto da bi bil kot bi za zveste naročnine pričakovali, recimo da 1x plačaš in je
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KTr1sk ::

Mato989 je izjavil:

Ni problem menjava boxa, problem je da je najemnina 4EUR na mesec, namesto da bi bil kot bi za zveste naročnine pričakovali, recimo da 1x plačaš in je

Cenejša opcija je samo še potem ostala, če imaš Android tv ali Andorid Box in Neo aplikicajo 1,9€ na mesec ...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Robert ::

Evo sem se odločil, s 01.05.2023 grem iz starega NEO C paketa na novega z dodanim stacionarnim telefonom.

garrv ::

Morda lahko kdo pomaga? Moj oče je zamenjal Neo Smartbox, ker se je ustrašil ko je dobil e-mail od Telekoma da stari boxi ne bodo več delovali, in je takoj pod nujno naročil novega. Nov Neo Smartbox smo priklopili na TV, in po naključnem času se spremeni slika, po domače povedano zaslon postane zelenkast, kot da bi se RGB kode barv podrle.
Link do slik : https://imgur.com/gallery/GPYAs7O
Vse je pravilno zvezano, HDMI kabel je OK, TV vhod je OK, xDSL linija je stabilna. Imamo hibridni modem, po speedtestu vleče cca 48/10, do hiše je baker, tako je hitrost za video signal za Neo Box cca 10//1, kar naj bi bilo dovolj za HD.
Če priklopim star Neo box, je slika OK, nobenih motenj, ko je priklopljen nov Neo Box, slika na random zmrzne, postane zelena. Na "green mode" ostane včasih 5 min, včasih 2 sek, čisto na random.
Na Telekomovem help desku so baje naredili vse kar so lahko, torej updejtali Neo box, nastavili modem...
Če ima kdo podoben problem, ali rešitev, prosim za pomoč.
Hvala

KTr1sk ::

Robert je izjavil:

Evo sem se odločil, s 01.05.2023 grem iz starega NEO C paketa na novega z dodanim stacionarnim telefonom.

2€ boš imel večjo položnico?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Robert ::

KTr1sk je izjavil:

Robert je izjavil:

Evo sem se odločil, s 01.05.2023 grem iz starega NEO C paketa na novega z dodanim stacionarnim telefonom.

2€ boš imel večjo položnico?


Ja, to vem, stacionarca še zmeraj uporabljam kar dosti.

polde66 ::

garrv je izjavil:

Morda lahko kdo pomaga? Moj oče je zamenjal Neo Smartbox, ker se je ustrašil ko je dobil e-mail od Telekoma da stari boxi ne bodo več delovali, in je takoj pod nujno naročil novega. Nov Neo Smartbox smo priklopili na TV, in po naključnem času se spremeni slika, po domače povedano zaslon postane zelenkast, kot da bi se RGB kode barv podrle.
Link do slik : https://imgur.com/gallery/GPYAs7O
Vse je pravilno zvezano, HDMI kabel je OK, TV vhod je OK, xDSL linija je stabilna. Imamo hibridni modem, po speedtestu vleče cca 48/10, do hiše je baker, tako je hitrost za video signal za Neo Box cca 10//1, kar naj bi bilo dovolj za HD.
Če priklopim star Neo box, je slika OK, nobenih motenj, ko je priklopljen nov Neo Box, slika na random zmrzne, postane zelena. Na "green mode" ostane včasih 5 min, včasih 2 sek, čisto na random.
Na Telekomovem help desku so baje naredili vse kar so lahko, torej updejtali Neo box, nastavili modem...
Če ima kdo podoben problem, ali rešitev, prosim za pomoč.
Hvala

Naj ti zamenjajo za novega, lahko da gre za okvaro grafičnega čipa, ali pa prihaja do pregrevanja. Skratka s tvojo novo napravo je nekaj narobe, to ti ne bo odpravil noben reset in nobena nadgradnja.
polde

Scorpy84 ::

garrv je izjavil:

Morda lahko kdo pomaga? Moj oče je zamenjal Neo Smartbox, ker se je ustrašil ko je dobil e-mail od Telekoma da stari boxi ne bodo več delovali, in je takoj pod nujno naročil novega. Nov Neo Smartbox smo priklopili na TV, in po naključnem času se spremeni slika, po domače povedano zaslon postane zelenkast, kot da bi se RGB kode barv podrle.
Link do slik : https://imgur.com/gallery/GPYAs7O
Vse je pravilno zvezano, HDMI kabel je OK, TV vhod je OK, xDSL linija je stabilna. Imamo hibridni modem, po speedtestu vleče cca 48/10, do hiše je baker, tako je hitrost za video signal za Neo Box cca 10//1, kar naj bi bilo dovolj za HD.
Če priklopim star Neo box, je slika OK, nobenih motenj, ko je priklopljen nov Neo Box, slika na random zmrzne, postane zelena. Na "green mode" ostane včasih 5 min, včasih 2 sek, čisto na random.
Na Telekomovem help desku so baje naredili vse kar so lahko, torej updejtali Neo box, nastavili modem...
Če ima kdo podoben problem, ali rešitev, prosim za pomoč.
Hvala


A je philips tv iz casov ko je se bil "evropski"? Ce ja, je tukaj vzrok, lahko probas z novim boljsim kablom in drug vhod, ce bos imel sreco bo delovalo, ce ne pac nov tv. Zakaj je temu tako, tudi sam ne najdem resitve, pa sem probal s ciscenjem kontakov. Na sreco tv ima vec hdmi vhodov, ko se odloci nagajati, preprosto prestavim na drug vhod, pa deluje, dokler se random ne spomne spet nagajati. Zanimivo s starimi napravami nima tezav, pa ne pomaga nobena nastavitev slike na box-u.

garrv ::

TV sprejemnik je letnik približno 2009, ne vem specifikacij iz glave (sem trenutno v službi), verjetno ima HDMI 1.4. Torej če prav razumem, TV ne zmore sprocesirati digital inputa iz NEO boxa in pride do popačene slike. Bom probal boljši kabel, čeprav sem jih probal že najmanj 5, ali pa drug vhod. Očitno imate tudi drugi uporabniki novega Neo boxa podobne težave na starejših televizorjih? Kolikor razumem bo Telekom ukinil support za starejše boxe Netgem 8200 (SiOL BOX) oz. Netgem 5200 (SiOL BOX S), ne pa tudi za starejše verzije NEO boxa? Torej bo očetov "star" NEO box normalno deloval tudi po novembru?

cekr ::

V nastavitvah poskusi prestavit na HDFull in zmanjšaj frekvenco. Mogoče bo šlo. Možno tudi, da avtomatika nastavi prehude parametre.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

garrv ::

Nastavitve na Neo boxu so video kakovost na HD, zaslon 1080i @ 60 Hz, to so svetovali na help desku. Hm, bom testiral razliko med 1080i in 1080p, vem da ko je bilo na 1080i sem takoj opazil screen tearing (gledali smo nogomet). Verjetno je res outdated TV panel+proc, in ne zmore prebaviti vseh podatkov iz novega boxa. Hvala vsem za pomoč, poskušam pomagati očetu da bo lahko gledal TV brez motenj, je pa še stare šole in pričakuje da ko se nova stvar zmontira da potem deluje brez problemov.

polde66 ::

Če je pa problem v starem TV ju pa potem na boxu v nastavitvah slike in zvoka poiščeš Color format in daš na RGB namesto YCbCr in fhd ali hd ločljivost . S temi jajci smo se ukvarjali 7 let nazaj ali pa še več pa bi moralo biti v današnjih časih to že več kot rešeno. Problemi so bili z belinkovimi boxi in filipsovimi tv-ji.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

MacGyver141 ::

garrv je izjavil:

Nastavitve na Neo boxu so video kakovost na HD, zaslon 1080i @ 60 Hz, to so svetovali na help desku. Hm, bom testiral razliko med 1080i in 1080p, vem da ko je bilo na 1080i sem takoj opazil screen tearing (gledali smo nogomet). Verjetno je res outdated TV panel+proc, in ne zmore prebaviti vseh podatkov iz novega boxa. Hvala vsem za pomoč, poskušam pomagati očetu da bo lahko gledal TV brez motenj, je pa še stare šole in pričakuje da ko se nova stvar zmontira da potem deluje brez problemov.


Probaj še 50Hz. 60Hz men na nobenem TVju ne dela normalno.

garrv ::

Danes sem Neo box priklopil na novejši smart TV (Samsung 4K RU8000), dela brez motenj. Bilo bi smiselno da operaterji ob skoraj agresivnem oglaševanju novejših paketov seznanijo naročnike, da nova strojna oprema morda ne bo pravilno delovala v kombinaciji s starejšimi TV-ji. Jaz sem sicer že od začetka sumil na outdated TV, oče pa je vztrajal da je star TV še vredu, ker je do zdaj normalno delovalo in mora delati še naprej, in je krivdo valil na operaterja, češ da ne znajo odpraviti napake.
Verjetno bo sedaj moral kupiti nov TV, ker na vsak način hoče uporabljati nov Neo box, ne morem mu dopovedati da bo njegov star Neo še vedno deloval tudi po novembru. Še enkrat hvala za pomoč.

DamijanD ::

saj v teoriji bi moral kateri koli display s HDMIjem delovati.

Scorpy84 ::

Na Neo Lite vrtijo oglase? Sem dal ogled nazaj, pa pred predvajanjem zacne vrtet oglas? Kaj se bojo se spomnili.

ales74 ::

MacGyver141 je izjavil:

garrv je izjavil:

Nastavitve na Neo boxu so video kakovost na HD, zaslon 1080i @ 60 Hz, to so svetovali na help desku. Hm, bom testiral razliko med 1080i in 1080p, vem da ko je bilo na 1080i sem takoj opazil screen tearing (gledali smo nogomet). Verjetno je res outdated TV panel+proc, in ne zmore prebaviti vseh podatkov iz novega boxa. Hvala vsem za pomoč, poskušam pomagati očetu da bo lahko gledal TV brez motenj, je pa še stare šole in pričakuje da ko se nova stvar zmontira da potem deluje brez problemov.


Probaj še 50Hz. 60Hz men na nobenem TVju ne dela normalno.

Pri nas se uporablja 50Hz. 60Hz se uporablja v državah ki imajo ali so imeli NTSC ali PAL-M
https://en.m.wikipedia.org/wiki/625_lin...

garrv ::

Smo rešili problem, fotr je kupil nov TV. Poskusil sem vse možne kombinacije nastavitev, vse HDMI vhode na TVju, 6 različnih kablov, zmeraj je na random postala slika obupna, na koncu je ate obupal in sva šla po nov TV, zaenkrat vse deluje BP.

Senior Dev ::

Scorpy84 je izjavil:

Na Neo Lite vrtijo oglase? Sem dal ogled nazaj, pa pred predvajanjem zacne vrtet oglas? Kaj se bojo se spomnili.

Kam še ne bodo dali oglasov? Sem kupil pralni stroj priznane znamke in ima na displeju oglase preden lahko nastaviš program. So pa oglasi večinoma Aliexpress, Amazon, Netflix...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

MacGyver141 ::

ales74 je izjavil:

MacGyver141 je izjavil:

garrv je izjavil:

Nastavitve na Neo boxu so video kakovost na HD, zaslon 1080i @ 60 Hz, to so svetovali na help desku. Hm, bom testiral razliko med 1080i in 1080p, vem da ko je bilo na 1080i sem takoj opazil screen tearing (gledali smo nogomet). Verjetno je res outdated TV panel+proc, in ne zmore prebaviti vseh podatkov iz novega boxa. Hvala vsem za pomoč, poskušam pomagati očetu da bo lahko gledal TV brez motenj, je pa še stare šole in pričakuje da ko se nova stvar zmontira da potem deluje brez problemov.


Probaj še 50Hz. 60Hz men na nobenem TVju ne dela normalno.

Pri nas se uporablja 50Hz. 60Hz se uporablja v državah ki imajo ali so imeli NTSC ali PAL-M
https://en.m.wikipedia.org/wiki/625_lin...


To vem, sam je zanimivo da oni v navodilih priporočajo 60Hz. Men preko računalnika na TV gre normalno 4K 60Hz. Če sem pa nastavu na Neotu 60Hz, je pa štekal...

polde66 ::

A si spremenil na rgb v boxu?
polde

Razer1995 ::

Pozdravljeni

Imam en problem in sicer sklenil sem naročnino za Neo Tv Lite in seveda na Philips 65PUS8807 imam problem. Ko odprem aplikacijo se ne zgodi ničesar razen da je črni zaslon. Poskušal že vse živo z tovarniškimi nastavitvami, posodobitve vse katere so možne zadeva še vedno ne deluje. Mogoče ima kdo podoben primer?

Telekom pa seveda kličeš in ne najdejo nič razen da ti reče izštekaj kabel in ga ponovno vštekaj?

krepki ::

Pri meni je enako na sony sam ko pa pritisnem gumb na daljincu back se pojavi začetna stran.

Razer1995 ::

Jst ne vem kak lahko sploh zadevo rešim edino kar sem uspel je to da baje pride eden iz telekoma v roku 7 dni direktno na dom pogledat v čem je težava.

krepki ::

Pravkar namestil na philips tud tema ko pa pritisneš puščico na daljincu se pojavi meni probaj

MacGyver141 ::

Pri men na 50PUS7303 deluje vredu (Android 8.0).

Razer1995 ::

Meni ne deluje nič pa imam model 8807. Vse posodobljeno na zadnje verzije

Scorpy84 ::

Razer1995 je izjavil:

Pozdravljeni

Imam en problem in sicer sklenil sem naročnino za Neo Tv Lite in seveda na Philips 65PUS8807 imam problem. Ko odprem aplikacijo se ne zgodi ničesar razen da je črni zaslon. Poskušal že vse živo z tovarniškimi nastavitvami, posodobitve vse katere so možne zadeva še vedno ne deluje. Mogoče ima kdo podoben primer?

Telekom pa seveda kličeš in ne najdejo nič razen da ti reče izštekaj kabel in ga ponovno vštekaj?


Si porbal na neo.io odstraniti napravo, pa ponovno jo vpisati, ce si sploh prisel do tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Razer1995 ::

Včeraj po tem uspešno rešil, butli imajo očitno pogoj da imas apliakcijo najprej na stari verziji androida in nato narediš posodobitve vsega in sedaj deluje. Ne vem kaj je fora ampak dela.

Razer1995 ::

Ima do kar se da najboljše nastavitve slike za Philips model 8807???

kamiKaZaA ::

Jaz še tega neo-ta nimam, ampak bom kot kaže moral vzeti novembra 2023. Čakal bom do zadnjega dne in šele, ko mi stari box ne bo delal bom šel v menjavo (so me že klicali, da naj menjam, pa sem rekel da ne). Sedaj pa me ena stvar zanima:

imam predpotopni full HD televiziji stari 7+ let in dokler ne crkne katera od teh, ne mislim menjati (pred tem mi je HD ready TV služil skoraj 9 let, preden je crknil). Kolikor berem ta novi neo šteka (zamrzne slika, se ustavi, slika se spaca, same neke težave, katerih pa sedaj nimam s tem straim box-om...) in me zanima, če to samo šteka na aplikaciji ali tudi na neo box-u (sam imam namen vzeti 2 neo boxa, ko ta stara box-a več ne bosta delala).

Ko pa se recimo preko telefona prijavim v neo.io in gledam kakšno nogometno tekmo, mi vse gladko deluje in niti enkrat še ni zaštekalo ali se ustavilo (telefon je letnik 2017, android). Sicer pa to res zelo občasno uporabljam (samo parkrat letno).

Hvala za odgovore in morda dodatna pojasnila na kakšne težave se naj pripravim, če mislim vzeti neo box in ga priključiti na stari TV.

MadMicka ::

Neo dela super, stokrat boljš kot stari box, hitreje, lepše, ne rabiš več tipkat številke programov in jih razvrščat, ni razloga, da ga ne zamenjaš takoj.

kamiKaZaA ::

Hvala ze te informacije glede delovanja neo box-a. To me je najbolj skrbelo, če tudi neo box-i štekajo kot te aplikacije, katere se opisujejo v tej temi.

Ko bom vzel neo-ta bo to obvezno z daljincem na tipke. Ne maram glasovnih ukazov, raje stisnem tipko. Kar se razvrščanja kanalov tiče, grem sedaj v moj telekom, razvrstim kanale z miško gor, dol in kliknem, da naj bo na obeh televizijah enako in je že narejeno. Nekaj časa sicer vzame, ampak ko je enkrat narejeno potem še samo vrineš kakšen novi kanal med te obstoječe in je že zelo hitro porihtano.

BlackFox101 ::

@kamiKaZaA

Ne rabiš še 1x razvrščat kanale.
Če imaš že od prej naštiman vrstni red po želji, ko dodaš nov box, samo uvoziš shemo iz datoteke preko mojega telekoma.

kamiKaZaA ::

Super. Hvala ti. Tega pa nisem vedel. Zelo koristna informacija, ko bom menjaval box-a. thx :)

EZ2BHard ::

Razmišljam o prehodu na Neo z A1 predvsem zaradi (ne)kvalitete TV slike,
na A1 na skoraj vseh kanalih redno prihaja do kockanja (macroblocking),
tudi v splošnem je kompresija videa previsoka.

Ali mi lahko kdo, ki ima Neo (in je v zadnjih 4-ih letih imel A1 TV?)
potrdi, da z novim NEOm pri Telekomu ni tovrstnih težav s TV sliko na
optiki?

klemenSLO ::

Telekom dela tako kot mora. Zato je tudi cena temu primerna. Mam optiko in res nikoli ni nobenega kockanja.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

z3ro ::

Tudi jaz imam same dobre izkušnje z NEOm na optiki.
««
27 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191140 (487) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161052 (687) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620117 (8473) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910414 (3801) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418173 (8899) tinx

Več podobnih tem