» »

NEO Telekoma Slovenije

NEO Telekoma Slovenije

««
26 / 35
»»

Daniel ::

Novi paketi so, združeni z OŠO. Končno OŠO dobiva spodobne hitrosti.

KTr1sk ::

Scorpy84 je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Neo TV lite deluje tudi izven Telekom omrežja?

Ja na telemachu sem testiral in je delalo.


Dela nekaj časa, npr. en dan, drugi dan ne bo več. Prek vpn dela bp.

Zanimivo, že kar nekaj časa mu dela na Telemachu...če bo prenehalo delovati, kako je najlažje uredit preko vpn? Wifi mora že biti VPN, ker preko wifija deluje "Xiaomi Box S" na katerem je NeoLite
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

MacGyver141 je izjavil:

Tle je zdej čudno napisan, kot da je zdej ta NEO C novi paket od 9.3.2023. Drugače pa, ko so hitrosti poviševali se je to avtomatsko naredil, mogoče si mogu modem resetirat.

Sem jim pisal preko facebooka kako je z starimi naročniki in dobil odgovor:
Telekom Slovenije
Tomaž, sprememba ni samodejna. Vabim vas, da nas pokličete na 080 8000 in bomo uredili naročilo. LP, Urška
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Dobil odgovor, da za povečavo hitrosti iz 350/100 na 1000/100 na NEO C je potrebno 2€ doplačila, če se še uporablja stacionarna številka pa je še dodatno 2€ doplačila, tako da je v tem primeru 4€ večja mesečna položnica. Zaenkrat se nisem odločil..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

rokp ::

Sedaj za NEO C placujes 56 EUR, polna cena novega NEO C bo, glede na spletno stran, 58 EUR. Zdaj, ali je to 2 EUR doplacila ali pac placujes ceno, kot jo ima novi NEO C, je pa stvar interpretacije.

z3ro ::

Meni so odpisali da je treba poklicat in da je brezplacno visja hitrost.

KTr1sk ::

@z3ro: javi kaj se boš dogovoril, ker drugače grem v poslovalnico se dovovorit, če je res brezplačna višja hitrost
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KuntaKinte ::

54 eur,standard shema in brez mobilne,ovi so padli na glavo?!?

Robert ::

KTr1sk je izjavil:

Dobil odgovor, da za povečavo hitrosti iz 350/100 na 1000/100 na NEO C je potrebno 2€ doplačila, če se še uporablja stacionarna številka pa je še dodatno 2€ doplačila, tako da je v tem primeru 4€ večja mesečna položnica. Zaenkrat se nisem odločil..


Me zanima kje to uradno piše in kako je s starimi naročniki na NEO C, trenutno imam 3000 minut stacionarnih pogovorov brezplačno (vključeno v ceno paketa) mislim da ne morejo sami od sebe spremeniti to na neskončno z 2€ dodatno, prav tako če razumem iz medijev naj bi vsi, ki imajo optiko in paket NEO C prešli brezplačno na 1GB prenosa.

KTr1sk ::

@Robert: na 0808000 sem klical, vprašaj še ti pa povej kaj ti bodo rekli.
Kaj piše pa vidiš, če pogledaš na https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... tam vidiš, da je redna cena 58,00 EUR in pod četrtem podstavku piše
možnost dokupa fiksne telefonije" in pod opombo piše 2EUR za telefonsko številko.

Na stari položnici pa je cena 56EUR neoC...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Robert ::

Ja zadeva je taka, obstoječi naročniki na NEO C pakete do 09.03.2023 imajo hitrost po starem do 350/100mb na optiki in do 3000 minut stacionarnih pogovorov. Če želite na optiki do 1gb prenosa morate obstoječega spremeniti na nov NEO C paket +2€ in če želite vključiti še dodatno neomejene stacionarne pogovore +2€.skratka NEO C paket se vam lahko podraži do +4€. Pozanimal včeraj na 0808000. Zaenkrat ostanem na szarem NEO C paketu.

Robert ::

Robert je izjavil:

Zadnji teden opažam, da se mi NEO box-a izmenično (ali oba dva ali samo eden) ponoči sama vklopita. Ali gre za kakšno nadgradnjo ali kaj drugega. Ima še kdo tako težavo in kako jo odpraviti.

Zadevo rešil z:
https://www.tp-link.com/en/home-network...
povežeš aplikacijo z mobilcem preko interneta in vklapljaš ali izklapljaš NEO-ta na daljavo.

z3ro ::

Jaz sem v poslovalnici uredil višjo hitrost, baje da je 2€ več če imaš stari NEO C paket kot sem ga imel tudi jaz.

Robert ::

Kako si uredil hitrost - na novem ali starem paketu, z doplačilom 2EUR ali brez, s stacionarnim telefonom ali brez...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robert ()

z3ro ::

Imel sem stari paket s stacionarno telefonijo (ki je nisem uporabljal, takrat je bilo menda lih 1€ razlike in sem rekel okej naj bo za vsak slučaj). Sedaj bo položnica 2€ višja s tem da sem dal tisto stacionarno številko stran, drugače koliko sem razumel bi bilo 4€ več. Urejeno je bilo takoj, po 10min sem že dobil sms da so spremembe uveljavljene in tudi speedtest je pokazal tako.

Robert ::

z3ro je izjavil:

Imel sem stari paket s stacionarno telefonijo (ki je nisem uporabljal, takrat je bilo menda lih 1€ razlike in sem rekel okej naj bo za vsak slučaj). Sedaj bo položnica 2€ višja s tem da sem dal tisto stacionarno številko stran, drugače koliko sem razumel bi bilo 4€ več. Urejeno je bilo takoj, po 10min sem že dobil sms da so spremembe uveljavljene in tudi speedtest je pokazal tako.


Hvala za informacijo.

Daniel ::

z3ro je izjavil:

Imel sem stari paket s stacionarno telefonijo (ki je nisem uporabljal, takrat je bilo menda lih 1€ razlike in sem rekel okej naj bo za vsak slučaj). Sedaj bo položnica 2€ višja s tem da sem dal tisto stacionarno številko stran, drugače koliko sem razumel bi bilo 4€ več. Urejeno je bilo takoj, po 10min sem že dobil sms da so spremembe uveljavljene in tudi speedtest je pokazal tako.


Tale, da bi moral dati stacionarno številko stran, drugače je 4 eur je malce čudna. V ponudbi jim piše 2 eur na številko.

z3ro ::

Tako mi je rekel tam zato sem rekel da ne rabim ker ne uporabljam. Edino če je mislil da bi bilo 2€ dražje v primeru da ohranim stacionarno številko tako bo pa ostala ista cena - ne vem. Bom videl pri naslednji položnici.

Daniel ::

Tako je mišljeno, če ohraniš stacionarni telefon je 2 eur po številki.

Senior Dev ::

Logično je da v kolikor skenslaš stacionarno številko plačaš 2€ zraven. Drugače je cena ista.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Robert ::

Robert je izjavil:

Ja zadeva je taka, obstoječi naročniki na NEO C pakete do 09.03.2023 imajo hitrost po starem do 350/100mb na optiki in do 3000 minut stacionarnih pogovorov. Če želite na optiki do 1gb prenosa morate obstoječega spremeniti na nov NEO C paket +2€ in če želite vključiti še dodatno neomejene stacionarne pogovore +2€.skratka NEO C paket se vam lahko podraži do +4€. Pozanimal včeraj na 0808000. Zaenkrat ostanem na szarem NEO C paketu.


Tole je bilo meni rečeno po telefonu in po mailu, skratka za star NEO C paket trenutno plačujem 58,90 € (z dodatnim NEO boxom in vključenim popustom PENZION -1€), če bi hotel preiti na nov NEO C paket bi me prišlo dodatno +4€ se pravi 62,90€ (z vključenim stacionarnim telefonom). Zaenkrat ostajam na starem paketu.

_Denny_ ::

Lažnjivci so se držali svojih obljub točno en dan.

22.2.2023:
Pozdravljeni,

v Telekomu Slovenije zagotavljamo najsodobnejše komunikacijske storitve in rešitve ter načrtno vlagamo v modernizacijo in razvoj omrežja, da našim uporabnikom omogočamo najboljšo uporabniško izkušnjo tako v domačem omrežju kot tujini. Zagotavljamo tudi skladnost poslovanja s spremembami zakonodaje, zato s 26. 3. 2023 uvajamo več sprememb Splošnih pogojev uporabe elektronskih komunikacijskih storitev družbe Telekom Slovenije, d.d. (v nadaljevanju: SPU).

1. Možnost uskladitve cen elektronskih komunikacijskih storitev z letno stopnjo rasti cen
Telekom Slovenije je v luči spremenjenih tržnih razmer ter z namenom nadaljnjega zagotavljanja najsodobnejših komunikacijskih storitev in ohranjanja odlične uporabniške izkušnje kot novost pri svojem poslovanju primoran vključiti v SPU določbo o možnosti usklajevanja cen elektronskih komunikacijskih storitev z letno stopnjo rasti cen. Telekom Slovenije v dosedanjem poslovanju cen svojih storitev ni spreminjal z letno stopnjo rasti. Na podlagi novih določb bomo v Telekomu Slovenije, kot opredeljeno v nadaljevanju, enkrat letno, najkasneje do 1. maja, lahko uskladili cene storitev z letno stopnjo rasti cen, ki jo javno objavlja Statistični urad Republike Slovenije.

V Telekomu Slovenije se lahko v primeru pozitivne letne stopnje rasti, ki presega dva odstotka, odločimo, ali bomo cene dejansko povišali, v primeru znižanja letne stopnje rasti cen za več kot dva odstotka pa bomo cene morali uskladiti, razen če jih predhodno nismo povišali z letno stopnjo rasti cen. Ob uveljavitvi sprememb SPU imajo naročniki pravico odstopa od pogodbe, kot izhaja iz pravnega pouka v nadaljevanju. Ob morebitnih usklajevanjih cen z letno stopnjo rasti cen naročniki ne bodo imeli pravice odstopa od pogodbe.

Možnost uskladitve cen elektronskih komunikacijskih storitev z letno stopnjo rasti cen izhaja iz točke 3.8 do 3.13 SPU.

V letu 2023 uveljavljanja možnosti uskladitve cen z letno stopnjo rastni cen ne predvidevamo.

...
...
...


Danes:
https://www.telekom.si/info-in-obvestil...
https://www.telekom.si/Documents/Cenik-...

Vse dražje za malo manj kot 3€/mesec.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

KTr1sk ::

Če imaš več televizorjev je še vedno najcenejši Telekom "NeoLite" za 1,50€ oz. s prvim majem 1,90€. Ali kateri drug operater ponuja samo preko aplikacije za TV?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

NejcSSD ::

Uporabnikom aplikacije NEO TV Lite za pametne televizorje bomo s 1. majem 2023 omogočili uporabo aplikacije na vseh podprtih televizorjih, na primer na vikendu ali drugih lokacijah v Sloveniji in na Hrvaškem ter v drugih državah članicah EU. S 1. majem 2023 se bo naročnina aplikacije NEO TV Lite spremenila s trenutnih 1,49 EUR z DDV na 1,90 EUR z DDV mesečno. Naročnina se trenutno zaračunava samo za prvi televizor, od 1. maja 2023 dalje pa se bo zaračunala za vsak pametni televizor, na katerem bo aplikacija naložena in prijavljena.

Meni je sicer že zdaj delalo v T2 omrežje na oddaljeni lokaciji že od samega začetka
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

VelkBla ::

Evo, s 1.5.2023 bodo začeli ukinjati stare Box-S (Netgem 7700/7800), obvestilo dobil po sms-u. Na spletni strani piše:

TV-komunikator BOX (Netgem 7700 oz. 7800) brezplačno zamenjajte za NEO Smartbox
Zaradi nezdružljivosti z novimi tehnologijami bo TV-komunikator BOX nehal delovati v novembru 2023. Odločite se za sodobnejši NEO Smartbox, ki letos praznuje 5. rojstni dan in vas ob tej priložnosti razveseljuje z akcijo staro za novo. Tako boste lahko še naprej uporabljali napredne storitve interneta in televizije.; https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Že tako diham na škrge, ker nimam optike in uporabljam Neo Smartbox in internet in linija komaj zdrži, zdaj pa še 2. TV s Neo Smartbox-om.

cekr ::

Ne skrbi. Bo tastari box še en čas delal. Ne izklopijo vedno, kot je navedeno.
Toliko da ljudi pripravijo, da se menja.
Tu je tehnično(Telekomov) samo problem v 4-ih evrih, ki jih pri tastari škatli ne potegnejo, če je uporabljena kot druga. Takšnih uporabnikov je pa polno. Veliko jih je škatle kupovalo od prestopnikov po par evrov.
Če je tehnično izvedljivo na tv aparatu, je za drugega bolje/ceneje uporabit NEO Lite. Seveda, če te ne moti slabša slika in izbor.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Daniel ::

A ima še kdo Neo box, na katerem dela vse drugo, tudi Youtube, razen VOYO. Na novo dobili NEOboxe in voyo ne dela, piše ni povezave, medtem ko Youtube in tv z ogledom nazaj dela normalno. Na starih boxih medtem Voyo dela BP. Modem je v bridge, za njim pa Mikrotik. Drugih težav ni.

Ganon ::

Robert ::

Zanima me koliko se bo kaj poznala sprememba (če se sploh bo) hitrosti iz 350 mb/sek na 1GB če naredim spremembo pri NEO C paketu oziroma kaj se bo pri tem izboljšalo (imam 2 NEO box-a, internet, WI-FI)?

Senior Dev ::

Razlike najverjetneje ne boš opazil s prostim očesom.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DamijanD ::

Wifi verjetno ne bo nobene razlike (ker je malo verjetno, da trenutno dosegaš 350+Mb/s z wifijem) Drugače pa prenos bo bistveno hitrejši. Če pa kaj takega delaš z računalnikom, da boš to opazil pa ne vem... Predvsem prenos večjih datotek je hitrejši - 100 majhnih fajlov bo pa trajalo približno enako, torej spletne strani bo odpiralo enako hitro...

cekr ::

Robert je izjavil:

Zanima me koliko se bo kaj poznala sprememba (če se sploh bo) hitrosti iz 350 mb/sek na 1GB če naredim spremembo pri NEO C paketu oziroma kaj se bo pri tem izboljšalo (imam 2 NEO box-a, internet, WI-FI)?


Če te nič ne stane, naj ti preklopijo. Od viška ne boli glava.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Senior Dev ::

Ponudnikom je v interesu, da ti dvignejo hitrost na najvišjo možno pa če je to samo za 3€ doplačila. Omrežje se tako ali tako ne bo nikoli zafilalo, če pa se bo, pa imajo varovalko, ker vedno ponujajo do 1Gbit/s in ne 1Gbit/s.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

cekr ::

Itak je zelo malo ljudi, ki so sposobni zafilat takšno linijo.
No, razen, če se deli na več uporabnikov. Kar pa je tudi zelo redko.
Danes tudi torrenti ne laufajo več toliko. Če že, par minut, potem je pa tišina.

Mislim, da se dobi z doplačilom tudi 3Gb linija.

Imam čisto odprto 1Gb linijo pa ne vem, če bi se kdaj rabilo takšne hitrosti.
Je fajn, da je nekaj hitro čez. Da bi pa stalno obremenjeval na full, pa niti ne vem, kaj bi dol vlekel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

dvihtelic ::

Mi lahko nekdo od vas, ki image 1gb naredite speed test prosit in pokažete? Lahko dam email in mi pošljete.

MrStein ::

Pisalo bo 994/195.

Kaj pa pričakuješ?

Za uploads sicer ne vem, koliko ponujajo, to (drugo) številko sem "izmislil".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aerie ::

 TS

TS

MrStein ::

Hmm, kam gre razlika?
Meni na 500/100 izmeri speedtest 484/96

Torej preračunano 968/96
Torej skoraj 10% več.
Omejitev gigabitnega ethernet?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aerie ::

dvihtelic ::

Kako merite? Direktno iz modema? Ostalo vse izklopljeno? Ker meni se vedno ne gre čez 100

MacGyver141 ::

Kej več kot do 950 boš težko prišel preko gigabit porta. Trenutno pri meni.

cekr ::

Max: 880/105
Nisem se kaj dosti poglabljal. Lahko imam drugod kakšno ozko grlo, da ne gre več.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamijanD ::

Jaz sem mel včeraj 900/102 - ampak to je tak hiter test, mislim, da je bil en NEO prižgan in tudi qbittorrent je bil aktiven.

dvihtelic ::

Kljub vsemu ti pokaže? Jaz imam vmes 1gb switch pa mi ne gre čez 95mb

MacGyver141 ::

Nekje vmes imaš 100mbit (100mbit port ali je pa kaj narobe z kablom).

Senior Dev ::

What is the actual maximum throughput on Gigabit Ethernet?

Conclusion
The default Gigabit Ethernet without Jumbo Frames of around 928Mbps (116MB/s). For networking equipment where Jumbo Frames are supported, by increasing the MTU can deliver even more data on the same bandwidth link, thanks to the decreased amount of overhead by utilising a lower number of frames. Jumbo Frames can therefore potentially far more of the theoretical Gigabit Ethernet bandwidth to carry data, which means 987Mbps (123MB/s) capacity.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

dvihtelic ::

Ok, bom poskusil s kablom. Kako imate narejeno vezavo kablov ( barvno zaporedje), če mi lahko nekdo prosim poslika.

DamijanD ::

B shema

dvihtelic ::

Se pravi od modema naprej bi moral narediti za vse kable shemo B?

DamijanD ::

v bistvu lahko karkoli - samo, da je vse enako :-)
Ampak ja vse narediš bo B shemi.
««
26 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191146 (493) KTr1sk
»

Katero omrežno stikalo za več TV-jev in PC-jev

Oddelek: Omrežja in internet
161056 (691) krepki
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620123 (8479) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910416 (3803) Daniel
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418185 (8911) tinx

Več podobnih tem