» »

Hyundai in servisi

Hyundai in servisi

1
2
»

lonewolf_ ::

Gledam za nakup novega i30 pa nikjer ne najdem razlik med T-GDI 120 in MP 100 mašino... Še morda karkoli, da bi moral vedet prej? Trenutno sem na 2003 Corsi in kupujem avto za 10+ let. Bi vzel kakega Polota ampak se mi zdi, da za isti denar tu dobim več.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

vrunc ::

Glavna razlika je da je prva mašina novejša s turbo polnilnikom, druga klasična brez turbo polnilnika....sam imam T-GDI 140 in mi ni žal.

RedDrake ::

MPI 100 je še klasični atmosferski motor (podoben kot v tvoji corsi).
T-GDI 120 je mali tricilinderski turbinsko opremljen motor.

MPI je izjemno preverjena tehnologija z minimalno potencialnimi težavami (isto mašino uporabljajo v i30 že od prve generacije 2007 naprej), a je motor relativno rahitičen. Saj pelje se ok, a ne pričakovat čudežev pri pospeševanju, tudi vožnja v klance zna povzročati upočasnjevanje brez telovadbe z menjalnikom. Poraba bo zelo verjetno višja kot pri T-GDI izvedbi.

T-GDI 120 je precej močnejši a ima že bencinski DPF (ki se imenuje GPF), turbino, in podobne stvari, ki povišajo možnost naključnih težav. Poleg tega je precej glasna ropotulja (zunaj vozila, notri je relativno dobro zadušen zvok), ki se kar precej trese (bolj dizelsko vse skupaj izpade).

Pa mimogrede i30 in Polo sta povsem drug razred. Golf je podobno velik kot i30, Polo je konkretno manjši.
Poglej še Kio ceed, ki je efektivno enak avto. Tam se trenutno dobi še stari model v MPI 100 izvedbi, ki je zelo dobro opremljen in cenovno ugoden.

MrStein ::

RedDrake je izjavil:


T-GDI 120 je precej močnejši a ima že bencinski DPF (ki se imenuje GPF), turbino, in podobne stvari, ki povišajo možnost naključnih težav. Poleg tega je precej glasna ropotulja (zunaj vozila, notri je relativno dobro zadušen zvok), ki se kar precej trese (bolj dizelsko vse skupaj izpade).

Sem pred nekaj meseci vozil nekaj takega (mogoče celo ravno ta model) in je res dizelski.
Če ne bi pisalo, bi dizel not natankal.
Zveni (trka) kot dizel.
Vleče kot dizel (potegne pri nizkih vrtljajih, pri visokih pa počasi slabi, kot dizel).
Števec vrtljajev gre res do 6000, ampak uporabno območje je tam 1000-3500.

Najboljše it na testno vožnjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

lonewolf_ ::

Ok hvala, zdaj mi je malo bolj jasno. Če vzamem T-GDi 120 je razlike v 100€ med i30 pa Ceedom s polno opremo (ti njihovi kao popusti), če pa gledam MPI 100 pa je skoraj 2000€ cenejši i30 s polno opremo. Zaj pa kaj od teh bombončkov sploh rabiš oz prav pride? S tempomatom sem vozil Toledota zadnji dve leti, ampak drugje ko na daljši poti se ti sploh ne splača vklopit... vidim to "bogato" opremo samo kot "nekaj kar lahko crkne".

Dizel pa odpade, ker delam dnevno min. 2x 12km. Kaj pa Leon, je v tem razredu?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

RedDrake ::

Verjetno si gledal novi Ceed.
Stari je tale: Kia ceed MY2018
Edini bencinski model, ki ga še prodajajo (imajo na zalogi) stane okoli 14.500 za gotovino.
To je približno enako kot vstopni model i30 z enakim motorjem.
Razlik je pa kar nekaj, v prid KIE imaš (tega i30 v osnovni opremi nima):
- dvopodročno avtomatsko klimo
- el. stekla vsenaokoli
- naslone za roke spredaj in zadaj
- navigacija
- LED dnevne luči
- parkirne senzorje zadaj
- kamero za vzvratno vožnjo
- 16" pnevmatike na ALU platiščih

V prid i30 pa imaš:
- avtomatsko zaviranje v sili
- avtomatske dolge luči
- avtomatsko ohranjanje voznega pasu
- opozorilnik na morebitni trk
- nadzor voznikove zbranosti

Pri starejši KII torej dobiš več udobja, pri i30 dobiš več varnosti. Če i30 dodaš še dobrih 1.500 EUR pa si tudi z udobjem praktično na enakem (STYLE oprema).

Leon je v enakem razredu, ja.

lonewolf_ ::

Res ti hvala za tole, ker če vprašam svojga mehanika je odgovor ali zvozi Corso, dokler veriga ne spusti ali pa: nabavi Hondo :) Sej Golfi so mi kul, ampak me ne mikajo, ker je na cesti že skoraj vsak drugi. Mikal me je tudi Cruze, ampak sem pravkar prebral, da umikajo prodajo v Slo.

Kaj pa vem, pri Corsi ni bilo ne udobja, ne varnosti; bi pa vsekakor dal več na varnost že zaradi otroka (ki bo pač enkrat). Sedaj sem si nastavil modele: i30, Ceed, Leon, Golf, Astra, Rapid, Fabia in Civic. Stvar moram naštudirati do junija nekje, še mam malo časa :)

RedDrake je izjavil:

Verjetno si gledal novi Ceed.
Stari je tale: Kia ceed MY2018
Edini bencinski model, ki ga še prodajajo (imajo na zalogi) stane okoli 14.500 za gotovino.
To je približno enako kot vstopni model i30 z enakim motorjem.
Razlik je pa kar nekaj, v prid KIE imaš (tega i30 v osnovni opremi nima):
- dvopodročno avtomatsko klimo
- el. stekla vsenaokoli
- naslone za roke spredaj in zadaj
- navigacija
- LED dnevne luči
- parkirne senzorje zadaj
- kamero za vzvratno vožnjo
- 16" pnevmatike na ALU platiščih

V prid i30 pa imaš:
- avtomatsko zaviranje v sili
- avtomatske dolge luči
- avtomatsko ohranjanje voznega pasu
- opozorilnik na morebitni trk
- nadzor voznikove zbranosti

Pri starejši KII torej dobiš več udobja, pri i30 dobiš več varnosti. Če i30 dodaš še dobrih 1.500 EUR pa si tudi z udobjem praktično na enakem (STYLE oprema).

Leon je v enakem razredu, ja.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mornar10 ::

Pozdravljeni,
opozoril bi vse lastnike Hyundai-a,da ne vozijo na servis v Vipavo,
ker lastnik Igor Ukmar, je zelo pokvarjena, oseba, in celo grozi z življenjem, če napišem (oz. poveš) po pravici, kar se mi je zgodilo.
Na servis sem konec januarja 2020 peljal svoj Hyundai, ker mi je gorela lučka (check).
Rekel sem mu, naj mi ga, da na računalnik, da bomo videli kaj je. On se je seveda strinjal.
Čez približno pol ure je prišel do mene z eno vžigalno svečko in je rekel, da mi jo je menjal tudi, če smo bili zmenjeni da mi
da samo na računalnik. Ok, nisem kompliciral plačal 70€ in se odpeljal domov.
Naslednji dan avto ni vžal. Ko je prišel mehanik, je opazil, da so bili vžigalni kabli slabo nataknjeni, pa še da sta še dva kabla slaba, preparela.
Po ugotovljenem smo videli, da mi je računal 4 nove kable, ki so v kompletu, dal mi je pa dva dobra in dva slaba (že nekoliko preparela).
Ko smo se vrnili do njega, nam je zatrjeval, da je dal vse štiri nove in, da je dva kuna pregriznila, pa še kable staknila (vse to že takoj naslednji dan ko je menjal kable). Prej ni bilo kune 12 let (ker avto je star 12 let), zdaj pa je kuna prišla takoj naslednji dan ko je zamenjal preparel kabel. Grozil nam je tudi z življenjem, če pride resnica to v javnost. Nikoli več k tako pokvarjeni osebi na servis.

-valvoline- ::

lol, huda. ;(( Ponavadi pooblascenci majo le zasoljene cene, da pa so postal nateguni to je ze nekaj novega, nadgradnja lopovskega sistema. :D

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Bi bilo za slišat še drugo stran, amapak če je tole res, bi bil morda koristen kakšen mejl kam višje na Hyundai v tujino.

Sicer imam od Ukmarja le nalepko na avtu, nisem pa nikoli bil tam. Servis na domačem dvorišču je zakon. 12let stari vžigalni kabli so kot novi. Svečke pa sem menjal pri 60tkm in so bile na pogled brezhibne...

MrStein ::

Ah te kune... Meni je servis tudi kune omenjal, ko ni znal rešiti problema. Sem potem šel k drugim in ... lej, čudo, problem se je dalo rešiti tudi brez kun.


Avtomotiv Rado in Avto Šerbinek. Ker sta oba vmes bankrotirala, se ne rabite ubadati s vprašanjem, kateri je bil v kateri vlogi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mornar10 ::

Vse je res. Energetic, kam predlagaš, da bi pisal Hyundai v tujini.
Res zanimivo,
da raje, kot bi skušal popraviti napako se je izgovoril na kuno. Točno drugi dan, po zamenjavi je prišla kuna in pregrizla kabel.
In kabel sploh ni bil pregrizen le počen (preparel). S slikami sem mislil javit na inšpektoratu. Kaj slučajno veste kateri inšpektorji se s tem ukvarjajo?

tony1 ::

Pozabi e-mail.

Vzemi si čas, poslikaj kable, priloži sken računa, in pošlji pisno po navadni pošti na naslov:
https://www.hyundai.si/o_hyundaiju/kont...

V dopisu zadevo napiši kot pritožbo, na to še kar trzajo.

mornar10 ::

Ok, hvala.

IL_DIAVOLO ::

Sp-jevci radi zerejo na tuj racun.

2dark ::

mornar10 je izjavil:

Pozdravljeni,
opozoril bi vse lastnike Hyundai-a,da ne vozijo na servis v Vipavo,
ker lastnik Igor Ukmar, je zelo pokvarjena, oseba, in celo grozi z življenjem, če napišem (oz. poveš) po pravici, kar se mi je zgodilo.


Če bi vozil porscheja se ti to ne bi dogajalo. Kaj češ.

-valvoline- ::

2dark je izjavil:

mornar10 je izjavil:

Pozdravljeni,
opozoril bi vse lastnike Hyundai-a,da ne vozijo na servis v Vipavo,
ker lastnik Igor Ukmar, je zelo pokvarjena, oseba, in celo grozi z življenjem, če napišem (oz. poveš) po pravici, kar se mi je zgodilo.


Če bi vozil porscheja se ti to ne bi dogajalo. Kaj češ.

Ne bi reku, mas postenih in nategunov. Recimo hyundai luneznik zraven sl bistrice top servis, posteno zrihtajo za posteno ceno. Tudi avte ostalih znamk vozijo tam.

val46 ::

ti spet dogaja šhinto? pravi se oglaša, glede znamk avtov in pa šraufanja. Nihče ni pozabil tvojih dogodivščin z meganom veš ;)

2dark ::

-valvoline- je izjavil:


Ne bi reku, mas postenih in nategunov. Recimo hyundai luneznik zraven sl bistrice top servis, posteno zrihtajo za posteno ceno. Tudi avte ostalih znamk vozijo tam.


Vsi poblaščeni bi morali imeti top servis in storitve. Tukaj je potem krivec vodstvo Hyundaija, da to dopušča. Takšnim bi morali vzeti licenco za prodajo in servis vozil, ker jim delajo škodo. Samo, Hyundaiju ni v principu prvo kvalteten odnos, pač da veliko prodajo.

Na žalost eno ne gre z drugim. Prvo dobiček, vse ostalo pa prstek v ritko. Urdani poblaščenci so velikrat katastrofa ( VW in Renault prednjačita, ker jim ni potrebno s prtom mignat in bo folk še vedno kupoval na veliko nove golfe in CLiote ).

IL_DIAVOLO ::

-valvoline- je izjavil:

2dark je izjavil:

mornar10 je izjavil:

Pozdravljeni,
opozoril bi vse lastnike Hyundai-a,da ne vozijo na servis v Vipavo,
ker lastnik Igor Ukmar, je zelo pokvarjena, oseba, in celo grozi z življenjem, če napišem (oz. poveš) po pravici, kar se mi je zgodilo.


Če bi vozil porscheja se ti to ne bi dogajalo. Kaj češ.

Ne bi reku, mas postenih in nategunov. Recimo hyundai luneznik zraven sl bistrice top servis, posteno zrihtajo za posteno ceno. Tudi avte ostalih znamk vozijo tam.


Midva sma pa blizu doma :)

Kaj Citroene znajo sraufat, predvsem hidravliko?

IL_DIAVOLO ::

Raje 5 jurjov za uodbnega citroena kot pa trdega forda.

In to na 18 colah.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

2dark je izjavil:

mornar10 je izjavil:

Pozdravljeni,
opozoril bi vse lastnike Hyundai-a,da ne vozijo na servis v Vipavo,
ker lastnik Igor Ukmar, je zelo pokvarjena, oseba, in celo grozi z življenjem, če napišem (oz. poveš) po pravici, kar se mi je zgodilo.


Če bi vozil porscheja se ti to ne bi dogajalo. Kaj češ.

Ne bi reku, mas postenih in nategunov. Recimo hyundai luneznik zraven sl bistrice top servis, posteno zrihtajo za posteno ceno. Tudi avte ostalih znamk vozijo tam.


Midva sma pa blizu doma :)

Kaj Citroene znajo sraufat, predvsem hidravliko?

Jaz sem iz miklavza, luneznik mi je znan kot dober in posten servis, ker je huyndai zastopnik zato sem ga omenil. A nismo rekl ne kupovat z hidravliko :)
Drgac pa ce bo treba kugle dobis dokaj poceni preko ebay, ce so lajtnge in crpalka vredu ni panike, zamenjava je dokaj preprosta.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Exlusive oprema je razlog da sem kupil c5 :)

Pa saj ni tezav s hidravliko, samo vprašam ce bojo tezave.

edi45 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Exlusive oprema je razlog da sem kupil c5 :)

Pa saj ni tezav s hidravliko, samo vprašam ce bojo tezave.


Za hidravliko ti priporočam Citroen Jerovšek Grosuplje. Sam sem tja peljal avto, ko mi je crknil cilinder na hidravliki, saj pri selmarju v celju, kjer je bil avto redno servisiran, se niso hotli niti dotakniti hidravlike oz bi menjali komplet celo za cca 1.5k€ plus delo, Jerovšek mi je pa zaračunal 140€ za dva cilindra + delo.

-valvoline- ::

edi45 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Exlusive oprema je razlog da sem kupil c5 :)

Pa saj ni tezav s hidravliko, samo vprašam ce bojo tezave.


Za hidravliko ti priporočam Citroen Jerovšek Grosuplje. Sam sem tja peljal avto, ko mi je crknil cilinder na hidravliki, saj pri selmarju v celju, kjer je bil avto redno servisiran, se niso hotli niti dotakniti hidravlike oz bi menjali komplet celo za cca 1.5k€ plus delo, Jerovšek mi je pa zaračunal 140€ za dva cilindra + delo.

Za cilindre verjetno misles na kugle ane. Kol pa kugrl sploh majo novejsi modeli? Po dveh na vsakem kolesu? Torej 4x2=8?

IL_DIAVOLO ::

Bom checkiral bojana markovica v mb-ju. Zgleda legit.

edi45 ::

-valvoline- je izjavil:

edi45 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Exlusive oprema je razlog da sem kupil c5 :)

Pa saj ni tezav s hidravliko, samo vprašam ce bojo tezave.


Za hidravliko ti priporočam Citroen Jerovšek Grosuplje. Sam sem tja peljal avto, ko mi je crknil cilinder na hidravliki, saj pri selmarju v celju, kjer je bil avto redno servisiran, se niso hotli niti dotakniti hidravlike oz bi menjali komplet celo za cca 1.5k€ plus delo, Jerovšek mi je pa zaračunal 140€ za dva cilindra + delo.

Za cilindre verjetno misles na kugle ane. Kol pa kugrl sploh majo novejsi modeli? Po dveh na vsakem kolesu? Torej 4x2=8?


Ne cilinder. Ker je avto počepno in je rabil par minut da se je dvignil ko si ga vžgal.

MrStein ::

Kaki ugoden servis (za redni servis) v okolici Maribora?
Za starejše vozilo. (da ne računajo več, kot je avto vreden)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia Ceed - redni pooblaščeni servis (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9529090 (5346) LeQuack
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435444 (17253) Utk
»

Kupujem zanesljiv nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5915891 (9205) solatjek

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451646 (47867) BigWhale
»

Megane vžge kakor se mu zljubi

Oddelek: Na cesti
298976 (8313) SplitCookie

Več podobnih tem