» »

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi)

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi)

««
6 / 6
»
»»

looser ::

Utk je izjavil:

looser je izjavil:

Utk, recimo, da postaneš minister za kmetijstvo...
Kaj bi naredil?

Isto kot večina ministrov do zdaj. Kupil farmo.

Ravno zaradi subvencij se splača, za brez nisem računal podrobnosti.

Brez subvencij se bi glih tako splačalo, samo hrana v trgovini bi bila par procentov dražja. Če bi.

No, bomo počakali, da boš minister za kmetijstvo :-)

fikus_ ::

"Brez subvencij se bi glih tako splačalo, samo hrana v trgovini bi bila par procentov dražja. Če bi"

Imaš za to kakšne kalkulacije, ali kar tako na .....

looser ::

Lahko tudi, da bi bila cenejša, samo domačih kmetov ne bi več bilo, bi pa bili izdelki iz mega kmetij...
Glede na to, da če ne pridelaš ravno sam, da ne moreš biti prepričan, da je res bio (pa še takrat ne)...
In da sama nalepka na žalost ni dovolj...
Ne vem, jaz nimam prav mnenja, in je in ni dobro.
Meni se ne da iskati, ampak kako imajo po EU in kako je tam, kjer imajo in kjer nimajo subvencij?

Utk ::

fikus_ je izjavil:

"Brez subvencij se bi glih tako splačalo, samo hrana v trgovini bi bila par procentov dražja. Če bi"

Imaš za to kakšne kalkulacije, ali kar tako na .....

Bi bila po tvoje cenejša? Še boljše.

Meni se ne da iskati, ampak kako imajo po EU in kako je tam, kjer imajo in kjer nimajo subvencij?

Tam kjer nimajo subvencij, so jih evropske (in ameriške) subvencije uničile. Že tako delajo za pest riža, potem je pa še evropsko mleko cenejše od njihovega lokalnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Sedaj pa že trolaš.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Gostilniski konsenz na enostavno mantro zal ni resnica niti znak inteligence.

Zmerjanje vseh z bedaki, rajo in laiki, ki ne vidijo tvoje "velike slike", ki je sam itak nisi sposoben predstavit, tudi ni znak inteligence.


Se strinjam, samo ne vidim povezave s citiranim. Zavedaj se, da jaz tukaj ne trdim ravno veliko, niti ne pravim, da imam prav. Kar pravim je, da je posploseno razmisljanje nesmiselno, svojih definitivnih zakljuckov v smislu "subvencije so bedarija" ali kaj podobno za lase privlecenaga nisem ponudil.

Utk ::

Jaz sem več kot trikrat tu napisal zakaj so bedarija, nihče ni napisal zakaj niso.

Kaj naj pa bi pa izračunal? Če je vseh subvencij za zaokrožimo 300 mio letno, razdeliš na 2 mio ljudi, je to 150 evrov po glavi. Človek na mesec zapravi glih tu nekje za hrano, se pravi bi bila kakih 10 procentov dražja. Nekatera 20, nekatera 0, jasno. Nobene apokalipse ne bi bilo. Od kod pa denar za subvencije pride? Od marsovcev? Glih tako ga ljudje prispevajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

looser ::

Tvoje zagotovilo je super, ampak menda nisi iz stroke.
Mislim pa, da če bi ti bil kmetovalec, da se ne bi izogibal subvencijam, če jih država in EU predpisujeta.

Utk, klik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

stara mama ::

Utk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Utk, vidim, da ti osnove subvencij niso znane in pišeš na pamet!
http://www.arsktrp.gov.si/fileadmin/ars...

To da meni niso jasne je veliko manjši problem kot to da nikomur ni jasno zakaj sploh obstajajo (še).

To, zakaj ti nihče ne razloži obstoj subvencij je zato, ker nihče nima volje razlagat takemu forumskemu trolu in bedaku, ki kar naprej nabija tja v prazno brez podlage v praksi.
Pa naj ti dam en hint: Podreditev! Pogoj za subvencije je, da delaš točno tako kot ti naročijo!
S tem, da se del subvencij zlije nazaj k državi v obliki različnih obdavčitev.

TheBlueOne ::

@Utk, nisi zapisal zakaj so bedarija, vsaj ne na nacin, ki bi bil kakorkoli smiseln.

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

@Utk, nisi zapisal zakaj so bedarija, vsaj ne na nacin, ki bi bil kakorkoli smiseln.

Po defaultu je šenkavanje denarja bedarija in se tega ne dela, če nimaš dobrega razloga za to.
Lahko samo ponovim vprašanje, zakaj rabi nek mali kmet 200 evrov subvencije, da obdeluje neko njivo? Za 200 evrov tega ne dela. Jaz imam dost manj od hektarja za pokosit, pa tega ne bi delal za 200 evrov.
Isto imaš na drugi strani, zakaj neke velike firme dobivajo po 50 mio subvencij? To gre direkt v dividende oz. žepe lastnikov. Ki znajo o kmetijstvu glih tolk kot jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

looser ::

Utk je izjavil:

Po defaultu je šenkavanje denarja bedarija in se tega ne dela, če nimaš dobrega razloga za to.
Lahko samo ponovim vprašanje, zakaj rabi nek mali kmet 200 evrov subvencije, da obdeluje neko njivo? Za 200 evrov tega ne dela. Jaz imam dost manj od hektarja za pokosit, pa tega ne bi delal za 200 evrov.
Isto imaš na drugi strani, zakaj neke velike firme dobivajo po 50 mio subvencij? To gre direkt v dividende oz. žepe lastnikov. Ki znajo o kmetijstvu glih tolk kot jaz.

Utk, ni slabo, očitno imaš boljšo strategijo od EU (ker si za Slovenijo prevelik)...
Izgleda, da tvoji praktični rezultati potrjujejo tvoje besede :-)

stara mama ::

Utk je izjavil:

Po defaultu je šenkavanje denarja bedarija in se tega ne dela, če nimaš dobrega razloga za to.

Sem ti malo nazaj podal razlog, pa še kar nabijaš svoje tja v tri dni, kot mentalno zaostali...

Utk ::

Nič takega nisi storil.

imagodei ::

Daniel je izjavil:

nevone je izjavil:

Zdaj mi pa ti povej, kako naj preživijo tisti, ki nimajo kmetije? To da vsi postanemo kmetje nazaj tudi ni rešitev.

Tako kot moramo preživeti mi z istimi odkupnimi cenami kot 15 let nazaj. Pač vsak EUR parkrat obrneš, da jih imaš več.

Jaz zdaj tega ne zastopim več... Bi cenil, če bi mi nekdo razložil, ker očitno nisem dost pameten, da bi zastopil vse tole okoli kmetijstva.

Slovenski trgovci stiskajo kmete za odkupne cene, tako da komaj živijo. Zakaj ne dvignejo cen, če komaj živijo? Če bi jih dvignili, bi menda trgovci začeli nabavljati pri njihovih sosedih, ki očitno znajo pridelati poljščine tako, da se jim to še splača? Če se jim ne bi splačalo, bi očitno tudi oni morali dvignit cene?

In če bi slovenski kmetje skupaj dvignili cene, bi trgovci začeli kupovat od tujih kmetov? Ker oni pa znajo pridelat poljščine ceneje in še vedno z dobičkom?

Ne vem, res ne štekam. Če jaz odprem biznis, ne vem, recimo mizarstvo... In če moj izračun lastne cene pokaže tako ceno, da ne morem bit konkurenčen, ne dobim strank, naročil - kaj se zgodi z mano? Če bi npr. avstrijski, italijanski, madžarski in hrvaški mizarji delali toliko ceneje, da bi Slovenci množično kupovali od teh... Kaj bi se zgodilo z množico slovenskih mizarjev? Sploh s tistimi v obmejnem pasu?
- Hoc est qui sumus -

looser ::

imagodei je izjavil:

In če bi slovenski kmetje skupaj dvignili cene, bi trgovci začeli kupovat od tujih kmetov? Ker oni pa znajo pridelat poljščine ceneje in še vedno z dobičkom?

Očitno nisem iz te panoge, ampak poudarek je na SKUPAJ, ja, v kratkem času SKUPAJ lahko naredi velik premik,
sčasoma pa izzveni, razen, če spet VSI SKUPAJ to naredijo.
Ampak ne bodo, ker je SKUPAJ pač, hmm, nemogoče, da ne rečem absurdno naivno.
Kolikor pa vem, veliko kmetov prodaja v druge države, očitno za boljše odkupne cene, drugače,
sem poslušal en tak "sestanek" enkrat, pa saj so se nekaj premišljali, da ni to najbolj patriotsko,
ampak so zaključili, da smo zdaj pač v tržnem gospodarstvu.
Problem zaključen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

louser ::

Rešitev je, da vrtičkarjem, ki zgolj jemlejo subvencijo sposobnim, odvzamete zemljo, jo združite tako, da ne bo 100x po 50arov parcel in ponudite najboljšim.
Pa naj najboljši, ki se s tem poklicno ukvarjajo, zaposlujejo naprej te vrtičkarje.

Prodajajo v Italijo, Avstrijo. Le-ti pa potem nazaj v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

looser ::

louser je izjavil:

Prodajajo v Italijo, Avstrijo. Le-ti pa potem nazaj v Slovenijo.

Seveda, prodajajo drugim predelovalcem, ki boljše plačajo.
Če pa še pride na slovenske police za isto ali nižjo ceno kot od slovenskih pridelovalcev...
Torej?

Jaz pač nisem razcepljena osebnost.
Jaz pa tudi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

mainman ::

louser je izjavil:

Rešitev je, da vrtičkarjem, ki zgolj jemlejo subvencijo sposobnim, odvzamete zemljo, jo združite tako, da ne bo 100x po 50arov parcel in ponudite najboljšim.


Rešitev je da takim kot si ti odvzamejo pravico pisati gluposti po tem forumu. Kako bi se pa ti počutil če ti odvzamejo parcelo in hišo in zadevo dejo nekemo podjetju ki bo tam naredilo blok? Je pač sposobno ker lahko na tej površini ustvari večji prihodek.

Daniel ::

imagodei je izjavil:

Daniel je izjavil:

nevone je izjavil:

Zdaj mi pa ti povej, kako naj preživijo tisti, ki nimajo kmetije? To da vsi postanemo kmetje nazaj tudi ni rešitev.

Tako kot moramo preživeti mi z istimi odkupnimi cenami kot 15 let nazaj. Pač vsak EUR parkrat obrneš, da jih imaš več.

Jaz zdaj tega ne zastopim več... Bi cenil, če bi mi nekdo razložil, ker očitno nisem dost pameten, da bi zastopil vse tole okoli kmetijstva.

Slovenski trgovci stiskajo kmete za odkupne cene, tako da komaj živijo. Zakaj ne dvignejo cen, če komaj živijo? Če bi jih dvignili, bi menda trgovci začeli nabavljati pri njihovih sosedih, ki očitno znajo pridelati poljščine tako, da se jim to še splača? Če se jim ne bi splačalo, bi očitno tudi oni morali dvignit cene?

In če bi slovenski kmetje skupaj dvignili cene, bi trgovci začeli kupovat od tujih kmetov? Ker oni pa znajo pridelat poljščine ceneje in še vedno z dobičkom?

Ne vem, res ne štekam. Če jaz odprem biznis, ne vem, recimo mizarstvo... In če moj izračun lastne cene pokaže tako ceno, da ne morem bit konkurenčen, ne dobim strank, naročil - kaj se zgodi z mano? Če bi npr. avstrijski, italijanski, madžarski in hrvaški mizarji delali toliko ceneje, da bi Slovenci množično kupovali od teh... Kaj bi se zgodilo z množico slovenskih mizarjev? Sploh s tistimi v obmejnem pasu?


Kmet v intenzivnem kmetijstvu še nikoli ni bil v položaju, da bi lahko določil odkupno ceno, ceno zmeraj določa trg. In ker so v Sloveniji pogoji pridelave težji (ogromno malih parcel) ne moremo biti konkurenčni tujini. Enačiti tole z mizarsko delavnico kjer rabiš samo en prostor za delo je povsem neprimerno.

Torej prva bi morala dvigniti ceno trgovina, potem je za njo mlekarna, nato zadruga in šele nato kmet, kar pa se v srditem boju za kupce seveda ne bo zgodilo.

Daniel ::

Če se že greš primerjave z mizarstvom bi bila edina primerjava, da si ti mizar in kolega v avstriji mizar, pa vendar ti ne moreš narediti izdelka za enako ceno, ker tvoj stroj ne omogoča izdelave z manj prehodi, ni toliko zmogljiv ali kaj podobnega. Ti seveda še lahko kupiš boljši stroj, če si ga lahko privoščiš, večjo njivo pa težko kupiš, ker jih enostavno ni.

stara mama ::

Utk je izjavil:

Nič takega nisi storil.

Očitno si pismeno nesposoben!
https://slo-tech.com/forum/t732799/p610...

Utk ::

Napisal si kvecjemu razlog za ukinitev subvencij.

Utk ::


Torej prva bi morala dvigniti ceno trgovina, potem je za njo mlekarna, nato zadruga in šele nato kmet, kar pa se v srditem boju za kupce seveda ne bo zgodilo.

Ne, to sploh ne gre tako. Ti lahko dvignes svojo ceno in to je to. Ce trgovina dvigne ceno, nimas ti nic od tega in nikoli ne bos imel. Sej ste imeli zadruge pa ste jih poceni razprodali. Ti kot posameznik seveda tezko kaj naredis ce predstavljas pol procenta odkupa neke mlekarne ali mesnice, ce se ne znate zoorganizirat, je pa drug problem. Ki ga visja cena v trgovini ne bo resla.

Daniel ::

Ja glej, zadruga predstavlja na letni ravni nekje 65 milijonov litrov mleka, pa vseeno ne morejo postavljati nekih pogojev. Sicer se sedaj s promocijo Slovenskega stvari malce premikajo na bolje (saj mlekarna sedaj ne more več reči, bomo pa z Madžarske uvozili) a to bo dolgotrajni postopek. Se pa drugače ogromno mleka izvozi na Hrvaško saj tam za ta denar že par let praznijo hleve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

KLux ::

Daniel je izjavil:

No jaz sem ravno zaključil z razvozom gnojevke za danes s 35 let starim Torpedom 75 (ni ravno najbolj udobno delo) in 11 let staro cisterno. Prepričan sem, da se ob to ne boste obregnili, si pa skorajda ne upam pomisliti kaj bo, ko mi bo čez 5,7,10...let uspelo privarčevati za nov traktor in bom tistega zapel za cisterno. To bo zgražanja. Trenutno se lahko zgražate le nad vonjavami... Vsi bi imeli nekaj bio in eko, ampak pognojeno naj pa bo z umetnimi gnojili, da ne bo par dni gnojnice v zraku... Toliko za sedaj, grem še v hlev ker je treba poskrbet še za krave...
Mimogrede, odkupna cena mleka je 33 centov, da se boste lahko še bolj zgražali zaradi bogatije...



http://www.kgzs.si/gv/razvoj-podezelja/...

Daniel ::

Poznam zadevo a mi finance trenutno ne omogočajo prijav na razpise, moram najprej pokriti dolgove preteklih investicij. Že od leta 2007 nisem kandidiral na nobenem, razen za prevzemnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

imagodei ::

Daniel je izjavil:

Ja glej, zadruga predstavlja na letni ravni nekje 65 milijonov litrov mleka, pa vseeno ne morejo postavljati nekih pogojev. Sicer se sedaj s promocijo Slovenskega stvari malce premikajo na bolje (saj mlekarna sedaj ne more več reči, bomo pa z Madžarske uvozili) a to bo dolgotrajni postopek. Se pa drugače ogromno mleka izvozi na Hrvaško saj tam za ta denar že par let praznijo hleve.

Slovenci imamo notorično hlapčevski odnos tamle v Bruslju, to je sicer res. Če bi znali branit svoje interese, bi se zagotovo dalo izposlovati kakšno specialno zaščito samooskrbe inu zdravja (saj veste - jejmo lokalno hrano), po kateri bi trgovine/mlekarne/mesnice za prodajo na lokaciji RS morale zagotoviti odkup vsaj določenega procenta lokalnih surovin, preden se ozirajo za surovine v tujino. Včasih je država to počela s carinami, danes bi pa morala bit malo bolj inovativna. Seveda, Evropa reče, da konkurenca mora bit in da ne sme bit protekcionizma, mi pa v jok in na drevo, namesto da bi bili malo kreativni.

Ampak, za to, da imaš kak vpliv na politiko, se je treba kaj povezat, lobirat, organizirat skupino prizadetih kmetov in se odpravit na medijsko odmeven pogovor k kmetijskemu ministru, trkat na vrata pisarn poslancev ..., ne pa gledat samo svoj grunt pa jamrat, kako je v Sloveniji težko kaj dosečt.
- Hoc est qui sumus -

looser ::

Imagodei, prevzemi vodstvo, očitno obvladaš situacijo.
Sprijazni se, da si pač rojen vodja...

Treba je...
Očitno ni tako slabo, če se ni treba.
Ali pa ni možnosti in je lažje se odreči kmetiji...

imagodei ::

Jaz nimam interesa v tem. Če slovenski kmet težko preživi zaradi nizkih odkupnih cen, me to ne gane preveč. OK, seveda imam človeško plat in se me dotakne, ampak, hej, jaz imam svoje lastne probleme v povsem drugi branži. Glede nizkih odkupnih cen naj se kar organizirajo tisti, ki jih to direktno prizadene.

Meni je na koncu dneva za vse skupaj dost vseeno, v trgovini pogledam na ceno in kupim Barila testenine, če so cenejše od Zlatega polja. Pa česen iz kitajske, če je cenejši od lokalnega. No, če se izkaže, da ima česen iz kitajske plastičen okus, ga drugič ne bom kupil, četudi bom zato na blagajni plačal nekaj centov več.

Me pa kot človeka jezi, da 1.) trgovci stiskajo kmete z nizkimi cenami; 2.) da se kmetje (navkljub vsem preprekam, ki smo jih slišali v tej temi) ne znajo organizirat in stopit skupaj; in 3.) da davkoplačevalci plačujemo dostikrat nesmiselne subvencije (za nekatere sem prvikrat slišal šele v tej temi) oziroma da sploh plačujemo subvencije zato, da se majhnim kmetom sploh splača ukvarjati s kmetijstvom (se pravi, da razlika med prejetjem in neprejetjem subvencije pomeni razliko med preživetjem in propadom kmetije).
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Kmeti jamrajo nad požrešnimi trgovinami, ko se sami spravijo na tržnico kaj prodajat, pa vemo kako se konča s cenami. Sej jaz razumem, da se kmetu ne da tam cel dopoldan zabit za 50 evrov, ampak jebiga, potem plačaj to storitev. Ali pa ne jamraj, ker morda ni spet tako enostavno kaj prodat.

looser ::

Imagodei, razumem, čeprav posebej pri špagetih ne gledamo (jih ne maramo) na ceno, česen pa kupim kar nekaj, kar pritegne pozornost. Mesarje imamo sicer tudi naštudirane, in smo tam redna stranka, cena je nekje pričakovana, očitno.

Utk, menda je nekje 70k (v povprečju potem menda (6,8+5,6=) 12,4 ha in 6 glav živine na kmetijo) kmetij v Sloveniji (1 na vsake 30 ljudi, izgleda), številka pada. Težko bodo vsi posamično prodajali na tržnici, če pa je kak posrednik vmes, pa ni več ziher)...

Sem pa že videl, da so primorski kmetje vozili v notranjost prodajat svoje izdelke, to pa ja! Cena pa je, se mi zdi, malo višja (pripelje ti na prag), menda je tudi bio ali kaj... Torej, nekateri se znajdejo, nekateri pa ne. Povsem pričakovano v Sloveniji in širše, pač niso vsi enako prodorni, nič novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

fikus_ ::

Uri in še kdo, če vas subvencije res motijo -->

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

louser ::

Utk je izjavil:

Kmeti jamrajo nad požrešnimi trgovinami, ko se sami spravijo na tržnico kaj prodajat, pa vemo kako se konča s cenami. Sej jaz razumem, da se kmetu ne da tam cel dopoldan zabit za 50 evrov, ampak jebiga, potem plačaj to storitev. Ali pa ne jamraj, ker morda ni spet tako enostavno kaj prodat.

Kmeti ne prodajajo po tržnicah, zgolj vrtičkarji. Ker pač sredi Ljubljane par sto ton enega pridelka v teh parih mesecih ne moreš niti prodati, niti skladiščiti.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33763951 (57265) Invictus
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel
»

Obupna slovenska demografija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17725021 (21260) Invictus

Več podobnih tem