» »

Slovensko gospodarstvo = JU

Slovensko gospodarstvo = JU

HappyPills ::

Tolk slišmo o JU, kakšni so itd. Pa dajmo rečt še kšno o naših obrtnikih in gospodarstvenikih.
V zadnjem času se spopadam s težkim problemom raznoraznih majstrov pa me zanima, a sem edini, al je pač to del slovenske folklore.

Ni je hujše stvari, kot prenova opažam, no borba z državno birokracijo je prbližn še tam tam. Spodobnega predvsem pa vestnega majstra je očitno nemogoče dobit pa naj si gre to za zidarja, malarja, vodovodarja, štromarja itd.
Vsem je predvsem to skupno, da al se zelo zelo načakaš (In ne dneve ampak mesece), al pa jih pogoltne črna luknja.

V začetku aprila sem se lotil prenove kopalnice in po enmu mesecu pogovorajanja in dogovarjanja sem se zmenil s firmo, da mi bodo prenovil kopalnico od a-z, torej na ključ. Kljub dogovoru in to pisno potrjenem, da bodo zadeve narejenem v doglednem roku (težko je bit brez kopalnice) so več al manj uspel kopalnico samo razbit potem pa se je za njimi izgubila vsaka sled. Noben se ni več javu, ne na klic, sms, email, dimni signal. Po približno 2eh mescih čakanja in pizdenja sem se odloču, da zamenjam firmo. Že samo iskanje je dolgotrajno, rečejo, da pridejo na ogled pa jih ni, pridejo pa nikoli ne dajo predračuna itd. No na koncu sem po enmu mescu dobil firmo, ki mi je potem počasi v 2eh mesecih uspela nekako stvari izdelat do mizarja. V podrobnosti se sicer ne bom spuščal, predvsem je bilo noro žalostno to, da sem bil brez kopalnice cca 5 mescev in da sem tej prvi firmi plačal po predračunu polovico vnaprej (to je moja napaka, ki je ne bom več ponovil) s čimer sem si naredil še več težav, ko sem rabil ta sredstva dobit nazaj.

Problem je, ko se mi je z mizarjem spet ponovila prvotna zgodba. Vse zmenjeno vse izmerjeno baje tudi izdelano, saj mi je nazadnje, ko se mi javil na telefon rekel, da čez 2 dni pride na montažo. To je bilo 1 mesec nazaj. Kar na 1x se mi namreč ne javljla več na telefon, smse, vglavnem izginil v mojstrsko črno luknjo. No temu vsaj nisem plačal nič vnaprej.

Sam sem sp in jemljem vsako stranko zelo resno, zato mi ni jasno, a je res tok posla, da se vsem tolk jebe al je to pač slovenska scena? Podobno situacijo opažam tudi pri trgovcih, ko npr pošlješ povpraševanje 10 firmam imaš srečo, da ti sploh kdo odgovori.

Imam samo jaz tako srečo?
In ja iščem enga kvalitetnega price/performance mizarja, ki dejansko zmontira stvari ki se jih naroči. Rabim ga za kopalnico, dnevno sobo, otroško sobo itd. Če kdo pozna kakega prosim za kontakt.

crniangeo ::

Probaj njega. Je super mizar, vendar ne vem ce je še aktiven
https://www.itis.si/oseba/jerebic-silve...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Unknown_001 ::

Problem določebih SP jev je da pograbijo vsak posel, tudi če ga ne zmorejo opraviti. Na koncu trpijo stranke, kasneje pa še renome firme. Zato ker mislijo da ima stranka voljo čakat eno leto.

Imel "kolega" ki to ni bil... tip je seveda na črno slikal poroke, denar pobiral na roke, stranke so na slike čakale tudi po 3 mesce. Pogosto so jih dobile kar z Watermarkom. Zdaj pa vse dela na skrivaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

looser ::

Ja, presneto drži, premalo je mojstrov, na polno so zasedeni, zdaj (še) je konjunktura.
Včasih pa tudi dajo preveč optimistično ceno in potem se cela veriga naročil zamakne.
Izgleda sicer tudi, da nimaš posebej sreče, fajn je, če si z obrtniki v dobrih odnosih.
Takšnega problema še sicer nismo imeli, niti ga ne želimo, mojstre poznamo.
Rešitev je več izvajalcev (konkurence), se strinjam...
Zakaj jih ni?

Unknown_001 ::

To kar se dobrih odnosov z obrtniki tiče je fajn samo, če se ti kdaj mudi da si vzame ekstra čas pa še tvoje naročilo vštuli kolikor mu dopuščajo možnosti. Posel je še vedno posel, ne pa pajdaštva jaz tebi malo, ti meni malo na koncu pa gre eden ali oba v minus.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

looser ::

Unknown_001 je izjavil:

To kar se dobrih odnosov z obrtniki tiče je fajn samo, če se ti kdaj mudi da si vzame ekstra čas pa še tvoje naročilo vštuli kolikor mu dopuščajo možnosti. Posel je še vedno posel, ne pa pajdaštva jaz tebi malo, ti meni malo na koncu pa gre eden ali oba v minus.

Ja, si vzamejo ekstra čas, razen če imajo kakšno intervencijo...
Pomaga tudi, če včasih malo navzgor zaokrožiš in rečeš, da naj grejo še na pivo.
Tudi računi pridejo pozneje.

Unknown_001 ::

looser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

To kar se dobrih odnosov z obrtniki tiče je fajn samo, če se ti kdaj mudi da si vzame ekstra čas pa še tvoje naročilo vštuli kolikor mu dopuščajo možnosti. Posel je še vedno posel, ne pa pajdaštva jaz tebi malo, ti meni malo na koncu pa gre eden ali oba v minus.

Ja, si vzamejo ekstra čas, razen če imajo kakšno intervencijo...
Pomaga tudi, če včasih malo navzgor zaokrožiš in rečeš, da naj grejo še na pivo.
Tudi računi pridejo pozneje.


Na to zadnje nikoli ne računaj niti ne pričakuj. Želiš dober odnos? Ohrani poslovno profesionalnost in imej plačilno disciplino. Tisto pivo računaj kot plus točko ob naslednjem dogovarjanju za posel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

looser ::

Tega jaz ne pričakujem, to jaz prakticiram.
Včasih moram celo klicat, da mi naj povejo datum nakupa (ker računa še niso poslali), če ga moram kje vnesti.
Ampak moram mojstra najprej spoznat (in obratno), druga runda je lažja, to pa drži.
Na prvi posel bodo še hoteli avans, če te ne poznajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Unknown_001 ::

Bistvo dobrega odnosa je le lažja dosegljivost dotičnega obrtnika, ko ga potrebuješ.

Ampak vidim, da ti je to jasno, zatorej bi zaključila s tem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

zmaugy ::

Sem imel nekaj za naredit in nekako nisem dobil obrtnika, ko sem ga rabil. Potem pokličem enega, ki je bil malo nestandarden - nanj se še nikoli nisem obrnil. Pride, pogleda in v pogovoru mi je pobegnilo, da že nekaj časa iščem mojstra za to. Dobim predračun, cena za 4 krat (ŠTIRI KRAT) višja od normalnih cen.
Ga pokličem in in vprašam od kod mu ideja o taki nori ceni. Tip mi odkrito pove, da sem itak povedal, da sem imel težave s tem, da bi koga dobil, nakar ga steram u PM (kar mi ni v navadi, z standardnimi obrtniki smo v zelo dobrih odnosih), nakar sem pač še malo počakal in je prišel standardni obrtnik in opravil delo po normalni ceni.

Drugače pa res, težko je dobit kogarkoli v normalnem času za normalen denar in za korektno opravljeno delo. Dosti je tega na pol opravljenega (nakar junak spizdi v neznano) ali pa poskušanja z nekim očitnim odiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dice7 ::

Zanimivo, na obrtnika cakas dlje, kot na operacijo kolka, res so ti svete krave nasega gospodarstva

-valvoline- ::

Prav je da je tako. Solski sistem proizvaja lenuhe, top job je zaposlitev v javnem sektorju in fajn placa za 0 dela. Obrtnikov in majstrov bo vedno manj, cene se bodo sele podrazile. Bo prisel cas k nebo nobenga vodovodarja, elektricarja itn. Kolk pa racunate itjevci za posiljevanje tipkovnic?

looser ::

dice7, pa pejdi za obrtnika :)
ampak zagotovo ne čakaš tako zelo dolgo kot na operacijo kolka...
recimo, na nepoznanega obrtnika, čakaš nekje 1 mesec, mogoče manj, če imaš srečo...
ni mi jasno, zakaj ni več konkurence...
konjunktura je še, čeprav je imela Nemčija Q3/2018 negativen, če bo še Q4, je recesija :)
očitno ni dovolj zanimivo...

-valvoline-, natepavanje tipkovnic je sicer malo zoprno, ampak donosno...
v povezavi s financami pa že skoraj trdokurčno :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

-valvoline- ::

Uci se sine da ne bo treba delat, in rezultat mamo danes. Pa politika preplacanih javnosektorasev.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

No, bolje obrtnik, kot zdravnik, vsaj kar se javnega mnenja tice, drugace bi tukaj bilo ze 3 strani pljuvanja

Ceprav imajo oboji zacuda neke podobne pomankljivosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

looser ::

to pač ne, si neumen, 100x raje sem zdravnik s kakšnim dežurnim vikendom ali dvema, pa naj ljudje še tako pljuvajo po meni, kot pa obrtnik...

D3m ::

-valvoline- je izjavil:

Uci se sine da ne bo treba delat, in rezultat mamo danes. Pa politika preplacanih javnosektorasev.


Poznam. Pri meni je bilo isto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

looser je izjavil:


ampak zagotovo ne čakaš tako zelo dolgo kot na operacijo kolka...
recimo, na nepoznanega obrtnika, čakaš nekje 1 mesec, mogoče manj, če imaš srečo...

če imaš zelo hitro je 14 dni za menjavo kolka
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

poweroff ::

Zanimivo. Se pravi imamo pripadnike klenega, poštenega slovenskega naroda, ki si kruh služijo v potu svojega obraza. Ki jih država j* spredaj in zadaj. Ki jih koruptivni politiko goljufajo. Ki morajo garati za požrešno nesposobno in leno državno upravo.

In zdaj pravite, da so ti pošteni obrtniki v resnici nateguni. Da se ne držijo rokov. Da ko slišijo da si iskal obrtnika nabijejo nepošteno visoko ceno (izkoristijo šibkejšega). Da delajo slabo. Leno.

Pa saj to je še slabše kot državna uprava! :))

Se pravi kleni, pošteni slovenski narod je v resnici poln lenuhov, zamudnikov in nategunov? To hočete povedati?
sudo poweroff

gendale2018 ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Se pravi imamo pripadnike klenega, poštenega slovenskega naroda, ki si kruh služijo v potu svojega obraza. Ki jih država j* spredaj in zadaj. Ki jih koruptivni politiko goljufajo. Ki morajo garati za požrešno nesposobno in leno državno upravo.

In zdaj pravite, da so ti pošteni obrtniki v resnici nateguni. Da se ne držijo rokov. Da ko slišijo da si iskal obrtnika nabijejo nepošteno visoko ceno (izkoristijo šibkejšega). Da delajo slabo. Leno.

Pa saj to je še slabše kot državna uprava! :))

Se pravi kleni, pošteni slovenski narod je v resnici poln lenuhov, zamudnikov in nategunov? To hočete povedati?

čaki da ti en razloži da so to itak sami čefurji in je zato tako stanje
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

zmaugy ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Se pravi imamo pripadnike klenega, poštenega slovenskega naroda, ki si kruh služijo v potu svojega obraza. Ki jih država j* spredaj in zadaj. Ki jih koruptivni politiko goljufajo. Ki morajo garati za požrešno nesposobno in leno državno upravo.

In zdaj pravite, da so ti pošteni obrtniki v resnici nateguni. Da se ne držijo rokov. Da ko slišijo da si iskal obrtnika nabijejo nepošteno visoko ceno (izkoristijo šibkejšega). Da delajo slabo. Leno.

Pa saj to je še slabše kot državna uprava! :))

Se pravi kleni, pošteni slovenski narod je v resnici poln lenuhov, zamudnikov in nategunov? To hočete povedati?


Prej bi rekel, da glede na stvari, ki so jih napisali predhodniki in se z njimi kar strinjam (idi na faks, če ne boš moral delati), je to v veliki meri rezultat negativne selekcije in manjše ponudbe.

looser ::

gendale2018 je izjavil:

če imaš zelo hitro je 14 dni za menjavo kolka

Sicer ne vem, kaj ima menjava kolka z obrtniki...
Govorimo o povprečni čakalni dobi, ne ekstra optimistični...
Če predolgo čakaš, pač menjaj kariero, izuči se za obrtnika ali pa lobiraj, da jih izučijo več, in spremeni statistiko...
>:D

-valvoline- ::

Napram tega kolk zasluzi povprecen posiljevalec tipkovnic so cene obrtnikov absolutno prenizke, to bo slo vse x10 v naslednjih nekaj letih.

looser ::

Tudi jaz mislim, da je to odličen karierni nasvet..

MasterTade ::

Folk misli da vsak malar ipd. ne vem koliko služi. Resnica pa je da so to samo spji
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

looser je izjavil:

Tudi jaz mislim, da je to odličen karierni nasvet..

Kljub temu se za taksno delo oz kariero ziher ne bos odlocil, ker bo treba DELAT.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

poweroff je izjavil:

Zanimivo. Se pravi imamo pripadnike klenega, poštenega slovenskega naroda, ki si kruh služijo v potu svojega obraza. Ki jih država j* spredaj in zadaj. Ki jih koruptivni politiko goljufajo. Ki morajo garati za požrešno nesposobno in leno državno upravo.

In zdaj pravite, da so ti pošteni obrtniki v resnici nateguni. Da se ne držijo rokov. Da ko slišijo da si iskal obrtnika nabijejo nepošteno visoko ceno (izkoristijo šibkejšega). Da delajo slabo. Leno.

Pa saj to je še slabše kot državna uprava! :))

Se pravi kleni, pošteni slovenski narod je v resnici poln lenuhov, zamudnikov in nategunov? To hočete povedati?

Obrtnika lahko zamenjas, drzavne uprave ne.

jype ::

Utk je izjavil:

Obrtnika lahko zamenjas, drzavne uprave ne.
Tudi državno upravo komot menjaš.

Utk ::

Itak, drzavna uprava je super, ljudstvo je treba zamenjat.

-valvoline- ::

Vecina majstrov in tradicionalnih obrtnikov so osebe v poznejsih letih skoraj pred upokojitvijo. Boste vidl kaj se bo dogajal k se bodo ti upokojil. To se dogaja vsepovsod po svetu in eu, slovenija ni izjema. Kljub temu fikusarske place v js ju in pri monopolistih vztrajno in divje narascajo ne glede na storilnost in na to da je kandidatov za vsako delovno mesto za parazita 1000x vec kot je razpisov. Pure komunizem, ni nobenega trznega obnasanja. Dokler se bo to dogajalo, obrtnikov bo vsako leto manj, javnosektorasev vec.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

Sej bo nevidna roka zrihtala to, tak pravijo

looser ::

-valvoline- je izjavil:

Kljub temu se za taksno delo oz kariero ziher ne bos odlocil, ker bo treba DELAT.

Seveda ne, poleg tega, da sem v resnici len, imam dve levi roki, niti rosno mlad, pa tudi ne vem, čemu bi se odločal za takšno kariero, ker eno že imam in jo bom, upam, počasi tudi zaključil, ker se mi več ne da :-)

poweroff ::

O kakšnih parazitih to govorite? Takih, ki ti razbijejo kopalnico, potem pa izginejo?
sudo poweroff

borisk ::

Domače majstre lahko ločiš v več skupin.

tiste ki so dobri, organizirani, se držijo rokov, pove ti za mesec in pol naprej točen datum kdaj bo rpišel, premium izvedba, dokaj premium cena.
tiste ki so zelo zelo dobri, ampak imajo težavo z komuniciranjem in organizacijo (so umetniki), premium cena, premium izvedba, datum izvedbe pa kakor kdaj.
tiste slabe, ki imajo vedno čas, ampak jih nikol ni, prileti za 2 uri na objek pa naprej (nateguni z izvedbo)
imaš še tiste, ki so normalni, ampak jih trenutno baše konjuktura
in na koncu še čiste nategune, ki poberejo denar potem pajih ni (tu je krivda tudi pri investiturju, ker plačajo vnaprej.

OldSkul ::

Nekateri t.i. mojstri so tako zasedeni, da še računa ne morejo izstaviti (pa še sploh ni plačano). Evo, tudi take primere sem imel.

mulc007 ::

Tudi državne firme postajajo takšne. Dam primer iz našega dvorišča:
Pred tedni (mogoče že 2 meseca) je na naši parceli počla cev in je komunala dvignila plošče in malo skopala da je prišla do cevi.
Rekli so da bodo prišli nazaj uredit da bo stanje kot je bilo prej ampak nič o tega. V tem času smo klicali že vsaj trikrat ampak šalabajzerji samo obljubljajo. Naslednjič pokličemo direktorja pa naj on vzame iz omare čisto lopato

Samael ::

mulc007 je izjavil:

Tudi državne firme postajajo takšne. Dam primer iz našega dvorišča:

Javno podjetje Komunala ni "državna firma". Ustanoviteljica je vaša občina.
Zgolj popravek, da ne bo zavajanja.

feryz ::

Občina je pa, seveda, popolnoma privat zadeva.
No, saj če opazuješ župane pri delu, zgornje celo drži.

Samael ::

Vseeno. Kateri del glede tega, da javno podjetje Komunala ni državna "firma" in se ne financira iz proračuna ti ni jasen?
Torej, kaj točno želiš povedati?

looser ::

Želi povedati, da če ne kličeš in zahtevaš šefa dokler je potrebno, da boš dolgo čakal na izvedbo ali pa je ne dočakal.
Za rok se moraš dogovoriti, jasno, da bo nekdo stražil doma.

TheBlueOne ::

looser je izjavil:

Želi povedati, da če ne kličeš in zahtevaš šefa dokler je potrebno, da boš dolgo čakal na izvedbo ali pa je ne dočakal.
Za rok se moraš dogovoriti, jasno, da bo nekdo stražil doma.


Bojim se, da zeli povedati, da podjetja v lasti drzave delajo slabo in je potem, ko je padel njegov edini argument to ignoriral in povedal nepovezano mnenje.

Tega je danes kolikorhoces. Ljudje ponavaljajo za monologi/mantrami ljubljenih politikov ampak zal za razliko od politikov jih kdo postavi pod vprasaj, potem pa povedo kar nekaj in se potolazijo, da prvota mantra drzi.

Vem, cudno, ampak tako je.

looser ::

Ja, ne vem točno,
kaj je dejansko želel povedati,
jaz sem samo napisal,
kar bi moral povedati,
saj izgleda uspešno v večini primerov,
ne glede na poreklo ponudnika.
Možno pa je tudi, da te v celoti odj*,
ampak potem vsaj veš, pri čem (ni)si.

TheBlueOne ::

Moja strategija pri izvajalcih je enaka, kakor pri projektih, ki sem jih imal v industriji. Pogajanja, pameten nacin izplacevanja na drugi strani pa garancija iz moje strani, da placilo bo. Za enkrat ni bilo problema, ce pa bi bili problemi in bi me podjetje ignoriralo, potem bi s pomocjo odvetnika prekinil pogodbo in jim dal predlog za poravnavo dodatnih stroskov, ki so mi jih pridelali.

Se pa vidim kot OK stranko, ker deloma sodelujem, sproti resujemo tezave, sem pripravljen nositi tudi del bremena, ce se zakomplicira in nikoli ne zamujam s placilom. Zaenkrat se nisem imel problemov.

Kar se tice naslova "Slovensko gospodarstvo = JU" pa niti ne drzi. JU se rokov naceloma drzi, samo zelo dolgi so. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM - na kaj vpliva?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71483 (1332) A. Smith
»

ena gospodarska :)

Oddelek: Loža
243440 (2436) Meizu
»

obrtniki

Oddelek: Problemi človeštva
345540 (4368) @nny
»

Pa dobr, kaj je s temi obrtniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9016339 (13482) Pithlit
»

Protest obrtnikov! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18841367 (36799) BigWhale

Več podobnih tem