» »

Total-Tv v Italiji

Total-Tv v Italiji

Bostjan K ::

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem se preselil v Italijo in ugotovil, da so te Italjani vsaj 15 let za nami kar se tice IT-ja. (vsaj v Dolomitih).

Prosim vas za pomoc in sicer me zanima, ce si v Sloveniji nabavim Total-tv satelitsko in si jo montiram v Italiji bo to vse skupaj delovalo? Studiram da bi si doma v Slo narocil in se vezal za 24 mesecev in pol lepo vse skupaj montiral v Italiji. Lajicno predvidevam, da mi internet nebi deloval sklepam pa da bi lahko preko satelita lovil programe, ki bi jih v Sloveniji. (itak se gre za Sport klub kanale. Tle se da gledat samo Seri-A fuzbal al pa vzames SKY satelitsko ki pa je draga ko pes)

Hvala vam za pomoc in mnenja.

LP

Alexius Heristalski ::

Seveda bo delovalo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

starfotr ::

Seveda bi ti delalo. Vsa fora je, da si krožnik obrneš in nastaviš pravilno. Ker si laik, naj ti ti kdo naredi.

Btw, večji krožnik pomeni boljši sprejem, bolj zanesljivo delovanje tudi ob slabem vremenu.

Kakšen internet ti misliš? total nima interneta, lastovka ima tudi internet. Internet si urediš lokalno v IT.

Bostjan K ::

Super. Se mi je zdelo da bi lahko deloval. Sm predvideval da je Totalu vseen kje mas kroznik vazn da jim placujes. Ja v Italiji je tako da ce res nisi kje v kaksnem vecjem mestu si pečen kar se interneta tice. Problem tle pr men je ta, da stacionaren telefon dela cca 2 dni na teden in ADSL ne pride v poštev. Optiko lahko samo sanjajo te italjani. Tko da mam internet preko sim kartice sam je krep. Aha sm mislu da tut Total-tv ponuja satelitski internet. Ce te prav razumem lastovka ponuja tut satelitski internet. Ta internet bi mi deloval v Italiji?

starfotr ::

Lastovna ni satelitski internet. Sat internet ponujajo ponudniki takega dostopa, med drugim tudi naš telekom, kateri preprodaja storitve drugih ponudnikov. Malo poišči po internetu, kakšne so cene in omejitve.

Alexius Heristalski ::

Lastovka ni satelitski internet, ker je oddajnik na hribu (npr. Krvavec, Krim), tako da jo imaš lahko samo v primeru, da ta hrib vidiš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bostjan K ::

Hvala za info. Sej me internet niti ne zanima ker sem se sprijaznu z tem kar mam preko sim kartice. Zanima me samo TV (Sport klub). Torej ce prau razumem ni problema da montiras Total-Tv satelit sredi Italije. Mora delovat ob predpostavki seveda da pravilno montiras kroznik...

Scorpy84 ::

Bostjan K je izjavil:

Hvala za info. Sej me internet niti ne zanima ker sem se sprijaznu z tem kar mam preko sim kartice. Zanima me samo TV (Sport klub). Torej ce prau razumem ni problema da montiras Total-Tv satelit sredi Italije. Mora delovat ob predpostavki seveda da pravilno montiras kroznik...


Ce ze, vzemi srbsko kartico ali pa ne se vezati za 24 mesecev, max 12. Namrec slovenska agencija za varstvo konkurence je nalozila da more lastnik sport kluba united group, tega so zdaj kupili americani, prodati kanale. Odlocba ne velja za srbijo in preostalo regijo. Sicer so zdej pritozbe ampak vseeno, ce se bos vezal in odlocba avk-ja uspe, se bos tepel zakaj si se vezal za dve leti.

#000000 ::

Pejt mal nekam, preselu si se v Ita rad bi pa mel SLO programe ? ZAKAJ ? a ti ni v največjem interesu se ti naučit taljansko ? (Mularija se bo naučila itak brez tebe) jest sem pred desetletji celo prejemal neko (kao socijalno podporo na ta rovaš, ker Italija omogoča vsakemu -vsaj takrat je- prišleku da se nauči jezika in je to podpirala z denarjem mslim da je bilo okoli 150.000 lir mesečno, (za primerjavo je bilo 1.500.000 lir = 110.000 tolarjem oz. 1000 marki tedeschi :)

Alora naučite se jezika kje zivite, to je prvo, ma dopo penso da dove vieni !

mzakelj ::

Najdi enga bosanca in kupi total v bosni. Pol cenej kot pri nas, dela pa ravno tako. Če boš dal temu bosancu še kake 10€ na leto zraven bo samo zadovoljen. Kje je antena postavljena pa je vseeno. Saj je sat. Drugače pa si probal kaj skenirat s kako usmerjeno anteno za net okrog. Včasih se kaj najde.

Bostjan K ::

#000000 je izjavil:

Pejt mal nekam, preselu si se v Ita rad bi pa mel SLO programe ? ZAKAJ ? a ti ni v največjem interesu se ti naučit taljansko ? (Mularija se bo naučila itak brez tebe) jest sem pred desetletji celo prejemal neko (kao socijalno podporo na ta rovaš, ker Italija omogoča vsakemu -vsaj takrat je- prišleku da se nauči jezika in je to podpirala z denarjem mslim da je bilo okoli 150.000 lir mesečno, (za primerjavo je bilo 1.500.000 lir = 110.000 tolarjem oz. 1000 marki tedeschi :)

Alora naučite se jezika kje zivite, to je prvo, ma dopo penso da dove vieni !



Ma kam si pa ti zaplavau zdej majstr. Kdo je pa reku da ne govorim Italjansko? Si mal predolg v Italija a ne? Tipicno Italjansko. Kaj rabis druzga k gledat Italjanske sinhronizirane filme in pa njihove pogovorne oddaje? Zarad tega je pa cela nacija totalno u ku... kar se tice tujih jezikov. Ne gre se za Slo programe. Ce bi mal prebral zgoraj bi vidu da mam problem z internetom in pa z ogledi sportnih kanalov, ki jih prakticno ni na italjanski kanalih. Sploh pa ne evropske nogometne lige (to kar mene zanima). Postavu sem tehnicno vprasanje na forumu, ki je naceloma namenjen pomoci med uporabniki tega foruma za tehnicne stvari. Lahko ti pa odprem temo v smislu: zakaj se moram nauciti Italjanscine ce zivim v Italiji??? Pa se sprazn na tej temi. Ti bom tut pocas in z globokim glasom pisau sam za tvoj uzitek...

BCSman ::

V Italiji je zastonj dvb-t z navadno anteno programov kot listja in trave. V slo pa bo kmalu samo še rtvslo. Je razlog slaba internetna infrastruktura? Ali ravno obratno, ker je vse preko dvb-t se sploh ne gre razvijat iptv? Pozna kdo kaj bolj situacijo v It?

Gagatronix ::

Kdo pri zdravi pameti sploh se gleda TV?

BCSman ::

Ravno tisti z zdravo pametjo. In sicer dokumentarno - izobraževalne oddaje. Serije, ki jih gleda tri četrt mlade populacije, pa je vseeno ali gledaš preko tv ali preko pc-ja, oboje je ekstremna izguba časa za tiste brez zdrave pameti.

starfotr ::

V IT so zadaj za leseno žlico. Ne upoštevajo mednarodnih dogovorov glede frekvenc, motijo vse okoli sebe že vrsto let. Verjamem, da tega ne bi bilo biko toliko, če bi imeli boljše razvito infrastrukturo.

Zanimivo je, da, če ima naša radijska postaja (ali pa TV) vse po pravilih in v skladu z mednarodno usklajenini dogovori podeljeno frekvenco, se IT RA (ali TV) postaja spravi na našo na IT sodišču, ker jih moti pri njihovem oddajanju in zmaga. Naša radijska postaja mora plačati odškodnino njihovim.

Fašisti.

Scorpy84 ::

Gagatronix je izjavil:

Kdo pri zdravi pameti sploh se gleda TV?


Tisti ki recimo ne visimo 24ur na internetu?

starfotr je izjavil:

V IT so zadaj za leseno žlico. Ne upoštevajo mednarodnih dogovorov glede frekvenc, motijo vse okoli sebe že vrsto let. Verjamem, da tega ne bi bilo biko toliko, če bi imeli boljše razvito infrastrukturo.

Zanimivo je, da, če ima naša radijska postaja (ali pa TV) vse po pravilih in v skladu z mednarodno usklajenini dogovori podeljeno frekvenco, se IT RA (ali TV) postaja spravi na našo na IT sodišču, ker jih moti pri njihovem oddajanju in zmaga. Naša radijska postaja mora plačati odškodnino njihovim.

Fašisti.


Lepo bi se bilo drzati teme, in vprasanja op. Ne rabimo biti kot babe pred blokom, ki samo tracajo o problemima. Op je nasel resitev, in je pripravljen placati, da nima tezav s frekvencami in manjko programov. Za to je druga tema, tole ni treba smetiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Alexius Heristalski ::

Že v uvodu je napisal, da je Sky zanj predrag.

Cela četa kanalov na DVB-T nič ne koristi, če na večini predvajajo tv prodajo preprog in ne tistega, kar bi Boštjan rad.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bostjan K ::

Ja res so tle mal za medvedi. So cist zadej za ostalim razvitim svetom.

https://www.google.com/amp/s/www.theloc...

Ja sm navijac ene Angleske nogometne ekipe in zdej iscem resitve. Hvala vam vsem za pomoc. Ce bi meu internet bi z stremanjem vse resu. Zgleda pa da je res moja edina resitev satelitska. Sky Italija je cca 80 EUR za 21 dni ce hoces gledat Premier League. Vsaj tko sm dobil info od znanca ki ma iste probleme v Italiji. Pa se to ni nujno da so vse tekme na Sky-ju. Oni majo se BT sport ce se ne motim.

Itak pa kar se IT tice cist spadam med te Italjane ker sem glih tko moron k oni. Nimam pojma kako kej deluje. Sploh pa ne satelitska k je nism nikol meu. Zato sm tut tle vprasal. Jst bom enostavno vzel Total tv in pustu majstrom da mi namonterajo na bajto v slo ( al pa pr kaksnih kolegih v BIH ker Scorpy84 pravi da naj bi zjebal Sport klub TV v Slo) in pol vse skupi odsraufau in preselu v Italijo. Verjetno bom pa tle mogu najdt enga Luigija da mi to sesraufa in poveze do TV-ja.

Naj me nekdo popravi ce se motim. Vidm na netu da lahko kupim Total-Tv opremo. Pol pa rabim sam se neko kartico iz Srbije al pa BiH k jo utaknem nekam verjetno v box in zadeva mora spilat. Naj bi. Prav razmisljam?

Ma kdo se kaksno idejo?

Hvala vam se enkrat za pomoc.

Zakon forum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bostjan K ()

starfotr ::

Saj se ti vidi, da si moron, plačal boš montažo, nato pa vse skupaj dol odšravfau in peljal v Italijo? Si trol ali kaj? Ali samo neumen?

Ti v IT naroči montažo, tam lahko kupiš anteno z LNB, sploh ni treba, da imaš totala vse. Samo sprejemnik rabiš od totala.

mumbo ::

Ne moreš kupiti samo sprejemnika od Totala. Oz. minimalno rabiš še kodirno kartico ki ti odklene kanale ki jih imaš v paketu. Za to plačuješ naročnino.

Če se sedaj vežeš za 2 leti dobiš vso opremo v najem in brezplačno osnovno montažo (seveda ne v Italiji). Če bo kdo vzel Total namesto tebe v Bosni ali Srbiji ne boš imel Pop TV, A kanal in slovenskih programov. Tam so njihovi lokalni in naših ni. Pustimo to da se to naj ne bi delalo, itak se naj ne bi nosilo opreme tudi v Italijo ampak dvomim da bo kdo kompliciral (če ne bo vedel).

V Italiji bo zadeva seveda delovala, ker deluje preko satelita. Važna je le pravilna namestitev krožnika in LNBja (glave na krožniku).

gddr85 ::

pa imo montiraš en romb krožnik oz. narejen za veter, če ne znaš imet motnje

Alexius Heristalski ::

Najboljše, da vzameš vso opremo pri Totalu, kajti programi Eurosport so na drugem satelitu kot ostali, zato en navaden LNB ne bo lovil vsega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Scorpy84 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Najboljše, da vzameš vso opremo pri Totalu, kajti programi Eurosport so na drugem satelitu kot ostali, zato en navaden LNB ne bo lovil vsega.


Ne rabiš njihovo opremo, dovolj je samo da je monoblock za dotična satelita. Mislim pa da tudi ne želi napis total na krožniku sredi italije. Kar se pa tiče krožnika je najboljše alu 90-120cm pa ti veter/dež in tudi če ni res obilno sneženje, prekinilo prenos. Boljše se niti ne splača, ker sam w16 stoji med astro in hotbirdom in dela z zmanjšano močjo (politika nemcev, da lahko spremljajo z antenami, ki ne kvarijo izgled stavbe), tako da če sneg obilno pada, ti tudi 2m antena ne pomaga.

brez-imenko ::

A nimajo tole foro od Total TVja tudi predplačniško varjanto kot za na dopust? Takrat kupiš opremo "naročnino" plačas pa po predlačniškem sistemu v četrtletjih ali za pol leta ali pa za celo leto. Ne vem kako imajo narejeno drugod po europi in jugi oz. ali sploh premorejo predplačniško stelitsko.

Ravno tako bi se lahko domenil s kakšnim "sovaščanom" blizu Dolomitov, ki ima kakšnih 10km proč od tebe v vidni lokaciji boljšo internetno povezavo, možnost postavitve WLAN oddajnika. Tudi tam pridejo krožniki upoštev, rabiš nekaj investirat in nekaj časa oba, da nastavita antene v center eno na drugo, da je signal res kvaliteten in močan.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Company ::

Po moje bo najcenejša varianta, da imaš starše ali kolega v Sloveniji, ki ti lahko pošera kodo za EON od Telemacha ali kaj od konkurence, pa to gledaš na računalniku, seveda povezano na TV za big screen. Rabiš pač nek osnoven dostop do interneta, pa dela. Preverjeno na relaciji Slovenija-UK. Zrihtaj si le internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Company ()

brez-imenko ::

Če si zrihta internet potem lahko gleda kar povezave v .m3u datoteki polno linkov do direkt strema in menda ni važno kje se nahajaš važno pa je, da ti dela kodi.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

rose2288 ::

Pokličeš na Telemach na 080 22 88 in naročiš Total TV "morje" za 149€. Ob tem ti na dogovorjeno mesto tehnik pripelje opremo (krožnik + receiver) in to je to. Potem si pa zmontiraš, kjer želiš. Plačuješ pa pol na tri mesece, 6 mesecev ali na 12 mesecev. v teh 149€ pa že imaš vključene programe za 4 mesece.

brez-imenko ::

Če misleva pravo si pri ceni malo kiksnim: https://totaltv.tv/sl/tv-paket/paket-mo...
A ponev pa NLB ti pa kar šenkajo? Drugo je, če rad v delavnem pajacu stikaš po kosovnem odpadu pa imaš pri tem izredno srečo, da si dobil še ne poškodovano anteno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

rose2288 ::

brez-imenko je izjavil:

Če misleva pravo si pri ceni malo kiksnim: https://totaltv.tv/sl/tv-paket/paket-mo...
A ponev pa NLB ti pa kar šenkajo? Drugo je, če rad v delavnem pajacu stikaš po kosovnem odpadu pa imaš pri tem izredno srečo, da si dobil še ne poškodovano anteno.


Aja, res je, ja, brez satelitskega krožnika je 149 eur. No, če nočeš napisa Total TV na krožniku in kupiš svojega, je tudi ta varianta o.k.. Mogoče še celo boljša varianta.

brez-imenko ::

Ja če ti uspe kje najti kakšno rabljeno potem res pride ceneje in če je navadne ene barve, drugače je vseeno, če jo še malo prebarvaš na temnosivo z epoxi barvo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Scorpy84 ::

brez-imenko je izjavil:

Ja če ti uspe kje najti kakšno rabljeno potem res pride ceneje in če je navadne ene barve, drugače je vseeno, če jo še malo prebarvaš na temnosivo z epoxi barvo.


Nove 90cm antene dobis ze za 30eur, ne vem ce se sploh splaca rabljeno vzeti, ki jih ponavadi daje rja...

brez-imenko ::

Prosim povezavo, pa nevem, če dobiš komplet ponev z trojnim NLBjem za tak denar. Koaksialc in konektorji so drobiš pri lokalnem trgovcu.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

starfotr ::

Jaz imam en krožnik in LNB. Menjam za 6 pack.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311430 (7004) Scorpy84
»

Sateliska antena TOTAL TV - čim manjša

Oddelek: Omrežja in internet
71995 (1587) Scorpia
»

Lastovka tv ali total tv?

Oddelek: Zvok in slika
137886 (7140) Scorpia
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113589 (11687) fulgur
»

Satelitska tv

Oddelek: Zvok in slika
2012728 (12014) Tody

Več podobnih tem