» »

Total TV

Total TV

«
1
2

LeXani ::

Zanimam se za nakup paketa Total TV, pa me zanima kakšne so vaše izkušnje (delovanje sprejemnika, satelita itd.)

Lp
Čas prve prijave 04.11.2005

mat3 ::

Nekaj o Total TV sem, ko sem paket tudi sam nabavil, napisal v blogu.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

LeXani ::

Najlepša hvala.
Ker se na to ne spoznam kaj preveč, me zanima koliko programov "dobiš" poleg teh ki so v paketu, ter možnost slo. programov (SLO1, SLO2).
Čas prve prijave 04.11.2005

icek ::

Ko sem nazadnje gledal, SLO1 in 2 ni bilo zraven. Saj je tudi logično, saj so ti programi na Hotbirdu, TotalTV pa Eutelsat
Rider of Theli
www.air-tv.net

OldSkul ::

Jaz si zadevo ravnokar rihtam. Bo pa zraven še malo večja investicija v rotor, dodaten sprejemnik (omogoča ogled še kaj drugega>:D , novo anteno (sem spoznal, da stara ne bo dobra, ker ne morem LNBja odšraufat:D ), drug LNB itd.
Drugače pa priporočam Antene Zupančič, saj tist možakar, ki upravlja to trgovino res hitro pošilja stvari in nudi dobro podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

LeXani ::

Razmišljam o temle paketu. S tem najbrž ujamem tudi Slo1,Slo2?
A mi lahko kdo razloži pomen tega : V ceni kompleta ni upoštevano * nadomestila po ceniku TOTAL TV d.o.o. (30 € za začetno aktiviranje kartice)
Čas prve prijave 04.11.2005

Gwanaroth ::

Total TV uporabljajo starši doma in iz prve roke povem, da SLO1, SLO2, TV3, Kanal A, PopTV,.. vsi kanali SO že v osnovnem paketu (na tega so naročeni)

So izredno zadovoljni s storitvijo. Slika na 82cm lcd Samsungu je kristalno čista.

Do motenj prihaja le ob kakšni večji nevihti, drugače deluje brez problema.

30€ za začetno aktivacijo pa plačaš zato, da monter pokliče v Beograd in sporoči, naj aktivirajo tvojo kartico in da je oprema pripravljena za sprejem. Temu se ne moreš izognit.

Ko sem doma, tudi sam precej gledam Total TV in sem popolnoma zadovoljen, tako, da lahko samo priporočam. Precej vredu zadeva za tiste, ki ne morejo imeti IPTVja doma.
Lights often keep secret hypnosis..

todman74 ::

SLO1 in SLO2 ni v Totalu...kot je že nekdo omenil, oddajajo na drugem satelitu.

OldSkul ::

Jaz sem T2IPTV odjavil... Je res, da ima t2 ogromno športnih kanalov in ostalih programov, ki pa mene ne zanimajo. Zanima pa me cel Viasat paket, FOX paket, zato sem tudi vzel TotalTV.
Pa še internetne linije mi ne obremenjuje, zdaj ko nimam več t2 tv. Če sem prej gledal tv, mi ni hotlo snemat s polnimi 10Mbiti.

EDIT: Če bi kdo rad spremljal še SLO1 in SLO2, mora monterju naročiti, da mu na anteno našraufa 3° monoblock, kar pomeni, da lahko recimo loviš eutelsat (na tem satelitu je TotalTV) in pa hotbird

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

vasquez ::

Sta SLO1 in SLO2 odklenjena ali rabiš kartico?

icek ::

Večina ni kodirano, včasih ša tudi. Imajo označeno v sporedu na www.rtvslo.si, katere vsebine so kodirane.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BlackHole ::

Slo1 in Slo 2 sta free programa na Hotbirdu. Se pravi, če loviš Total Tv, boš tudi Slo1 in Slo2 ker pride signal iz "iste smeri", če imaš ustrezen (mislim da dodaten LNB). Saj Total tv ima programe na drugem satelitu (Eutelsat). Drugače pa večinoma nista kodirana, razen kadar je kak športni prenos, kot je že Oldskul večinoma povedal. Drugače pa sem zadovljen s ponudbo Total Tv, edino receiver je bolj švoh (včasih ma kakšne probleme) pa izkušeni uporabniki bolj vejo, katere pomanjkljivosti ima. Jaz jih ne opazim, ker je to moj prvi receiver.
LP Marko

mat3 ::

Da sprejemaš Tv Slo 1 in 2 moraš imeti vsaj dva LNB-ja. Enega na Eutelsat, drugega na Hot Bird, kjer je Tv Slo. O sprejemniku pa bolje da ne govorimo, samo za kar je mišljen dela kot mora, vsaj meni. No včasih ga je potrebno izključiti iz omrežja in nazaj priključiti, ker kaj malega zabluzi, samo to je redko.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

bbenci2 ::

Najbolj se splača kupit tri LNB-je znamke ALPS. Zakaj ALPS? Ker so ti LNB-ji ozki in če jih spojiš vse tri skupaj, potem je: (gledano z zadnje strani antene, proti nebu)levi LNB Hot Bird (Slo1,2,3, Croatian Music Channel,...), srednji Eutelsat W2 (Total TV + srbski narodnjaki) in desni Astra (Pro 7, Rtl, Sat1, MTV, Viva,...). S to konfiguracijo najbolj izkoristiš krožnik. Na koncu pa iz teh treh Alpsov izhode (3) povežeš na Diseq stikalo (združilnik) in iz izhoda združilnika na Reciver. Stvar je preizkušena na 80cm krožniku, čeprav je priporočljivo 90cm

Slo3 je nekodiran(FTA), Slo1,2 pa je večinoma FTA, razen ob kakih filmih in športnih prenosih.

Ted ::

Mi sicer nimamo Total TV, dobi se pa prek Astre in Hotbirda kar precej (odklenjenih) kanalov. Premiere, HBO, Fox life (polsat), VH1, VH classic, eurosport, mtv-ji različni... Skratka, ni da ni. Se pa da (zastonj) dekodirat tudi Digi TV , ki pa je na Intelsatu. Skratka, če bi želel imet vse možne programe zastonj rabiš kar oreng investicijo v 4 LNB-je kar ni poceni ali pa anteno z rotorjem in potem pač počakaš ko ti anteno obrača.
Mah...

McNato ::

TV SLO je načeloma zakodiran, razen kadar oddajajo oddaje iz lastne produkcije. Sprejemnik mora imet Viaccess dekoder, če si ze naročnik plačaš kakih 16 EUR za kartico.

bbenci2 ::

Mi sicer nimamo Total TV, dobi se pa prek Astre in Hotbirda kar precej (odklenjenih) kanalov. Premiere, HBO, Fox life (polsat), VH1, VH classic, eurosport, mtv-ji različni... Skratka, ni da ni. Se pa da (zastonj) dekodirat tudi Digi TV , ki pa je na Intelsatu. Skratka, če bi želel imet vse možne programe zastonj rabiš kar oreng investicijo v 4 LNB-je kar ni poceni ali pa anteno z rotorjem in potem pač počakaš ko ti anteno obrača.


Res je, vendar v kratkem pričakujemo prehod iz Nagravision 2 v 3, to pa pomeni, da bo konec piratstva.

cekr ::

TV SLO je načeloma nekodiran. V zelo redkih primerih vklopijo kodiranje. Npr. kakšni pomembni mednarodni prenosi ali pa kakšni novejši filmi.
Zaradi tega se ne splača kupovat kakšnih posebnih paketov. Škoda denarja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Veron ::

škoda, ker na total tv ni pink plusa (oz. kar cel paket) - čudno mi, da pravijo, da ni več na voljo za slo področje, ampak glede na ostale ponudnike tv (kabelska, iptv) imajo ta kanal, zato mi razlaga ni najbol jasna...

OldSkul ::

bbenci2, to še ne pomeni konec piratstva. To pomeni razmah cardsharinga>:D

DeletedUser ::

CS je kar popularen ja... samo za total recimo (tud ostali NDS)
je treba met enga na nizki distanci, drugač ob vsaki menjavi DW-ja
(10 sec?) slika mal zastane.

Scorpia ::

Pri naročilu total tv, dobiš satelitsko anteno z dvema lnb-ja, pa antena je tudi dosti velika. Drug LNB lahko izbiraš med hotbird in astro. Tv slo 1 in 2 pa zadnje čase tudi med filmi nista zakodirana. Več pa zveš na http://www.total-tv.ch/
////

bbenci2 ::

Meni je bolj všeč slovenska verzija strani: http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=2

Scorpia ::

Sam je bolj mal tega napisano, na tisti je vsaj kej bolj podrobno napisan.
////

LeXani ::

Kaj pa glede montaže ? Je možnost da jo lahko sam montiraš ??
Čas prve prijave 04.11.2005

OldSkul ::

je ja, klikni tole!
Jst sm isto vzel to. Najprej sem bil sicer zmenjen z enim monterjem, samo ga po dveh tednih ni blo, pa sem ga odpikal.

5er--> ::

@LeXani:Link

LeXani ::

Glede tega "Total TV za s seboj", kaj plačuješ isto mesečno naročnino kakor pri normalnem paketu, al kok je to.
Čas prve prijave 04.11.2005

BlackHole ::

je ja, klikni tole!
Jst sm isto vzel to. Najprej sem bil sicer zmenjen z enim monterjem, samo ga po dveh tednih ni blo, pa sem ga odpikal.


Jaz sem tudi vzel tukaj. Tam ti vse zmontirajo, nastavijo, pošljejo na dom in samo postaviš anteno, ter priklopiš kable. Tako sem jaz naredil. Super zadeva, vsaj meni se je zdela. NE rabiš nobenga monterja. Jaz se še nikoli nisem ukvarjal s satelitsko, pa sem si tole potem sam postavil, osnovna navodila pa tako dobiš zraven.
LP Marko

bbenci2 ::

Glede tega "Total TV za s seboj", kaj plačuješ isto mesečno naročnino kakor pri normalnem paketu, al kok je to.


Tako je. Vso opremo dobiš zastonj ob vezavi za 24 mesecev. Samo plačuješ mesečno naročnino.

OldSkul ::

Total TV za s seboj

Pri tem paketu nisi nič vezan, oprema se plača, kar se meni zdi brezveze. Zakaj bi plačeval tisto sranje od sprejemnika?
Kokr sm zdele zračunal, je boljše vzet tisto varjanto, ki jo najdete na povezavi, ki je nekje zgoraj. Pride 161EUR s to razliko, da ti ni treba plačat 6 mesecev vnaprej, treba plačat 30EUR za aktivacijo (to je že vračunan v znesek 161,4EUR) in pa seveda sprejemnik je na reverz.

bbenci2 ::

Kakor je meni znano je sprejemnik bolj lesen, tako da zaradi tega sprejemnika ne hitet.

Scorpia ::

Sprejemnik ni spet tako slab kokr eni govorite, pa tudi dober ni kot kakšen dražji sprejemnik, logično. Ampak za total tv služi več kot odlično, me je presenetila hitro menjavanje med programi. Sem že videl sprejemnik za 120 evrov, pa je dosti počasneje med programi preklapljal. Seveda se ne more primerjati z tistimi ki majo procesor za v ta namen.
Edino kar loči sprejemnik od drugih, da so na total tv naredili svojo programsko opremo. To ga nekako uvršča kot set top box, ker se sam nadgrajuje, brez kakršnegakoli uprašanja. Se pa učasih zgodi da kakšen program ne uspe uskladiti sliko z zvokom, in je potrebno prešaltat na drug program pa nazaj. Se najdejo še kakšne težave npr. z teletekstom da ne dela več po določenem času. Za vse to kokr sem izvedel je kriva programska oprema in jo še popravljajo, začasna rešitev pa naj bi bilo resetiranje sprejemnika.
////

bbenci2 ::

Saj ne pravim, da je slab, baje da je od SKY Italia še slabši bo pa kot obljubljajo kmalu nov softwer in bojo težave odpravljene.

LeXani ::

Še nekaj, glede cene tega kompleta.
Kaj sprejemnik je že vštet v to ceno ?? Kaj pa tistih 30evrov za aktiviranje ??
Hvala.
Čas prve prijave 04.11.2005

bbenci2 ::

Sprejemnik dobiš zastonj ob vezavi za 24 mesecev. Po moje pa začetno aktivacijo še moraš doplačat. Saj maš mail ali telefon, pa vprašaj.

ivanuscha ::

Jst bi vzel paket Total TV1, pa me zanima če bi lahko spremljal tudi tele free to air programe? Se splača vzeti paket HBO, kakšni filmi so gor? Kater paket moram vzet, da bi videl tudi Slo1 in Slo2? Zanima me še če dobiš vso opremo ob vezavi za 24m brezplačno? Kaj je razlika med tema dvema paketoma: total 3/1 TD in total 3/1 GIB? Ali bi lahko z eno satelitsko anteno gledal dva tv-ja? Nimam pa nobenih izkušenj z satelitsko opremo, zato se opravičujem za taka vprašanja. :8)

Scorpia ::

Če bi gor prebral moj post ali od koga drugega bi videl da v paketu (tudi total tv1) dobiš sprejemnik z krožnikom in dvema lnb-ja. Najboljše da pokličeš kakšnega pooblaščenega monterja iz tvojega kraja (seznam je na total strani, pride te vse skupaj 80-90 evrov. 50 ali 60 (odvisno kolk dolg kabel bojo uporabili) evrov je da ti montirajo in 30 aktivacija kartice. Slo 1 in 2 spadata pod delno kodirana programa, večina časa je ''free to air (FTA)'' in sicer dobiš na hotbirdu, kjer je še polno FTA programov. Torej za to ceno kar ti dajo, lahko spremljaš slo 1 in 2.

HBO ti nekako ne priporočam, ker ponavljajo filme tudi 5x na teden, mislim da ob isti uri. Vsaj men uspe skoz iste filme videti.
Če ti srbo/hrvaščina ni tuja, ti močno priporočam totat tv2 ker dobiš velik programov tudi FOX programe in HBO ne boš nič pogrešal, pa še ceneje pride pa več dobiš.
////

cekr ::

Če se ti gre samo za Slo1,SLo3,SLo3, se ne igraj s svojim denarjem. Pojdi v trgovino, kupi najcenejši komplet in obrni proti HB. Nobene naročnine ne bo vsak mesec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bbenci2 ::

Če se ti gre samo za Slo1,SLo3,SLo3, se ne igraj s svojim denarjem. Pojdi v trgovino, kupi najcenejši komplet in obrni proti HB. Nobene naročnine ne bo vsak mesec.


Res je, če govorimo o Slo1,SLo3,SLo3, pa mogoče še kak Croatian Music Channel, pa Zagrebačka TV, kaj drugega brezplačnega na HB ni, enako je na vseh ostalih satelitih. Tako, da če misliš, da boš kupil najcenejši komplet, ne boš zastoj mogel gledat nič (filmi, športni prenosi,...). Total TV ti pa nudi kar nekaj, s tem da se še programska shema širi. Tako, da v prihodnjih mesecih bi naj prišel še Jetix, pa RTLHR, Nova tv,... Vsekakor pa glede na ceno se bolj splača IPTV, kabelska,... Na koncu, če nimaš drugega izhoda, šele pride TOTAL TV.

Če hočeš gledat na 2 tv-jih rabiš dvojne lnb-je (dva izhoda) in dva sprejemnika.

Sicer pa sem zgoraj že nekaj tazložil glede tega, tak malo si bolj preberi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

BlackHole ::

Če hočeš gledat na 2 tv-jih rabiš dvojne lnb-je (dva izhoda) in dva sprejemnika.

In dve naročnini.
LP Marko

Scorpia ::

bbenci2: pa RTLHR, Nova tv bosta sicer na total tv, sam za hrvaško področje. Kolikor sem slišal televiziji nimata kupljene licence da bi se programi gledeli v tujini. Isto kokr za pink paket, ki ga tukaj ni možno gledati.
////

bbenci2 ::

Če hočeš gledat na 2 tv-jih rabiš dvojne lnb-je (dva izhoda) in dva sprejemnika.

In dve naročnini.


V mislih imam za sprejem FTA programov.

bbenci2: pa RTLHR, Nova tv bosta sicer na total tv, sam za hrvaško področje. Kolikor sem slišal televiziji nimata kupljene licence da bi se programi gledeli v tujini. Isto kokr za pink paket, ki ga tukaj ni možno gledati.


Za RTL in Novo TV potekajo dogovori in to za slovensko področje. Hrvaškega TOTALA ni, tam imajo DIGI TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

Scorpia ::

Total tv hoče vstopiti na hrvaško tržišče, trenutno so že dol ampak ''neuradno'', imajo pa že svoje dilerje.
////

bbenci2 ::

Dvomim, da bi na Hrvaškem imeli poleg Digija še Total. Se bo Total moral presneto potrudit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

LeXani ::

No končno sem dobil to stvar. Še montiram pa da vidmo kok to dela..:D
Čas prve prijave 04.11.2005

fulgur ::

Eno vprašance!!

zrihtal bi si Total TV.... V hiši imamo mrežo za TV - priključek za TV je v vsaki sobi.... v eni omarici pa je razdelilnik, ki povezuje vse te kable... Krožnik bi pač namestil nekje blizu moje sobe, kjer bi bil sprejemnik in iz katerega bi šel signal v TV vtičnico v moji sobi do razdelilca in od tam v vse sobe po bajti, da bi bil TV signal prisoten povsod... zdaj me pa zanima, če bi lahko imel tako narejeno, da bi imel v svojem računalniku skystar2, kamor bi šel kabel direktno iz talerja, poleg tega pa bi šel drug kabel iz talerja s surovim digitalnim satelitskim signalom v TOTAL TV sprejemnik in iz njega v TV vtičnico....


Prosim za čimprejšnji odgovor, ker se zelo mudi! Laughing Laughing

5er--> ::

Vsak sprejemnik mora imeti svoj lnb (škatlica, ki je na palici in gleda v krožnik). Torej bi ti tukaj rabil 2 lnb-ja z nosilcem. Na pc-ju verjetno ne bi mogel lovit total tv-ja (vsaj mislim, da ga še niso shackali...), lahko pa druge stvari. Glede te hišne napeljave je lahko problematična, ker tejle razdelilci po navadi kar dosti oslabijo signal... Seveda boš lahko na ta drugi lnb lahko priklopil le en TOTAL TV sprejemnik (za gledanje 1 kanala na verjetno 1 televiziji).

BlackHole ::

Če hočeš gledat na vsakem tv-ju drug program, potem rabiš za vsak tv ločen kabel od lbn-ja (torej od antene), do receiverja. Torej nobenih razdelilcev. Plus tega, za vsak recevier (oziroma kartico) boš plačal posebej naročnino.
LP Marko

fulgur ::

Kaj pa če bi imel en TOTAL TV sprejemnik za 1 TV z eno odkodirno karitco in eno PC kartico Skystar 2 z enim krožnikom in pač dvojnimi LNB-ji ali kako se že temu reče.... torej bi imel na skystar free to air programe (ne total tv), ki bi jih lovil s tistih treh satelitov, drugi kabel iz LNB-jev pa bi šel v TOTAL TV sprejemnik, od koder bi šel potem kabel v eno TV..... Torej samo ena naročnina za TOTAL TV, le da bi isti krožnik uporabil še za skystar 2, da bi gledal samo free-to-air programe tudi na računalniku...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311470 (7044) Scorpy84
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015138 (13598) mumbo
»

Satelitski krožnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265005 (3978) House11
»

Total TV

Oddelek: Zvok in slika
294377 (4377) BlackHole
»

Satelitska tv

Oddelek: Zvok in slika
2012736 (12022) Tody

Več podobnih tem