» »

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi...

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi...

«
1
2

koli99 ::

Pozdravljeni!

Trenutno živim v bloku, z optiko, televizija + internet vse super. S punco pa se maja preseliva na podeželje, na vrh enega hriba in sedaj iščeva možnosti kako se priklopiti v svet. FreeNET pokriva internet (telefona ne potrebujeva) tako da za internet smo preskrbljeni. IP televizije trenutno še ne ponujajo na tem območju (mogoče drugo leto), zato gledam za drugimi možnostiti, in ostane satelitska TV. Problem pa je da nimam pojma kaj satelitska televizija sploh deluje. Kakšno opremo potrebujem in strošek le-te? Ali je montaža enostavna (glede na to da nimam pojma o tem), ali montira kakšno podjetje? Kako pa je s programsko shemo? Ali je to naročilo paketa (SiolTV, T-2,...?) ali na kakšen drugi način?

Torej, če je kdo pripravljen razložiti čiste osnove bi bil zelo hvaležen.

Lep pozdrav,

Jure

mcgeek ::

V Sloveniji lahko uradno naročiš in uporabljaš satelitsko televizijo preko Total TV.
http://www.totaltv.tv/Total+TV/201/TV.s...

Na njihovi spletni strani imaš cenik opreme in cenik programskih paketov, ki jih ponujajo.
Sprejemnik dobiš od njih, prav tako anteno. Vse skupaj ti zmontira in priklopi njihov pooblaščen serviser.

Programi se ne razlikujejo od tistih, ki so v običajnih kabelskih sistemih.


V primeru, pa da ne želiš plačevati za programe in bi rad uporabljal le tisto, kar je na satelitih zastonj, pa si moraš sprejemnik in anteno kupiti sam oz. to prepustiš kakšnemu serviserju, ki ti bo znal umeriti anteno.

mcgeek ::

Še odgovor kako satelitska TV sploh deluje.

Satelitsko anteno moraš imeti usmerjeno v enega od satelitov, ki so v geostacionarni orbiti (torej nad ekvatorjem, na takšni višini, da se sateliti vrtijo okoli zemlje z isto hitrostjo kot zemlja). To pomeni, da je določen satelit iz našega zornega kota vedno na istem mestu na nebu.

Satelitov je ogromno, loči pa se jih glede na pozicijo (izraženo v stopinjah). http://en.kingofsat.net/satellites.php
Odvisno iz katerega satelita želiš spremljati programe, na takšno pozicijo mora biti usmerjena tudi antena. Obstajajo tudi antene, ki jih sprejemnik lahko premika med sateliti.

Antene ne moreš kar tako postaviti in obrniti v nebo. Vedno je potrebna natančna določitev lokacije in umeritev, da sprejema najboljši signal - sicer lahko prihaja do prekinitev v primeru dežja.

Satelitski sprejemnik je podoben sprejemnikom IPTV ali kabelskih operaterjev. Le da deluje samo za ta namen.
Če uporabljaš plačljive programe, se v sprejemnik vtakne dekodirna kartica, ki je vezana na tvojo naročnino.

Sprejemnik ima lahko tudi vgrajen disk za snemalnik, če želiš.

koli99 ::

Hvala za odgovor. Sedaj gledam Total TV in recimo da mi je programska shema jasna. Torej bi bila cena paketov:

TOTAL TV 1 15,90 Eur
HD 3,00 Eur
Skupaj 18,90 Eur/mesec

Kaj bi od OPREME potreboval za te programe?

mcgeek ::

Če želiš imeti HD paket, naročiš nek osnovi paket programov + HD dodatek, kot si že napisal.

Pri opremi pa lahko izbiraš med HD sprejemnikom brez ali z DVR (digitalnim snemalnikom). Pri obeh rabiš tudi anteno in LNB (to je tisto, kar gleda ven iz antene). Opozorilo, če vzameš HD sprejemnik, za tega zaračunavajo tudi mesečno naročnino. Pri standardnem sprejemniku pa naročnine ni.

Imaš tudi možnost najema več sprejemnikov za več televizij v hiši. Sicer je tako, da en sprejemnik deluje le na enem TV.

Sicer pa najbolje da jih pokličeš, pa ti lahko točno povedo, kaj boš potreboval glede na želje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mcgeek ()

koli99 ::

Ja, sedaj zbiram informacije kaj in kako, ko se bom odločil pa pokličem. Torej bi verjetno za moje potrebe (1 TV sprejemnik, s zgoraj navedeno programsko shemo) bila ta varianta?

Osnovni satelitski HD DVB-T sprejemnik s celotno satelitsko opremo (antena, LNB monoblock single)
25 EUR 5 EUR ne obstaja 80 EUR

mcgeek ::

Recimo da bi bilo to ok. Vseeno se prej pozanimaj pri njih, zato ker če se ne motim, HD kanale sprejemajo iz dveh satelitov in za to potrebuješ LNB monoblock twin (dva, ne enega). Kakorkoli že, to na koncu uredi montažer, ki za svoje delo tudi sam računa.

koli99 ::

Ok, bom kontaktiral Total TV. Hvala za pomoč in nasvete!

rok_p ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, katere slovenske programe je možno spremljati preko satelitske? Koliko televizij je mogoče vezati na eno satelitsko anteno? Pač razmišljam o prehodu iz kabelske na satelitsko, zaradi podražitve iz 11eur pred par let na trenutnih 19.
rok

Scorpia ::

Na lyngsat.com si poglej programe, drugace je bolj ali manj nic pametnega. Ce placujes prispevke za rtv, lahko dobis kartico pa spremljas rtv 1,2 brez blokiranj. Preostane ti total tv kjer je vecja ponudba, sam cena je pol ista.

Televizij lahko priklopis toliko kot jih na izhodu glava na krozniku. S poceni resitvijo tja 4 televizije, da se pa tudi veliko vec...
////

hojnikb ::

reces komi da ti posod d3go account pa gledas preko pcja ;)
#brezpodpisa

MH0 ::

V čem je poanta Total TV-ja za nekoga, ki nikoli ne konzumira balkanskih programov? Se je ukinil FTA? Nekaj za na vikend potrebujem.

Scorpia ::

MH0 je izjavil:

V čem je poanta Total TV-ja za nekoga, ki nikoli ne konzumira balkanskih programov? Se je ukinil FTA? Nekaj za na vikend potrebujem.


Ce pogledam telekomovo shemo ima vec balkanskih programov kot total ok res da v posebej programskem paketu, sicer pa bolj ali manj iste programe imata, kot tudi drugi operaterji. Prav tako se mi zdi da so skoraj vsi slo programi gor (izjema lokalci), ker zdaj vidim da je tudi nova24 gor in prevec visoko uvrscena na listi.

FTA se ni ukinil.
////

MH0 ::

Kaj je torej prednost Total TV pred FTA?

Scorpia ::

MH0 je izjavil:

Kaj je torej prednost Total TV pred FTA?


lyngsat stran ti bo dala odgovore.
////

OldSkul ::

MH0 je izjavil:

Kaj je torej prednost Total TV pred FTA?


Pogledaš kateri pametni kanali so FTA in kateri so Total TV (kodirani) in boš hitro videl razliko ;)

rok_p ::

hvala za odgovore. najbolj me moti to, da imamo po novem telemachovo programsko shemo, cel kup balkanskih tv....ki jih noben ne gleda. Doma gledamo slovenske, nemške, avstrijske in hrvaške. Fajn bi blo met še kak kanal iz češke, poljske...da malo vidimo kaj se tam dogaja. No pa še po prehodu na telemachovo programsko shemo je signal občutno slabši.
rok

PacificBlue ::

Ce imas dostop do interneta, ne rabis satelitske, nabavis si dolocen box, gor fliknes kodi in gledas od hbo, netflixa in vse do ceskih programov. Satelitska je ze res passe..

Invictus ::

KODI lahko flikneš tud na Windowse, če ti ne paše box... Ali pa za vmesen čas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MH0 ::

PacificBlue je izjavil:

Ce imas dostop do interneta, ne rabis satelitske, nabavis si dolocen box, gor fliknes kodi in gledas od hbo, netflixa in vse do ceskih programov. Satelitska je ze res passe..

Ni takšnega interneta na vikendu tako, da ne kar nekaj...

Invictus ::

Saj za video ne rabiš veliko pasovne širine, če ni ravno HD...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PacificBlue ::

Ja za hd ne rabis, prek dostopne tocke na telefonu dela tud ce nimas 4g omrezja,

d4vid ::

Satelitsko sem jaz montiral na bajto ravno kak mesec nazaj, ker me je zanimalo, "kaj je tam gor".
Nastavljeno mam astro 19.2 in eutelsat 16. Kroznik z mononlokom iz bolhe za drobiz.
Dobil bos Slo1,2,3 obcasno kodirane, pravtako hrvaskih 5, potem pa mesano. Na astri je ogromno nemskih, ce razumes nemsko, bos nasel kaj. Nemci se niti ne ukvarjajo s zaklepanjem, oni raje sinhronizirajo vse v nemscino. Cakam, da najdem sinhronizirane p**nice.

Ce lahko najdes opremo za drobiz, torej do 20€ potem si ustimaj (jaz mam sprejemnik za sat. ze v TV). Drugace bolje, da vzames nek HOT 200GB, pa gledas TV. Pa se brskas lahko po netu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

meho7 ::

PacificBlue je izjavil:

Ce imas dostop do interneta, ne rabis satelitske, nabavis si dolocen box, gor fliknes kodi in gledas od hbo, netflixa in vse do ceskih programov. Satelitska je ze res passe..

Niti ne ce koristis CS. Potem imas pa tu se razne feede z neverjetno visokim bitrateom (ce imas motoriziran kroznik - turki letos prenasajo SP u 4k) - lahko SPC malo vec o tem pove. Kodi je pa bolj tko tko, ce nimas iptv pay tv subscription so streami bolj kot ne a hit&miss.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Scorpia ::

meho7 je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ce imas dostop do interneta, ne rabis satelitske, nabavis si dolocen box, gor fliknes kodi in gledas od hbo, netflixa in vse do ceskih programov. Satelitska je ze res passe..

Niti ne ce koristis CS. Potem imas pa tu se razne feede z neverjetno visokim bitrateom (ce imas motoriziran kroznik - turki letos prenasajo SP u 4k) - lahko SPC malo vec o tem pove. Kodi je pa bolj tko tko, ce nimas iptv pay tv subscription so streami bolj kot ne a hit&miss.


Se lepse, ko ujames astrine satelite na 28.2, kjer je bolj vse FTA in se CS imam za SKY uk. Je pa slabost, da s trenutno opremo tezko ujamem vse tri satelite in mi 1/3 programov dela, ker mi uspe en satelit ujet. Ce sam za malenkost premaknem izgubim signal, je tezko dobiti bilo katerega in je bolj ali manj sreca, katerega naciljam. Ce je pa oblacno in mal vetra, pa mi nic vec ne lovi...
////

d4vid ::

A ni sky uk naciljan na UK? Se to da lovit pri nas? Kje pa lahko dobim CS za Sky UK? Moram tole probat :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

A HD kanali tudi delujejo preko CS?

meho7 ::

SkyUk HD kanali ze dolgo ne delujejo vec, imas samo se nekaj sd kanalov to je pa to. Sky It je cista tema medtem ko Skyde se deluje vkljucno s HD kanali.

tictac ::

mam DreamBox 500S za prodat (sprejemnik) in avt. vrtljivo satelitsko.
v bistvu mi ni nikol ratalo to priklopit - prej dobil ADSL. :)

alexz ::

MH0 je izjavil:

Kaj je torej prednost Total TV pred FTA?

prednost TTV je ta da ima večino naših kanalov v ponudbi

https://totaltv.tv/sl/tv-paketi/tv-prog...

manjkajo edino Planet 2 in Plus

TTV je namenjen tistim ki bi radi gledali naše in tuje prevedene programe nimajo pa možnosti za kabelsko ali iptv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alexz ()

alexz ::

d4vid je izjavil:

A ni sky uk naciljan na UK? Se to da lovit pri nas? Kje pa lahko dobim CS za Sky UK? Moram tole probat :)


ja skoro vsi TP-ji pokrivajo samo UK, samo nekateri TP-ji pokrivajo tudi Evropo

https://www.lyngsat.com/Astra-2E-2F-2G....

Scorpia ::

Sem pozabil prej napisati, skoraj vse je naciljano na uk. Z 120cm anteno se da na severu avstrije lepo loviti vse satelite.
Sam imam dobro staro aluminijasto 140cm anteno, pa glih da lovim ampak vedno samo en satelit, nikoli v kompletu. V nacrtu je nabavka vecje, samo morem se v druzini dobiti soglasje, pa del vrta :).
////

d4vid ::

Kaj pa lovite? Katere programe? Jaz mam astro 19e in eutelsat 16.
3x slo, 5x HR programi, pa nekaj radijskih, pa nekaj nemskih (rtl, super rtl, nitro), kjer sicer najdes kaj za gledat, ampak kaj ko nemsko ne razumem.

Kolikor sem z mojo 90cm anteno lovil astro na 28e, pametnih programov mislim da ni.
S cardsharingom se pa nisem ukvarjal.

Se najde na kakem satelitu kak pameten program, s TV serijami in filmi, pa da je v anglescini in da ga ni problem odklenit za drobiz? Ker za 20€ mesecno mam ze total tv :)

Btw, katero storitev CS uporabljate?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

rose2288 ::

Zdravo,

mene pa zanima, kakšna je razlika, če imam satelitsko TV oz. Total TV ali kabelsko digitalno TV? Saj pri obojem rabim do TV nek kabel iz omarice. Ali mi lahko nekdo razloži, kaj je s tem koaksialnim kablom in antenskim kablom? Nekje sem prebrala, da je antenski kabel samo drug izraz za koaksialni kabel? Total TV se oglašuje kot, da ne potrebuješ kaj dosti namestitve, da si lahko sam namontiraš. Kako pa? Na kateri kabel priključiš TV? In kako deluje povezava med TV in satelitskim krožnikom na strehi?
Lahko je to butasto vprašanje, ampak tehnik res nisem. Me pa zanimajo take stvari. Zato prosim, če mi lahko nekdo razloži. Ker sicer ne vem, zakaj bi se odločila za Total TV in ne kabelsko digitalno TV prek koaksialnega kabla? Razen, če bi mi bilo bistvo gledanje kanalov, ki so dostopni samo preko satelitov. Ampak to ni moje vprašanje.
Satelitska TV se oglašuje kot TV, ki je dostopna vsem, ne glede na to, kje se nahajaš (bolj v hribovskih krajih ...). Je pa težava, ko je sneg. Zakaj potem takšno oglaševanje? Zakaj npr. v takem primeru (hhribovski kraji) ne ponudijo kabelske digitalne TV prek koaksialnega kabla?
Ponudnik mora itak imeti napeljan koaksialni kabel do uporabnika, da se le ta lahko priključi na njegove storitve, je tako? Torej mora v vsakem primeru imeti koaksialni kabel oz. antenski kabel (ki je potem baje isti?) do televizije oz. digitalnega sprejemnika? Ne vem, v čem je fora?

Alexius Heristalski ::

Antenski kabel je koaksialni kabel, to drži. Fora je v tem, kaj je na drugi strani kabla, torej od kje dobiš TV signal. V primeru Total TV je na drugi strani satelitska antena. V primeru kabelske TV je na drugi strani operaterjevo kabelsko omrežje. Če omrežja v teh krajih ni ali se ga ne splača zgraditi, ti pač ostane samo Total TV.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fpbs ::

rose2288 je izjavil:

Satelitska TV se oglašuje kot TV, ki je dostopna vsem, ne glede na to, kje se nahajaš (bolj v hribovskih krajih ...). Je pa težava, ko je sneg. Zakaj potem takšno oglaševanje? Zakaj npr. v takem primeru (hhribovski kraji) ne ponudijo kabelske digitalne TV prek koaksialnega kabla?
Ne razumem, kakšna težava naj bi bil sneg?

bauci ::

Ko je slabo vreme (močne nevihte ali močno sneženje) dostikrat Total tv ne deluje - ni signala ali slika kocka. Ko je sneg, je treba očistiti krožnik zato je pametno, da krožnik ni na strehi.

Scorpy84 ::

bauci je izjavil:

Ko je slabo vreme (močne nevihte ali močno sneženje) dostikrat Total tv ne deluje - ni signala ali slika kocka. Ko je sneg, je treba očistiti krožnik zato je pametno, da krožnik ni na strehi.


Krožnik je pod takim kotom, da se sneg sploh ne nabira gor, če že se ga nekaj nabere čisto spodaj. Pa še to se ponavadi hitro stopi, tudi če je oblačno, ker gleda na jug. Če antena ni zarjavela in dobro nameščena(usmerjena na satelit), pa ni ravno 60cm velika, nebi smelo biti težav tudi ob močnem sneženju. Močne nevihte pa tudi 120cm anteno spravijo na kolena, ampak to je mogoče 2x-3x na leto za kakšno uro ali manj.

rok_p ::

Pozdravljeni,

ve kdo, kaj vse potrebujem za vzpostavitev satelitske tv na recimo 6 televizorjev?
rok

starfotr ::

6 sprejemnikov in delilnik. Če pa želiš kaj bolj kompliciranega, potem bo hitro narasel strošek.

Večja antena pomeni manj motenj. Najboljši so alu krožniki, vendar ao tudi dražji. Če imate možnost, si privoščite čim večjo anteno.

rok_p ::

in 6 sprejemnikov gre na en krožnik? potem rabim še za vsak sprejemnik svojo kartico. Kako so pa zadeve rešene v manjših hotelih oz apartmajih?
rok

starfotr ::

FTA ali pogodbe.

Scorpy84 ::

Na en kroznik lahko spravis tudi 20 sprejemnikov in vec. Hoteli imajo ponavadi resitve kot kabelski operaterji, vcasih je bilo to analogno, danes pa digitalno. Pac en sat sprejemnik lahko oddaja vec digitalnih signalov na razlicni frekvenci ali pa cenejsi sprejemnik, da na istem digitalnem signalu zazna kateri program zelis, ampak tv morem imeti prilagojen vmesnik, ki bi se razumel s sprejemnikom. To zadnjo varianto uporabljajo vecji hoteli.

Lahko pa kupis linux sprejemnike, ki podpirajo card share pa z eno kartico, gledas na vse sprejemnike. Morejo pa biti med seboj povezani prek mreznega kabla.

rok_p ::

Imaš mogoče kakšen link od te opreme oz kako se ji reče? Hvala.
rok

starfotr ::

rok_p ::

hočem vztran od telemacha oz telemach kabelske...
rok

Scorpy84 ::

Kaj pa misliš vzeti, oziroma katere programe gledati?

starfotr ::

Čakaj, COAX imaš do objekta in ti bi imel SAT.

OldSkul ::

rok_p je izjavil:

hočem vztran od telemacha oz telemach kabelske...


Potem je edina rešitev Total TV. Sicer pa kar ostani na kablu.

Alexius Heristalski ::

Total TV je Telemach.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total-Tv v Italiji

Oddelek: Zvok in slika
334462 (3501) starfotr
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015114 (13574) mumbo
»

Satelitska TV

Oddelek: Zvok in slika
136373 (4576) chrush
»

Digitalna satelitska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104497 (4207) gapic_8
»

Total TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5113588 (11686) fulgur

Več podobnih tem