» »

Audi A3 zvok pri določenih obratih

Audi A3 zvok pri določenih obratih

class_1A ::

Živjo!

Sem lastnik Audi A3, 2.0 TDI - (103KW/140KM), 2007 letnik.
Pred kratkim sem imel "manjše" srečanje z ograjo. Utrgalo mi je volanski končnik in pa povilo roko ter polosovino.
Menjano vse tako kot treba. Avto se po optiki pelje praktično tako kot prej - odlično ;)
Me pa moti to, da v vsaki brzini med cca. 1.9k-2k obratih avto spušča nek čuden napet zvok ki ga npr. pri 2.1k rpm in naprej ni več slišati.
Zvoka ni slišati niti v "leru". Sem že poskušal zvok posneti, pa mi nekako ne uspe oz. slabo slišno na posnetku.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo?
Hvala za kakršnekoli ideje.
Ne diraj lava dok spava ;)
  • spremenilo: class_1A ()

Invictus ::

Ti imaš pa navito mašino...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K0l1br1 ::

Verjetno je kaj počilo, kakšna mala luknja/poka na izpušnem kolektorju.

class_1A ::

K0l1br1 je izjavil:

Verjetno je kaj počilo, kakšna mala luknja/poka na izpušnem kolektorju.


Prilagam link videa, samo je bolj tako-tako slišat.
V "leru" tega zvoka ni, se pravi naj bi bil v vsakem primeru nek vrtljiv del?

https://streamable.com/aamm5
Ne diraj lava dok spava ;)

Tilen ::

Zakaj si peljal, ko si snemal? A na mestu se to ne dogaja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

class_1A ::

Tilen je izjavil:

Zakaj si peljal, ko si snemal? A na mestu se to ne dogaja?

Saj pravim, na mestu tega ni. V leru ni slišat nič.. Tudi ko gre čez te obrate 2.2k tega zvoka ni več.. Je pa ta zvok prisoten vedno (mrzel, vroč)
Ne diraj lava dok spava ;)

nejodagreat ::

Mam isti problem na svojem avtu, sicer Kia Rio 1.25, pri cca 1600 obratih, isto samo v prestavi. Nimam pojma kaj je narobe.

Scorpy84 ::

Imas slučajno ac vklopljen? Drugače pa se radi ležaji (na motorju) slišijo pri teh obratih, sploh na kompresorju.

class_1A ::

nejodagreat je izjavil:

Mam isti problem na svojem avtu, sicer Kia Rio 1.25, pri cca 1600 obratih, isto samo v prestavi. Nimam pojma kaj je narobe.

Si Tudi ti imel kakšen manjši karambol? Ali se je zvok kar naekrat pojavil?

Scorpy84 je izjavil:

Imas slučajno ac vklopljen? Drugače pa se radi ležaji (na motorju) slišijo pri teh obratih, sploh na kompresorju.

Klima vklopljena/izklopljena - zvok vedno prisoten.
Ne diraj lava dok spava ;)

Karton4 ::

Toplotna zascita nad izpuhom po celem avtom(od kolektorja do zadnjega lonca), lahko to vibrira pri dolocenih obratih samo.
Dvigini avto, pa poglej ce je kaka "zluftana".
Vem ker je meni samo pri dolocenih obratih delalo!

class_1A ::

Karton4 je izjavil:

Toplotna zascita nad izpuhom po celem avtom(od kolektorja do zadnjega lonca), lahko to vibrira pri dolocenih obratih samo.
Dvigini avto, pa poglej ce je kaka "zluftana".
Vem ker je meni samo pri dolocenih obratih delalo!


Se bom za vikend vlegel pod avto pa malo prešnofal.. Ti je to delalo tudi na mestu? Meni samo med vožnjo.
Ker če ne najdem, bo treba avto na klocne pa u prvo pa gas :D
Ne diraj lava dok spava ;)

Karton4 ::

Meni je delalo povsod, najvec med voznjo ko se je avto premikal.

pluto ::

Glede na to da je dizel in kolikor vem ima ta mašina dvomasni vztrajnik, je zelo verjetno problem v vztrajniku, ko je v leru ni obremenjen in zato ne spušča tega zvoka.
Dvomasni vztrajnik se pri cca. 2k obratih po domače povedano 'uravna - sinhronizira'
WIKI

Verejtno bo počasi čas za menjavo.
LP

pero50 ::

ko je čas za menjavo vztajnika se v leru čuti na sklopki premočno trese. Ko sklopko stisneš do konca prostega hoda se čuti močno tresenje. Malenkost je OK, če je po obutku veliko, je vztrajnik zanič. Prav tako se sliši zvok, ko je vztrajnik zanič. Ko sklopko stisneš zvok izgine Odpri pokrov mašine in poslušaj.

rok_p ::

Ko je sel meni dvomasni vztrajnik je bil zvok kot, ce bi s kladivom tolkel po menjalniku, pa se to samo v leru pri rahlem dodajanju in pojemanju plina.
Sem pa imel podoben zvok, le da se je pojavljal pri zaviranju z motorjem...kot ce bi vibriral nek kos nekje na avtu. So rekli da je turbo ali alternator..oboje menjali pod garancijo pa je blo enako naprej.
rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rok_p ()

class_1A ::

No po opisu Pero50, Vztrajnik zagotovo ni. Pri stiskanju sklopke in spuščanju - nobenih nenormalnih zvokov ali kakršnegakoli tresenja.
Ne diraj lava dok spava ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chip-Tuning ... kam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7430039 (15069) OChack
»

Vzdržljivost sklopk izven mesta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
597064 (5293) IL_DIAVOLO
»

Optimalna vožnja 1.0TSI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12618642 (15519) fikus_
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018059 (13897) bambam20
»

"Šparanje" sklopke na avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15144535 (32758) INSIDE

Več podobnih tem