» »

Menjava PC komponent s staro verzijo Windows

Menjava PC komponent s staro verzijo Windows

abazuu ::

Zdravo,

nikjer na tem forumu še nism najdu te teme...

ali je možno zamenjati računalniške komponente (CPU, GPU, MOBO), obdržati star disk in zalaufat sistem brez svežega installa Windowsov ( v tem primeru 10ke )?

Gagatronix ::

Ne. Windowsi se obesjo na hardver kombinacijo ko pijanc na plot.

drzni86 ::

Ja. Načeloma bi mogli win 10 zalaufat in naložit gonilnike za nove komponente. Lahko pa s tem izgubiš licenco za Win.

abazuu ::

Pustmo licenco, zanima me sam, če bi npr zbuildu nov komp, vstavu star disk... da mi ne bi blo treba vsega prenašat na na sveže inštalirat pač

drzni86 ::

Men je se vsak zbootal v win10.

tony1 ::

Menda tudi Win 7 to zna.

S starejšimi winsi pa bodo težave.

Daliborg ::

Kot so ti odgovorili, bo lepo zbootal , kar se W10 licence tiče pa :
https://www.windowscentral.com/how-re-a...

lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MIHAc27 ::

Windows 10 licenca je vezana na osnovno ploščo, pa verjetno še kako komponento v PC-ju, definitivno pa ne na disk ali rame.

Glede tega ali se bo sistem postavil ali ne... teško je rečt na pamet, ampak v večini primerov bi se moralo. Na starem PC-ju preveri, ali imaš nastavljen disk kot IDE ali kot AHCI, na novem mora biti isto. 7 in 8. sta bila glede tega tudi kar ok. Pri XP in 2000 je pa moral biti hardware kar zelo podoben, da je šlo skozi.

Baja ::

win 10 bi se mogo postaviti. drugače pa je šlo tudi z xp-ji, samo je blo potrebno prej v device managerju odinstalirat en kup stvari.

Branimir ::

Meni je pred dvema letoma nehala delovati matična plošča. Zaradi tega sem se odločil vse zamenjat in nadgradit glede na prejšnje komponente. Prej sem imel i5 4440, DDR3 16GB in ena AsRock matična plošča, zdaj pa imam i7 7700, DDR4 16GB in GIGABYTE H170M-D3H plošča. Edine komponente, ki so ostale so bili trdi tiski, GTX 1060 in DVD pogon. Windows 10 se je zagnal brez problemov. Edini problem je bil, da se je izgubila licenca, ker sem praktično zamenjal računalnik. Po odpravi te težave se je nadaljevalo vse po starem. Samo Windows 7 ima manjše probleme glede posodobitev, ker ga i7 7700 ne podpira.
i7-10700 (16 thread @ 4.8GHz)
16GB RAM DDR4, 500GB NVMe SSD, 500GB SSD, 480GB SSD, 1TB HDD, 2TB HDD
Gigabyte RTX 2070 Super


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70331339176 (245) jedateruk
»

Original windows 10 po smešni ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8023941 (12839) scipascapa
»

Nakup procesorja Intel I7 ali I5

Oddelek: Kaj kupiti
386991 (6049) TOP
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124827 (18023) orreel
»

Microsoft se ne šali: novi procesorji resnično terjajo nov Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11338332 (32740) AndrejO

Več podobnih tem