» »

Nakup procesorja Intel I7 ali I5

Nakup procesorja Intel I7 ali I5

slowie ::

Pozdravljeni,

En nasvet rabim:
Ali je bolj smiseln nakup novejšega
Intel Core i5-8600K
ali prejšnje generacije
Intel Core i7-7700

Jaz se sicer bolj nagibam k zgornjemu I5, ampak ne poznam razlik med serijo I5 in I7...

Hvala in lep pozdrav vsem!
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

ziga1990 ::

Je pomembmo zakaj boš imwl računalnik ker je 7700k v gamingu malo hitrejši od 8600k zaradi višjih frekvenc
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

slowie ::

Sinu ga kupujemo, tako da ja, v "paci" bodo tudi igre. :)
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

ziga1990 ::

eh če ni obseden na FPS-je bi jaz vzel 8600k.

Kakšeno resolucijo pa ima monitor?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

lonewolf_ ::

Tolk podobna, da je težko reči, razlika med njima je po vseh testih mešano 5%, ampak jaz bi se odločil za i5, ker je odklenjen množilnik (z navijanjen pridobiš višjo frekvenco in bo še hitrejši kot omenjeni i7) in im dve logični jedri več.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...

i5 je novejši, če bi jemal nov komplet bi se odločil zanj.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

MadMax ::

DDR3?
Katera plata ponuja fotelje za 7700k in DDR3?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

lonewolf_ ::

ja, mybad, podpira ddr3L
https://www.asus.com/Motherboards/H170M...


MadMax je izjavil:

DDR3?
Katera plata ponuja fotelje za 7700k in DDR3?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

Han ::

Od kod se je sploh vzel DDR3? V kakšnem kontekstu? Na Skylake platah 1,5V DDR3 funkcionira povsem normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

jero_no1 ::

Nima smisla kupovat 7. generacije, ker je procesor star in drag.
Če €€€ niso problem, potem seveda 8600K, po moje pa bi zadostoval tudi i5 8400.

slowie ::

Hvala vsem!
Tudi jaz se nagibam k i5, kot že rečeno. Drugače pa, PC še ni skonfiguriran, zdaj si delam "referenčni" model, potem bomo videli, kako naprej. Me pa tudi zanima, kakšno imate mnenje glede AMD jevih Ryzen procesorjev? Se vam zdi, da bi bil to bolj smiseln nakup?

Tudi monitor bo potreben nov, saj je stari res že star. Gotovo bom imel še kakšno vprašanje, če ne drugega, že zaradi grafike. :D
Zaenkrat pa hvala.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

ziga1990 ::

Ryzen ni ravno gaming CPU so pa dobri v gamingu samo je tu intel boljši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Han ::

In čez dobre 3 mesece bo zunaj RyZEN 2, verjetno brez Spectre in Meltdown lukenj.

ziga1990 ::

kakšen 1600x bi bil trenutno odličen za gaming
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

slowie ::

ziga1990:
kakšen 1600x bi bil trenutno odličen za gaming

Zanimiva "najdba"!

Ali 8. generacija intela že ima pokrpano tole varnostno luknjo?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slowie ()

Invictus ::

slowie je izjavil:


Ali 8. generacija intela že ima pokrpano tole varnostno luknjo?

Najbrž ne, ker procesorja ravno ne razviješ v pol leta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ziga1990 ::

slowie je izjavil:

ziga1990:
kakšen 1600x bi bil trenutno odličen za gaming

Zanimiva "najdba"!

Ali 8. generacija intela že ima pokrpano tole varnostno luknjo?


1600x je blizu 8600k v zmogljivosti razlika je tam do 20fps ampak povprečje je 8-10 fps v prid 8600k samo je 8600k dražji od 1600x
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

slowie ::

1600x je blizu 8600k v zmogljivosti razlika je tam do 20fps ampak povprečje je 8-10 fps v prid 8600k samo je 8600k dražji od 1600x


Ja, razlika v ceni je kar občutna, bi rekel.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

slowie ::

Ne razumem, zakaj so recimo HP-jevi sestavljeni računalniki tako dragi. Recimo tale:

HP 400PD G4 MT i77700 256G 8GB Win10Pro 1JJ76EA
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Jarno ::

slowie je izjavil:

Ne razumem, zakaj so recimo HP-jevi sestavljeni računalniki tako dragi. Recimo tale:
HP 400PD G4 MT i77700 256G 8GB Win10Pro 1JJ76EA


Ker ciljni tržni segment pada na določeno znamko, čeprav vključujejo kup poceni komponent in slabo nadgradljivost.
No, saj niti ni tako drag glede na to, da predstavljata cpu in Win10 licenca več kot polovico cene, ampak aplikativnost je še vedno sumljiva.

Morda je čar v tem, da za doplačilo dobiš podaljšano garancijo in ti lahko dostavijo dosti primerkov (kul za firme, ustanove...).
#65W!

slowie ::

Win10 licenca

Točno, to sem pa spregledal, ja. Pa kljub temu se mi zdi bolj neposrečena konfiguracija... Bi še razumel, da se niso osredotočali na grafiko, ampak brez HDD in kar 180 W napajalnik... Smešno. Se pravi, za doma je boljše, da takih (HP, Dell, Lenovo)sploh ne gledam.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

TheBlueOne ::

Najprej identificiraj, kje imas bottleneck oz katera komponenta je v razmerju med ostalimi najpocasnejsa. Procesor ne bo kaj dosti pomagal, ce ni dovolj rama ali pa pesa graficna. Mi ni jasno, kako je Intelu uspelo, da vse dajo taksen povdarek na procesor, ki je praviloma nesorazmerno mocan glede na ostali sistem. Da pokoristis taksno i7 mrcino potrebujes za moj okus vsaj 16gig dobrega rama in minimalno Nvidia 1060, kjer bosta se vedno bottleneck prej ram in graficna za vecino opravil.

Nujno poglej se Ryzen. Sam Imam povsod Intel, ampak ce bi kupoval danes bi verjetno vzel AMD.

slowie ::

@thetilko:
Razumem, razumem :) Zaenkrat še nimam bottlenecka, ker ustvarjam nov PC. Sem se pa glede CPU že odločil, zdaj gledam grafiko. CPU bo po moje kar Ryzen 5 1600X. Bi se odločil tudi za I5 8600K, ampak če sem prav razumel, je to nov chipset, osnovne plošče zanj so pa razmeroma drage. Se mi zdi... Ali ne?
Sem pa presenečen nad cenami RAM-a, ja. Ko sem nazadnje kupoval RAM (DDR3 generacija), je kit 8GB stal okrog 70 EUR.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

jero_no1 ::

Jarno je izjavil:

slowie je izjavil:

Ne razumem, zakaj so recimo HP-jevi sestavljeni računalniki tako dragi. Recimo tale:
HP 400PD G4 MT i77700 256G 8GB Win10Pro 1JJ76EA


Ker ciljni tržni segment pada na določeno znamko, čeprav vključujejo kup poceni komponent in slabo nadgradljivost.
No, saj niti ni tako drag glede na to, da predstavljata cpu in Win10 licenca več kot polovico cene, ampak aplikativnost je še vedno sumljiva.

Morda je čar v tem, da za doplačilo dobiš podaljšano garancijo in ti lahko dostavijo dosti primerkov (kul za firme, ustanove...).


To sploh ni kup poceni komponent, ampak so vgrajene kvalitetne zadeve, ki ni crknejo po 3-5 letih kot pri povprečnih custom build mašinah.
Kaj je zate slaba nadgradljivost? Notri lahko daš katerokoli grafično, dodaš RAM, diske po želji, v nekatere celo pašejo klasični ATX napajalniki.
V službi imamo kup HPjevih Core2Duo okol 2009 letnika in ob nadgradnji RAMa in z vgradnjo SSDja še vedno odlično delujejo za pisarniška opravila, medtem ko že nekaj časa mečemo stran tudi več kot 3 leta mlajše custom build mašine, ker crkuje vse od osnovnih plošč dalje.
Doma sam uporabljam HP Z400, mašino sem dobil malo rabljeno po zelo ugodni ceni in je super zadeva.

TheBlueOne ::

Morda samo se en nasvet, ce ne sestavljas ravno pogosto. Ne biti skrt pri napajalniku in malo glej kaksno maticno kupujes. Da ne bos na koncu kupil maticne, ki ima tono tebi nepotrebne periferije ampak, da bos kupil taksno, ki podpira kar potrebujes, ter denar raje porabil za kvaliteto. Ta dva faktroja sta previloma spregledana in lahko vplivata na stabilnost in s tem pogosto dasta slab obcutek pri DIY konfuguracijah.

TheBlueOne ::

jero_no1 je izjavil:

Jarno je izjavil:

slowie je izjavil:

Ne razumem, zakaj so recimo HP-jevi sestavljeni računalniki tako dragi. Recimo tale:
HP 400PD G4 MT i77700 256G 8GB Win10Pro 1JJ76EA


Ker ciljni tržni segment pada na določeno znamko, čeprav vključujejo kup poceni komponent in slabo nadgradljivost.
No, saj niti ni tako drag glede na to, da predstavljata cpu in Win10 licenca več kot polovico cene, ampak aplikativnost je še vedno sumljiva.

Morda je čar v tem, da za doplačilo dobiš podaljšano garancijo in ti lahko dostavijo dosti primerkov (kul za firme, ustanove...).


To sploh ni kup poceni komponent, ampak so vgrajene kvalitetne zadeve, ki ni crknejo po 3-5 letih kot pri povprečnih custom build mašinah.
Kaj je zate slaba nadgradljivost? Notri lahko daš katerokoli grafično, dodaš RAM, diske po želji, v nekatere celo pašejo klasični ATX napajalniki.
V službi imamo kup HPjevih Core2Duo okol 2009 letnika in ob nadgradnji RAMa in z vgradnjo SSDja še vedno odlično delujejo za pisarniška opravila, medtem ko že nekaj časa mečemo stran tudi več kot 3 leta mlajše custom build mašine, ker crkuje vse od osnovnih plošč dalje.
Doma sam uporabljam HP Z400, mašino sem dobil malo rabljeno po zelo ugodni ceni in je super zadeva.


Po mojih izkusnjas so bolj na slabi strani, ce ne govorimo o kaksni pisarni. Za tak denar bi za moj okus morala biti prisotna vsak kaksna huda graficna. Maticne plosce praviloma nimajo nobenega pravega hlajenja v teh PCjih in ne vem ali je napajalnik sala ali mislijo resno. Taksen napajalnik niti dobre graficne ne pozane, pravzaprav sploh ne bi uganil, da kdo sploh ugradi napajalnik pod 300W.

Sem pred kratkim vzel Laptop za 1000€ od msi in razen pri procesorju positi s to pisarnisko opremo. 16gig rama, Nvidia 1060 3gb....

slowie ::

Jaz si pa nekako razlagam, da je tako predvsem zaradi podpore, ki jo nudijo in je verjetno kvalitetna in kot taka primerna za podjetja.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

FireSnake ::

slowie je izjavil:

Me pa tudi zanima, kakšno imate mnenje glede AMD jevih Ryzen procesorjev? Se vam zdi, da bi bil to bolj smiseln nakup?
.


Tako, da sem 4790K prodal (meltdown included) in čakam na nove Ryzene, ki pridejo aprila.
Mogoče se zna zgoditi, da kupim Ryzen (1) že prej. Odvisno, kakšna bo ponudba.

Dolgo sem bil na Intelu .... zdaj so me pa s cenami in meltdownom odgnali.

da Ryzen ni za gaming? Tistih par FPS je res pomembnih, ja. Pa ne vemo še, kaj bodo prinesli popravki, ki intelove procesorje upočasnjujejo.

Han je izjavil:

In čez dobre 3 mesece bo zunaj RyZEN 2, verjetno brez Spectre in Meltdown lukenj.


Ryzen nima meltdown luknje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Heavy ::

slowie je izjavil:

Jaz si pa nekako razlagam, da je tako predvsem zaradi podpore, ki jo nudijo in je verjetno kvalitetna in kot taka primerna za podjetja.



Podpora, pa garancija da bo build stabilno deloval (pred leti si z raznimi kombinacijami strojne opreme dobival naključne modre zaslone - ampak ti časi windows xp so mimo).

Kot je nekdo prej napisal. Veliko doprinese kvalitetni napajalnik. V šoli so za računalnico uporabili sisteme z LC 350W napajalniki. Skoraj tedensko je en crknil. Med tem ko 2x držaji LC550W GP je pa doma gnal sistem 24/7 skoraj 5 let.
#TeamFelix

jero_no1 ::

TheBlueOne je izjavil:


Po mojih izkusnjas so bolj na slabi strani, ce ne govorimo o kaksni pisarni. Za tak denar bi za moj okus morala biti prisotna vsak kaksna huda graficna. Maticne plosce praviloma nimajo nobenega pravega hlajenja v teh PCjih in ne vem ali je napajalnik sala ali mislijo resno. Taksen napajalnik niti dobre graficne ne pozane, pravzaprav sploh ne bi uganil, da kdo sploh ugradi napajalnik pod 300W.

Sem pred kratkim vzel Laptop za 1000€ od msi in razen pri procesorju positi s to pisarnisko opremo. 16gig rama, Nvidia 1060 3gb....


To, kar je bilo linkano, je office mašina in je zato temu primerna izbrana strojna oprema. Brez težav omogoča nadgradnjo diskov in RAMov. Cena pač je takšna kot je, za nekoga drago, za drugega, ki želi sistem, ki mu ga ni treba med vsako čik pavzo resetirat, je morda OK.
Ta 180W napajalnik je boljši od večine 300W napajalnikov, ki jih dobiš v navadnih mašinah.
Če želiš močnejšo mašino, tudi za delo z grafičnimi zadevami, moraš kunkretno pri HPju gledat oznako Zxxx, kjer pa so vgrajeni primerni napajalniki.

Predator X ::

Priporočam R5 + AM4, das zravn ddr4 3200mhz = fast, super efficient, cold

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

p5790395 Mi ni jasno, kako je Intelu uspelo, da vse dajo taksen povdarek na procesor, ki je praviloma nesorazmerno mocan glede na ostali sistem. Da pokoristis taksno i7 mrcino potrebujes za moj okus vsaj 16gig dobrega rama in minimalno Nvidia 1060, kjer bosta se vedno bottleneck prej ram in graficna za vecino opravil. [/st.citat naj bi izjavil:



Verjetno, ker razen plate in proca je vse relativno enostavno dodat, nadgradit, zamenjat? Tudi sam, če nimam takoj dosti denarja za nakup, raje vzamem manjrama in brez grafike, pa jo dogradim čez par


Verjetno, ker razen plate in proca je vse relativno enostavno dodat, nadgradit, zamenjat? Tudi sam, če nimam takoj dosti denarja za nakup, raje vzamem manjrama in brez grafike, pa jo dogradim čez par mesecev...

shintaro ::

kot so rekl odvisno kaj rabiš... jaz osebno bi i7 7700

Predator X ::

shintaro je izjavil:

kot so rekl odvisno kaj rabiš... jaz osebno bi i7 7700

ta jajc?
napaka, r5

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

shintaro je izjavil:

kot so rekl odvisno kaj rabiš... jaz osebno bi i7 7700


resno se strinjam z Predator-jem r5 bi bila dosti boljša opcija kot pa 7700k
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TheBlueOne ::

jero_no1 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Po mojih izkusnjas so bolj na slabi strani, ce ne govorimo o kaksni pisarni. Za tak denar bi za moj okus morala biti prisotna vsak kaksna huda graficna. Maticne plosce praviloma nimajo nobenega pravega hlajenja v teh PCjih in ne vem ali je napajalnik sala ali mislijo resno. Taksen napajalnik niti dobre graficne ne pozane, pravzaprav sploh ne bi uganil, da kdo sploh ugradi napajalnik pod 300W.

Sem pred kratkim vzel Laptop za 1000€ od msi in razen pri procesorju positi s to pisarnisko opremo. 16gig rama, Nvidia 1060 3gb....


To, kar je bilo linkano, je office mašina in je zato temu primerna izbrana strojna oprema. Brez težav omogoča nadgradnjo diskov in RAMov. Cena pač je takšna kot je, za nekoga drago, za drugega, ki želi sistem, ki mu ga ni treba med vsako čik pavzo resetirat, je morda OK.
Ta 180W napajalnik je boljši od večine 300W napajalnikov, ki jih dobiš v navadnih mašinah.
Če želiš močnejšo mašino, tudi za delo z grafičnimi zadevami, moraš kunkretno pri HPju gledat oznako Zxxx, kjer pa so vgrajeni primerni napajalniki.


Morda nekaj ni jasno, 180W napajalnik pac ne mora biti boljsi kot 300W, ce sistem potrebuje vec moci. Ze 300W je zelo malo za gaming PC. Sam pod 550W ne bi sel. Recimo za Nvidio 1060 je: (Minimum System Power Requirement (W). 400 W). Minimum 400W! Pozlacenih 160W primerne konfiguracije ne bo niti pozgeckalo. In sem ze videl te sisteme in niso nic posebnega. Praviloma outdated schipset, energijsko podhranjeni, maticne brez dodatnega hlajenja, kar je jasno, ce ima na voljo smesnih 160W, na kar je zadeva koncepirana. Dodas graficno za 200€, ram za 100€, napajalnik za 100€, kaj ti potem sploh ostane, razen ugotovitev da verjetno nimas vec iste termalne ucinkovitosti in da bo plata, ki sicer v pisarni drzi pet let jokala pod bremenom. In si na koncu dal 1500€, in imas neuravnotezen PC.

jero_no1 ::

TheBlueOne je izjavil:

jero_no1 je izjavil:


To, kar je bilo linkano, je office mašina in je zato temu primerna izbrana strojna oprema. Brez težav omogoča nadgradnjo diskov in RAMov. Cena pač je takšna kot je, za nekoga drago, za drugega, ki želi sistem, ki mu ga ni treba med vsako čik pavzo resetirat, je morda OK.
Ta 180W napajalnik je boljši od večine 300W napajalnikov, ki jih dobiš v navadnih mašinah.
Če želiš močnejšo mašino, tudi za delo z grafičnimi zadevami, moraš kunkretno pri HPju gledat oznako Zxxx, kjer pa so vgrajeni primerni napajalniki.


Morda nekaj ni jasno, 180W napajalnik pac ne mora biti boljsi kot 300W, ce sistem potrebuje vec moci. Ze 300W je zelo malo za gaming PC. Sam pod 550W ne bi sel. Recimo za Nvidio 1060 je: (Minimum System Power Requirement (W). 400 W). Minimum 400W! Pozlacenih 160W primerne konfiguracije ne bo niti pozgeckalo. In sem ze videl te sisteme in niso nic posebnega. Praviloma outdated schipset, energijsko podhranjeni, maticne brez dodatnega hlajenja, kar je jasno, ce ima na voljo smesnih 160W, na kar je zadeva koncepirana. Dodas graficno za 200€, ram za 100€, napajalnik za 100€, kaj ti potem sploh ostane, razen ugotovitev da verjetno nimas vec iste termalne ucinkovitosti in da bo plata, ki sicer v pisarni drzi pet let jokala pod bremenom. In si na koncu dal 1500€, in imas neuravnotezen PC.


Najprej prosim pozorno še enkrat preberi, kar sem napisal, ker očitno bereš zelo površno (no seveda je tudi opcija, da jaz nerazumljivo pišem).
Govora je o office mašini, pri kateri teh 180W zadošča (in ja, ta napajalnik je sigurno boljši od recimo tega, ki ima nazivno moč več kot 2x večjo).
In še enkrat ti pišem, za delo z grafičnimi zadevami, ima HP serijo računalnikov Z, ki pa imajo vgrajene temu ustrezne napajalnike (tudi 700W in več).
In še enkrat, ti računalniki delajo, ni težav s sesuvanjem, pregrevanjem ali zmrzovanjem... Ko pride mašina ven, je čisto up to date, seveda pa se prodajajo tudi stari modeli, kot je bil ta zgoraj linkan.

opeter ::

Tudi za kakšen Geforce 1030 GT zadošča 180 W-ni napajalnik, če je dovolj kvaliteten, je pa to seveda odvisno od drugih komponent oz. njihove porabe.
Če nima optičnega pogona, ki zna porabit 25-30 W pa sploh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Predator X ::

opeter je izjavil:

Tudi za kakšen Geforce 1030 GT zadošča 180 W-ni napajalnik, če je dovolj kvaliteten, je pa to seveda odvisno od drugih komponent oz. njihove porabe.
Če nima optičnega pogona, ki zna porabit 25-30 W pa sploh.


Narobe ga razumete.

Problem je, da so napjalci "napačno" ocenjeni po moči.

PRIMER:

Če nek napajalc, da ven 180W pri 12V ter 120W pri ostalih voltažah (3,3V in 5V).

Ocenjevanje moči je različno :
Nek brand bi trdil, da je PSU zmožen sproducirat 300W, drugi pa 180W.

Ponavadi so kvalitetni napjalniki, ki so ocenjeni po 12V zmožni še veliko več moči, z visoko učinkovitostjo in minimalnim ripplom. Ma več varnosti, tišji etc. Napajalnik se bo izklopil sam, če bo presegel določeno moč.

Tko, da ja! Lahko bo nek 300W šrot napajalc slabši kot pa 180W kvalitetn napajalnik.


Lp

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Če izbiraš med tema dvema proca definitivno I5 8600K,razen če imaš I7 7700 potem se ne splača menjava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor

Oddelek: Kaj kupiti
212693 (1756) D3m
»

gaming (igričarski) komp (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
34158479 (51850) Predator X
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510475 (9431) Predator X

Več podobnih tem