» »

Liter mleka 3 eur

Liter mleka 3 eur

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

m0LN4r ::

issak je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kurkuma, ki daje rumeno barvo, je sicer zelo zdrava, curryji pa večinoma niso vegi.


Kurkuma je top. Curry pa naizi spremeniš v vegi da jogurt/mleko/puter zamenjaš s kokosovim mlekom yum

Nobene potrebe in okus ni tako dober, prevec potegne na kokos.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

frudi ::

Neumnost, kokosovo mleko da curryju daleč boljši okus od samo živalskih mlek/jogurtov. Še v mesnih receptih za curry se v glavnem dodaja kokosovo mleko. Tipičnega okusa po kokosu pa se na koncu sploh ne občuti (kokosovo mleko da curryju določen in prepoznaven okus, ampak ne gre za tipičen močan okus kokosa).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kingsix ::

Ko je moja dojila sem dal za curry kr njeno mlako. Človeško mleko se v curryju na koncu sploh ne čuti, da pa mu prepoznaven okus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

m0LN4r ::

frudi je izjavil:

Neumnost, kokosovo mleko da curryju daleč boljši okus od samo živalskih mlek/jogurtov. Še v mesnih receptih za curry se v glavnem dodaja kokosovo mleko. Tipičnega okusa po kokosu pa se na koncu sploh ne občuti (kokosovo mleko da curryju določen in prepoznaven okus, ampak ne gre za tipičen močan okus kokosa).

Tega nisem rekel, kuham z kokosovim mlekom in na koncu dobis razlicen rezultat. Ne mores nadomestiti omenjenih stvari vedno z nekim drugim "mlekom" in potem pricakovati enak rezultat, vcasih se zalusta tudi kaj drugega ali ne?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

frudi ::

Seveda ni isti rezultat, če menjaš sestavine. Ampak to ne pomeni, da je z kokosovim mlekom okus curryja slabši, kot si trdil. Ali da se preveč občuti okus po kokosu, kar si tudi trdil. Po mojih izkušnjah je oboje ravno nasprotno, z dodatkom kokosovega mleka je curry boljši in okus, čeprav prepoznaven, ne vleče na kokos. Tudi če še vedno uporabiš jogurt/smetano in samo dodaš kokosovo mleko, je rezultat za večino curryjev tako boljši. Z razlogom je kokosovo mleko tradicionalna sestavina večine curryjev.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

c3p0 ::

Večina svetovnega prebivalstva je intolerantna na laktozo, sploh azijski del, zato so se že od nekdaj morali "znajti".

issak ::

m0LN4r je izjavil:

frudi je izjavil:

Neumnost, kokosovo mleko da curryju daleč boljši okus od samo živalskih mlek/jogurtov. Še v mesnih receptih za curry se v glavnem dodaja kokosovo mleko. Tipičnega okusa po kokosu pa se na koncu sploh ne občuti (kokosovo mleko da curryju določen in prepoznaven okus, ampak ne gre za tipičen močan okus kokosa).

Tega nisem rekel, kuham z kokosovim mlekom in na koncu dobis razlicen rezultat. Ne mores nadomestiti omenjenih stvari vedno z nekim drugim "mlekom" in potem pricakovati enak rezultat, vcasih se zalusta tudi kaj drugega ali ne?


Sej ne pričakujem identičnega rezultata, ampak dobro je pa vseeno.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

m0LN4r ::

Danes kupil v edeki 1L cashew oresckovo mleko, cena 2,79 sestavine: voda, cuker, moka, sol in kemija aja in sledovi 5 oresckov, kao 3% lol, verjetno odpad pr lupljenju.
Pocukrana mokasta voda torej za skoraj 3 evre, svasta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mihec87 ::

Za 2.79 dobiš lih nekje 150g indijskih oreščkov..

frudi ::

m0LN4r je izjavil:

Danes kupil v edeki 1L cashew oresckovo mleko, cena 2,79 sestavine: voda, cuker, moka, sol in kemija aja in sledovi 5 oresckov, kao 3% lol, verjetno odpad pr lupljenju.
Pocukrana mokasta voda torej za skoraj 3 evre, svasta.

Poglej enkrat, kaj je šele v Alpskem lešnikovem mleku. 0.156% lešnikov (13% lešnikovega pripravka, od katerega je 1.2% lešnikov)! In 9.1% cukra. Pa 0.5% mlečne maščobe. Lol, še mleka skoraj ni notri, kaj šele lešnikov :))
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

m0LN4r ::

Japp, sem pogledal tudi mandljevo, 2% mandljev + sledovi lupin, voda, cuker, moka + kemija. Njam njam, naravno much.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Danes kuham vegansko (zelenjavno) juho zacinjeno s kanckom govejega mesa mmmmmm


Fuck it jaz grem kar na hard.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: issak ()

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:

Japp, sem pogledal tudi mandljevo, 2% mandljev + sledovi lupin, voda, cuker, moka + kemija. Njam njam, naravno much.


Kaj pa je ta kemija? Kot dioksin v kravjem mleku ali kaj bolj hard?

issak ::

m0LN4r je izjavil:

Japp, sem pogledal tudi mandljevo, 2% mandljev + sledovi lupin, voda, cuker, moka + kemija. Njam njam, naravno much.


To si ti neki čudno gledal.

Anway, pripravljen doma: 100g mandljev, malo preko liter vode, ščepec soli in po želji čisto malo javorjevega ali drugega sirupa. Nobene kemije, moke ??? in po želji nič cukra.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

kallia ::

Mleko naj kar bo drago. To je dobro orožje za zatiranje belih supremacistov.

Why White Supremacists Are Chugging Milk (and Why Geneticists Are Alarmed)

One slide Dr. Novembre has folded into his recent talks depicts a group of white nationalists chugging milk at a 2017 gathering to draw attention to a genetic trait known to be more common in white people than others -- the ability to digest lactose as adults. It also shows a social media post from an account called "Enter The Milk Zone" with a map lifted from a scientific journal article on the trait's evolutionary history.

tikitoki ::

buttcrack je izjavil:

glede na strukturo zobovja, človek ni narejen za konzumiranje mesa...

plenilci vse uredijo z zobmi in tacami, mi pa potrebujemo cel kup pripomočkov, da sploh pridemo do šnicla, ki ga moraš potem še toplotno obdelati, da ga lahko spraviš vase brez zapletov.


Verjetno še nisi slišal, da je toplotna obdelava hrane vplivala na evolucijo ljudi?
BTW. Ogenj so že hominid pred name uporabljali. Toplotna obdelava hrana pa je imela pomemben vpliv na razvoj zobovja, črevesja in konec koncev naj bi tudi omogočila razvoj možganov, ki jlbi jih lahko začel bolje izkoriščati.

Oh, wow, rabimo orodje. No shit Sherlock.

To, da naši bližnji sorodniki lovijo in jedo meso je dejstvo. Vse ostalo so zablode nekih.

jype ::

tikitoki je izjavil:

To, da naši bližnji sorodniki lovijo in jedo meso je dejstvo. Vse ostalo so zablode nekih.
Tvoja zabloda je predvsem v tem, da ješ krave, ker te je družba tako naučila, ne pa ličink lubadarja, česar si evolucijsko biološko gledano najbolj sposoben.

tikitoki ::

buttcrack je izjavil:

glede na strukturo zobovja, človek ni narejen za konzumiranje mesa...

plenilci vse uredijo z zobmi in tacami, mi pa potrebujemo cel kup pripomočkov, da sploh pridemo do šnicla, ki ga moraš potem še toplotno obdelati, da ga lahko spraviš vase brez zapletov.


Probaj pojesti surovo koruzo, krompir, riž,... In poročaj o. rezultatih.

kallia ::

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

To, da naši bližnji sorodniki lovijo in jedo meso je dejstvo. Vse ostalo so zablode nekih.
Tvoja zabloda je predvsem v tem, da ješ krave, ker te je družba tako naučila, ne pa ličink lubadarja, česar si evolucijsko biološko gledano najbolj sposoben.


Kaj pa jaz ki jem prašiče? A jaz sem evolucijsko korekten?

jype ::

tikitoki je izjavil:

Probaj pojesti surovo koruzo, krompir, riž,... In poročaj o. rezultatih.
Kaj pa papriko, jabolka, paradižnik, avokado, banano?

Katero meso lahko ješ, ne da bi ga prej temeljito pripravil?

branimirII ::

Prasic je genetsko najbolj blizu ljudem. Od vrst zivali, ki jih jemo. Zato je to skoraj napol kanibalizem in zelo nezdravo. Vcasih ni bilo na razpolago. Danes, ko je dostopno vse ti res ni treba jest te svinjarije.

Mato989 ::

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Probaj pojesti surovo koruzo, krompir, riž,... In poročaj o. rezultatih.
Kaj pa papriko, jabolka, paradižnik, avokado, banano?

Katero meso lahko ješ, ne da bi ga prej temeljito pripravil?


Večino, samo skozi evolucijo se je to spremenilo... nekoč pa je to šlo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

kallia je izjavil:


Kaj pa jaz ki jem prašiče? A jaz sem evolucijsko korekten?


Če lahko zagrizeš zobe v vrat živega prašiča, potem ja.

branimirII ::

Kaksno koruzo pa krompir clovek? Evropejci niso temu prilagojeni. To je prinesel kristof kolumb iz juzne amerike. To je bolj za indijance. Ni to za vas. Ajd paprika kokr tolk. A najhuj mi je ko v kinu jeste koruzne kokice in krompirjev cips s papriko. Zraven pa vas lepo perejo mozgane prek filmov in subliminalnih sporocil. Pa ne pozabit zalit s kokakolo.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

branimirII je izjavil:

Prasic je genetsko najbolj blizu ljudem. Od vrst zivali, ki jih jemo. Zato je to skoraj napol kanibalizem in zelo nezdravo. Vcasih ni bilo na razpolago. Danes, ko je dostopno vse ti res ni treba jest te svinjarije.

Temu se reče svinjina, ne svinjarija.

kallia ::

c3p0 je izjavil:

kallia je izjavil:


Kaj pa jaz ki jem prašiče? A jaz sem evolucijsko korekten?


Če lahko zagrizeš zobe v vrat živega prašiča, potem ja.


Nisem vampir.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

issak je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kurkuma, ki daje rumeno barvo, je sicer zelo zdrava, curryji pa večinoma niso vegi.


Kurkuma je top. Curry pa naizi spremeniš v vegi da jogurt/mleko/puter zamenjaš s kokosovim mlekom yum

Nobene potrebe in okus ni tako dober, prevec potegne na kokos.


Stvar okusa. Definitivno pa ni nič slabše, če imaš kvalitetno kokosovo mleko.

frudi je izjavil:

Neumnost, kokosovo mleko da curryju daleč boljši okus od samo živalskih mlek/jogurtov. Še v mesnih receptih za curry se v glavnem dodaja kokosovo mleko. Tipičnega okusa po kokosu pa se na koncu sploh ne občuti (kokosovo mleko da curryju določen in prepoznaven okus, ampak ne gre za tipičen močan okus kokosa).


Smetana da drugačen okus. Že zaradi raznolikosti je fejst.
Pa curryjev imaš mnogo vrst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

GupeM ::

tikitoki je izjavil:

Pa curryjev imaš mnogo vrst.

 Najboljši Curry

Najboljši Curry

tikitoki ::

GupeM je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pa curryjev imaš mnogo vrst.

 Najboljši Curry

Najboljši Curry


?

jype ::

Piše se Curry.

NikolormousB ::

tikitoki je izjavil:

buttcrack je izjavil:

glede na strukturo zobovja, človek ni narejen za konzumiranje mesa...

plenilci vse uredijo z zobmi in tacami, mi pa potrebujemo cel kup pripomočkov, da sploh pridemo do šnicla, ki ga moraš potem še toplotno obdelati, da ga lahko spraviš vase brez zapletov.


Probaj pojesti surovo koruzo, krompir, riž,... In poročaj o. rezultatih.


Hočeš rečt, da še nisi jedel surove koruze?

tikitoki ::

jype je izjavil:

Piše se Curry.


I dont give a shit.

NikolormousB je izjavil:

tikitoki je izjavil:

buttcrack je izjavil:

glede na strukturo zobovja, človek ni narejen za konzumiranje mesa...

plenilci vse uredijo z zobmi in tacami, mi pa potrebujemo cel kup pripomočkov, da sploh pridemo do šnicla, ki ga moraš potem še toplotno obdelati, da ga lahko spraviš vase brez zapletov.


Probaj pojesti surovo koruzo, krompir, riž,... In poročaj o. rezultatih.


Hočeš rečt, da še nisi jedel surove koruze?


Ne se delat neumnega. Je bilo kje govora o mlecni koruzi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

NikolormousB ::

Ej, ne vem o kakšni koruzi govoriš, ne berem misli. Vem, da vedno, ko pečemo koruzo vmes pojem kakšno surovo, dokler druga ni pečena.

jype ::

tikitoki je izjavil:

I dont give a shit.
Nič za to, vprašal si.

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:



I dont give a shit.


I šta če tebi to? Da ga jedeš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tikitoki ::

jype je izjavil:

tikitoki je izjavil:

I dont give a shit.
Nič za to, vprašal si.


Ok. My bad. Mi ni pokazalo druge slike. Prva slika pa ni dala vtisa, da bi bilo vredno se ukvarjati z razlogom za neprikaz druge slike.

jype ::

Katere "druge slike"? Saj je samo ena? Pa da se piše Curry sklepam po URLju, ker pojma nimam, kdo to je.

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

I've milked my nuts every day since the age of 13

tikitoki ::

c3p0 je izjavil:

I've milked my nuts every day since the age of 13


A uzivas pol dnevno?

jype ::

TFW your almonds are not activated.

FormerUser ::

Glodko je izjavil:

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...


Gre kar malo več kot 5 lešnikov za 1 l mleka, oreščki so pa dragi, sploh če iščeš eko/bio, trenutno sem najbolj ugodno varianto našla v Hoferju, 250g bio nut mix za 3,99 evra, včasih imajo pa tudi akcijo. Soja je bistveno cenejša. Ob veliki porabi takšnih napitkov se pa definitivno splača kupiti avtomat in jih sam delaš, pa še točno veš kaj je notri.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Glodko je izjavil:

Cena za 1L poljubnega sojinega, kokosovega, lešnikovega, mandljevega mleka cca. 3 eur. Sodeč po deklaraciji na izdelku, dajo notri 5 lešnikov, sladkor in vodo. Kaj je potem tako drago? Za 3 eur dobi potrošnik v trgovini vsaj 150g lešnikov. Medtem pa 1L kravjega mleka celo pod 1 eur. Ali gre tu dejansko samo za toliko manjšo proizvodnjo in posledično višjo ceno? Dvomim...


Gre kar malo več kot 5 lešnikov za 1 l mleka, oreščki so pa dragi, sploh če iščeš eko/bio, trenutno sem najbolj ugodno varianto našla v Hoferju, 250g bio nut mix za 3,99 evra, včasih imajo pa tudi akcijo. Soja je bistveno cenejša. Ob veliki porabi takšnih napitkov se pa definitivno splača kupiti avtomat in jih sam delaš, pa še točno veš kaj je notri.


Zakaj me ne preseneca, da si potrosnik taksnih zadev.

FormerUser ::

Sploh ne dvomim, da je bilo to mišljeno kot kompliment. Tako da hvala, res ne bi bilo treba.

Unknown_001 ::

Ti, lej, če ji paše...

Take je treba sam pustit pr mir pa jim drago prodajat butične izdelke. Če vidiš, da jim to nekaj pomeni, poženeš peneze v oglaševanje in jih vzpodbujaš k potrošnji. Just give them a good reason and they will buy anything.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

Ti, lej, če ji paše...

Take je treba sam pustit pr mir pa jim drago prodajat butične izdelke. Če vidiš, da jim to nekaj pomeni, poženeš peneze v oglaševanje in jih vzpodbujaš k potrošnji. Just give them a good reason and they will buy anything.


Nehaj se smešit, bio hrana ni nikakršen butični izdelek ampak precej razširjena in tudi profitabilna industrija.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ti, lej, če ji paše...

Take je treba sam pustit pr mir pa jim drago prodajat butične izdelke. Če vidiš, da jim to nekaj pomeni, poženeš peneze v oglaševanje in jih vzpodbujaš k potrošnji. Just give them a good reason and they will buy anything.


Nehaj se smešit, bio hrana ni nikakršen butični izdelek ampak precej razširjena in tudi profitabilna industrija.


Seveda je. In za domače branje ti priporočam čtivo:
"Brandwashed" Avtor: Martin Lindstorm

Imaš vse razloženo, kje je fora oznak bio, halal, eco itd.

Mogoče boš spregledala, na kakšne poceni trike padamo potrošniki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:



Imaš vse razloženo, kje je fora oznak bio, halal, eco itd.

Mogoče boš spregledala, na kakšne poceni trike padamo potrošniki.


Mogoče na takšne trike padaš ti, jaz pač ne, ker o teh stvareh nekaj vem in znam ločiti zrno od plev.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:



Mogoče na takšne trike padaš ti, jaz pač ne, ker o teh stvareh nekaj vem in znam ločiti zrno od plev.


Zakaj sem potemtakem vztrajno trudiš dokazovati nasprotno?

Knjige zaradi ignorance seveda ne boš prebrala.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Homo-genizirano mleko je sexualno nevarno otrokom ... ;)
https://siol.net/siol-plus/kolumne/miha...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144232995 (212525) BigWhale
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648481 (44815) Matev

Več podobnih tem