» »

BMW 3 G20

BMW 3 G20

1
2
3

springfield ::

60k po ceniku, realno si pa pod 50k ;)

Machete ::

Povej to zavarovalnici :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

springfield ::

Ce imas 50k za avto, imas tudi za zavarovanje polnih 60k, drugace gledas napacen segment avtov.

bambam20 ::

springfield je izjavil:

Ce imas 50k za avto, imas tudi za zavarovanje polnih 60k, drugace gledas napacen segment avtov.


Zavarovanje imaš pa komercijalnih 50% popusta na kasko. :)

Machete ::

Ni debata kaj imam in kaj ne, vsak ima raje ceneje zavarovanje. Samo razliko ti izpostavljam, ker si jo že načel, avto po ceniku vs dejansko plačan, kje bi bilo dobro da bi jo razumeli, pa je nočejo :D
Ni panike, imama popusta polno kapo, samo vseeno lepe zneske pobirajo zavarovalnice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bambam20 ::

To, da so BMw-ji izgubili pridih prestiža, ko ti ponujajo 25-28% popusta pri nakupu novega je škoda besed.

Machete ::

Predvsem so izgubili pridih prestiža, ker v 60k trojski notri vse škripa bolj kot v astri za 15k! To je brez heca realno stanje. Ima kolega petko, uradno 110k eur, prejšno sicer. Pri 120k km je notri čričkov toliko, da je sramotno. Medtem ko 6 let star audi a6 notranjost narejena za na Mars, brez minimalnega zvoka tudi ob pritiskanju. V f30 se samo dotakneš ročaja vrat ali osrednje konzole in te spreleti srh, kakšna cenenost. To je edina resna graja, ki jo najdem in opazim. Drugače se vozi in uporablja opremo/sistem super.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vazelin ::

Audi ima, vsaj v razredu bmw 3, mb c in a4, najboljšo notranjost. Kvaliteta in materiali.

feryz ::

Izgleda tako kot moj. Seveda pomanjšan, z mnogo slabšimi materiali in oskubljeno funkcionalnostjo.
Cenena verzija večjih. In res ne deluje prav dobro.

Jaz imam zavarovanje na polno ceno, brez vštetih popustov. Niti ni tako grozno dosti, če upoštevaš, da je cena avta po ceniku 164.000 evrov.
Stroški kasneje so ubitačni. Servisi, gume, bremze in podobno. Kar pač ni v garanciji.

Machete ::

A maš 8ko tanovo? Ker meni je nov 3jka ena mini 8ka :]

S tem da se notranjosti ne da primerjati.


LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Machete je izjavil:

A maš 8ko tanovo? Ker meni je nov 3jka ena mini 8ka :]

S tem da se notranjosti ne da primerjati.
Ne, tako imam.

Bolj sem mislil zunanjost. Razen maske (ki je malenkost popravljena), je oblika postala povsem enaka večjim.

kingsix ::

Jaz sem danes šel gledat Kia Ceed , nato pa BMW 3... Kia Ceed mi je bila veliko bolj všeč. Sedenje v njej in nasploh izgled delujeta veliko bolj prestižno od BMW 3, da niti ne izgubljam besed o udobju.

edi45 ::

Včasih so veljali za prestižne avte. Danes pa samo plastik fantastik in neudobje, razen sedme serije. AUDI se mi zdi dosti bolj kvalitetno narejen in dosti lepši kot BMW, od zunaj in od znotraj, da se o MB ne pogovarjamo. Je pa res, kot je omenil feryz, kar se tiče oblike, da so čisto isti, vendar manjše verzije. Kar me isto malo moti pri MB, če pogledamo C,E,S klaso recimo. Dan danes še samo znamko plačaš in nič druga.

springfield ::

kingsix je izjavil:

Jaz sem danes šel gledat Kia Ceed , nato pa BMW 3... Kia Ceed mi je bila veliko bolj všeč. Sedenje v njej in nasploh izgled delujeta veliko bolj prestižno od BMW 3, da niti ne izgubljam besed o udobju.

To pa ti ne verjamem. Danes sem videl novega Ceeda in se od dalec ze vidi, da ni prestizen avto. Kar za BMW lahko recemo. Udobja ne morem primerjat, ker se nisem pelajl s Ceedom, ampak imam tudi malo pomisleke. Mogoce so ti dali M Sport 3ko, ki ima trse vzmetenje in te je to motilo.

Vazelin ::

Gledam notranjost tanove X5ke in nove trojke. Praktično sta identični. :D Gre za notranjost, ki jo bo imel tudi novi 8 coupe. Carsko, 3er ima praktično enako dizajnirano notranjost kot X5. Kar naenkrat obstoječga modelna BMW linija notri izgleda zastarelo. Btw. meni je zelo všeč kljuka za odpiranje vrat notri.

feryz: trenutna 7ica ima starejšo filozofijo notranjosti. Poglej 8er, novi 3er, novi X5 in primerjaj s tvojo 7er. Gre za staro dizajnirano notranjost. Brez zamere. Seveda pa se strinjam, da ima 7ica veliko boljše materiale notri. Saj je 3x dražji avto in nasploh čisto druga klasa vozila. Ampak po designu je BMW prešel na novo notranjost z zgoraj naštetimi vozili

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::

BMW X5 notranjost:



BMW 3


:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

Izgleda tako kot moj. Seveda pomanjšan, z mnogo slabšimi materiali in oskubljeno funkcionalnostjo.
Cenena verzija večjih. In res ne deluje prav dobro.

Jaz imam zavarovanje na polno ceno, brez vštetih popustov. Niti ni tako grozno dosti, če upoštevaš, da je cena avta po ceniku 164.000 evrov.
Stroški kasneje so ubitačni. Servisi, gume, bremze in podobno. Kar pač ni v garanciji.

Vedno me je zanimalo, koliko pride zavarovanje za taki avto ( rang 150-180k, za kar se dobi BMW M5, BMW 7, BMW 6 gran coupe, MB S400 coupe, Porsche Panamera, Maserati Ghibli,... ). Enkrat so pisali v članku, da full-kasko za Ferrari pri ceni cca. 300k € stane cca. 15k € / letno ( ni pa bilo podatka ob kakem bonusu je to ). Je možno izvedet koliko plačaš ti full-kasko ( v kolikor imaš vse full ) in kakšen bonus imaš ( 0% - 55% ) ? Lahko mi tudi na ZS odgovoriš, če meniš, da ni to ravno za javnost.

Milorečeno sem že raziskoval po netu koliko stanejo kasko zavarovanja za avte nad 100k €, pa sem našel enkrat podatek za avto 120-125k € in sicer je bilo nekaj več kot 6k € full-kasko zavarovanje ob polnem 50% bonusu.

V kolikor odgovoriš, že vnaprej hvala. :)

Vazelin ::

Full kasko je cca 2% vrednosti vozila. Vprašanje pa je, če ti kar vsaka zavarovalnica zavaruje avto na tak način.

IL_DIAVOLO ::

Ko ga pogledam, ugotovim da si ga ne bom mogel nikoli privosciti.

hojnikb ::

Give it time, tem zadevam pade vrednost kot kamen
#brezpodpisa

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AapocalypseE ::

Če dejansko tako poteka proizvodnja, ni čudno, da moraš čakat eno leto na nov avto :))

hojnikb ::

To je štart proizvodnje, ko se enkrat uteče je precej hitrejše. Videl v živo :)
#brezpodpisa

feryz ::

5 in nekaj polno zavarovanje za avto 120k, ki je zavarovan za 164k.
Ker imam max popust (plačam 45% obveznega in kaska), me pride okrog 2.050 €. Plus cca. 300 ostalega.
Za primerjavo, bonus je bil prenešen z novega Mondea. Avto je bil 31k, zavarovan za 39k, plačal sem 950 € zavarovanja.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

5 in nekaj polno zavarovanje za avto 120k, ki je zavarovan za 164k.
Ker imam max popust (plačam 45% obveznega in kaska), me pride okrog 2.050 €. Plus cca. 300 ostalega.
Za primerjavo, bonus je bil prenešen z novega Mondea. Avto je bil 31k, zavarovan za 39k, plačal sem 950 € zavarovanja.

Hvala. In še povrhu za lepo primerjavo. Sam sem pričakoval, da se plača dosti več za avte kateri stanejo več kot 100k. Torej drži tudi to kar je "Vazelin" napisal, da se plača cca. 2% vrednosti novega avta ( v tem primeru še nekoliko manj ).

TheBlueOne ::

AapocalypseE je izjavil:

Če dejansko tako poteka proizvodnja, ni čudno, da moraš čakat eno leto na nov avto :))


Na youtubu imas "Mini Countryman Rohbau", tam je bolj realno. Ce se prav spomnem pride ena karoserija pod minuto, ko je trak zapolnjen.

Vazelin ::

Na avto.net so že prvi primerki. 320d za slabih 60k eur:)) Avto je top na pogled zunaj in notri ampak za ta keš raje petico ali a6 :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

MasterTade ::

Počak da se proda s 100k km za 30 :D
Mors omnia aequat

Machete ::

MasterTade je izjavil:

Počak da se proda s 100k km za 30 :D

Ja mogoče v Slo. Po enem letu jih bo mobile.de poln s 25-30kkm za 30-40 odvisno od opreme.
Je pa kar opazno dražji od f30 s podobno konfiguracijo, ampak je precej lepše dodelan in oprema na voljo je kar huda.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ziga1990 ::

meni je nova Corrola lepša
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Vazelin ::

ziga1990 je izjavil:

meni je nova Corrola lepša

Dober troll post.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

ziga1990 ::

^^ker sem izrazil, da mi je drug avto lepši?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

49106 ::

ziga1990 je izjavil:

meni je nova Corrola lepša


Meni je prvi Clio še lepši.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

Vazelin ::

Damn kako lepo izgleda nova trojka. Gledam unga belga na avto,net. Moderno, prefinjeno:D Notranjost so res zadeli, deluje res kvalitetno že na videz.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Machete ::

Drži. Popravili so glavno in sicer notranji ročaj vrat, računam, da ta ne škripa. Back to e90 dizajn ročaja je bila prava rešitev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MostWanted ::

Machete je izjavil:

Drži. Popravili so glavno in sicer notranji ročaj vrat, računam, da ta ne škripa. Back to e90 dizajn ročaja je bila prava rešitev.

še en trol post kaj :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Dpool ::

Machete je izjavil:

V f30 se samo dotakneš ročaja vrat ali osrednje konzole in te spreleti srh, kakšna cenenost. To je edina resna graja, ki jo najdem in opazim. Drugače se vozi in uporablja opremo/sistem super.


Imam 5 let staro F30 in ne morem potrditi zgornjega stavka. Sem zelo zadovoljen z avtom in kvaliteto materialov, pri meni zaenkrat nic ne skripa. 120kkm. Ni pa oskubljena verzija, je top-an z opremo, ce to kaj vpliva.

LP

Machete ::

Kaj pomeni top oprema? Ročaj imaš isto narejen. Razumem, da si zadovojen, ampak si vozil tudi npr. Audije za primerjavo? Če voziš samo svoj avto nimaš občutka. Ne vem zakaj moj ročaj zaškripa ko ga potegneš (točno 3 leta, 60kkm), sicer sem res v vmesnem času testiral druge znamke in modele in je dejansko včasih še slabše pri ostalih. Problem tega ročaja je sicer to da je spojen iz dveh plastik, kar je napaka. Dopuščam da je ful usnjen boljši, če imaš slučajno usnjene obloge. Ne trolam, res me to moti, ampak ne več toliko :)
Še enkrat, sosedova 535 2014 notri tako škripa in cvili da je sramota (je sicer prodal).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Pač slab izbor dizajana.
ni ok:

ok:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dpool ::

Machete nevem kako to, ampak ne rabim drugih avtov poskusiti, da slisim skripanje pri lastnem? Mogoce te nisem razumel kaj tebe moti? No pri meni skripanje ni pri rocaju. Bom pa preizkusil na vseh vratih za vsak slucaj. Nimam usnjenih oblog, moj ima Luxury Line kar se tice notranjega videza, ampak mislim da je razlika samo da imam jaz temno barvo pri rocaju.

duque ::

je kar fail; na mojem f31 tole zoprno škriplje - še posebno, če imam levo koleno naslonjeno na tapeto.

hojnikb ::

Same here na F30; tisto drzalo za vrate je res grozno ceneno (honestly moj 20 let star rover ni mel tak ceneno narjen) enako plastika okol center konzole. Other that that, je še kr solidn voz.
#brezpodpisa

Vazelin ::

Audi a4 je v primerjavi z f30 rolls royce znotraj:) razlika je očitna
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gambino ::

Zame je Mercedes od nemcev ter Lexus od japoncov prestiž, vsa ostala jajčka od BMW-ja ter VAG koncerna so oblikovno ter kakovostno u podnu.

Machete ::

Dej še eno rundo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ziga1990 ::

Gambino je izjavil:

Zame je Mercedes od nemcev ter Lexus od japoncov prestiž, vsa ostala jajčka od BMW-ja ter VAG koncerna so oblikovno ter kakovostno u podnu.


bi se kar strinjal samo Lexus mi oblikovno ravno ni vseč
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Vanquish ::

Machete je izjavil:

Kaj pomeni top oprema? Ročaj imaš isto narejen. Razumem, da si zadovojen, ampak si vozil tudi npr. Audije za primerjavo? Če voziš samo svoj avto nimaš občutka. Ne vem zakaj moj ročaj zaškripa ko ga potegneš (točno 3 leta, 60kkm), sicer sem res v vmesnem času testiral druge znamke in modele in je dejansko včasih še slabše pri ostalih. Problem tega ročaja je sicer to da je spojen iz dveh plastik, kar je napaka. Dopuščam da je ful usnjen boljši, če imaš slučajno usnjene obloge. Ne trolam, res me to moti, ampak ne več toliko :)
Še enkrat, sosedova 535 2014 notri tako škripa in cvili da je sramota (je sicer prodal).


jaz ne vem kaj ma tvoj sosed za avto, ampak definitivno njegov avto ni ok.
Za E90, E61, F11 lahko iz prve roke povem, da tudi po 300,400,500k ni nobenega skripanja ali pa znucanosti materiala. Prijatelj ima eno staro 316 compact iz 1999 pa tudi ne skripa.
Prijatelj, ki pa je mel hkrati F11 in S-line A6 (novejsa od F11 in 1/3km) je dal A6 vstran ravno zaradi stvari, ki jih ti povelicujes...

Utk ::

Prijatelj ima eno staro 316 compact iz 1999 pa tudi ne skripa.

Kdo je bolj gluh, ti al prijatelj?

Machete ::

Kaj vse ne prebereš. Jaz te avte vozim in sedim v njih (ali pa sem) in ne prodajam od prijatelja prijatelja izkušnjo.
škripanje so t.i. črički, če je tu slučajno nerazumevanje o čem se pogovarjamo. Sedeži, nasloni, konzola itd.. Samo ne pritiskat pa je. :D

Če pa je notranjost kaj takega, pa je pomoje precej drug svet. Ker je dizajn popravljen, plus vse je 'zadekano' v prijetno mehko usnje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Vanquish ::

Machete je izjavil:

Kaj vse ne prebereš. Jaz te avte vozim in sedim v njih (ali pa sem) in ne prodajam od prijatelja prijatelja izkušnjo.
škripanje so t.i. črički, če je tu slučajno nerazumevanje o čem se pogovarjamo. Sedeži, nasloni, konzola itd.. Samo ne pritiskat pa je. :D

Če pa je notranjost kaj takega, pa je pomoje precej drug svet. Ker je dizajn popravljen, plus vse je 'zadekano' v prijetno mehko usnje.


In od kod si ti prebral, da jih jaz ne vozim - vozim jih namrec od 2010 dalje?
Jaz sem povedal svojo izkusnjo, dodatno pa se izkusnjo nekoga, ki dela 80.000 km letno in sem skroaj preprican, da nisi niti blizu temu. Ali pac?
In dodatno izkusnjo nekoga, ki ima servis in prodajo avtomobilov ze 15 let.
In to niso prijatelja prijatelji, ampak moji najtesnejsi prijatelji - s katerimi avti sem se tudi sam OGROMNO vozil - eno 20x na morje na sezono ;)

Ampak verjetno, je edino verodostjna tvoja izkusnja, ko si peljal 3 razlicne avte 15.000km letno. Bravo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercedes E

Oddelek: Na cesti
347169 (4157) hojnikb
»

Avto za daily commute 140km (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36645497 (35296) louser

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072164 (60626) dzinks63
»

Novi BMW 320d (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15135735 (31238) Blinder

Več podobnih tem