» »

Take živalske

Take živalske

1
2
3

49106 ::

dope1337 je izjavil:


Vkolikor sem osebno razbral, trdiš takole:"Ali sprejmeš vse živali kot hrano in je čustvena interakcija z njo prepovedana (drugače si licemer), ali pa si ekstremni vegan/presnojedec ter živali in njihove pravice postavljaš pred človeške.


Po čem to sklepaš? Če nisi opazil, trdim, da ljubitelj živali le teh ne je.

jype ::

49106 je izjavil:

Po čem to sklepaš? Če nisi opazil, trdim, da ljubitelj živali le teh ne je.
Ampak to lahko odpelješ še dlje: Če uporabljaš antibiotike, si množični morilec.

opeter ::

Aktualna novica:

Od jutri lahko posvojite katerega od rešenih kužkov
https://sobotainfo.com/novica/lokalno/o...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Pika na i ::

Hvala opeter.
Karantena bi pač morala trajati 30 dni. Čemu ne, bi moral odgovoriti VURS. Ki očitno spet po svoje dela, mimo zakona.

kuall ::



Veliko ljudi na opazi čustev na obrazih živali.
Jaz jih. Zato ne bi več imel psa samega, vedno bi imel 2, da imata družbo. Sej se ne moreš ukvarjat z njim ves čas, ko je sam je pa depresiven. So pa živali malo dolgočasne in preveč dolgočasnega dela z njimi. Po drugi strani pa uživam, ko vidim, da uživajo in obratno, ko trpijo je zelo težko gledat.

mtosev ::

opeter je izjavil:

Aktualna novica:

Od jutri lahko posvojite katerega od rešenih kužkov
https://sobotainfo.com/novica/lokalno/o...
lepi psi.

jaz bom to reko
ko smo mi imeli našega psa sem jaz z njim ponoči spal (ležal mi je ob pojstelji), z njim smo šli ven 3-4x na dan, peljali smo ga na izlete (rad se je vozil v avtu), dosti smo se družili z jim, bil je zelo prijazen in vesel, jaz sem ga imel rad kot družinskega člana, skoraj povsod in vedno bi bil z nami ali šel poleg.
ga kr pograšam. upam, da mu je bilo lepo z nami in pogosto se spomnim na njega. fajn kužek je bil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

O živalih,
kakršnihkoli, karkoli.


Tokrat o psih, ki so jih pri kontroli odkrili v avtomobilu, na pomurski avtocesti prejšnji petek. In jih zasegli.
VIR

Mislim, da mi ni potrebno razlagati, da težko sploh gledam fotke teh mladičev, natlačenih v premajhne bokse. 107 jih je bilo, eden od njih je poginil.

Zdaj so menda v zavetišču, v karanteni. Potem bodo dani v posvojitev.
Zanje menda vlada strašno zanimanje. Prav. Lepo. Res.
Ampak v zavetiščih je še veliko drugih psov. Ki že čakajo, nekateri zelo dolgo.
Ja, seveda razumem. Mladiči so in kdor se vsaj malo spozna, lahko opazi, katere pasme so.

Javnost bo pravočasno obveščena, kdaj in za koliko bodo na voljo.
Menda ne bo običajna tarifa posvajanja. Ja, moti me to. Zelo.

A je zavetišče potem kaj boljše od teh dveh kretenov, ki sta jih vozila?


Ja, je razlika, tisti so švercali, da bi zaslužili. Zavetišča so pa bolj ali manj damage control. Višina cene posvajanja je tudi filter, da posvajanje preprečijo takšnim, ki za to niso primerni. Za XXX dnarja bo marsikdo dobro premislil.

louser ::

kuall je izjavil:



Veliko ljudi na opazi čustev na obrazih živali.
Jaz jih. Zato ne bi več imel psa samega, vedno bi imel 2, da imata družbo. Sej se ne moreš ukvarjat z njim ves čas, ko je sam je pa depresiven. So pa živali malo dolgočasne in preveč dolgočasnega dela z njimi. Po drugi strani pa uživam, ko vidim, da uživajo in obratno, ko trpijo je zelo težko gledat.

Ne, jih ne. Zgolj pripisuješ nek tebi soroden pomen za gibanje nekaterih mišic.

Pika na i ::

Razprodaja je uspela.

Če ne bi dokaj redno hodila na Bolho, bi še verjela, da je tam porast francoskih buldogov slučajen.
In če ne bi občina ukinila denarnega toka zavetišču Mala hiša že pred časom, bi verjela da so delali v dobro živali.
Večina psov je bila oddana že pred današnjim dnem, na podlagi rezervacij.
Tako da...smrdi do neba.

kuall ::

louser je izjavil:

Veliko ljudi na opazi čustev na obrazih živali.
Jaz jih.

Ne, jih ne. Zgolj pripisuješ nek tebi soroden pomen za gibanje nekaterih mišic.

A praviš, da ne znam opazit točno čustev na obrazih živali ali da jih sploh ne kažejo?

gendale2018 ::

Pika na i je izjavil:

@gendale2018...itak, veliko mačk je Pik. Gode se ji, vidim.

Tudi jaz sicer ne mislim, da so sodelujoči v tejle temi, taki cepci kakor je videti po pisanju.
Pač, obsojam mučenje. Vseh živali, ne samo psov.
18 let sem imela Kitko, najdeno na črpalki. A ni hudič, da so pred nekaj dnevi, na Barju, na Petrolu, našli dva psa mladiča.
Pa moram znoret, no.
In vedno bom. Ker to počne človek.

se ji gode ja, kot se tudi spodobi :D

pa prou hecno je, ko jo pri veterinarju pokličejo Pika mojPriimek :))

a Kitka je bila kuža (da ne pišem lih psica :D) ali muca?

kuall je izjavil:

louser je izjavil:

Veliko ljudi na opazi čustev na obrazih živali.
Jaz jih.

Ne, jih ne. Zgolj pripisuješ nek tebi soroden pomen za gibanje nekaterih mišic.

A praviš, da ne znam opazit točno čustev na obrazih živali ali da jih sploh ne kažejo?

jst sem prebral, da misli da jih sploh nimajo

upam da se motim
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Pika na i ::

sem ustavila, jo odpela z zadnjega sedeža, ji odprla vrata da bi šla ven...ne, ona hop naprej in se delala popolnoma gluho. in slepo, jasno. :) ko sem odprla voznikova vrata, je skočila ven. to so bili redni protokoli, mi gre še danes na smeh.

to so bili pa njeni priljubljeni spalni položaji




pa še mački, ne moji





pridem domov, prižgem luč in se začne letanje. dva netopirja sta prišla v stanovanje. eden je dokaj kmalu šel ven skozi strešno okno, drugemu se pa ni dalo. in je lepo skoraj en teden živel z mano, seveda tudi letal okoli, ampak ne ven :) tramovi zgoraj niso zaprti in se je lepo ugnezdil. je trajalo da sem ugotovila v katerem od sedmih je. pa tako luštno je gledal






Tko, sem si dala duška. :)
Danes imam rojstni dan in sem vesela ker sem eno leto starejša.
Ne pa računat, da bom kaj manj sitna in pametna, tega filma ne bo.

gendale2018 ::

vse najboljše pika^i !

hudi mački :D

pes ti pa spi tko kot moja muca, lepo se uleže na hrbet in roke in noge da narazen :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

louser ::

gendale2018 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

@gendale2018...itak, veliko mačk je Pik. Gode se ji, vidim.

Tudi jaz sicer ne mislim, da so sodelujoči v tejle temi, taki cepci kakor je videti po pisanju.
Pač, obsojam mučenje. Vseh živali, ne samo psov.
18 let sem imela Kitko, najdeno na črpalki. A ni hudič, da so pred nekaj dnevi, na Barju, na Petrolu, našli dva psa mladiča.
Pa moram znoret, no.
In vedno bom. Ker to počne človek.

se ji gode ja, kot se tudi spodobi :D

pa prou hecno je, ko jo pri veterinarju pokličejo Pika mojPriimek :))

a Kitka je bila kuža (da ne pišem lih psica :D) ali muca?

kuall je izjavil:

louser je izjavil:

Veliko ljudi na opazi čustev na obrazih živali.
Jaz jih.

Ne, jih ne. Zgolj pripisuješ nek tebi soroden pomen za gibanje nekaterih mišic.

A praviš, da ne znam opazit točno čustev na obrazih živali ali da jih sploh ne kažejo?

jst sem prebral, da misli da jih sploh nimajo

upam da se motim

Ko bo to uspelo človeku pri človeku z dovolj visoko zanesljivostjo, se javi.

Hormoni vam dajejo vedeti nekaj, česar sploh ne veste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

gendale2018 ::

to = x

x = ???????
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

BRBR ::

Eat dog vs eat pig

Pigs are filthy animals

louser ::

Svinje so relativno čiste živali.

kuall ::

BRBR je izjavil:

Eat dog vs eat pig

Pigs are filthy animals


Tile dialogi so preveč nerealistični. Ker si preveč lahko predstavljam, kako se je geek Tarantino spomnil tega dialoga. Ta dva pa se kaj takega ne bi pogovarjala. Isto stvar sem opazil v enem drugem Tarantinovem filmu, tam je bilo pa še huje, da so se ženske pogovarjale takele dialoge, one so pa še manj geekovske kot moški in je še manj verjetno, da bi se pogovarjale kaj takega.

louser je izjavil:


Ko bo to uspelo človeku pri človeku z dovolj visoko zanesljivostjo, se javi.


Saj skoraj nič kar vemo ni 100% sigurno. Razen matematičnih in logičnih zakonov. Vsa ostala znanja pa imajo samo neko verjetnost, da so res.
Neumni ljudje ne opazijo podrobnosti, kot je npr izraz na obrazu živali. Pametni pa jih. Veliko ljudi spregleda veliko stvari. Pač ker jih ne razumejo jim tudi nič ne pomeni in spregledajo. Podobno kot bo genij videl nek vzorec v kaosu ga povprečen človek spregleda. Sposobnost opazovanja detajlov je važna za inteligenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jype ::

kuall je izjavil:

tam je bilo pa še huje, da so se ženske pogovarjale takele dialoge, one so pa še manj geekovske kot moški in je še manj verjetno, da bi se pogovarjale kaj takega.
Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

kuall ::

Sem točno vedel, da se boš ti oglasil in kaj boš rekel. Si pa tako zabit, da se sploh ne zavedaš, da si predvidljiv.

Mesar ::

Kje je težava? So našli vmes otroke*?
Your turn to burn!

louser ::

kuall je izjavil:

Sem točno vedel, da se boš ti oglasil in kaj boš rekel. Si pa tako zabit, da se sploh ne zavedaš, da si predvidljiv.

Ker z neko natančnostjo znaš prebrati kaj ti žival približno sporoča, si prišel na 'razumem njih čustva'.
Aja, jih ne. Opaziš jih. Torej jih zgolj opaziš.
Tudi jaz jih opazim. Verjetno jih vsak normalen človek.

Mesar ::

mogoče pa se zna pogovarjat z njimi, nikoli ne veš kdaj boš srečal človeka, ki zna govoriti z kravami

pa da mu povejo še kaj druga kot samo to, da hočejo pod nož
Your turn to burn!

kuall ::

louser je izjavil:


Tudi jaz jih opazim. Verjetno jih vsak normalen človek.


Ravnokar si dokazal, da si slab opazovalec. Ker nisi tega opazil, da so ljudje zelo različno sposobni, kako dobro opazijo takele detajle. Tudi pri kuri npr se da opaziti čustva na obrazu, večinoma okoli samo oči.

Ales ::

Pri ljudeh se da opaziti tudi splošno razprostranjeno projeciranje lastnih čustev in predsodkov na druga živa bitja.

Kar pa ne pomeni, da živali niso sposobne čustev, daleč od tega, da ne bi bile. Le pogosto dvomim v človeško sposobnost interpretacije videnega.

nurmaln ::

Pika na i je izjavil:


Kar so nekoč krivično očitali M. Močivnik (ni hotela kar vsakemu dati žival v posvojitev), to enako zdaj počno zavetišča.

Pri M.M. je bil problem predvsem to, da so tako ona kot tudi psi živeli v res neprimernih razmerah. Milena sama nikoli ne bi dala psa v posvojitev nekomu takemu kot je bila sama.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pika na i ::

nurmaln je izjavil:

Pika na i je izjavil:


Kar so nekoč krivično očitali M. Močivnik (ni hotela kar vsakemu dati žival v posvojitev), to enako zdaj počno zavetišča.

Pri M.M. je bil problem predvsem to, da so tako ona kot tudi psi živeli v res neprimernih razmerah. Milena sama nikoli ne bi dala psa v posvojitev nekomu takemu kot je bila sama.

Državi ni bilo v interesu, da ji pomaga in uredi zavetišče. Izkoristili so jo, so imeli svoje načrte. Tudi mediji so opravili "dobro" delo.
En sam človek ne more "upravljati" s takim številom živali.
Kdor je pa videl, kako hvaležne so ji bile živali....je videl dovolj.

Jaz, se ji bom vedno klanjala. In preklinjala svinje od ljudi, ki so bili zaslužni, da so živali prihajale k njej, v takem stanju, da boli srce.

Ne želim razpravljat o njej.
Kdor želi, si lahko prebere spodaj marsikaj.

Linč

Zarota

MM v slovo

c3p0 ::

S klanjanjem njej in preklinjanjem tistih, ki žival kupijo kot predmet in nato odvržejo, ne rešiš nič. Delaš kaj aktivno?

GupeM ::

Skoraj umrl od smeha.

kuall ::

Ales je izjavil:

Pri ljudeh se da opaziti tudi splošno razprostranjeno projeciranje lastnih čustev in predsodkov na druga živa bitja.

Kar pa ne pomeni, da živali niso sposobne čustev, daleč od tega, da ne bi bile. Le pogosto dvomim v človeško sposobnost interpretacije videnega.


Imaš idiote, ki verjamejo, da ribe ne čutijo bolečine. Saj o tem smo že govorili na tem forumu.
Ja napake so v interpretaciji. To je vsakemu jasno. Ni pa vsakemu jasno, da veliko ljudi veliko detajlov spregleda.

louser ::

kuall je izjavil:

louser je izjavil:


Tudi jaz jih opazim. Verjetno jih vsak normalen človek.


Ravnokar si dokazal, da si slab opazovalec. Ker nisi tega opazil, da so ljudje zelo različno sposobni, kako dobro opazijo takele detajle. Tudi pri kuri npr se da opaziti čustva na obrazu, večinoma okoli samo oči.

Sam imam nadpovprečen spomin in sem tako različno sposoben od ostalih. Menda zato, ker imam zelo izrazito močno čustvovanje na polih in okrnjeno tisto šibko. Se pa zavedam, da vsi nimajo te sposobnosti.
Hkrati domnevam, da ljudje vlečejo neke povezave med sabo, ker se jim zdi logično. V bistvu je neumno, dokler se ne spustiš v znanost. Tako dvomim, da ljudje overall znajo zanesljivo in natančno razbrati čustva in njih namen, sploh če so kompleksnejša ter brez dodatnega konteksta.
Če si želiš razlagati, da svojega cucka razumeš vedno in povsod, ti kar. Jaz si bom raje rezal pasjo pečenko.

Ni pa težko preštudirati govorico telesa pri človeku. Je pa težko to govorico razumeti izven določenih scenarijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

kuall ::

Jaz pravim, da je razpoloženje, v katerem je žival, opazim najprej, ko jo vidim. Če je depresivna itd me moti.
Eni pa tega sploh fakin ne opazijo. Drugače ne bi imeli toliko idiotov, ki imajo pse privezane ali jih pustijo same, jim ne dajo svobode, itd.
Uživam, ko vidim, da žival uživa. Pa to je dobra kvaliteta, ker se jo da prenesti tudi na ljudi. Tudi če vidim zamorjene ljudi mi ni ok.

Ti v bistvu kar nekaj bluziš in sploh ne vem kaj bi rad povedal. Pa vem kaj te muči:
Dobil si kratek stik v glavi, ke sem se hvalil in si čutil potrebo, da me zatolčeš. To sem že velikokrat opazil na forumih, da ljudje postanejo zelo užaljeni v takih situacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Ales ::

kuall je izjavil:

Ales je izjavil:

Pri ljudeh se da opaziti tudi splošno razprostranjeno projeciranje lastnih čustev in predsodkov na druga živa bitja.

Kar pa ne pomeni, da živali niso sposobne čustev, daleč od tega, da ne bi bile. Le pogosto dvomim v človeško sposobnost interpretacije videnega.


Imaš idiote, ki verjamejo, da ribe ne čutijo bolečine. Saj o tem smo že govorili na tem forumu.
Ja napake so v interpretaciji. To je vsakemu jasno. Ni pa vsakemu jasno, da veliko ljudi veliko detajlov spregleda.

Mene recimo pogreje, ko nekdo za kako domačo živalco reče kaj v stilu "glej kako je tale zlobna..." ker je recimo prežvečila copat ali recimo praska po robu kavča. Zraven pa je običajno taka oseba neizobražen idiot, ki nima blage veze niti o osnovah oz. vzrokih naravnega obnašanja ljubljenčkov. Še manj zna s kakim preprostim trikom kako tako obnašanje preusmerit na kak drug predmet, zato pa zna živalco "vzgajat" s kakim kaznovanjem, ki ga le-ta sploh ne razume niti jo to k ničemer ne vzgaja. Taki debili me vržejo iz tira, priznam.

Se pa podoben neumnosti nanašajo na kup obnašanja ljubljenčkov, pol folka nima pojma, kaj in zakaj naše živalce marsikaj vsakodnevnega počnejo. Potem pa jim je nekaj ali luštno in super, ali pa jih jezi... naši ljubljenčki pa ne pri enem ne pri drugem ne doživljajo ama čisto nič od tega, kar lastnikom dogaja v glavi.

Saj če nekoga meče z iii kok je lušna me prav malo briga, ko pa slišim nekoga bentit o neki zlobni ali zavistni ali ne vem kaki živalci, pa bi debila najraje na gobec... :))

D3m ::

Kar začni pri sebi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ales ::

Če bom kdaj za kako žival samo pomislil, kaj šele rekel, da je zavistna ali zlobna, se bom takoj na gobec, obljubim. Do takrat pa lahko mirno odjebeš. ;)

D3m ::

Žival je zavistna in zlobna. A ne veš tega?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

jest sem zadnjič, ko sem videl ježa, da je glih za glih šel čez cesto, preden bi ga povozilm sam pri sebi rekel: "ubogi ježek". in sem se tako bolje počutil, ker sem se na tak način prepričal, da me skrbi za njega. ker če bi se postavil v kožo ježa ki gre čez cesto bi ti še kako bilo v redu, če bi tiste ljudi v avtih skrbelo, ali te bodo povozili.

Ales ::

D3m je izjavil:

Žival je zavistna in zlobna. A ne veš tega?

Aja, kao ljudje smo živali ali kaj v tem smislu? Ok...

Mora ti bit presento dolgčas. 8-O

Unknown_001 ::

KAVINSKY je izjavil:

borisk je izjavil:



Vse je stvar potreb in situacije...


Ekonomska kriza in konj? Kila mesa stane po 10EUR+. Kakorkoli. Bolj kot je v izobilju, bolj se črta pomika na desno. Včasih je skoraj vsaka hiša imela zajčnik. Zdaj eni še kruha ne jedo.


Ma to ljudje ne razumejo zakaj psov pa mačk ne jemo. Ni fora da se jih ne da jest... keč je v tem da je bedarija rediti te živali za meso. Ni ekonomske računice pa še težavno je zagotovit da bo meso neoporečno, če se greš masovno vzrejo. Sentimentalnost pride kasneje, ko so najnižje potrebe po Maslowu izpolnjene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ales je izjavil:

D3m je izjavil:

Žival je zavistna in zlobna. A ne veš tega?

Aja, kao ljudje smo živali ali kaj v tem smislu? Ok...

Mora ti bit presento dolgčas. 8-O


Ob takih ljudi ni nikoli dolgčas.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jype ::

Blop ::

Pika na i je izjavil:

O živalih,
kakršnihkoli, karkoli.


Tokrat o psih, ki so jih pri kontroli odkrili v avtomobilu, na pomurski avtocesti prejšnji petek. In jih zasegli.
VIR

Mislim, da mi ni potrebno razlagati, da težko sploh gledam fotke teh mladičev, natlačenih v premajhne bokse. 107 jih je bilo, eden od njih je poginil.


Zavajujoči naslov. "Take živalske" nadaljuješ pa o psih, specifičnih psih. Ne razumem zakaj na strokovnem forumu izlivaš svoja čustva oz. kaj ti čutiš ko gledaš specifične fotke. Oz. ali je to tema o živalih, o psih ali o tebi?

p.s. nikakor ne morem ugotovit v katero starostno skupino pašeš. Mi laho pomagaš s približnim odgovorm? 20+, 30+? Res me zanima

Sicer sem proti mučenju ljudi in živali kot večina emocialnih ljudi. Jem pa seveda vse. Tudi zajce ki jim malo prej božamo. Vse je v glavi in vzgoji in od nečesa je treba živeti.

p.s. Tudi rastlinam ni vseeno če jih negdo poje, nevem zakaj nekateri niste zaščitniški tudi do njih. No.. do nekaterih specifični/ogroženih vrst nekateri ste zaščitniški, tako kot ste zaščitniški le do določenih živali in ljudi. IMO, ko govorimo o prepričanjih je vse relativno.

jype ::

gendale2018 ::

jst zadnje čase ko jem meso vedno pomislim na žival ki jo jem in mi je malo žal :|
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Za sekundo mogoče. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

SimplyMiha ::

jype je izjavil:


Kako zavajajoče.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Kako zavajajoče.
Nah, ni.

Pika na i ::

harvey ::

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::


Zanj se je končalo srečno.




Zapuščen, v albanskem Beratu (mestu tisočerih oken), polnem turistov.
Hvaležno je mahal z repom.
Naivno verjamem, da mu je uspelo najti nekoga, ki bi ga imel rad in mu nudil dom.

Ne gre drugače, moram opozarjati na neprimeren odnos.
In naivno verjet, da je v Sloveniji bolje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudne praske na avtu

Oddelek: Na cesti
284167 (2302) primozzzz
»

ali je normalno da pes je sneg?

Oddelek: Loža
477315 (5699) papasmrk
»

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18054064 (32032) Kamran
»

Velik si kolikor imaš veliko srce! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26452116 (46487) zlobcek

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541991 (39608) Gandalfar

Več podobnih tem