» »

ali je normalno da pes je sneg?

ali je normalno da pes je sneg?

mtosev ::

malo prej sn prišo iz sprehoda s psom in pes je zunaj pojedel dosti snega. zdaj me zanima,če je to normalno in če mu je lahko kaj od tega al pa pač vse štima in je vse ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

shadeX ::

lol hudo vprašanje. pomoje je normalno, saj sneg je praktično voda v "trdem" stanju. Še jaz ga jem včasih :P

Hm če tebe skrbi da pes je sneg, zakaj potem mene ne skrbi , ker sem videl svojega psa že 2x pojesti svoj drek?

Btw , ni troll. Google it. Psi radi jejo drek..

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?...
http://www.mojpes.net/forum/index.php?P...
http://www.facebook.com/note.php?note_i...
https://www.google.si/search?q=my+dog+e...

harvey ::

Vode nima za pit in potem liže sneg, lahko je čisto običajno...ni neke velike znanosti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

miraldi ::

Obstaja manjša možnost, ma zboli.
Drugače pa ne skrbi. Moja psička ga tud rada je kljub temu, da ji menjam vodo 2x na man če je pod nulo. Pač psi :-)

ShadeX resno, tvoj pes je pojedel svoj drek??
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mtosev ::

mene ne skrbi. je pa foter nekaj jokcal kak mu lahko škodi in podobne fore
naš pes je tud kdaj podejo kakšen drek od drugega psa ko je bil še mladi da bi pojedel svoj drek pa nisem opazil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

shadeX ::

jap. Sprva sem bil začuden, nato sem malo pogooglal in videl da skoraj 50% psov to dela ;((. In ja . Dejansko sem videl kako moj pes , liže in nato spravi v usta svoj drek in ga pogoltne :))

mtosev je izjavil:

mene ne skrbi. je pa foter nekaj jokcal kak mu lahko škodi in podobne fore
naš pes je tud kdaj podejo kakšen drek od drugega psa ko je bil še mladi da bi pojedel pa svoj drek pa nisem opazil


Eni psi jejo samo svoje kakce, drugi jejo samo druge, tretji jejo svoje IN druge. Ni pa še ugotovljeno zakaj to delajo..:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

miraldi ::

Haha sem prebral ful smeh :))
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

mtosev ::

btw sn nekje slišal,da če pes je svoj drek to lahko pomeni da mu pri prehrani primanjkujejo kakšni minerali ali kakšne druge snovi
nisem siguren če je tole res
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

miraldi ::

Men gre pa pri moji psički na živce, ker rada je mrtve miši, ptiče in ostalo mrhovino. Dreka pa ne je :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

SL9MV-E5320 ::

Nič ni narobe, če je čist sneg ampak ne vem, koliko so zanj dobre nizke temperature snega, ki ga poje...
by XEON

pi pawr ::

Tudi naš pes je jedel sneg in se kopal v vodi tik nad lediščem. Nič mu ne bo:D

nurse013 ::

mogoče je bil lačen
:)
you gotta be kidding me...

PacificBlue ::

Uživanje snega lahko povzroči dehidracijo, pa tudi ni pametno zaradi vseh moznih snovi v snegu, od tezkih kovin do bakterij, ki vodijo v prebavne motnje. Torej ni to normalno oz zdravo.

Master_Yoda ::

Nas pes je lani lizal/jedel sneg ampak je zacel kasljati in bruhati, tudi kri je bruhal. Od takrat mu vec ne pustimo da lize sneg.

driver_x ::

Čisto nirmalno je, da psi jedo dreke (predvsem mlajši psi), sneg, mrhovino in podobno. Zakaj bi mu škodoval sneg, ko pa z gobcem koplje luknjo v ilovico pa ne?

Vice ::

PacificBlue je izjavil:

Uživanje snega lahko povzroči dehidracijo, pa tudi ni pametno zaradi vseh moznih snovi v snegu, od tezkih kovin do bakterij, ki vodijo v prebavne motnje. Torej ni to normalno oz zdravo.


A to pomeni, da pes lahko pije samo ustekleničeno vodo? hahaha.

xCore ::

Odvisno od psa... prijateljev pes je jedel sneg.. si prehladil ne vem točno kaj (grlo, želodec, .. whatever) in so imeli hude probleme ker pes ni hotel več jesti...

Moj ga pa poje vsaki dan kake pol kile in je ok :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xCore ()

prox ::

Naš pes pa ko najde drek ali pa kaj crknjega, se vozi po njem, vleže se na bok pa se z zadnjimi tacami potiska čez tisto stvar :)) smrdo smotani
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

SkIDiver ::

prox je izjavil:

Naš pes pa ko najde drek ali pa kaj crknjega, se vozi po njem, vleže se na bok pa se z zadnjimi tacami potiska čez tisto stvar :)) smrdo smotani


Ti se parfumiraš s parfumom v kopalnici pred ogledalom, tvoj pes pa na takšen način:) Tud on rad lepo diši...v svojem, pasjem svetu:)

opeter ::

Naša psica tudi je sneg. To je normalno. Tudi ti in jaz bi jedla, če ne bi našla vode ali kaj za popit.

prox je izjavil:

Naš pes pa ko najde drek ali pa kaj crknjega, se vozi po njem, vleže se na bok pa se z zadnjimi tacami potiska čez tisto stvar :)) smrdo smotani


Naša pa se vleže in povalja na recimo mrtvih ptičkah, enkrat je našla neko vrano, pa tudi na krta se zna povaljat ... seveda pa potem smdi oz. diši po pasje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Blinder ::

dej no člouk kuk časa nisi dal za jest reučku?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

driver_x ::

Za valjanje po smrdljivih rečeh je kriv lovski nagon, saj pes tako prikrije svoj naravni vonj.

Spock83 ::

shadeX je izjavil:

lol hudo vprašanje. pomoje je normalno, saj sneg je praktično voda v "trdem" stanju. Še jaz ga jem včasih :P

Hm če tebe skrbi da pes je sneg, zakaj potem mene ne skrbi , ker sem videl svojega psa že 2x pojesti svoj drek?

Btw , ni troll. Google it. Psi radi jejo drek..

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?...
http://www.mojpes.net/forum/index.php?P...
http://www.facebook.com/note.php?note_i...
https://www.google.si/search?q=my+dog+e...


Psu daj banano da je, manjkajo mu nekatere snovi.

BlueKnight ::

Spock83 je izjavil:

shadeX je izjavil:

lol hudo vprašanje. pomoje je normalno, saj sneg je praktično voda v "trdem" stanju. Še jaz ga jem včasih :P

Hm če tebe skrbi da pes je sneg, zakaj potem mene ne skrbi , ker sem videl svojega psa že 2x pojesti svoj drek?

Btw , ni troll. Google it. Psi radi jejo drek..

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?...
http://www.mojpes.net/forum/index.php?P...
http://www.facebook.com/note.php?note_i...
https://www.google.si/search?q=my+dog+e...


Psu daj banano da je, manjkajo mu nekatere snovi.


Zakaj pa? Drek je zastonj pa še ni šprican :D
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

sash69 ::

Uživanje snega lahko povzroči dehidracijo, pa tudi ni pametno zaradi vseh moznih snovi v snegu, od tezkih kovin do bakterij, ki vodijo v prebavne motnje. Torej ni to normalno oz zdravo.


Ja kaj je pa drugačnega v deževnici, lužah, potokih, potočkih, ribnikih, jezerih, etc. iz kjer živali (ne samo psi) pijejo vodo? Mislim da ni še nobena žival od tega zbolela/umrla.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

SlimDeluxe ::

Najjače je tole ko si psi ližejo kojone, ovohavajo druge riti, jejo drek pol se pa lastniki ližejo z njimi (tisto vzajemno lizanje z jeziki ali pa nastavijo našobljene ustnice da jih pes liže).
Po čistosti se mi zdi da je pes takoj za prascem. Pol pa ti še iz zavetišča ne dajo psa ker ga ne boš imel v stanovanju, loool..
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Mipe ::

sash69 je izjavil:

Uživanje snega lahko povzroči dehidracijo, pa tudi ni pametno zaradi vseh moznih snovi v snegu, od tezkih kovin do bakterij, ki vodijo v prebavne motnje. Torej ni to normalno oz zdravo.


Ja kaj je pa drugačnega v deževnici, lužah, potokih, potočkih, ribnikih, jezerih, etc. iz kjer živali (ne samo psi) pijejo vodo? Mislim da ni še nobena žival od tega zbolela/umrla.

Tule si tako brcnil mimo, da bolj ne bi mogel. Okužbe so pogoste, ker so v teh vodah tudi paraziti.

mtosev ::

driver_x je izjavil:

Za valjanje po smrdljivih rečeh je kriv lovski nagon, saj pes tako prikrije svoj naravni vonj.
naš pes se nikoli ne valja po mrtvih stvareh ali čemu podobnemu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

blackbfm ::

moja se valja, žre in vlači po ustih crkovino če ji le rata, lovi male živali..ma nekaj genov istrskega goniča..sicer je cuker ampak če bi še kdaj psa, nikol več lovskega

driver_x ::

mtosev je izjavil:

driver_x je izjavil:

Za valjanje po smrdljivih rečeh je kriv lovski nagon, saj pes tako prikrije svoj naravni vonj.
naš pes se nikoli ne valja po mrtvih stvareh ali čemu podobnemu.


Vsi psi nimajo lovskega nagona. Kaj pa imaš za eno pasmo?

mtosev ::

labradorca
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

driver_x ::

Labradorki se tudi pri nas ne valjata po svinjariji, očitno niso lovci. Drugače pa svoj vonj na ta način prikrivajo tudi volkovi in kojoti.

mtosev ::

pred leti sn sprehajal enega nemškega ovčarja in sn vido,da se po nečam valja kot nor pol pogledam pobližje in vidim, da se valja po neki mrtvi ribi oz njenimi ostanki.fak je pol pes smrdel

očitno imajo nemški ovčarji ta "nagon"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Boobiz ::

Če pes je sneg, se je pomoje treba vprašat kaj je narobe z lastnikom, da pes rabi jest sneg. :))
I'm drunk, what's your excuse?

francek1 ::

mtosev je izjavil:

driver_x je izjavil:

Za valjanje po smrdljivih rečeh je kriv lovski nagon, saj pes tako prikrije svoj naravni vonj.
naš pes se nikoli ne valja po mrtvih stvareh ali čemu podobnemu.

Verjetno že naravno dovolj smrdi...drugače pa je naš najlepše "dišal", ko se je povaljal po mesec dni crknjenemu krapu julija...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

globalna80 ::

Mtosev, a res nimaš svojega življenja, da odpiraš trol teme, še posebej zdaj ko so zamrznili nakladalnico?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mtosev ()

mtosev ::

žal naš pes sploh ne smrdi in ima prijeten volj. smrdi edino ko je moker. baje labradorci (možno da tudi pri drugih psih) puščajo neko olje al nekaj ko so mokri in to pol smrdi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Highlag ::

Psi uporabljajo jezik kot en hladilni sistem. Če divjajo po snegu jim je med drugim tudi vroče in poln gobec snega tudi lepo jezik hladi. Če drugega ne jejo sneg zato.
Never trust a computer you can't throw out a window

driver_x ::

SlimDeluxe je izjavil:

Najjače je tole ko si psi ližejo kojone, ovohavajo druge riti, jejo drek pol se pa lastniki ližejo z njimi (tisto vzajemno lizanje z jeziki ali pa nastavijo našobljene ustnice da jih pes liže).
Po čistosti se mi zdi da je pes takoj za prascem. Pol pa ti še iz zavetišča ne dajo psa ker ga ne boš imel v stanovanju, loool..


Isti drek je, kot ko se ti ližeš s punco, ki ga pred pol ure vlekla tvojemu prijatelju.

AlphaOne ::

popolnoma normalno, našmu psu se vsako leto zmeša, ko pade prvi sneg.

Če še pripomnim, sem nekje zgoraj zasledil, da psi jedo drek. >Tudi mački požrejo vse za sabo, če je že situacija taka. Pa veljajo za ful čiste živali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

listje123 ::

AlphaOne ::

Pa bear Grylls, ki požre vse živo in mrtvo:D

driver_x ::

mtosev je izjavil:

žal naš pes sploh ne smrdi in ima prijeten volj. smrdi edino ko je moker. baje labradorci (možno da tudi pri drugih psih) puščajo neko olje al nekaj ko so mokri in to pol smrdi


Psi imajo (ne vem ako vsi) mastno dlako zaradi zaščite in da se nanjo ne prime vsa svinjarija. Zato se jih tudi ne kopa s šamponi.

SlimDeluxe ::

driver_x je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Najjače je tole ko si psi ližejo kojone, ovohavajo druge riti, jejo drek pol se pa lastniki ližejo z njimi (tisto vzajemno lizanje z jeziki ali pa nastavijo našobljene ustnice da jih pes liže).
Po čistosti se mi zdi da je pes takoj za prascem. Pol pa ti še iz zavetišča ne dajo psa ker ga ne boš imel v stanovanju, loool..


Isti drek je, kot ko se ti ližeš s punco, ki ga pred pol ure vlekla tvojemu prijatelju.

To je hipotetično, za razliko od tebe sem jaz napisal kar sem dejansko videl :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Brane22 ::

mtosev je izjavil:

driver_x je izjavil:

Za valjanje po smrdljivih rečeh je kriv lovski nagon, saj pes tako prikrije svoj naravni vonj.
naš pes se nikoli ne valja po mrtvih stvareh ali čemu podobnemu.


Vaš pes je najbrž peder. Ni nič narobe s tem, vsi drugačni, vsi enakopravni, samo pravim. >:D

mtosev ::

ne trollaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

driver_x ::

Nikar ne misli, da kaj takega ni mogoče!

papasmrk ::

Tudi mojega sem že videl da je dreke in sicer obožuje pasji, mačji in celo konjski drek. Zaradi tega razloga mu dajem večkrat preventivno tablete proti notranjim zajedalcem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pasji vid - njihov svet barv?

Oddelek: Loža
205016 (4155) AtaStrudl
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214511 (12658) francek1
»

Sosedov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511558 (7501) Ramon dekers
»

kako najhitreje ubiti psa.. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16735117 (29601) Vajenc
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922349 (20598) krneki0001

Več podobnih tem