» »

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj

Ljubitelji mačk - nekaj vprašanj

1 2 3
4
»

D3m ::

Maček na vrvici? :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

PINki ::

Punca ima zunanjega mačka (sicer spi v kleti in ima prost prehod) in vedno kadar ga pobožam, mi v roki ostane šop dlak. Ker se celo rad crklja, se pride sam drgnit ob obleke in tako pusti ogromno dlake. Ne predstavljam si, da bi imel/a mačka notri, saj so potem dlake vsepovsod (kavč, obleke, omare). Je pa čisto navaden maček, ni kakšne "kosmate" sorte.

gendale ::

@msjr
lepa muca :)

@PINki
pač navadiš se

jim pa tud ne odpadajo dlake enako veliko cel čas, vsaj moji ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ales ::

PINki, če ti ob božanju običajne domače muce vedno ostane šop dlak v roki, potem je z muco nekaj narobe. So obdobja, ko tudi zdravim domačim kratkodlakim mucam dlaka nekoliko bolj odpada, a to hitro mine.

WarpedGone ::

W1, kje kupuješ Sanabelle?
ž
Sanabelle ima pri nas npr. aler.

Zdravim mačkam dlaka praktično ne odpada. Kolikor jo že izpade, si jo mačka sama sproti zliže. Mal močnejši izpad je spomladi ob redčenju kožuha, nekaj variacije je pa tut med pasmami - slišim da so perzijke obup glede tega. Dlaka je sicer ogledalo zdravja - prekomerno odpadanje = zdravstvene težave. Zunanjih zdravih mačk praktično ni, so le tiste ki so na prvi pogled OK. Moj zaenkrat kej posebej dlake ne pušča, pa je bela torej zelo opazna na temnih oblačilih ali sedežni.
Zbogom in hvala za vse ribe

ender ::

WarpedGone je izjavil:

Tale moj Hari ne ve kaj je to strah. Ob sesalcu meter stran od njega samo gleda zakaj mora ta reč tolk ropotat. Ko pride kak frentn človek ga je en sam firbec in "manekenstvo".
Tole je čisto odvisno od mačka - moja dva (od istega rejca - prejšnje leglo) izgineta ko pride kdo nov, pred sesalcem pa tudi bežita (oboje že od malega).

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

para! ::

msjr
Sploh ni res. Imam muco iz zavetišča, dobil sem jo pri starosti enega leta.

Nikjer nisem napisal, da se odraslega mačka ne da socializirat, ampak da je ta postopek mnogo lažji, če je maček mladič in neprimerljivo težji, če je šel maček čez kakšne šoke in podobno.

lp
Death before dishonor!

WarpedGone ::

Neki je socializacija, neki druzga pa osnovni mehanizem strahu/nezaupljivosti/previdnosti.

Med odraščanjem, ko se mladiček osamosvaja od matere, obstaja obdobje, ko se vzpostavijo osnovni mehanizmi strahu, ki samostojnemu mačku omogočajo preživetje v divjini. Če v tem obdobju mačka mladiča skriva pred ljudmi oz. če mladič ne dobi v psiho štempla da človek ni nevaren - vsakdonevno crkljanje in prosto gibanje med ljudmi brez stresa - se bo celotno življenje obnašal povsem drugače, kot pa če tak štempelj dobi. Zato je vzgoja mladičev v kletkah "problematična" - maček ne dobi refleksa zaupanja do ljudi.

Tudi iz zavetišča lahko dobiš mačka, ki v otroštvu ni dobil mehanizma strahu pred neznanim/ljudmi in je imel le to nesrečo da se je izgubil. Tak maček bo precej neproblematičen potem, ko se udomači v novem domu. Čisto druga reč pa je maček, ki ga je mama vzgojila v grmovju ob cesti. Takšnega mačka nobena socializacija več ne "umiri". Morda se še nekako navadi na eno osebo, ki ga hrani, da se ne skriva manično pred njo, tujci so pa vseeno po defaultu nevarnost.
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

Našemu se pozna, da so ga kot malega našli v kleti, kjer je bil vsaj dva dni naliman na lim za podgane. Strahopetec na kvadrat;((

Ejsi_Disi ::

W1, lep maček, samo res ga ne preveč razvajat. Že tako bo sam od sebe kmalu pogruntal stvari in začel izkoriščat. Moj je tudi kar naenkrat začel pit vodo iz pipe (kad), ne glede, da ima venomer svežo vodo v posodi, ampak sem mu potem to kmalu ukinil. Na vsake kvatre gre še pogledat, pije pa ne več.
Še ena mojega sv. birmanca:
 klik

klik

Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

ender ::

Moja dva imata sicer vedno svežo vodo zraven briketov, ampak jo najraje pijeta iz zalivalke za rože:

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ali3n ::

tudi naši najraje pijejo iz kangle :)
(en maček manjka)

 vrsta

vrsta

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OrkAA ::

Moja baraba najraje pije iz kozarca, ki ga prinesem zase.

 brka

brka

connel ::

Uh, še en lep muc :) Čist preveč so cute mački. Moji so najraje imeli postano vodo, deževnico iz soda. Sveže iz pipe nikoli in nikdar noben niti povohal ni.

gruntfürmich ::

zanimivo. isto pri nas. najraje postano iz kangle za rože zalivat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gendale ::

moja ima najraje, ko ji nalijem čisto svežo iz pipe v skodelico

pa liže kondenz s kotlička na stranišču

direktno iz pipe pa ne pije, ampak samo navdušeno gleda kako teče
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gendale ::

se opravičujem za obujanje stare teme... WarpedOne, kako muc? Kake nove slike? ..

pozdrav od moje mačke
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Kamran ::

Oj,

Na Podarimo.si jih imate cel kup (sedaj pa oči pasti). :))

Tale prav fino hudo gleda. :D

Kakšno je pa kaj Vaše mišljenje glede čipiranja teh zverinic ? Sam sem absolutno proti (no RFID chips in any katz !) ! ;(

D3m ::

Naš navadni dolgodlaki maček. Na mojem bratu :))



|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

gendale ::

Kamran je izjavil:

Oj,
Kakšno je pa kaj Vaše mišljenje glede čipiranja teh zverinic ? Sam sem absolutno proti (no RFID chips in any katz !) ! ;(

jaz sem pa že ornk razmišljal, da bi svojo čipiral zaradi lažjega iskanja v primeru izgube

ampak moram še malo raziskat dolgoročne posledice, preden se dokončno odločim (recimo nekatera cepiva lahko pri mucah povzročajo raka - Vaccine-associated sarcoma @ Wikipedia )
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Ejsi_Disi ::

Po moje to zelo redko. Mislim pa, da imajo vse muce s potnim listom tudi čip. Pri mojem sploh ne vem kje ga ima.

Rock n' roll ain't noise pollution!

D3m ::

Look at that sleepy fuck! :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

kaj jim pa za jesti dajete?

D3m ::

Pse Janac, pse. :D Take majhne, kot je tvoj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aston_11 ::

Jetrca.

Nato pa si ulovi še miš ali dve, ene štiri na dan, kolikor jih prinese pokazat. Želodček pa pusti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

bdoxx ::

Oi
zanima me če ma kdo (oz. jo je imel) ali pozna koga ki ma Sphynx mačko (po slovensko Sfinga)?
Sphynx %28cat%29 @ Wikipedia

Spajky ::

Vse brezdlake mačke je treba redno kopat enkrat tedensko; samo za razmislek ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Poldi112 ::

Pa verjetno ljubijo vodo enako kot klasične mačke?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

K nam se je pritepla ena breja mačka, ki je jeseni skotila, njen zarod se pa hodi k psu v (jasno, mrzlo) posodo za vodo kopat.

Pic related:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

OrkAA ::

Ah, to je vse odvisno od navade. Moja se kopa brez problema.

Kamran ::

gendale je izjavil:

jaz sem pa že ornk razmišljal, da bi svojo čipiral zaradi lažjega iskanja v primeru izgube

Hm... odvisno kako definiraš "izgubo". Če je izguba odhod "gospodične" (SheKatz) je potem to posledica nepravilnega ravnanja njenega lastnika. Mačke so tudi ljubosumne in "čohanje" drugih živali lahko pri njih povzroči marsikaj (svoje izkušnje). Sploh je problem, če imaš dve mački, ker potem lahko da tekmujeta za tvojo pozornost in če se preveč ukvarjaš z eno, bo druga zamerila (in odšla drugam po več pozornosti/hrane/udobja/itn.).
Če je pa izguba kraja, je pa to lahko tudi posledica zgoraj navedenega. Spretna (in zvesta) mačka ne bo zaupala tudi tvojemu "naj naj" prijatelju, četudi je bila večkrat zraven, ko sta se kaj menila. To sem opazil recimo pri sebi, ko je bila še živa. Če je sosed imel koga na obisku (ima psico, op.p.), je psica mirno zraven sedela "in vlekla na ušesa", medtem ko pa je pri mačkah obratno. No odvisno od vzgoje. :|

gendale je izjavil:

ampak moram še malo raziskat dolgoročne posledice, preden se dokončno odločim (recimo nekatera cepiva lahko pri mucah povzročajo raka - Vaccine-associated sarcoma @ Wikipedia )

Ja za tole vem, sicer pa, če dobiš kakšno mačko v zavetišču in je čipirana, rad bi se pa znebil vsakdka, bi ga verjetno lahko brez posledic (za zverinico) onemogočil s temle... ? 8-O
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mačka :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511919 (9340) harmony
»

Sosedova mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112898 (9548) msjr
»

Mačke, tiste kosmate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223024 (18530) Kenpachi
»

Katerega mačka ?

Oddelek: Loža
344152 (3125) bdoxx

Več podobnih tem