» »

Stari CD-ji

Stari CD-ji

WhiteAngel ::

Našel sem en stari CDRW medij Traxdata iz leta 2003 in še starejši CDR medij Digit Silver. Ploščka sta bila shranjena v plastični škatlici v predalu. Danes sem jih vtaknil v enoto, da bi jih prebral in na moje presenečenje (še posebej CDRW!) sta oba delovala brez problema. Prvi je sploh delal hitro, drugi pa je že malo "obšlesan" za robom in je enota znižala hitrost branja. Ampak podatke sem vse dobil nazaj. Vem, da sem jih pekel zavestno s počasno 2x ali 4x hitrostjo z LiteOn pečko, tako da je verjetno nekaj tudi na tem.

Tole delim, ker se mi zdi zanimivo. Verjetno USB ključki in SSD-ji nimajo tako dolge življenjske dobe "v omari". Diski bi verjetno delovali. Ima kdo podobne pozitivne ali negativne izkušnje s starimi optičnimi mediji?

Machete ::

Jaz imam delujoče cdrje iz ca. 1997-1998. leta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gagatronix ::

Mam pomoje bliz 2k cdjev. Uni srebrni no-name k so stari skor 20 let delajo bp. Brand name mlajsi so pa v 70 posto crknl.

kixs ::

Ce ti je kaj do podatkov... probaj prebrati diske z razlicnimi CD enotami.

Gagatronix ::

Se ne sekiram. K se niti ne spomnm ka je gor.

WhiteAngel ::

Gagatronix je izjavil:

Mam pomoje bliz 2k cdjev. Uni srebrni no-name k so stari skor 20 let delajo bp. Brand name mlajsi so pa v 70 posto crknl.


Vzamem nazaj - na koncu branja z Digit Silver sem izgubil nekaj dokumentov :( CDRW od Traxdata je pa prebral celega brez težav. Katere firme imaš v mislih, da so slabe CD-je delali?

Gagatronix ::

Memorex Creation Ricoh pa zih bi se tud ksn Traxdata najdu zravn.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Branje 5 - 8 let starih CDRjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141832 (1161) OZZY
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379580 (5904) jastreb
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978422 (6668) Zheegec
»

Prazni CD-ji - Kvaliteta!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342123 (1566) Lime
»

NAJ CD-R cedeji?

Oddelek: Kaj kupiti
171493 (1273) Dami

Več podobnih tem