» »

Vsakdanja rutina

Vsakdanja rutina

1
2
»

GupeM ::

@harmony, malo pretiravaš. Če bi jaz imel toliko časa zase, bi bil zelo vesel. Jaz imam precej manj časa zase, pa se moram v tem času ravno tako stuširati in jesti, iti v trgovino, k zdravniku, na banko, na zavarovalnico. Serjem pa v službi, kjer me plačajo za to. V tem času opravim tudi trening. Pa kljub temu še vedno najdem čas še za punco, froca, TV, redko redko gaming ...

Je pa res, da k zdravniku hodim manj 1x na dve leti (če nisem napisal preveč pogosto), na banko še manj, na zavarovalnico pa 1x letno, ko rihtam zavarovanje za avto. V trgovini se ustavim spotoma, ko grem iz službe.

energetik ::

jype je izjavil:

energetik je izjavil:

8h je pač nujno zame, da sem drugi dan normalen. Saj gre kakšen dan s 7h, ampak ko zaradi nočnega dretja spiš _vsako_ noč le 6h, postaneš zombi.
BTW, baje pri upiranju majhnih otrok daleč najbolj pomaga, če spijo pri starših. Moji otroci so malce dlje kot leto dni spali v postelji z nama in je bilo težav z upiranjem precej malo. IMO je pri 10 mesecih še vedno vredno poizkusiti, če tega ne prakticiraš.
Spi v svoji posteljici 1meter od najine. Saj zdaj sem šel kar na kavč v drugo sobo, ker biti zombi v službi pač ne gre.

jype ::

Pravim, da dojenček in majhen otrok veliko lažje zaspi, če spi pri tebi: Tako, da leži na tebi ali naslonjen ob tebe - in tudi v primeru, da se zbudi, veliko hitreje in brez ropotanja zaspi nazaj, predvidoma zato, ker ga uspavajo zvoki ritmičnega dihanja in bitja srca.

IMO se splača preizkusiti.

energetik ::

To pa ja.

Egidij88 ::

Če ne visiš pri tv in pc je kar naenkrat polno časa.

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Nihče si ne želi biti tak, kot ti.
Haters gonna volkswagen?

Jp, zaplinli bomo vse antife!

Egidij88 je izjavil:

Če ne visiš pri tv in pc je kar naenkrat polno časa.

Word!
Kmalu ugotoviš, da TVja v bistvu v življenju ne rabiš. Še varianta za prihranek, če skineš naročnino za kabelsko TV
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

jype ::

stara mama je izjavil:

Word!
Kmalu ugotoviš, da TVja v bistvu v življenju ne rabiš. Še varianta za prihranek, če skineš naročnino za kabelsko TV
O, lej, takšni bi radi bili kot jype!

harmony ::

Egidij88 je izjavil:

Če ne visiš pri tv in pc je kar naenkrat polno časa.

Zakaj bi se ze moral temu odreci? Torej je vredu delati za kapitaliste po 10h dnevno, a obenem narobe gledati doma tv in nabijati igre, ces potrata casa. OMG

jype ::

harmony je izjavil:

Zakaj bi se ze moral temu odreci? Torej je vredu delati za kapitaliste po 10h dnevno, a obenem narobe gledati doma tv in nabijati igre, ces potrata casa. OMG
Gledat TV dejansko je potrata časa. Igre nabijat je seveda čisto OK, še posebej fuzbal in basket s sosedi na travniku za bajto.

harmony ::

jype je izjavil:

harmony je izjavil:

Zakaj bi se ze moral temu odreci? Torej je vredu delati za kapitaliste po 10h dnevno, a obenem narobe gledati doma tv in nabijati igre, ces potrata casa. OMG
Gledat TV dejansko je potrata časa. Igre nabijat je seveda čisto OK, še posebej fuzbal in basket s sosedi na travniku za bajto.

Gledat filme na TV. TV kot TV ne gledam ze vec kot 15let. Ni fora v tem, fora je, da se eni tle sami prepricujejo, kako imajo veliko prostega casa po sluzbi, a v resnci ni temu tako.

Zame je dobro izkoriscen cas pred TV-jem in igranje igric. Kar ni slabo, dokler mi to prinasa sreco in zadovoljstvo. Nekdo lahko drka tud p 2 ure in ce ga to veseli pa naj drka.

odgovornost ::

jah na eni točki mu ta drkanje nebo več odgovarju. takrat bo pa fucked ker je zadnjih 10 let vrgel stran s kito v roki

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Word!
Kmalu ugotoviš, da TVja v bistvu v življenju ne rabiš. Še varianta za prihranek, če skineš naročnino za kabelsko TV
O, lej, takšni bi radi bili kot jype!

To si ti, ki kopira druge ki vejo kaj je dobro!

harmony je izjavil:


Zame je dobro izkoriscen cas pred TV-jem in igranje igric. Kar ni slabo, dokler mi to prinasa sreco in zadovoljstvo. Nekdo lahko drka tud p 2 ure in ce ga to veseli pa naj drka.

Kakor komu. Meni prinaša dosti več sreče konkreten trening, kot pa politične nebuloze pomešane z oglasi ki nam jih servira TV.
Aja, še stranski učinki so, postava, kondicija, ...
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

jype ::

stara mama je izjavil:

To si ti, ki kopira druge ki vejo kaj je dobro!
https://slo-tech.com/forum/t33974/p2053...

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

To si ti, ki kopira druge ki vejo kaj je dobro!
https://slo-tech.com/forum/t33974/p2053...

Ker imam vseskozi v glavi en tvoj post iz leta 2002, zato hočem bit zdaj tak car kot ti!
Ekologija™ in Trajnost™

Glodko ::

Vidim da se je tema razvila :) Dejansko me vožnja do službe in nazaj ne moti. Sem namreč čisto ob AC. Med vožnjo poslušam ponavadi audio knjige. Pogosto je tudi AC prazna in vožnja ni stresna oz. prej obratno. Selitev v kraj dela ne vidim kot plus. Ravno zaradi osebnih razlogov sem se selil ven iz kraja dela. V menjavi službe ne vidim bistvene razlike. Delo, ki ga opravljam mi je zanimivo, kolektiv je dober. Plača, meni osebno, je dovolj dobra in dovolj visoka da potni stroški ne predstavljajo problema. Predpostavljam da, ko dobiva z boljšo polovico naraščaj, tudi jaz ne bom imel časa postavljat takih vprašanj na forum. Verjetno si rabim poiskat kako novo stvar, ki me zanima in interesira. Verjetno gre tu bolj za eksistencialno vprašanje. Živim dobro. Se mi pa poraja vprašanje kaj je tu smisel. En kup svojega časa vložimo v služenje denarja, da te to manj izčrpa se ukvarjaš s športom, s katerim se sicer ne bi ukvarjal, ker to ni moj triger, se pravi ga lahko prištejem v čas za odpravljanje posledic dela. Potem je tu še čas za zadovoljitev fizioloških potreb, ki ga tudi ne štejem v kvoto kvalitetno preživetega časa. Nakar nam dnevno ostane precej malo z vožnjo vključeno ali ne?

jype ::

stara mama je izjavil:

Ker imam vseskozi v glavi en tvoj post iz leta 2002, zato hočem bit zdaj tak car kot ti!
Vem.

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ker imam vseskozi v glavi en tvoj post iz leta 2002, zato hočem bit zdaj tak car kot ti!
Vem.

Hkrati pa imaš vseskozi pokvarjen sarkazem detektor.

Glodko je izjavil:

En kup svojega časa vložimo v služenje denarja, da te to manj izčrpa se ukvarjaš s športom, s katerim se sicer ne bi ukvarjal, ker to ni moj triger, se pravi ga lahko prištejem v čas za odpravljanje posledic dela. Potem je tu še čas za zadovoljitev fizioloških potreb, ki ga tudi ne štejem v kvoto kvalitetno preživetega časa. Nakar nam dnevno ostane precej malo z vožnjo vključeno ali ne?

Da šport ni bil moj triger, sem bil prepričan vse do mojih srednjih dvajsetih.
Zdaj sem popolnoma drugega mnenja in dosegam celo dobre rezultate.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

jype ::

stara mama je izjavil:

Hkrati pa imaš vseskozi pokvarjen sarkazem detektor.
Ne, razlika je v tem, da sem jaz na pikosnarkih, ti pa niti milisnarkov ne razločiš.

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Hkrati pa imaš vseskozi pokvarjen sarkazem detektor.
Ne, razlika je v tem, da sem jaz na pikosnarkih, ti pa niti milisnarkov ne razločiš.

Profi troll!
Sj pravim, nihče sploh nima biti želje tak, kot si ti.
Ekologija™ in Trajnost™

jype ::

stara mama je izjavil:

Sj pravim, nihče sploh nima biti želje tak, kot si ti.
Dokler ne veš, koliko profi troli zaslužimo - potem se pa reči hitro obrnejo.

GupeM ::

Glodko je izjavil:

Vidim da se je tema razvila :) Dejansko me vožnja do službe in nazaj ne moti. Sem namreč čisto ob AC. Med vožnjo poslušam ponavadi audio knjige. Pogosto je tudi AC prazna in vožnja ni stresna oz. prej obratno. Selitev v kraj dela ne vidim kot plus. Ravno zaradi osebnih razlogov sem se selil ven iz kraja dela. V menjavi službe ne vidim bistvene razlike. Delo, ki ga opravljam mi je zanimivo, kolektiv je dober. Plača, meni osebno, je dovolj dobra in dovolj visoka da potni stroški ne predstavljajo problema. Predpostavljam da, ko dobiva z boljšo polovico naraščaj, tudi jaz ne bom imel časa postavljat takih vprašanj na forum. Verjetno si rabim poiskat kako novo stvar, ki me zanima in interesira. Verjetno gre tu bolj za eksistencialno vprašanje. Živim dobro. Se mi pa poraja vprašanje kaj je tu smisel. En kup svojega časa vložimo v služenje denarja, da te to manj izčrpa se ukvarjaš s športom, s katerim se sicer ne bi ukvarjal, ker to ni moj triger, se pravi ga lahko prištejem v čas za odpravljanje posledic dela. Potem je tu še čas za zadovoljitev fizioloških potreb, ki ga tudi ne štejem v kvoto kvalitetno preživetega časa. Nakar nam dnevno ostane precej malo z vožnjo vključeno ali ne?

Šport, namesto odpravljanja posledic dela, vzemi kot nekaj, kar storiš zase in za svoje zdravje. Ni treba 2 uri na dan na fertik športati, če ti to ne paše. Načeloma je hoja najbolj prijazna do sklepov, ker migaš, hkrati pa sile na sklepe niso prehude. Vzemi si zvečer pol ure časa za to, da se malo premigaš in pospešiš srčni utrip.

Če te šport ne zanima (jaz treniram od 3. razreda OŠ), si pač moraš najti nekaj drugega. Mogoče nek lastni projekt za lasten gušt. Lahko pa en dan eno, drug dan drugo. Danes zapraviš 3 ure z nabijanjem špilov, jutri s čiščenjem avta, pojutrišnjem z okopavanjem vrta. Odsvetujem gledanje TV-ja, ker samo sedenje in gledanje TV-ja ti ne bo dalo kaj več energije. Podobno mene tudi branje knjig uspava. Moram nekaj migat, pa je vse veliko lažje. Nekateri pa lahko knjigo berejo celo noč, pa ne bojo zaspali. Poskusi različne stvari, pa boš videl, kaj te veseli.

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Sj pravim, nihče sploh nima biti želje tak, kot si ti.
Dokler ne veš, koliko profi troli zaslužimo - potem se pa reči hitro obrnejo.

Ti nič ne pomaga, če si še vedno zavaljen prašič ki se fura z biciklom po mestu in si misli kak gospod je, ker ima svoj stash BTCja.
Ekologija™ in Trajnost™

jype ::

stara mama je izjavil:

Ti nič ne pomaga, če si še vedno zavaljen prašič ki se fura z biciklom po mestu in si misli kak gospod je, ker ima svoj stash BTCja.
Najbolj energetsko učinkovit zavaljen prašič na planetu!

Rad bi bil tak kot jaz, pa ti ne znese, ker "moraš za preživetje" 10 ur dnevno preživeti v nezdravi drži.

jizzer ::

harmony je izjavil:

jype je izjavil:

harmony je izjavil:

Zakaj bi se ze moral temu odreci? Torej je vredu delati za kapitaliste po 10h dnevno, a obenem narobe gledati doma tv in nabijati igre, ces potrata casa. OMG
Gledat TV dejansko je potrata časa. Igre nabijat je seveda čisto OK, še posebej fuzbal in basket s sosedi na travniku za bajto.

Gledat filme na TV. TV kot TV ne gledam ze vec kot 15let. Ni fora v tem, fora je, da se eni tle sami prepricujejo, kako imajo veliko prostega casa po sluzbi, a v resnci ni temu tako.

Zame je dobro izkoriscen cas pred TV-jem in igranje igric. Kar ni slabo, dokler mi to prinasa sreco in zadovoljstvo. Nekdo lahko drka tud p 2 ure in ce ga to veseli pa naj drka.


Stari nisi resen ;((
Ti sam sebe prepričuješ, da ga imaš malo, pa v resnici temu ni tako. A se zavedaš kaj se da vse naredit v PETIH URAH IN POL? Sploh če omenjaš da je zate dobro izkoriščen čas pred TV in igranjem iger... Torej bi ti rad igral še kako uro več? Torej, kot praviš, imaš ga malo pa še poleg tega ga za nič pametnega ne zapraviš? Way to go!
Ampak ja, če tebe sprošča in ti je všeč, je itak vredu (no sarcasm!), samo ne bluzi da imaš 5,5ure premalo.

Pol pa smo kje smo, ko folk razmišlja ležerno kot ti in je polenjen do te mere "da mu je 5 ur igranja iger po šihtu premalo". Ma daj fak of.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

harmony ::

Fakof tebi. Ce si ti zadovoljen s 5timi urami zase v 24h potem ne mi morit v tej temi. Jaz imam visje cilje in le te se mi bodo pocasi uresnicile. Ce bi ostal v gnilobni sloveniji, bi ostalo samo na jamranju.

astraios ::

Moja izkusnja: sport (ali karkoli drugega ki ti izboljsa pocutje) prestavi na cas pred sluzbo. Navadil se bos na spremenjen ritem v manj kot enem tednu (vsaj jaz sem se). Pred sluzbo je lazje ohrqnjqt rutino kot pa ko prides utrujen iz sluzbe. Hkrati pa ni obcutka slabe vesti ker si spet preskocil sportanje ceprav si si cel dan govoril da "danes pa res bom ".

Se en glas za izogibanje TV prenosu. Itak bos vse informacije dobil iz okolice, ne rabis skrbet da bos kaj zamudil.

Se en nasvet, ce probas rutino pricakuj da te bodo znanci gledali malo cudno ... se posebej TV del ;).

Probas en teden, nic ne zgubis ... srecno.

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ti nič ne pomaga, če si še vedno zavaljen prašič ki se fura z biciklom po mestu in si misli kak gospod je, ker ima svoj stash BTCja.
Najbolj energetsko učinkovit zavaljen prašič na planetu!

Rad bi bil tak kot jaz, pa ti ne znese, ker "moraš za preživetje" 10 ur dnevno preživeti v nezdravi drži.

Od kje tebi, da sem za preživetje 10 ur dnevno v nezdravi drži?
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

jype ::

stara mama je izjavil:

Od kje tebi, da sem za preživetje 10 ur dnevno v nezdravi drži?
Isti vir, kot ga imaš ti.

kuall ::

jype je izjavil:

Pravim, da dojenček in majhen otrok veliko lažje zaspi, če spi pri tebi: Tako, da leži na tebi ali naslonjen ob tebe - in tudi v primeru, da se zbudi, veliko hitreje in brez ropotanja zaspi nazaj, predvidoma zato, ker ga uspavajo zvoki ritmičnega dihanja in bitja srca.

Zarad istega razloga deojenčki jokajo: ker hočejo s tem v bližino privabiti odrasle, da se bodo družili z njimi.
Zakaj pa imajo to vgrajerno v gene, da hočejo, da se starši družijo z njimi? zato, da se lahko od njih učijo, če se družijo. če se nič ne dogaja se ne moreš nič naučit in si potem zakrnel, ko si odrasel.

Egidij88 ::

jizzer je izjavil:


Stari nisi resen ;((
Ti sam sebe prepričuješ, da ga imaš malo, pa v resnici temu ni tako. A se zavedaš kaj se da vse naredit v PETIH URAH IN POL? Sploh če omenjaš da je zate dobro izkoriščen čas pred TV in igranjem iger... Torej bi ti rad igral še kako uro več? Torej, kot praviš, imaš ga malo pa še poleg tega ga za nič pametnega ne zapraviš? Way to go!
Ampak ja, če tebe sprošča in ti je všeč, je itak vredu (no sarcasm!), samo ne bluzi da imaš 5,5ure premalo.

Pol pa smo kje smo, ko folk razmišlja ležerno kot ti in je polenjen do te mere "da mu je 5 ur igranja iger po šihtu premalo". Ma daj fak of.


Najboljši komentar v tej temi. Časa je dovolj, ampak treba je imeti filter. Drugače pa pač glejte xy glupih serij na kavču, boste ziher srečni.

*mladi starši, saj bo bolje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

stara mama ::

jype je izjavil:

stara mama je izjavil:

Od kje tebi, da sem za preživetje 10 ur dnevno v nezdravi drži?
Isti vir, kot ga imaš ti.

To so le tvoje napačne predpostavke.
Ekologija™ in Trajnost™

branimirII ::

Glodko je izjavil:

Hoj. Vprašanje. Opažam, da zadnje čase bolj ali manj hodim samo še v službo in domov. Kaj je problem? Zjutraj vstanem, se peljem 50km stran na delovno mesto, delam, se peljem nazaj domov 50km. Ko pridem domov običajno "adrenalin kick" popusti. Postanem utrujen, nimam interesa počet več karkoli drugega. To je običajno že med 18-19h uro. Se pravi, na račun tega zgubim vsaj 3-4 ure, ki bi jih lahko kvalitetno za kaj porabil. Kako zadevo premagujete tisti, ki ste imeli enake težave?

Zamenjas sluzbo?

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poletni/zimski čas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27829964 (24837) St235
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636744 (30073) Vajenc
»

Odklop in čas zase - kako se sprostite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9712515 (7731) Kebab11
»

Kako ob službi imeti čas za otroke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6313621 (10386) darthvader
»

Kdaj hodite spat

Oddelek: Loža
397204 (6260) b00mer

Več podobnih tem